Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

36 YAŞINDAKİ ANNEYE ÖNERİLERİNİZ ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Küçüklüğüm babamın Java'sının üzerinde geçen ben, artık 9 yaşında oğlan sahibi bir anneyim. Motosiklet deneyimim liseli yıllarımda olmuştu. Java kullanmadım ama mini mobiletle bir iki tur atıyordum. fazlası olmadı. Şimdi en fazla 20bin kredi çekerek kendime bir motosiklet almak istiyorum. Nisan gibi kursa gidip ehliyetimi alıcam. Motosiklet tavsiyelerinizi rica ederim. Scooter diyeceksiniz ama inan o tarzlar bana sandalyeye oturmuş hissi veriyor. beğenmiyorum. Ata biner gibi bacaklar iyi yana atılmalı. bu tarz tavsiyelerde bulunursanız sevinirim. Bir de oğlumu güvenle taşıyabileceğim iyi bir motor olmalı.TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Öncelikle bir motosiklet sürücüsünün bir araba surucune gore 20 kat daha fazla risk aldigini hatirlatmak isterim.. Çok tehlikeli ama bir o kadar da insani rahatlatan bir makinadir.. Yani oglunuzu guvenle tasiyabileceginiz bir motorsiklet yok maglesef . Bu hayatta sevdiklerimiz bizler icin cok degerliler eminim ki oglunuz da sizin icin oyledir.. Demem o ki o mantikli bir sekilde dusunup kendi kararlarini kendisi verene kadar lutfen onu tasimayi dusunmeyin bu buyuk bir sorumluluktur.

Ayrica sizler gibi insanlari motosiklet camiaasinda gordugum zaman cok daha mutlu oluyorum.. Bir hobide bayanlarin sayisinin artmasi o hobideki kaliteyi de arttiriyor suphesiz..

Zaten 36 yasinda iseniz bilincli bir bireysiniz koruma ekipmanlarinizi da full kullanmaniz gerektigine hic deginmeye ihtiyac duymuyorum.

Motorsiklet olarak oneri vermek zor bir istir kisinin hangi tarzda ne surup surmek istedigini bilemezsiniz ... Ancak boyunuzun erkeklerin ortalamasina oranla kisa olacagini ve biraz daha rahat oturuslu bir model dusuneceginizi hayal ederekten baslangic motosikleti olarak Abs guclu fren ve amortisor ile birlikte Duke 250 Abs nin guzel bir baslangic motosikleti oldugunu dusunuyorum.. Yanilmiyorsam yaklasik17 000 tl fiyati var.. Uzerine 3 bin tl ye de cok iyi sizi koruyacak ekipmanlar bakin..

Bu kadar yaziyorum umarim son gunlerde sayisi gercek kullanicilari gecen ve trollemek icin baslik acan biri degildir
    karaca3, hasmet ve BLACKFUM bunu beğendiler.

Herkes gibi 20.000 az diye başlayayım. Ekipmanlar için ayrı meblağ mevcuttur illa ki.
    Onun dışında Suzuki Versys 250 gelecek. Attan öte sığır gibi bişey, bacakların biraz daha açılması gerekecek gibi poz vermiş fuarlarda.
    Ufaklığa da arkaya ana kucağı gibi bişeyler yaparsınız artık.
    Bunun dışında bu fiyatlara pek de bişey kalmadı. Max cbf150 alırsın ki o da olmaz yani.
    BLACKFUM bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    evo rx3i uygun olabilir size... çoçukta rahat biner yorulmazsınız...
    BLACKFUM bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O kadar yüksek bütçelere gerek yok. Sizin model pcx Scooter, kızacaksınız belki ama 36 yaşında bir anne için en ideali. Çocuk da taşınmamalı her halükarda.
    acemi60 ve BLACKFUM bunu beğendiler.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Seçeceğiniz motosiklet + 2000 tl kask + 1500 tl mont + 500 tl eldiven + 500 tl bot + 1000 tl pant(ekipmanların aynısından oğlunuza) + 1500 tl sigorta + 1000 tl ehliyet + 500 tl plaka ıvır zıvır motora para kalmaz ki

Troll değilmiş gibi cevaplayalım.

