Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda ve iş ahlakı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peşin not: Honda övücü değilim, sadece objektif gözlemlerimi yazıyorum.

10 yıldır honda civic marka araca biniyorum, şu ana kadar en küçük bir masraf çıkmadı, Yolda bırakmadı, üzmedi. Yaptığım sadece servis zamanı geldiği zaman servise götürmek, bu kadar.

1 yıldır da Honda cbf 150 motorsiklete biniyorum. Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

İster istemez insan kendi kendine soruyor: bu adamlarda nasil bir iş ahlakı var ki, böyle sağlam ve kaliteli ürünler cikarip piyasaya arz ediyorlar. Ornek alınması gereken bir mevzu. Tez konusu adeta.

Ha ufak tefek sorunlar elbet oluyordur ama ben bu zamana kadar hondanin herhangi bir müşterisini mağdur ettigini gormedim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Şunu da eklemeden gecemeyecegim, bugün sadece "honda" markasının isim bedeli bile milyar dolar edebilir. Sadece honda ismi.. Olaya bak. Bu markayı buraya getirene kadar nakış gibi işlemiş adamlar.
    levend84, espresso, Mustaphalanx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    kim söyledi yada nerede gördüm hatırlamıyorum, bilenlerde aslını astarını söylerlerse sevinirim
    amerika da 2. el değeri yüksek olan markalar genelde japonlarmış ??? honda ve toyota
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Amerikada honda accord marka bir arac sahibi vardı. Aracin ilk sahibi. sorunsuz bir şekilde tam 1 milyon km. Yapmış. Adami bulup sifir km. Bir accord hediye ettiler.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikada honda accord marka bir arac sahibi vardı. Aracin ilk sahibi. sorunsuz bir şekilde tam 1 milyon km. Yapmış. Adami bulup sifir km. Bir accord hediye ettiler.
    Hiroşima olayından sonra japonlar,insana saygıyı,değeri,üretimi,kalkınmayı,ahlak felsefesi olarak benimseyen milletdir.

bir işi yapmak için yapmayıp son kullanıcının ihtiyaçlarını karşılasın diye üreten ürettiği ürünleride son teknoloji ve mühendislik kullanarak(örn.KAİZEN) gerçekleştiren insanlardır.
    kdiner ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim söyledi yada nerede gördüm hatırlamıyorum, bilenlerde aslını astarını söylerlerse sevinirim
    amerika da 2. el değeri yüksek olan markalar genelde japonlarmış ??? honda ve toyota

Doğrudur. Bir süre Kanada'da yaşadım. Toyota, Honda, Mazda inanılmaz tutuluyor. Hem de fiyatları Amerikan araçlarından daha yüksek olmasına rağmen. ABD ve Kanada'da işçilik fiyatları aşırı yüksek. Amerikan araçları bozulmaya ve paslanmaya (malum Kanada kışın kar kıyamet, yollar aürekli tuz) çok meyilli. Bunların yanı sıra, Hyundai de baya sağlam satar Kuzey Amerika'da.
    potasyum bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    "car and driver" adlı amerikan otomobil sitesinde en çok aranan marka listesinde Honda zirveyi kaptırmıyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    51 yaşındaki babam her zaman "Honda'dan şaşma. Ömürlük olur, ucuz olur, masrafsız olur." der. Galiba adamın bildiği bir şey var

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Honda Hayat Onda
    Potenza bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyledir. Şimdiki arabalarımız, ondan öncekiler, hep Honda. Çim biçme makinem bile Honda. İlk üç motosikletim Honda'ydı. Hiç arıza çıkarmadılar. En son Japon'dan cayıp Superduke aldım. Otomatik Civic'ten pahalı motosiklet. Nasipse haftaya servisten almaya gideceğim. 4 ay olmuş olacak bırakalı... BMW, Mercedes, Jaguar, Ducati, Mesarati, hepsi sorunlu makinalar... Durum yirmi sene önceden çok farklı...

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiroşima olayından sonra japonlar,insana saygıyı,değeri,üretimi,kalkınmayı,ahlak felsefesi olarak benimseyen milletdir.

bir işi yapmak için yapmayıp son kullanıcının ihtiyaçlarını karşılasın diye üreten ürettiği ürünleride son teknoloji ve mühendislik kullanarak(örn.KAİZEN) gerçekleştiren insanlardır.
    Mutlaka etkisi olmuştur ama olay o kadar idealist gelişmemiş... İlk başta Ruslar gibi Alman taklidi ürünler yapıyorlarmış. Ürünler ucuza yurt dışına satıldığı için geçiniyorlarmış ama gelişme olmuyor tabi. Sonra devlet ihracata ciddi yaptırım uyguluyor, taklit ürün ithalatını engelliyor. İlk başta ciddi fakirlik oluyor, ama eli mahkum ARGE'ye yönelmek zorunda kalıyorlar. Vakit alıyor ama dünya piyasasını ele geçiriyor adamlar...

