Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tüm Motosiklet Tutkunları İçin Sesli Sohbet Sunucusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ToHaNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar. Kazasız, mutlu, huzurlu ve bereketli bir gün diliyorum herkese.

Bizleri burada buluşturan ortak payda motosiklet sevgisi diye düşünüyorum. Kimimiz yardımcı olmak, kimimiz yardım almak için her gün çeşitli başlıklar açıyoruz veya okuyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile sürekli olarak insan yaşantısını kolaylaştırmayı hedefleyen tasarımlar görücüye çıkıyor. Bazen de bir yazılım bazı teknolojik cihazların görevlerini büyük ölçüde üstleniyor.

Bizlerde kış şartlarında evimizden çıkamadığımız durumlarda, grup toplantılarımızı aksatmayacağımız veya grup sürüşlerinde anlık iletişimi intercom harici daha masrafsız sağlayabileceğimiz bir teknolojik kolaylık arayışına girdik ve bir çok uygulama denedik.

Son olarak denediğimiz uygulamadan başarılı sonuçlar aldık ve bunu özelden genele açıp herkese açık tüm motosiklet tutkunlarının bir araya geldiği, tanışıp sohbet edebildiği, anlık fikir alış verişi yapabildiği, kendi grup sürüşlerinde intercom olarak kullanabilecekleri, canı sıkılınca müzik dinleyebilecekleri bir platform haline getirmeye çalıştık. Bu uygulama üzerinden bir sesli sohbet sunucusu oluşturduk.

Buna bir proje demek saçma ve yersiz olur belki ama biz GAMOT [Gaziantep Motosiklet Tutkunları] ailesi olarak böyle bir fikre kapıldık ve tamamen amatör bilgimizle bir sunucu oluşturduk.

Sizlerden bu fikirle alakalı desteklerinizi ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Lütfen videomuzu izleyerek bu konuda hakkındaki değerli görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Kızıl pars, harunavci ve fearlesboyy bunu beğendiler.
    Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik ettiysen ondan koru kendini...
    Bir yere gitmek için motosiklete binmek mi? Motosiklete binmek için bir yere gitmek mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    video nerde

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Bende normal konuda ekli görünüyor ama.
    Video Linki
    Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik ettiysen ondan koru kendini...
    Bir yere gitmek için motosiklete binmek mi? Motosiklete binmek için bir yere gitmek mi?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hayırlı olsun hocam sunucuları düzgünce düzenler ve ayakta durmasını sağlarsanız.
    ToHaNS bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam sunucuları düzgünce düzenler ve ayakta durmasını sağlarsanız.
    Çok teşekkür ediyorum hocam.

Motosikleti
    Alınacak
    herkese açıkmı girebilirmiyiz.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Alıntı harunavci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese açıkmı girebilirmiyiz.
    Mesajınızı katılım yaptıktan sonra gördüm kusura bakmayın. Tabi ki herkese açık hatta çevrenizi de davet ederseniz daha çok sevinmiş oluruz.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Üstad videoyu izledim, emek vermişssiniz ama bir teamspeak, ventrilo server'ı kurmaktan farklı olan kısmını anlayamadım. Yani cektiğiniz videoda masaüstüne programın kurulumunu anlatmışsınız, bunda sıkıntı yok herkes yapar zaten, merak ettiğim şey mesela motosiklet üstündeyken bu sunucuyu nasıl kullanıyorsunuz? Anlık canlı intercom kanallarına motosiklet üzerinden nasıl bağlanıyorsunuz? Cep telefonu uygulaması falan var mıdır mesela?
    fearlesboyy ve ToHaNS bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Zato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad videoyu izledim, emek vermişssiniz ama bir teamspeak, ventrilo server'ı kurmaktan farklı olan kısmını anlayamadım. Yani cektiğiniz videoda masaüstüne programın kurulumunu anlatmışsınız, bunda sıkıntı yok herkes yapar zaten, merak ettiğim şey mesela motosiklet üstündeyken bu sunucuyu nasıl kullanıyorsunuz? Anlık canlı intercom kanallarına motosiklet üzerinden nasıl bağlanıyorsunuz? Cep telefonu uygulaması falan var mıdır mesela?
    anladıgım ve deneyıp kullandıgım kadarıyla cevap vereyım zaten genel sohbet yada özel sohbet odaları var örnegin gamot olarak olusturulmus kanalda ister bas konuslu ıster sese algılı ayarı yapıpıp sürüş esnasında direk sohbet kanalında oldugu gibi yazmadan sohbet edebiliyoruz.cep telefonu uygulaması var.ben kulaklık ile denedim burdaki püf nokta eger baskonus kullanamzsanız microfonu kask içerisinde kalsın direk rüzgar almasın.ben kask içi blutoth sistemi yapmıstım kablosuz ordan kullandım.tabi bakalım denedikçe baska seyler yapılır yaza kadar gelişir sanırım mesela dün müzik yayını vardı kanalda onu ayarlamıslardı.
    ToHaNS bunu beğendi.