9 yaşında çocuğun binebileceği bir motosiklet yok hanımefendi. Ha okula bırakacak olursunuz, ara sıra tenha yollarda gezecek olur. Ahanda bu:

Çocuğun kemerini takın. Yavaş yavaş gidin.

9 yaş çok küçük değil ama o motosikletle sert bir manevra, fren yapmaya kalkarsanız nereye tutunacağını bilemez.

Çocuğunuzu birine emanet edin. Sonra gelin. En canavarından, en şekillisinden tavsiyeler burada sizi bekliyor olacak.
    BLACKFUM ve Kızıl pars bunu beğendiler.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    sym joymax 250i kullanışı rahat bir motordur.

Çocuk 9 yaşındaymış... Eski yazdığımı derhal siliyorum.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet kursu yeterli olmaz mutlaka ama mutlaka eğitime gidin. Motosiklet de bisiklet gibidir, ne kadar erken o kadar iyi o yüzden normalde de yeterli olmayan ehlitet kursu, yetersiz kalacaktır
    BLACKFUM bunu beğendi.

Kadınlara vespa'yı çok yakıştırıyorum ben. (Güvensiz de olsa) bir tanede motorla aynı renk yarım kask
    BLACKFUM bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Çocuğunuz için alçak bir motosiklet seçmenizde yarar var.
    Ayrıca yine çocuğunuz inip binerlen motorunuzu sağa sola yatmasını önleyecek kadar sağlam tutabilmeniz gerekiyor.
    Bu nedenle iki ayağınızı da yere sağlam basabildiğiniz ve gücünüze uygun ağırlıkta bir model tercih etmelisiniz.
    Bunları test etmenin en iyi yolu beğendiğiniz modellerin üstüne oturup ayaklarınızı yere basmak ve motoru altınızda ileri geri ilerleterek hakimiyetinizi anlamaktır.
    İlk etapta hakim olamazsanız telaşlanmayın.
    Profesyonel sürücüler bile ilk defa bindikleri motosikletlerde zorluk yaşar.

Asıl önemli konu oğlunuza arkada nasıl oturacağını ve ne yapıp, yapmaması gerektiğini iyice anlatmanız.
    Kızım 8 yaşında ve 4 yıldır motosiklet kullanıyor.
    Kendi kullandığı halde o bile arkada saçma sapan hareketler yapabiliyor.
    Neyseki hatalarını tolere edebilecek kadar uzun süredir motosiklet kullanıyorum.
    Ama sizin böyle bir avantajınız yok. Bu nedenle çocuk kısmını çok ciddiye alın.

Model önerisi yapamayacağım çünkü piyasadaki uygun olabilecek modeller hakkında bilgim yok.
    Gençler yazıp bu açığı kaparlar nasıl olsa.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    mgora, BLACKFUM, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Maalesef hiçbir motorda oğlunuzu güvenle taşıyamazsınız, bir koltukta iki karpuz olmaz vesselam. Sonuçları ve bedeli ağır olacak risklere hiç girmeyin sterseniz..

Şu aşamada paranıza göre değil tecrübenize göre motor alacaksınız, scooter istemiyorsunuz okey, ancak şu an max 250 cc o da eskiden jawa kullanmanızın yüzü sörmetine ...
    BLACKFUM bunu beğendi.

