Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ekipman alımı için doğru zaman..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

1 adet xmax 250 abs motor sahibiyim, motoru daha yeni aldım, malum kış şartları sebebiyle binemiyorum. Ekipman almak istiyorum, aşağı yukarı alacağım ekipmanları da belirledim. Ancak euro kurunun yüksekliği, ekipmanların yurtdışından (fc-moto) yada yurtiçinden tedariği, birde motor fuarının yakın zamanda olması sebebiyle tam olarak ne zaman ve nereden ekipmanı alacağıma karar veremiyorum.

Tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum; motor fuarında ekipmanlarda ciddi indirimler oluyor mu? bu indirimler sadece nakit ödemelerde mi geçerli oluyor? ayrıca ekipmanları fc-moto vb.sitelerden mi almak mantıklı yoksa yurtiçinden mi? Acaba şu sıralar hangi alternatif ekipman alımı için en uygundur?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hesaba vurunca yurtdışına gidip 3 4 gün takılıp alışveriş yapmak burdan aldıgım fiyata aynıya hatta ucuza geliyor tatilde yanına kar kalır.
    aliozgun ve karadag.05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    ekipmanların en uygun fiyatlı olduğu ülke yada ülkeler hangileridir? ayrıca uygun bedeni bulmak sıkıntı olabilir, her türlü bedenin bulunabileceği yer neresidir acaba?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Tekstil ürünlerine ilave %20 civarı vergi geldi. Forumda da yazıldı.

Şunu da aklınızdan çıkarın artık. Yazın motosiklet piyasasında fiyatlar artar, kışın düşer. Böyle birşey yok. Yazın, alan-satan sayısı fazlalaşıyor. Bu sebepten fiyatlar düşüyor bile. Ama nasılsa satarım diye fiyatlar inmiyor. Kışın ben ucuzlayan bir motosiklet ürünü görmedim. EBay dan falan alsanız onlara da gümrük vergisi getirildi.

Bu durumda en akıllıcası, buranın pahalı bir ülke olduğunu bilip benim gibi davranmak.

13 bin liraya 2015 de inazuma aldım. Mart 2016 da sattım. Aralık 2016 da 5 bin liraya Hero Hunk aldım. Bu memlekette motora fazla para vermek, gerçekten iyi kazanmıyorsanız çok maliyetli. Ucuz motora binip, bol ekipman kullanacağız.
    karadag.05 bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Soru: Yolcu beraberi eşya nedir?
    Cevap: Yolcunun beraberinde getirdiği, ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşyadır. Her bir yolcu, beraberinde getirdiği Ek-9 liste kapsamı kişisel eşyayı ve 430 Avro’luk eşyayı muafen getirebilmektedir.

ek-9 listesi burada altlarda bir yerlerde

efendi gibi verginizi ödeyerek yurt içinden alış veriş yapın.

yurtdışı alış veriş limitini kademeli olarak 150 eurodan (yanlış hatırlamıyorsam böyleydi rakam) 30 euroya düşürüldü.
    devlet payını almadan yaralı parmağa dokunmaz.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru: Yolcu beraberi eşya nedir?
    Cevap: Yolcunun beraberinde getirdiği, ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen eşyadır. Her bir yolcu, beraberinde getirdiği Ek-9 liste kapsamı kişisel eşyayı ve 430 Avro’luk eşyayı muafen getirebilmektedir.

ek-9 listesi burada altlarda bir yerlerde

efendi gibi verginizi ödeyerek yurt içinden alış veriş yapın.

yurtdışı alış veriş limitini kademeli olarak 150 eurodan (yanlış hatırlamıyorsam böyleydi rakam) 30 euroya düşürüldü.
    devlet payını almadan yaralı parmağa dokunmaz.
    Üstümüze giyer öle geçeriz sınırdan :D
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    bir şey daha farkettim, fc-moto'dan bazı ürünleri sipariş verdiğinizde kargo parası+%18 gümrük vergisi eklense bile buradaki fiyatından daha uygun oluyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, burası öyle bir ülke işte. %18 vergi zaten yurtiçinden de alsanız ödüyorsunuz, sadece ürün fiyatına yediriliyor. Yurtiçi ve yurtdışı arasında az bir fark olsa memleket insanı da kazansın deyip almak lazım ama öyle böyle değil, acaip kar marjı koyuyorlar eşyaya.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    şimdi ınternet sitelerıne baktım , 3-4 gundur guncelleme aşamasındaydı bırcogu, mayıs ayında 2800 tl ye aldıgım daınese ceket suanda 4000 tl olmuş. ekıpman almak ıcın bıraz y dısı sıtelerede bakın arkadaslar.

Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstümüze giyer öle geçeriz sınırdan :D
    süper tespit 😂

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    sınırdan gıyıp gecmenıze gerek yok daha kolay yontemlerı var fc moto , motoın ve sayılarak 3-4 tane daha işini iyi yapan işletmelerden getirtebilirsiniz.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ınternet sitelerıne baktım , 3-4 gundur guncelleme aşamasındaydı bırcogu, mayıs ayında 2800 tl ye aldıgım daınese ceket suanda 4000 tl olmuş. ekıpman almak ıcın bıraz y dısı sıtelerede bakın arkadaslar.
    Yarın ekipman alımı yapacağım, ve yurtdışı sitelere de baktığımda 2000 TL'lik alışverişte kazancım en fazla 100 TL civarı çıkıyor. Bilmediğimiz siteler mi var dostum?
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın ekipman alımı yapacağım, ve yurtdışı sitelere de baktığımda 2000 TL'lik alışverişte kazancım en fazla 100 TL civarı çıkıyor. Bilmediğimiz siteler mi var dostum?
    urun bazında cok buyuk avantajlar var,her urun ıcın gecerlı degıl, benım en son yaptıgım alısverıste bugun shıpped statuste 900 tl karım oldu. Bazı urunlerde , mesela gecen gun aldıgım KNOX Hdroıd de burda stoktakı urun oldugu ıcın tr den alım yapmam cok daha uygun oldu, 740 tl aldım, y dısındakı fıyat ıse toplam 300 euroya gelıyordu.

Iyi arastırma guzel takıp dogru zamanlama. kesınlıkle karlı oluyor.

not: son urun gelınce paylasacagım
    hknzrdm bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bazı siteler her ay indirim yapıyor. Mesela fc-moto her ayın başında standart %10 indirim uyguluyor. Ama eğer ürün halihazırda indirimdeyse, indirimli fiyat üzerinden değil de satış fiyatı üzerinden indirim hesaplıyor. Bazen özel %10 veya %20 indirim uyguluyor. Özel ne ola ki derseniz, sitede indirimde olan ürünlerde indirimli fiyat üzerinden indirim uygulanıyor.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Bütün yurt dışı internet siteleri her ay indirim yapıyor. Bunları takip edebilirseniz kârınıza olur.Fakat gümrükte vergi yükü biniyor yine aynı duruma geliyor. Ben 10 bin liralık motor alacağıma 5 bin liralık bi motor aldım. Geri kalanıda ekipmana yatırdım. Başka yöntemi olan varsa yazsın. Bu ülkede böyle işte. Ne yazık ki..
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)