Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sizce motorların ömrü kaç km olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Merhaba herkese.
    Tanıdığım biri hyundai i10 aldı. 1.000 cc bu araba. Bende 2.000 motorlu bi araba olduğu için kapışalım dedi kaç km gidecek ki la bu dedim haliyle Oda 300-400 bin gider dedi. Bende motosiklet konusunu merak ettim.
    Benim motorum 7 km de şu an
    Arkadaşımda kanuni seyhan 150 var 2008 model 32 bin km de tık demiyor(fabrika çıkışlı motoru)
    Tabi pistonu falan değişti mi bilmiyorum. E bir çinli bu km yapıyorsa Japonlar ne yapmaz?
    Mantıken düşünüldüğünde Honda Goldwing 1 milyon km yapmalı değil mi? (Kaliteli yağ,düzenli bakım ve adam gibi kullanmak şartıyla)
    Veya BMW K1600 GTL diyelim 1600 kardan milli olduğu için düşebilir km durumu yine onun da 1 milyon felan yapması gerekmez mi?
    Sizin yorumlarınız neler merak ettiğim için sormak istedim.
    Kazasız belasız günler dilerim herkese
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    ben birşey anlamadım

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Çin de olsa japonda olsa üstündeki sürücü önemli motoru sert kullanıyorsa ne malı olduğu farketmez alet elinde patlar.Şimdi çinli bir motorun parça kalitesi ile japon bir motorun parça kalitesi aynı değil.Motorun bakımını eksik etmezsen o da seni üzmez.Forumda bir arkadaş kanuni caracal 200 ile 99.999 km yaparak km yi sıfırlamıştı

Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin de olsa japonda olsa üstündeki sürücü önemli motoru sert kullanıyorsa ne malı olduğu farketmez alet elinde patlar.Şimdi çinli bir motorun parça kalitesi ile japon bir motorun parça kalitesi aynı değil.Motorun bakımını eksik etmezsen o da seni üzmez.Forumda bir arkadaş kanuni caracal 200 ile 99.999 km yaparak km yi sıfırlamıştı
    Ben de belirtmiştim zaten sorumda. Benim vurgu yaptığım nokta motor hacmi zaten. O arkadaşa da helal olsun vallahi ne diyelim
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Metali yorulana kadar gitmeli bence sonra gitsede binilmemeli sonuçta güvenlikte önemli.
    levend84 ve karadag.05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Bana kalırsa sınırsız olmalı.
    Mengu16 ve karadag.05 bunu beğendiler.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    şanziman baski yaylari balatalari yataklar sekmanlar degisirse 300 000 gorur cinli yada japon olsun demie sonucta ama tapa gaz teker makinesi cigerli ise 60 000 cakar
    karadag.05 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    adını bile duymadığım bir çinli motorla tanıdığım bir mahalle bisikletçisi 170.000 km yaptı.kendim gözlerimle gördüm kadrandaki yazıyı 17 bin sandım ama değilmiş.valla mercedesde getirsen 1 milyon yapmaz.yapar her şeyi değişir.kaldıki benim bildiğim en dayanıklı motor bu rekoru kıran isuzu pikap araçtır 1 milyonu sorunsuz atlatmış.dediğin goldwing bmw 1600gt falan kanımca net 400.000km minumum görür diye düşünüyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Wv Transporter 2,5 TDI motor ile 200 bin yapanda var 1 250 000 km yapanda yani tamamen kullanma şartlarına bağlı

Motosikletten ise düşük devirde yüksek tork üreten makinaların düzgün bakım ve kullanımla 500 bin km kere ulaşmaları hiç zor değil
    karadag.05 bunu beğendi.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adını bile duymadığım bir çinli motorla tanıdığım bir mahalle bisikletçisi 170.000 km yaptı.kendim gözlerimle gördüm kadrandaki yazıyı 17 bin sandım ama değilmiş.valla mercedesde getirsen 1 milyon yapmaz.yapar her şeyi değişir.kaldıki benim bildiğim en dayanıklı motor bu rekoru kıran isuzu pikap araçtır 1 milyonu sorunsuz atlatmış.dediğin goldwing bmw 1600gt falan kanımca net 400.000km minumum görür diye düşünüyorum.
    http://www.leftlanenews.com/greek-taxi-driver-hits-1-million-kilometers-with-2003-mercedes-e-class.html

1 milyon km yapan mercedes taksi haberi. Aracın bu süreçte intercooler, debriyajı ve turbosunun içindeki nozul değişmiş. Diğer bütün parçalar sadece düzenli bakımdan geçmiş.