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BLACKFUM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçüklüğüm babamın Java'sının üzerinde geçen ben, artık 9 yaşında oğlan sahibi bir anneyim. Motosiklet deneyimim liseli yıllarımda olmuştu. Java kullanmadım ama mini mobiletle bir iki tur atıyordum. fazlası olmadı. Şimdi en fazla 20bin kredi çekerek kendime bir motosiklet almak istiyorum. Nisan gibi kursa gidip ehliyetimi alıcam. Motosiklet tavsiyelerinizi rica ederim. Scooter diyeceksiniz ama inan o tarzlar bana sandalyeye oturmuş hissi veriyor. beğenmiyorum. Ata biner gibi bacaklar iyi yana atılmalı. bu tarz tavsiyelerde bulunursanız sevinirim. Bir de oğlumu güvenle taşıyabileceğim iyi bir motor olmalı.TEŞEKKÜRLER
    Hanımefendi sadece mobilet türü motorları bir kaç tur o da lise çağında sürmüş. Java sürmedim demiş. Burada her yeni başlayacak ve 250 cc ve üstü motosiklet tavsiyesi isteyenlere ısrarla 100-150 cc, ve yine ısrarla CBF, YBR tavsiye eden kişilerin, 9 yaşındaki çocuğunu da taşıyacağını söyleyen sıfır tecrübe sahibi bir hanımefendiye 250 cc lik motosikletler tavsiye etmesini ibretle ve dehşetle izliyor pes diyorum! Çocukla ilgili kaygılarını dile getiren dostları da tebrik ediyorum.

Motosikleti
    honda cb500f
    Yamaha tricity 155 deneyin tecrube az sonucta.vitesli olursa ktm 125 yada ktm 200. Abs olsun kesinlikle.bide cocuk bindirmeyi unutun. Kask ben ls2 ff370 aldim acilabilen onerrrim.ama egitim alin binlerce km araba tecrubeniz olsada motorla viraj donmek durmak farklidir.duran arabalarin arkasinda bile durmak tehlikeli araya girip durmak lazim tost yaparlar yoksa hele ki cocukla dusunemiyorum.
    BLACKFUM bunu beğendi.

Arkadaşlar troll değilim merak etmeyin. ☺ Oğlumu kursa ve okuluna götürüp getirirken kullanmak dışında şehirlerarası yolculuğa çıkmam zaten. Balıkesir küçük bi yer. Trafik az. İki mahalle ötesi okul. Dediğiniz doğru sonuçta can taşıyorum motosiklet en son taşıt olmalı ama beni de heryere babam motoruyla götürüyordu. Allah a emanetiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Teşekkür ederim detaylı bilgi için. (Trol değilim 😊)
    levend84 bunu beğendi.

Sabii'yi düşün bacı , motosiklet sen benim tıfıllık yaşadığımız dönemlerin taşıtı idi nüfus taşıt ve hanzo oranı az idi mazide kaldı.

Tomofillerden anlamam ancak , o bütçeye sorunsuz bir model ve çocuk koltuğu alabilirsin sanırım.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    scooter en ideali
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Teşekkürler 😊 Daha yeniyim kime nasıl cevap veriliyor bilemiyorum umarım doğru yerden yazıyorumdur. Trol olmadığım da bellidirherhalde

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı BLACKFUM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar troll değilim merak etmeyin. ☺ Oğlumu kursa ve okuluna götürüp getirirken kullanmak dışında şehirlerarası yolculuğa çıkmam zaten. Balıkesir küçük bi yer. Trafik az. İki mahalle ötesi okul. Dediğiniz doğru sonuçta can taşıyorum motosiklet en son taşıt olmalı ama beni de heryere babam motoruyla götürüyordu. Allah a emanetiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Teşekkür ederim detaylı bilgi için. (Trol değilim ��)
    Hanımefendi sizi anlıyorum,küçüklükten içinizde kalan bir sevda olmuş saygı duyuyor ve bu modeli öneriyorum,sizin yaşlarda tanıdığım eczacı hanım var bu

modelden kullanıyor,fiyatı 11.000/12.000 tl arası hayırlı uğurlu olsun...aman çok dikkat trafikte,şehirin küçük büyük olması mühim değil...

Sağlıcakla...

YAMAHA TRİCİTY 125cc.

ABS olan 155cc modelide olabilir tabi fiyatı biraz farklı.

BLACKFUM ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)