Optik'te LEICA ve ZEISS'ı harcadılar. Harley'i bitireceklerdi ki Amerikan hükümeti ithalat yasağı koydu 750cc üstü motosikletlere. Amerika'da araba piyasasını alt üst ettikler zaten. Pontiac, Oldsmobile bitti. Lexus, BMW ve MERCEDES'i geçti satışta...

Velhasıl Caponlar hiç anlamıyor ekonomiden. İnşaata abansalardı şimdi dünya onlarındı...
    espresso, tealcollar, Osm@n ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Gerçekten sorunsuz otomobiller üretiyorlar

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    İzolasyon/uğultu/lastik/yol sesi – İç mekandaki sesler ve yol tutuş
    Fren Mesafesi diğer markaların aynı segment araçlarına göre daha kötü.
    Frenlerdeki kronik zırıltı, titreme – şişme yamulma problemi
    Boya kalitesi ve kullanılan metalın adiliği ve en önemlisi bagaj açma mandalı olmaması.

Bence bunlar hondanın ve diğer Japonların eksiliği. Bunlarda olsa süper olur. Accorda var gerçi bu bahsettiğim eksiklikler ama sadece onda var. Başka modellerde yok. Nissanı yağsız çalıştır hiç korkma tık demez. Diğer japonlarda öyle yine. Ben hiç japona binip yolda kalan görmedim. Bende opel vectra var 98 model 2.0 CD. Alırken sanayiden çıkamazsın diyorlardı ustalar arabayı aldım bu defa da ayıbımız mı oldu gelmiyorsun diye arıyolar :D Şans işide biraz ..
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Peşin not: Honda övücü değilim, sadece objektif gözlemlerimi yazıyorum.

10 yıldır honda civic marka araca biniyorum, şu ana kadar en küçük bir masraf çıkmadı, Yolda bırakmadı, üzmedi. Yaptığım sadece servis zamanı geldiği zaman servise götürmek, bu kadar.

1 yıldır da Honda cbf 150 motorsiklete biniyorum. Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

İster istemez insan kendi kendine soruyor: bu adamlarda nasil bir iş ahlakı var ki, böyle sağlam ve kaliteli ürünler cikarip piyasaya arz ediyorlar. Ornek alınması gereken bir mevzu. Tez konusu adeta.

Ha ufak tefek sorunlar elbet oluyordur ama ben bu zamana kadar hondanin herhangi bir müşterisini mağdur ettigini gormedim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Şunu da eklemeden gecemeyecegim, bugün sadece "honda" markasının isim bedeli bile milyar dolar edebilir. Sadece honda ismi.. Olaya bak. Bu markayı buraya getirene kadar nakış gibi işlemiş adamlar.
    Ahlakla falan alakası yok. Diğerleri ahlaksız olduğu için mi sorun çıkaran araçlar yapıyorlar ? Garanti diye bir şey var ve garanti kapsamında olan araçlar arıza çıkardığında bunun firmaya büyük maliyeti oluyor. Sadece Honda değil tüm Japon'ların mühendislik sistemleri böyle. Adamlar hatasızlaştırmak üzerine kafa yoruyorlar. Bunun karşılığında da sadece işini gören ancak klasik hiçbir değeri olmayan araçlar üretiyorlar. Bugün bir Japon otomobilinin hayalini kurup posterine bakan kaç kişi gördünüz ? Japonlar tarih boyunca Ford Mustang ayarında bir klasik yapabilmişler mi mesela ? Veya motosikletten gidersek imaj olarak Honda Shadow nerede, Harlay Davidson nerede ? Forumda bir sürü Japon fanatiği var ve tıpkı Samsung'dan başka telefon bileyenlar gibi Japon'dan başka motor tanımıyorlar. İtalyan'a bile burun kıvırıyorlar ama malesef o ruh ve tasarımlar Japonlar'da olmuyor.
    enescanatar, kdiner, sheriff87 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Japon mühendislerin gazeteci kılığında otomobil fuarlarına girip, Alman otomobillerinin altına yatıp abuk subuk yerlerini fotoğraflamaları çok çok eski değil. Hyundai de o yolun yolcusu, 20 sene sonra bizler için olmasa da daha genç kuşak için güzel bir imajı olacak.

