Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biz öldükten sonra'da mı özür dileyecekler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Yaklaşık 15 dakika önce sağ şeritte 50 ile giderken biraz gazı açayım boşa alayım dedim hem yokuş aşağı hemde ışıklara geliyordum ve gazı biraz açıp tak diye boşa aldım.. Orta şeritte ilerleyen bir araç lap diye önüme geçti ve önüme geçeceğini zaten 5 metre öteden anladım korna yaptım önce bir durdu ben boşa aldığım için ve seyir hızım aynı şekilde devam ettiği için geçmez sandım ve devam ettim ama adam tak diye önüme bi kırdı... Arabayı çarpmayı geçin az kalsın kenarda duran yayalara çarpıyordum..

Işıklar'da durunca yanıma durup özür dilerim görmedim dedi. Eyvallah dedim ama sol aynasından göz göze geldiğimize bir ben bir de Allah şahit..

Çok merak ettim acaba öldükten sonra'da özür dileyecekler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet kesinlikle özür dilerim istiyerek olmadı ....... Bu yüzden son zamanlarda çok ölümlü kaza oldu ve motora binmemeye karar verdim motorumu satıcam

Geçmiş olsun. Özür diler , dilemez , saldırır , kaçar vs. Kendimizi koruyalım bu tip durumlar için öngörülerimizi geliştirmeye çalışalım. Ayrıca benim bildiğim yokuş aşağı vites boşa alınmaz.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 15 dakika önce sağ şeritte 50 ile giderken biraz gazı açayım boşa alayım dedim hem yokuş aşağı hemde ışıklara geliyordum ve gazı biraz açıp tak diye boşa aldım.. Orta şeritte ilerleyen bir araç lap diye önüme geçti ve önüme geçeceğini zaten 5 metre öteden anladım korna yaptım önce bir durdu ben boşa aldığım için ve seyir hızım aynı şekilde devam ettiği için geçmez sandım ve devam ettim ama adam tak diye önüme bi kırdı... Arabayı çarpmayı geçin az kalsın kenarda duran yayalara çarpıyordum..

Işıklar'da durunca yanıma durup özür dilerim görmedim dedi. Eyvallah dedim ama sol aynasından göz göze geldiğimize bir ben bir de Allah şahit..

Çok merak ettim acaba öldükten sonra'da özür dileyecekler mi?

Şimdi arkadaşım önce sen motor üzerinden bir in ve ben ne yapıyorum diye kendine bir sor!
    Motorla 50 ile giderken gazı açmak ve boşa almak nedir?

Doğru motoru bilinçli bir şekilde iyi bir eğitimle sürmediğin sürece, yani kendini trafiğe çıkma yeterliliğini hissetmediğin sürece, doğru şeritten doğru hızda gidip kendini bu gibi durumlara sokmamayı başaramadığın sürece senin zaten bunları yaşaman çok NORMAL.

Kızılacak kişi en başta kendinsin. Arabaların motorcularla yüzyüze bile gelse beyinlerinin kendilerinden küçük olan şeyleri tehdit olarak görmediklerini bilmen gerekir. Bunun için kendini bu gibi pozisyonlara sokmamam gerekir, motoru boşa atıp trafiğe kendini gelişi güzel salmaman gerekir...

Yani güzel kardeşim sen motor üzerinden bir in ve ben ne yapıyorum diye kendine bir sor.!

Sonra, bu başlıkta yazdığın konuyu sormaya hak kazanmış olacaksın.
    Uğur Gündüz, Emreerol ve Akhunturk bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Genelde özür dilenmiyor davalar oluyor hatta olmuyo çünkü öldün kimse savunamıyor seni.Öldüğün için senin üstüne yıkıyorlar mevzuyu dosya kapanıyor.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hizlanip vitesi bosa olarak seyir etmek motosiklet icin tehlikelidir.Kesinlikle bunu yapmak yerine viteste birakin yavaslayarak insin.Ayrica yakit icin yapiyorsaniz arabada da motosiklette de arac bostayken degil viteste daha az yakar gaz verilmedigi surece

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    en azından özür dilemiş. herkes hata yapar önemli olan telafi etmeye çalışmak. trafikte benim de canıma kast eden çok insan oldu ama farkında olmadan yaptığını anlatan ve özür dileyen olunca affediyorum.
    normali de bu değil midir zaten?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Chevrolet Nova'mı sürüyorsunuz da peygamber fitesine atıyorsunuz.
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Babam bana araba sürmeyi öğretirken sürekli şöyle bir öğüt verirdi. Trafikteki herkesi öküz kabul ederek arabayı sür. Her an herkes öküzlük yapabilir.

Bu bir savunma mekanizmasıdır. Kendini korumaya yarar. Ancak trafikteki diğer insanların da sorumluluğunu bitirmez.

Ben ehliyet aldığımda 2002 yılıydı. Sınavda adamın birisi içeri girdi. Tüm soruların cevabını okudu gitti. Direksiyon sınavında da 75 model 4 vitesli bir reno ile on metre gidip durdum. Ha ben şahsım adına ehliyet aldıktan sonra trafiğe çıkabilmek için yıllarca bekledim iyice öğrendim ama ehliyeti benim gibi alan adamlar ehliyetimiz var ne de olsa diye trafiğe çıkıyorsa işte bu sebepten ötürü herkesi öküz kabul ederek yola devam etmek en mantıklısı.
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica yakit icin yapiyorsaniz arabada da motosiklette de arac bostayken degil viteste daha az yakar gaz verilmedigi surece
    Bunu daha önce de duymuştum, nasıl oluyor acaba, yani vites boştayken durduğu yerde harcadığı kadar benzin harcamıyor mu? Bu da en az benzin yaktığı an değil midir? Nasıl oluyor da sürüş esnasında vitesteyken daha az yakabilir?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu daha önce de duymuştum, nasıl oluyor acaba, yani vites boştayken durduğu yerde harcadığı kadar benzin harcamıyor mu? Bu da en az benzin yaktığı an değil midir? Nasıl oluyor da sürüş esnasında vitesteyken daha az yakabilir?
    http://www.bilgiustam.com/arac-vites...aha-cok-yakar/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)