Velhasıl, bakımları düzenli yapılan, hoyratça kullanılmayan her motorlu taşıt uzun kilometreleri görür. Hele mercedes gibi bir marka için 1 milyon km tesadüf değildir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çin malı motosiklette 1 milyon km'ye kadar gösteren sayaç mı varmış ? Japonlarda da hiç görmedim hepsi 100 binde sıfırlar. Yüz metreleri gösteren son haneyi kilometre sanmış olmayın ?

aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Biri sağdan geldi biri soldan geldi

Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa sınırsız olmalı.
    Kesinlikle :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metali yorulana kadar gitmeli bence sonra gitsede binilmemeli sonuçta güvenlikte önemli.
    Kalıtıyorum 10 yaş ve üstü sorun olabilir. (çin malları için)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Eski bionikler vardı 50 cc ondan vardı ben cocukken adam orman bekçisiydi 70 bin km yapmıştı çok şaşırmıştım
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Mersedesle 1 milyon mil yapan yunanlı bir taksici vardı daha motor kapaüı açılmamış
    karadag.05 bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben maxıscooter kullanıyorum ıkı tane de 125cc scoter var.kaşda bır ustam var sordum aynı soryu bu motorlar ne kadar km gıder dıye?
    abı dedı yagını suyunu eksık etmedıgın duzenlı bakımını yaptırdıgın surece bu motorlar senı gotururur 15-20 yıl sıkıntısız bınersın dedı ve ekledı motoru yıkayıp kısın bırakırsan bu aletlerde kırank mılı paslanıyor karıncalanıyor ve sıkıntı baslıyor, bırak pıs kalsın yazın temızler bınersın duzenlı yag degıstır hava benzın fıltrenı kontrol et kafan da cebınde rahat eder
    karadag.05 bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    övünerek söyleyelim

cbf 600sa 2007 mod . 102500 km de
    mehmetseza ve karadag.05 bunu beğendiler.

Şimdi o motosiklet ve kullanıcıya göre değişir. Misal Kawasaki versys 1000 Levent abide de var. Şimdi bu adam 100 km/h'a sabitleyip dünyayı gezse güzel bakımları yapılarak bana mısın demez bence 500.000 km'yi devirir. Fakat gelelim misal hayabusa. Adam bunu sürekli dip gaz kullanıyor. Sürekli zorluyor motosikleti. Bangır bangır bağırtıyor caddelerde. Sizce bu motor 100.000'den sonra canı çıkmaz mı ? Ben gördüm YBR 125'de adam km sıfırlamıştı 100.000'de. Benim motosiklet vardı YBR 125 ESD Sürekli dip gaz yapmaktan sürekli redline gelene kadar zorlamaktan motor 3.000 km'de dağılacak gibiydi. Sonuç; Bu iş marka, model gözetmez. Kullanıcı ve bakıma bakar.
    karadag.05 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    benim suzuki bandit 600s. 89 binde. Eksantrik zinciri değişti sadece.
    antilop_skul ve karadag.05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Bizim şirkete çalışan bir kurye vardı 2007 cbf 150 si vardır 180.000 km yaptıgını söylemişti. 2 kez motor yaptırdım demişti.
    Bence Kendi malın gibi kullanırsan sıkıntı yok
    karadag.05 bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu sorunun cevabı oldukça uzun
    çok boyutlu bir mesele, defalarca da açıklandı forumda
    kısaca: kullanıma bağlı olarak 50 bin- 100 bin km ömür beklemeli bir motosikletten

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)