Bu arada Japonlar'da kalitenin asıl timsali Toyota'dır, dünyaya Toyota Kalite Sistemi'ni hediye etmiş adamlar. Honda aslında biraz ikinci sınıf kalır Toyota'nın yanında. Birincil hedefleri Amerikan pazarı olduğu için, Japon otomobil üreticileri de ilk olarak sorunsuzluk üzerine gelişim aradılar, zira ABD'de hava sıcak, mesafeler uzun.
    espresso ve ferhatkars bunu beğendiler.

aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Şimdi size bir Honda Japon fabrikasında olan olayı anlatıcam iyi dinleyin bir muhabir fabrikadaki olan biteni görüntülemeye gider fakat bir şey fark eder herkesin üstüne beyaz bir Önlük var tabi ilgi çektiği için fabrika yetkilisi ile konuşur işçilerin üzerinde neden beyaz Önlük var iş kıyafeti yok Fabrika müdürü şu şekilde cevap verir eğer önlüklerin üstünde ya lekesi varsa sorun var demektir adamlardaki ciddiyeti görebiliyor musunuz bu gerçek bir hadisedir bu olay 2006 yılında 600rr üretiminde çekilmiş belgesel
    hasangazili bunu beğendi.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    japonların abd de çok iyi piyasası olduğu doğrudur, özellikle orda nissan modellerine bayılmıştım, ve en çok satan markalardandır. Kelly blue book tan fiyat araşırması yapabilirsiniz, ama TR ile karşılaştırmayın hayata küsersiniz. Bu arada yakın gelecekte Tesla piyasayı alt üst edeceğini düşünüyorum o da ayrı.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahlakla falan alakası yok. Diğerleri ahlaksız olduğu için mi sorun çıkaran araçlar yapıyorlar ? Garanti diye bir şey var ve garanti kapsamında olan araçlar arıza çıkardığında bunun firmaya büyük maliyeti oluyor. Sadece Honda değil tüm Japon'ların mühendislik sistemleri böyle. Adamlar hatasızlaştırmak üzerine kafa yoruyorlar. Bunun karşılığında da sadece işini gören ancak klasik hiçbir değeri olmayan araçlar üretiyorlar. Bugün bir Japon otomobilinin hayalini kurup posterine bakan kaç kişi gördünüz ? Japonlar tarih boyunca Ford Mustang ayarında bir klasik yapabilmişler mi mesela ? Veya motosikletten gidersek imaj olarak Honda Shadow nerede, Harlay Davidson nerede ? Forumda bir sürü Japon fanatiği var ve tıpkı Samsung'dan başka telefon bileyenlar gibi Japon'dan başka motor tanımıyorlar. İtalyan'a bile burun kıvırıyorlar ama malesef o ruh ve tasarımlar Japonlar'da olmuyor.
    Japonlarda da efsanevi araçlar var misal Nissan 200 ler
    yada 350Z olsun 370Z olsun.

60-70 li yıllardan kalma yok sadece ama 90 lardan itibaren bir sürü efsane araçları var.

Datsun, RX7, RX8, 370Z, imreza sti, mith. evo, küçük motorlu mazda miata gibi gibi...
    EmreKocyigit bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Fabrika yemekhanesinin duvarında kocaman ;

"VARLIĞI TOPLUM TARAFINDAN İSTENEN BİR MARKA OLMAK." yazıyor , satış rekorları kırmak değil , en seksi aracı yapmak değil ....

az kaldı ev kredisi bitsin.....
    svastika94 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    espresso, Gassal ve banno1957 bunu beğendiler.

Bahar89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Honda övücü değilim ama 10 yıldır honda araç kullanıyorum
    Şaka yapıyorum elbette.

Fakat bu işin mantığı çok basit. İşin ahlak ile akalası yok. Tamamen para ile alakası var.
    Çin malı motosiklet 3 lira, honda 5 lira kawasaki 5 lira yamaha 5 lira. Arıza ücretini baştan alııyorlar işte
    Sonra biz de arıza yapmıyor sanıyoruz Alalım bakalim bi tane SSangyong muydu neydi. Kaç km'de gümleyecek.

Çok basit aslında.

Bhr89, sen tamam o zaman. Git bir tane Çinli al. Sonra sanayi sanayi servis servis gez. Gezmek hoşuna gidiyo zaar. Emsallerin tur gezisi yaparken sen sanayi gezisi yap, servis turu yap, ustalarla haşır neşirol, sosyal cevren artar hem Nasil olsa yarı fiyatına aldin, adamlar seni bedava gezdiriyor degil mi muhahahaha.

Kafaya bak ya. marjinal olacağım derken, neyse...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)