Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 2006-2010 Yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Merhaba,Abilerim kardeşlerim grupta yeniyim.
    Malum öğrenciyiz maddi durumumuz iyi değil
    Cbr 125 almayı dusunuyorum ama eski kasasından 2006-2010 arası bir kasa.
    Sizin bilginiz varmıdır motor nasıldır eski kasa sorun çıkarırmı pişman olurmuyum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    [İYİ AKŞAMLAR)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

+++++++++++++++++++

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    İyi akşamlar kardeş. Öğrenci adamsın cbr125'in o kasa bence pek bi gösterişli şekilli bişey değil. Tabi zevkler tartışılmaz ama ona 4000-4500 verene kadar o paralara 2012 üstü cbf150 falan bulursun. Ben de öğrenciyim. Para tamamlanırsa cbf150 almayı planlıyorum. Kısacası okuduklarım kadarıyla evet, 10 yaşında bi motor olduğu için sıkıntılı olabilme ihtimali fazla.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Lifan Tay100
    cbf alacağıma ybr alırım daha mantikli uzun yola gelen az yakan bir motor.

Eski kasa cbr125 bişeye benzemiyor dostum. Biraz daha paranı biriktirip yüksek modelini almanı öneririm.

Motosikleti
    Lifan Tay100
    tipi kötü olabilir ince kasa fakat yeni cbr lardan daha iyi performansi.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı maygun100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf alacağıma ybr alırım daha mantikli uzun yola gelen az yakan bir motor.
    Cbf hakkında ne kadar bilgiye hakimsin? Ybr cbften daha cılız, fabrika verilerine göre güçsüzmüş, ayrıca uzun yola cbf daha uygun görünüyor. Yakıt zaten hemen hemen az. Sen bilirsin istediğini al.
    HONDA

#BZ3082

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı maygun100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipi kötü olabilir ince kasa fakat yeni cbr lardan daha iyi performansi.
    mesele performans olunca pulsar 150ns öne çıkıyor. valf sayısı önemli. tork önemli ve beygirde önemli. pulsar150ns ile seni sollayabilecek bir 150cc olacağını sanmıyorum. he benle kafa kafaya gidersin belki ama benim makine 180cc oldu 150 değil artık bugün abim bindi arkama ve sitenin çıkışına kadar götür dedi, bende deneme olarak birinci vites 5 bin devirden sonra bir yüklendim gaza ve gazı bırakmasam abim arkaya yuvarlanıyordu. yani bunu makinenin gücünü az çok akıl edebilesin diye söylüyorum. honda alcan tork yok! yani basıcan ama bir anda öne atılma yok demektir bu. beygir az bu yüzden yokuşlar ve hızlanman yavaş olacak. 6 vites olması bir avantaj ama işte tork ve beygir az olunca yetersiz kalır pulsara göre.

bak cbr125;
    2 valf, 6 vites
    Motor Gücü 13.30 hp @ 10000 rpm.
    Tork 10.41 Nm @ 8000 rpm.

bak pulsar150ns;
    4 valf, 5 vites
    Motor Gücü 16.8 hp @ 9500 rpm.
    Tork 13 Nm @ 7500 rpm.

sen hızdan bahsettin o yüzden bu yorumları yaptım. serilik istediğin ortada. o yüzden umarım başkaları gelip beni eleştirmez herşey hız değil diye, çünkü arkadaş hız istiyor.

ve emin ol böyle 150cc ve altı makinelerde zaten konfor tırt. trafik yüzünden o konforu yaşayamazsın. ama seri bir makine olursa en azından trafikte sıkıştırılmamanın verdiği bir huzur olacak.

bu arada ben tvs apache kullanıyorum. 150cc olan apache ybr den güçlüdür ve az yakar, cbf den güçlüdür ondanda az yakar ve ikisindende yakışıklı.

bendeki 53 binde ve arıza vermiyor. ama 5 bin ve üzerine bulursan pulsar150ns alabilrsin.

Motosikleti
    Lifan Tay 100 / Pulsar 200 NS
    Motor her ne kadar temiz diri gözükse de illa ki yılların getirdiği bir metal yorgunluğu olacaktır üzerinde, bu yüzden bütçene göre 2012 + bir motor bakmanı tavsiye ederim arkadaşların tavsiyeleri güzel Pulsar alınabilir 200NS benim motorumda bundan aldığım zevki arkadaşın mt125 inde alamıyorum

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam 125 cc o kadar eski motora bakmayın derim kaç kişi bindi kim bilir.Temizi bulunur mu bilmem.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Ybr gene itin ağzına sokulmuş bakıyorum da. Bi arkadaş ybr cılız demiş cbf'e göre. Evet cılız ama bu negatif bu yön değil hatta pozitif bir yön. Cbf hantal ve mavera kabiliyeti düşük bir motosiklet. Ybr'nin cılız olması çok daha güzel manevra kabiliyeti sağlıyor ve cbften kat kat yakışıklı bir motor ve bilindiği üzere cbfte kronik bir yağ yakma sorunu mevcut ybrde kronik bir sorun söz konusu bile değil. Tvs kıyaslamasına gelinecek olursa tvs dediğimiz motorda bir kere aşırı bir titreşim var yüksek devirlerde cup gibi titriyor ve bu iğrenç bir sürüş zevki doğuruyor. Ybr ile kıyaslanamaz yani o berbat süspansiyonlardan söz etmiyorum bile. Ön düzen resmen tahta gibi yani berbat abi ya demiri toprağa sabitlemiş gibi ilerliyorsun. Şurda en iyi 125 en iyi 150 hangisi diye sidik yarıştırmanın anlamı yok yani en hızlı en güçlü benim ki arada 2-3bg fark var komik geliyor gözüme..

