Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kullandığım Her Motosiklet Fazla Yakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tek bir motorda değil de her motorda bundan şikayetçiyseniz, birinci olasılık motosikleti verimli kullanmıyorsunuz.
    İkinci olasılık, yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, bizim memleketin insanları gerçekleri çarpıtmayı sever. Diğer insanlar size gerçek tüketim miktarlarını değil, hayallerindekini söylüyor olabilir (Kısa boylu insanların boyuna 1-2cm eklemesi gibi). Yabancı sitelerdeki tüketim oranlarına bakabilirsiniz.
    Veya en kısa yoldan çözüme ulaşmak istiyorsanız: Hep 20 liralık benzin alın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOstum kiloyla alakalı olabilir mi?
    yani boyum 185 kilom 80 diğer sorduğum arkadaşlarla aynıydı.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence motosikletin kaç litre yaktığı hiç önemli değil önemli olan cebinizi yakıp yakmadığı. cebinizi yakmadığı sürece fazla düşünmeye gerek yok.
    yani öğrenciyim 1 litre bile cebimi etkiliyor

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek bir motorda değil de her motorda bundan şikayetçiyseniz, birinci olasılık motosikleti verimli kullanmıyorsunuz.
    İkinci olasılık, yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, bizim memleketin insanları gerçekleri çarpıtmayı sever. Diğer insanlar size gerçek tüketim miktarlarını değil, hayallerindekini söylüyor olabilir (Kısa boylu insanların boyuna 1-2cm eklemesi gibi). Yabancı sitelerdeki tüketim oranlarına bakabilirsiniz.
    Veya en kısa yoldan çözüme ulaşmak istiyorsanız: Hep 20 liralık benzin alın.
    yani verilmli kullanmak derken ne demek istediğinizi anlamadım kusura bakmayın.

genel yorumlar olarak ya sağ elimin ayarı bozuk yada konuştuğum kişiler çarpıtmayı seviyor. Sonuç olarak benzin çok pahalı ne kadar az yaksak cebim için o kadar yararlı az yakmak için ise sakin kullanmak gerek sanıyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Fazla mi hort hort kullaniyorsun yoksa

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    daha once pek çok sayıda cbr 250 oldum tam hatırlayamıyorum kaç tane oldugunu ama normalı kı ben sakın adamım 3,2-4 arası yakar.daha asagısı tam olcum yapamıyordur yada eksık olcuyordur.sız gaz kolunu cok kıvırırım dıyorsanızda 4-5 lıtre arası yakar.
    -
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha once pek çok sayıda cbr 250 oldum tam hatırlayamıyorum kaç tane oldugunu ama normalı kı ben sakın adamım 3,2-4 arası yakar.daha asagısı tam olcum yapamıyordur yada eksık olcuyordur.sız gaz kolunu cok kıvırırım dıyorsanızda 4-5 lıtre arası yakar.
    -
    10w-30 yağ koyun çok daha az yakar ve daha sessiz çalışır motor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Neden hep yani ile başlıyorsun söze.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Vitesteyken devirleri fazla zorluyorsunuzdur. Düşük devir kullandığınızda durum düzelecektir. Otomatik şanzuman için ise tek söyleyebileceğim, mümkün mertebe gaz değişimini asgari düzeye indirmeniz gerektiğidir. Yani çok dur-kalk veya sert hızlan-yavaşla durumlarına da kendinizi sokmamanız gerekiyor. Söylenilenin aksine yavaş değil, akıcı kullanmanız gerekmektedir. Uygun vites, uygun devir ikilisi yakıt sarfiyatınıza çözüm olacaktır. Bu da zamanla çalışarak, deneyimleyerek geliştirebileceğiniz bir durumdur.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    kimse yoğurdum ekşi demiyor, ya hesaplamayı bilmiyorlar, ya da fazla iyimser davranıyorlar

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor degil de sen cok yakiyosun gibi baskan.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Sorun sende değil, bende adamım

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hep yani ile başlıyorsun söze.
    bende ilk defa farkettim artık dikkat edeceğim. Teşekkürler

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesteyken devirleri fazla zorluyorsunuzdur. Düşük devir kullandığınızda durum düzelecektir. Otomatik şanzuman için ise tek söyleyebileceğim, mümkün mertebe gaz değişimini asgari düzeye indirmeniz gerektiğidir. Yani çok dur-kalk veya sert hızlan-yavaşla durumlarına da kendinizi sokmamanız gerekiyor. Söylenilenin aksine yavaş değil, akıcı kullanmanız gerekmektedir. Uygun vites, uygun devir ikilisi yakıt sarfiyatınıza çözüm olacaktır. Bu da zamanla çalışarak, deneyimleyerek geliştirebileceğiniz bir durumdur.
    scooterın şehir içi biraz fazla yakması normal gibi uzun yolda ister istemez düşüyor zaten.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor degil de sen cok yakiyosun gibi baskan.
    biraz öyle galiba hem bilinçsizlik hemde biraz fazla gaz açma gibi sebepleri var işte zamanla öğreneceğim diye umuyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)