Aynı Nick name ile orda olucam inşAllah
    ToHaNS ve fearlesboyy bunu beğendiler.

ZELLO diye bir uygulama var. Herkes indirip kendi grubuyla özel sesli sohbet yapabilir. Telsiz gibi çalışıyor.

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Alıntı Zato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum öncelikle. Sizinde bahsettiğiniz gibi teamspeak, ventrillo muadili bir programdan farkı yok tabiiki. Video da sadece çok kısa bir şekilde amacımızdan bahsedip sadece masaüstü kurulumunu anlatmak insanları çok sıkmamak adına şahsıma daha doğru geldi diyebilirim zaten telefon uygulamasının da gerek kurulum gerek kullanım mantığı aynı.

Yine belirttiğim gibi bizim asıl amacımız sadece kendi grubumuz içinde kullanmaktı ve araştırmalarımız, denemelerimiz bu doğrultuda ilerledi. Bir çok ücretli-ücretsiz sunucu ve yazılım denedik. Teamspeak sunucu da kurduk sunucu kiralayarak fakat denediğimiz yazılımlar içerisinde hem gelişmişlik bakımından hem de ses iletim kalitesi ve ek özellikler olarak en çok bu sistemi beğendik. Sonrasında bunu tıpkı bir forum sitesi mantığıyla kalabalık bir aile olabilmesi adına herkesi davet etme kararı aldık.
    @fearlesboyy abim temel şeyleri söylemiş zaten.

Yani kısaca temel olarak nasıl ki bir çok motosiklet temalı forum sitesi mevcut ama www.motosiklet.net bunlardan bir tanesi ise, bir çok sesli sohbet sunucusu mevcut bizim paylaştığımız da bunlardan sadece bir tanesi. Amaç bir yerde toplanabilmek isteği sadece

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    O zaman biri bi el atsin.tek cati altinda toplayalim butun mt yi!!!
    Bence site yonetimi bu ise onayak olabilir??
    ToHaNS bunu beğendi.

Arkadaşlar tekrardan merhaba GaMot Grubuna girdim herkesi kabul ediyorlar bu yüzden Başkan ToHaNS'a teşekkürü borç bilirim.
    Öncelikle biraz uygulamadan kendimce bahsedeyim, çok basit bir android uygulaması var kavraması kullanması da çok basit whatsapp'ı kullanan birisi bu uygulamayı da rahatlıkla kullanabilir. Whatsapp'da ki mantığın aynısı daha deneme şansım olmadı fakat yanında intercom özelliği gibi uygulamalarının da olması çok hoş gerçekten. İlerleyen zamanlarda da kullanıma bağlı mb tüketimini de söylerim.
    Gruptan bahsedecek olursak; grubun bazı üyeleri zaten önceden birlikte gezen motosikletçi abilerimizmiş. Bu yüzden sizi direk sıcak bir ortam karşılıyor. Çoğunluğun yaşı yüksek olduğundan boş muhabbet yoktur küçük yaşta (Benim gibi) Arkadaşlarında grubta birbirine saygısı gayet yerinde. Zaten girdiğiniz anda grup kuralları karşınıza çıkıyor.
    Bence çok zahmetli bir iş değil telefonunuza maks. 3 dk'da uygulamayı kurup istediğiniz gibi takılabileceğiniz bir uygulama.
    Son olarak Gaziantepli bir motosikletçi olarak bu tarz bilinçli sürücülerin olduğunu görmek ve bir arada toplandığını görmek gayet hoş bir şey

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Ben girdim heryer bombos.biri basitce anlaysin yafu.video internet yavas die anlasilmiyo.nerden neyi eklicez?

Motosikleti
    Alınacak
    ortam çok güzel gelin katılın Tohans güzel emek harcayarak güzel bir ortam hazırlamış demeden karar vermeyin.

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrardan merhaba GaMot Grubuna girdim herkesi kabul ediyorlar bu yüzden Başkan ToHaNS'a teşekkürü borç bilirim.
    Öncelikle biraz uygulamadan kendimce bahsedeyim, çok basit bir android uygulaması var kavraması kullanması da çok basit whatsapp'ı kullanan birisi bu uygulamayı da rahatlıkla kullanabilir. Whatsapp'da ki mantığın aynısı daha deneme şansım olmadı fakat yanında intercom özelliği gibi uygulamalarının da olması çok hoş gerçekten. İlerleyen zamanlarda da kullanıma bağlı mb tüketimini de söylerim.
    Gruptan bahsedecek olursak; grubun bazı üyeleri zaten önceden birlikte gezen motosikletçi abilerimizmiş. Bu yüzden sizi direk sıcak bir ortam karşılıyor. Çoğunluğun yaşı yüksek olduğundan boş muhabbet yoktur küçük yaşta (Benim gibi) Arkadaşlarında grubta birbirine saygısı gayet yerinde. Zaten girdiğiniz anda grup kuralları karşınıza çıkıyor.
    Bence çok zahmetli bir iş değil telefonunuza maks. 3 dk'da uygulamayı kurup istediğiniz gibi takılabileceğiniz bir uygulama.
    Son olarak Gaziantepli bir motosikletçi olarak bu tarz bilinçli sürücülerin olduğunu görmek ve bir arada toplandığını görmek gayet hoş bir şey
    Söyledikleriniz bizi ziyadesi ile onurlandırdı, değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum

Alıntı kanoburda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben girdim heryer bombos.biri basitce anlaysin yafu.video internet yavas die anlasilmiyo.nerden neyi eklicez?
    Birazdan cep telefonu uygulaması için bir resimli anlatım yapmaya çalışacağım.

Alıntı harunavci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortam çok güzel gelin katılın Tohans güzel emek harcayarak güzel bir ortam hazırlamış demeden karar vermeyin.
    Değerli yorumunuz ve görüş bildirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum abi. Sizinle tanışıp sohbet etmek bizleri de çok mutlu etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Katılmak isteyen arkadaşlar için elimden geldiğince açıklayıcı resimli anlatım yapmaya çalıştım.

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    /Konu Güncel

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Yalnız fikir çok iyi, tebrik ederim. Şöyle bir şey aklıma geldi; uygulamada "Tamir Bölümü, Sohbet Bölümü, Eğitim Bölümü" gibi bölümler olsa da örneğin bir arıza olup yolda kalındığında hemen o sohbet odasına girip "arkadaşlar şöyle bir problem oldu" diyip etkileşim kurulabilse çok güzel olur.
    trapmania bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 CBR 250R
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız fikir çok iyi, tebrik ederim. Şöyle bir şey aklıma geldi; uygulamada "Tamir Bölümü, Sohbet Bölümü, Eğitim Bölümü" gibi bölümler olsa da örneğin bir arıza olup yolda kalındığında hemen o sohbet odasına girip "arkadaşlar şöyle bir problem oldu" diyip etkileşim kurulabilse çok güzel olur.
    Öncelikli olarak görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Aslında bizim de aklımızdan geçen sizin belirttiğiniz gibi fakat şuan kullanıcı sayımız maalesef çok az olduğundan tam şekillendiremiyoruz ama talepler doğrultusunda gerekli düzenlemeler tabiki yapılabilir. Kullanım alanı kesinlikle çok geniş.

Yolda kaldığımızda iki saat yazmaktansa burada bilgisi olan kişilerden anlık öneri alınabilir.

Farklı illerden katılım olduğu taktirde alım satımlarda yardım için iletişim olabilir

Forumlarda ekipman ve motosiklete dair birçok tavsiye öneri konusu açılıyor bunlar kısmen önlenebilir vs. vs.

Tabi tüm bunların olabilmesi için tanıtımı yapıp katılımı arttırmak gerekiyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)