Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eldiven için ölçü nasıl alınır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alpinestars yazlık deri eldiven alacağım. Ülkemizde eldiven için beden ölçüsü sadece avuç içinden belirlenirken, Alpinestarsın kendi sitesinde ölçü, elin çevre uzunluğuna göre belirleniyor.
    Benim elimin içi 7.5cm uzunluğunda. Satıcı Medium almam gerektiğini söylüyor.(Ülkemizde Small: 7cm , Medium :8cm)
    Çevresi ise 19.5cm uzunluğunda. Buna göre de bedenim Small oluyor. (Small: 17.8-20.3cm)(Medium: 20.3-21.6)

Deneme imkanım olmadığı için internetten sipariş vermem gerekiyor. Hangi ölçüm yöntemine göre sipariş vermeliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    Alpinestars eldiven alacaksınız eğer bir beden büyük almanızı tavsiye edebilirim.
    Diğer marka ve modellerde L beden kullanırken tüm Alpinestars eldivenlerim XL beden.
    Genel olarak Alpinestars'ın kalıpları dar.
    major24 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    İlgili firmaya mail atıp sorabilirsiniz; "ölçülerim bunlar; sizin kalıplara göre kaç beden bana uyar?" diye...

Veya, öncelikle, web sayfalarında bununla ilgili açıklamaları vardır belki ...

Tekstil ülkesi olarak eldiven de ithal ediyoruz ya, o da ayrı bir konu ...

19.5 ise bence m al abi tam bilmiyorum ama bence m

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Her iki ölçüm yöntemi de kullanılıyor. İkisi de geçerli yöntem. Geçersiz olan o ölçümlere tamamen güvenmeniz. Eldiven ölçüsü de ayakkabıya benziyor. İki firmanın M bedeni aynı olmayabilir. Veya avuç kısmı aynı olsa bile birinin parmakları daha uzun olabilir. Benim tavsiyem iki farklı beden sipariş edip elinize uymayanı iade etmenizdir.

Motosiklet aksesuarları , brnmotor gibi yerlere sorduğumda ölçüm için sadece avuç icinizi baz alın diyorlar ve bedenimin M olduğunu söylüyorlar.
    İthal edilen bütün ürünlerin asıl sitelerinde ise ölçüm avucun çevresine göre yapılıyor.

Evet haklısınız, ölçülere güvenerek birşey alınmamalı ama deneyerek alma imkanı olmayınca başka çare kalmıyor.

Merak ettiğim bir şey de şu. Alpinestars GP pro yazlık eldiven , textil kadar olmasa az da olsa kullanmaya başladıktan sonra genisler mı ? ? Malum yazlik eldiveni dar alın diyorlar. Genislemez derseniz M beden sipariş edeceğim.

Motosikleti
    MT-07
    Alphinestars'ın kendi sitesindeki ölçüler:

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    benim gibi yap:

iki ya da üç farklı ölçüde eldiven al, hangisi sana uyarsa onu kenara ayırıp diğerlerini iade et, tabi sipariş geçmeden evvel de anlat bu durumu. olmaz derlerse de al bi tane, olmazsa değiştir. zor bi iş değil.

Alacağım eldiven alpinestars GP pro r2. 2 adet sipariş verme durumum yok maalesef. İlk seferinde bedeni tutturamazsak mecbur iade Edip diğer bedeni isteyecez.
    Şunu merak ediyorum, kullandıkça ufak da olsa genişleme durumu olur mu ? Olur ise S beden alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)