Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Hırsızlara karşı bir caydırıcı yöntem daha

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    He he kolu bacağıda cerrahlarımız, doktorlarımız keser. Ameliyathanelerimizde hırsız kuyruğu olur. Bi ayak bileği ameliyatı için 7 gün sıra bekledim, dediğiniz gibi olursa 1 ay bekleriz artık.. Hastanelerde yatak sayımız tam, hırsız yatırırız, her hırsız başına hastanede jandarmalar filan durur.

Dişe dolgu yapmıyorsunuz ayak el kesmek kolaymı? Ertesi gün taburcu olucak hali yok yahu!

Bazı insanlara gerçekten acımıyorum. Koyuyo makineyi kaldırıma basıp gidiyor. Gidonu kilitlemeden gidenler var. :( Hırsızın tek korkusu zaman, buna göre önlem alın,burası Türkiye..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimin ne şekilde ya yargılanacağını anlatmana gerek yok onu zaten biliyoruz.Senin çözüm yöntemin şeriat ben bunla ilgili bir çalışma varmı bunu neden öneriyorsun gerçekten azalıyormuymuş diye soruyorum.Bizim inancımıza göre böyle olmalı demekle olmaz o işler.Bense idam cezasının gelmesini istemiyorum.Tamam dediğin gibi on kere idam edilmeyi hak edecek insanların olacağı gibi doktor raporuyla yaşını büyütüp asılan çocuklar oldu bu memlekette.
    biliyorsan ne diye soruyosun,,boş boş konuşma kapat konuyu senin içindekini ben çok iyi biliyorum merak etme

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    aslında mantıklı fakat çalan kişilere baktığınızda adamlar kask takıp motorla geliyorlar..poliste kamerada kasklı herif gördü mü direk motor yalan oluyor..ama caydırır yine de sanırsam galiba

Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yil once ebaydan aldigim wifi cameralar evdeki server a bagladim harekete duyarli gece moduda var hala nasil calisiyor aklim almiyo vallaha

http://i.resimyukle.xyz/He1R.jpg
    hareket duyarlı hareket edip takip ediyor mu? kaç para
    insta: veli_montana_

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Alnına H harfi yazılsın...

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ali Sungur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alnına H harfi yazılsın...
    Ne gerek var yahu, bu ısler el kol kesmeyle olacak ısler degıl. Kolunu kesersın tek elıyle yıne calar. Calacak adam her turlu calar. Bu sorunun cozumu ıcın neden hırsızlık yapıyorlar dıye bır dusunmek lazım, sonra gecerlı bır sebep bulundugunda durumu duzeltmek lazım. Aslında sen, ben, devlet herkes bılıyor neden calıyor. Devlet cozum uretemıyor, yakalıyor yakalıyor salıyor. Her hırsızı ıcerı atabılmesı ıcın camılerın ıkı katı cezaevı yapması lazım ama bunun devlete katkısı ne olacak? Camı yapar, oy alır. Hastane yapar, oy alır, okul yapar, oy alır, kopru yapar, tunel yapar oy alır, cezaevı yapar? Kıme hıtap edecek bu? Hırsız, gaspcı, terorıst ne dıyecek? Ulan bu adam bızı dusunuyor oy verelım mı dıycek? En basıt dusunce bu. Devlet zaten hırsıza ımkan saglıyor. Nasıl mı?

Acılmayan kapı yapmak yasak, acılmayan kapı koyamazsın, takamazsın. Neden? Polıs dayandı kapına suclusun kapın acılmıyor. Yok oyle bı dunya yanı. E bu da kıme yarıyor? Devlet duzenı saglayamadıktan sonra, herkes acıgı kullanır. Hırsız calar, kımı vergı kacırır. Hırsız acım der, vergı kacıran her sırket yıl sonu boyle duzenlemeler yapıyor der.

Bu ulke ıcın cok sey soyleyebılırım, mevzu sadece hırsız falan degıl. Soyleyelım soylemesıne de, kıme, neye yararı? Yorulan parmaklarıma degmeyecek.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir fikrim yok demişsiniz. Bence bi fikriniz olmali. Bu konuyla ilgili baya yazdiginiza gore çözüm uretecek bi yapiya sahipsiniz. Bu konuyla ilgili bayağ yazmissiniz.Fikrinizi belirtmissiniz. Turkiyede kap kaç vardi. ve inanilmaz sekilde hergun her saat oluyordu! devlet ne yapti biliyormusunuz kap kaçi GASP sucuna soktu . ve suan kap kaç suçu neredeyse yok bitti. bilen bilir. haberi bile yok. Kanun duzenleyici devlet AĞiR cezalar getirirse şuç biter. AĞiR cezalar ama.hemde çok ağir.
    Hirsizlara tecavuzculere gaspcilara acinmiyacak. Hepsi hasta. iyi insanlara ailelere zarar veren insanlar. meslek haline getirenlerin hepsini en agir ceza ile yargiliycaksin. soyle bir ornek vereyim:dusun ki evine gece 2 kisi girdi eşine istismarda bulundu cocugunu oldurdu ve yakalandi .mahkemeye ciktin bir baktin ki 65. şuçu adam bu işi meslek haline getirmiş. isyan etmezmisin devlete? yatsin sonra af ciksin iceridn ciksin . yok oyle bi dunya. giden ne oldu eşin ve cocuklarin . Ateş dustuğu yeri yakar biz bunu telkinle öğreniriz ama Ateşte yana kadar bilemeyiz. onun için burdan konusmak kolay ama bu tarz aciyi ceken tum dunyada cok inssnlar var. şuçlu cezasini cekmeli. kol sa kol bacaksa bacak. Başiysa başi.
    Sorun cezaların hafifliği değil hak eden kişilere uygulanmaması. Şu an evine giren hırsızı döversen, bıçaklarsan ne olursa olsun sen suçlu olursun. Ama o istese seni öldürebilir de, öldürebilecek olması onu yaralama hakkını vermiyor. Lütfen çıkıp gidermisin hırsız kardeş diye uyarman gerekiyor hırsızı şu anda böyle bi durumda.

Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yil once ebaydan aldigim wifi cameralar evdeki server a bagladim harekete duyarli gece moduda var hala nasil calisiyor aklim almiyo vallaha

http://i.resimyukle.xyz/He1R.jpg
    Markası nedir dostum bu wifi kameranızın

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Kamera çözüm değil bence. Buraya bi göz atın derim

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...it-yapimi.html

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeriyatı tartışmaya gerek yok ki
    matematik çok basit,

hırsız, kapkactı adamı serbest bırakırsam, suç gelişimi devam eder.
    hırız , kapkactı adama 10 yıl verirsen, suç oranında dusme olur, hukuk yok, hukuk islemiyor kimse kurusa bakmasın, istersen ss kuralları konusalim, isterseniz hindu..
    kanunu caydırıcı yapmadıgın surece kimse önüne gecemeyecek.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Yetkililer hangi gerekçeyle hırsızlık yapan şahsı aynı gün özür dileyip serbest bırakıyorlar anlayamıyorum. Hangi gerekçeyle uzun hapis cezaları vermiyorlar anlamıyorum. Neden neden? Yani bir ülkede hırsızlık suçlularının yakalanıp uzun yıllar hapis yatmasının ve bu sayede masum ve mağdur vatandaşın , huzurla yaşamak istemesinin ne gibi bir kötü yanı olabilir ki?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Sanık motosikleti çalmaya çalışırken motosikletin elektrik kablolarını da kesmiştir. Elektrik kabloları motosikletten bağımsız bir mal değildir. Bu nedenle sadece hırsızlık suçundan ceza verilmesi gerekirken ayrıca mala zarar verme suçundan ceza verilmesi hukuka aykırıdır (Yargıtay Ceza Genel Kurulu – Esas No: 2013/2-687, Karar No: 2014/228, Tarih: 06.05.2014).

Örnek..

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanık motosikleti çalmaya çalışırken motosikletin elektrik kablolarını da kesmiştir. Elektrik kabloları motosikletten bağımsız bir mal değildir. Bu nedenle sadece hırsızlık suçundan ceza verilmesi gerekirken ayrıca mala zarar verme suçundan ceza verilmesi hukuka aykırıdır (Yargıtay Ceza Genel Kurulu – Esas No: 2013/2-687, Karar No: 2014/228, Tarih: 06.05.2014).

Örnek..
    Saçmalık, sanık mala (motosiklete) bildiğin zarar veriyor işte

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    allah akıl fikir versin. sene olmuş 2017 insanoğlu mars'a yolculuğa hazırlanıyor siz burada şeriatı veya islam hukukunu tartışıyorsunuz. eğer işe yarasaydı G 7 ülkeleri müslümanlardan oluşurdu.

hastalığınız için reçete yazıyorum; her gün fosfor, omega 3 ve modern eğitim & öğretim sistemi. (tercihen İskandinav)

minimum 10 yıl sürecek sonunda hastalık iyileşip gözleriniz açılacaktır.
    espresso ve skullz bunu beğendiler.

https://www.youtube.com/watch?v=TtxJGR25cZc

Bu arkadaş güzel şeyler anlatmış ama düşünüyorum da, hakikaten motosiklet sahibi olmak ve kullanmak sırf stres işi. Sanki dışarıda bıraktığımız sevgilimiz veya karımız gibi. Kim bu gece kaçıracak, kim ona sahip olacak belli değil. Kafamız hiç bir zaman rahat olmayacak. Ta ki devlet bütün hırsızları yakalayıp hapse tıkıp cezalarını tam olarak verinceye kadar

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmayın olum adamlar buraya girip tiyo alcak :D
    Adam haklı beyler şu konuyu gören gördüyse hemen şilin :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He he kolu bacağıda cerrahlarımız, doktorlarımız keser. Ameliyathanelerimizde hırsız kuyruğu olur. Bi ayak bileği ameliyatı için 7 gün sıra bekledim, dediğiniz gibi olursa 1 ay bekleriz artık.. Hastanelerde yatak sayımız tam, hırsız yatırırız, her hırsız başına hastanede jandarmalar filan durur.

Dişe dolgu yapmıyorsunuz ayak el kesmek kolaymı? Ertesi gün taburcu olucak hali yok yahu!
    Videolarda öyle yapmıyorlar araplar, adamın elini halka açık yerde, cep telefonundan video çeken elemanların huzurunda, kanırta kanırta, bağırta bağırta kesiyorlar. Sadece işlem bittikten sonra sağlık görevlileri bekliyorlar bandaj yapmak için

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)