Motosikleti
    RS200
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr gene itin ağzına sokulmuş bakıyorum da. Bi arkadaş ybr cılız demiş cbf'e göre. Evet cılız ama bu negatif bu yön değil hatta pozitif bir yön. Cbf hantal ve mavera kabiliyeti düşük bir motosiklet. Ybr'nin cılız olması çok daha güzel manevra kabiliyeti sağlıyor ve cbften kat kat yakışıklı bir motor ve bilindiği üzere cbfte kronik bir yağ yakma sorunu mevcut ybrde kronik bir sorun söz konusu bile değil. Tvs kıyaslamasına gelinecek olursa tvs dediğimiz motorda bir kere aşırı bir titreşim var yüksek devirlerde cup gibi titriyor ve bu iğrenç bir sürüş zevki doğuruyor. Ybr ile kıyaslanamaz yani o berbat süspansiyonlardan söz etmiyorum bile. Ön düzen resmen tahta gibi yani berbat abi ya demiri toprağa sabitlemiş gibi ilerliyorsun. Şurda en iyi 125 en iyi 150 hangisi diye sidik yarıştırmanın anlamı yok yani en hızlı en güçlü benim ki arada 2-3bg fark var komik geliyor gözüme..
    Yorumum yanlış anlaşılmasın. Üstüne binmediğim motorlar hakkında konuşuyorum. Burdan öğrendiğim, forumlarda okuduğum kadarıyla. Hayallerimde de hep bi çantalı sis farlı cbf150 olduğu için ybr ye sıcak bakmıyorum. Cbf bana daha bi hoş geliyor. Yoksa manevrası falan ben anlamam o tarz şeylerden. Öğrenciyim, vizelerden finallerden sonra çantaları yükleyip bidaha gitmeye fırsat bulamayacağım yerlere gitmek, görmek, gezmek şuanlık en büyük hayallerim arasında. Malesrf öğrenciyiz ve bu hayali biraz daha ertelemek zorunda kaldım. Ondan bu cbf severliğim. Yoksa binip ettiğim bir motor değil ikiside.
    HONDA

#BZ3082

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Butcen tam olarak nedır? Sym wolf'te cok methedılen bır motosıklet mat mavı rengı cok hos gozukuyor. Bır arastır butcene uyuyorsa.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumum yanlış anlaşılmasın. Üstüne binmediğim motorlar hakkında konuşuyorum. Burdan öğrendiğim, forumlarda okuduğum kadarıyla. Hayallerimde de hep bi çantalı sis farlı cbf150 olduğu için ybr ye sıcak bakmıyorum. Cbf bana daha bi hoş geliyor. Yoksa manevrası falan ben anlamam o tarz şeylerden. Öğrenciyim, vizelerden finallerden sonra çantaları yükleyip bidaha gitmeye fırsat bulamayacağım yerlere gitmek, görmek, gezmek şuanlık en büyük hayallerim arasında. Malesrf öğrenciyiz ve bu hayali biraz daha ertelemek zorunda kaldım. Ondan bu cbf severliğim. Yoksa binip ettiğim bir motor değil ikiside.
    Okey sana puanim 9 kanka.

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Arkadaşlar ben cbf ybr veya pulsar la ilgili birsey sormadım motoru merak ettim iyimidir degilmidir diye alabilirim. diye suanda kullandığım motor lifan tay 100 4 bin liraya kadar butcem var cok param yok ona gore yardimci olabilirsiniz şuan

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    demekki adamlar alınmayacağı için size alternatif sunmmuş 125 cc lik motor 10 yaşında kim nasıl kullandı büyük ihtimal son kullanıcısı olursun

Motosikleti
    Lifan Tay100
    Haklısın hocam

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tvs için en iyi yorumu yapacak kişi onu 9 aydır kullanan kişi olur başkalarını bilmem ama benim makine 8 bin devirden sonra titremeyi kesiyor. kendi motorum diye söylemiyorum ama tvs aralarında ayrı bir yere sahip, karşılaştırmak yersiz gibi bir şey. yani bunu satıp cbf yada ybr alabilirim ama istemiyorum.

aşırı denilen titreşim aklıma gelmiyor sürer iken. dijital gösterge, kalın lastikler, seri olması, tipi güzel olması, sağlamlığı ve yağ eksiltmemesi gibi artıları var. titreşim bana sorun olmuyor. dediğim gibi bunu satıyor isem bilinki 600 ve üzeri bir super sport almak için satıyorumdur.

bu arada 53400 km oldu. yani 9 aya yakın sürede 13 bin km civarı yol yapmışım. sorun çıkarmıyor makine.

profilimde motorumun resimleri var, bakabilirsiniz. motoruma bahıınnn :D

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bence cbr125 alma bin pişman olursun. 125 cc başlangıç motosikletlerinde 3-4 senelik motosikletler bile yamyamların elinden geçtiği için haldır huldur arıza sorun çıkartabilirken 9-10 yaşında bir motosiklet bence alınmaz. Dediğin motosiklet 125cc yani başlangıç motosikleti. O motosiklette kaç kişi motora başladı kim bilir ne eziyetler edildi.

4.000 e 2007-2008 model cbr alır 1.000 lira da masraf eder o şekilde rahat rahat binerim dersen anlarım. Ona da değmez yani

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Uğraşma 10 yıllık motorlarla 2015 - 2016 Hero Karizmalar var

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...71348044/detay

http://www.youtube.com/watch?v=EB2w8CDNM8Q

hero hunk öneririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler