Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

80 km ile kaza yaptim 20 metre suruklendim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Geçmiş olsun hocam, Allah büyüklerinden hepimizi korusun. Bot önemli gerçekten eksik etmemek lazım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Geçmiş olsun acil şifalar dilerim

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Her zaman Allah beterinden saklasın de kardeşim neden bu benim başıma geldi diye sorma herşeyde vardır bi hayır ..

Geçmiş olsun

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun. 50 gün önce kırdım ayak bileğimi 1 ay kadar daha raporluyum. Şuan seni en iyi ben anlırım, daha dün cıktı alçı yürüyemiyorum. Fazla kafana takma ameliyatı çok basit bi ameliyat. Tekrar geçmiş olsun.

Sana yapıcağım iyilik bana adres ver koltuk değneklerimi yolliyim sana boşuna evde duracağına elin ayağın olur boşa parçalanma.
    ADAMSIN !

Diğer arkadaşa da geçmiş olsun diyorum. Allah şifa versin İnşaAllah. Bende bugün şişliye işe gelirken Unkapanı köprüsünde uçuyordum. Düşünün ben birde 120 kiloyum motor desen yüklerle beraber 150 kilo civarı gene de neredeyse kanatlanıyordum. Allahtan yanıma bir araba geldi biraz rüzgar kesildi.

Bu havalarda benim gibi motor sürenler ÖZELLİKLE YOL KENARLARINDAKİ LÜTFEN GİZLİ BUZLANMAYA DİKKAT EDİN!

Ayrıca bende bu aralar bot almayı düşünüyordum ertelemiştim. Belki de bu bir işaret sanırım paraya kıyacağım. Ancak bot mu almalıyım yoksa çizme mi ona karar veremedim? Birde marka olarak tcx mi yoksa yds mi yoksa dainese mi almalıyım seçemedim!
    crxforever bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    geçmiş olsun öncelikle

içeriğini tam bilmemekle beraber geçenlerde tesadüfen bu konuyla alakalı konuştuk harfiyat kamyonları yola cıkmadan lastıklerdeki çamur ve pisliklerin temizlenmesi gerektiği yapılmadığı takdirde cezai işlem uygulanığını öğrendim bunun üzerinde giderek hakkını arayabileceğini düşünüyorum.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Çok geçmiş olsun kardeşim.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Geçmiş olsun. Allah şifa versin.
    Kafan varsa kask kullan.

Motosikleti
    Tracer 900
    Teşekkür ederim. Allah senden de razı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Aklına takılanı sor kardeşim taze taze cevaplarım. Ameliyattan sonra evde kadın programlarına bi dalıyosun 3 ay geçiyor takma kafana. hadi geçmiş olsun tekrardan.
    Kadın programları bağımlılık yapıyormuş haberiniz olsun..Geçen bir işyeri komşum saat 4 te dükkanı kapatıp eve gidiyorum,evlendirme programlarını izliyorum dedi,bir kanalı izlerken reklam girse de diğer kanallara baksam diye gözlüyorum bağımlısı oldum dedi..

Geçmiş olsun kardeşim canını sıkma vardır bunda da bir hayır de,bu havalar gerçekten tehlikeli motoru bırak araba bile sakat,sen kar lastiği takıp yola çıkıyorsun,kayan yolu kapatan oluyor önünde frene basıp duruyorsun arkadan yine bir kar lastiksiz gelip sana ve diğer duranlara vurup geçiyor..

Dava açma meselesi bence açılabilir ama kazaya sebep olan şeyin o yola dökülen çamur olduğuna dair bir rapor tutulması lazım gelirdi diye tahmin ediyorum..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçmiş olsun
    yapabiliyorsan meselenin peşini kovala ancak çok ümitvar olma bu hususta
    inşAllah zararın karşılanır

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşım çok büyük geçmiş olsun bir an önce ayağa kalkmanı diliyorum allah böyle bir olayı hiç birimize göstermesin. ama dava açmadan önce bi avukatla görüş. çünkü 80 le gidiyordum diyorsun. dava açtığında gittiğin yol hız şerit çizgileri vb. etkenker ortaya çıkar.
    tekrar çok geçmiş olsun

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    off şu işin bu kaza olayları beni inanılmaz etkiliyor,
    kalbim parçalanıyor,

kaza geçirdiğimdeki kaskımdan çıkan ses ve yıldızlar geliyor aklıma.. çok kotu bişi çok..

Geçmiş olsun kardeşim,,

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    çok geçmiş olsun

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Elimde 5 liraya japon pazarindan aldigim kar eldivenim vardı sağolsun oda korudu yırtıldı ama oda korudu sadece bileğimde ufak bi yara olustu kazada kaskimin vizoru uçtu gozume minik bi tas çarpmış galiba aynaya bakmistim az önce yara vardi göz kapağımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Sanki kazanin olacagini bilecek mis gibi 1 hafta oncesinden altin elbiseli adamin kaza videosunu izleyip efkarlanip bi motor pantolonu almistim bide kaskimi bi ust model olan mt limited evo ile degistirmistim cidden kaskin onemini yere dusunce anladim hicbisey olmamis gibiydi sadece ayagim ağrıyordu

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun
    Dava konusunda kamerada bi kamyondan çamur döküldüğünü gösteren bi görüntü yoksa işe yarayacağını sanmıyorum.
    Keşke o çamurda biraz daha yavaş gitseydiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Büyük geçmiş olsun. Allah daha beterinden saklamış diyelim...

Yalnız, yukarıda bir arkadaşın dediği "..nedenini sormayalım" cümlesine katılmıyorum.

Sebebini sorgulamazsanız sorunu ortadan nasıl kaldıracaksınız ... Neyse ...

Ekipman konusundaki uyarınız çok önemli. Hemen herkes, ben dahil, botu/çizmeyi ihmal ediyoruz.

Kaval kemiğinizi de koruyacak şekilde, yani diz kapağınızın altına kadar neredeyse gelen motosiklet çizmesi tercih edilmeli diye okumuştum.

İhmal etmeyip, alsam iyi olacak.

Koruma demirinin işlevini de sorgulamak gerekiyor. Uygun bir koruma demiri, böyle bir düşmede, motosikletle birlikte sürüklenilse de motosikletin ağırlığının bacağa binmesini engellemesi gerekiyor.

Bir diğer konu da, düşme esnasında motosikletle birlikte sürüklenmek yerine, motosikletten vakitlice, ve uygun şekilde ayrılmayı başarmak.

Koruma demirinizin olup olmadığı, varsa neden işlevini yukarıdaki gibi yerine getirmediği, düşmenin kaçınılmaz olduğunu fark ettiğiniz anda neden motosikletin arkasında kalacak şekilde motosikletten ayrılarak düşemediğiniz konusunda bilgi vermek isterseniz, ders alma niteliğinde olabilecektir.

Tekrardan büyük geçmiş olsun.

Dava konusuna da deyineyim: Bir şey tutturabileceğinizi sanmıyorum. Haklı olsanız da... Oysa o güzergahtaki kamyonları görecek illa ki bir kamera vardır...

Motosikletinizin gidip çarptığı otomobilin 3 bin liralık zararını sizin trafik sigortanız karşılayacaktır diye düşünüyorum.

Hız konusuna deyineyim: Yavaş gidin arkadaşlar...

Kazanızda çıkartılacak çok dersler var ... Yolu okuma, yol tutuş, hızlanma, sollama, fren, düşme tekniği, ekipman, koruma demiri ...

Koruma demirine önem veriyorum. İlk taktırdığımı dar kalıyor diye daha geniş olan koruma demiriyle değiştirdim, bir düşme sonrası yetersizliğini fark ettiğimde. Hatta, arka ayaklıkları da kaynakla açık vaziyette sabitlettim. Yan yattığında önde koruma demiri, arkada arka ayaklıkların üstüne düşüyor artık...

Bot mudur çizme midir, 300 - 500 ayırıp, ihmal etmeyip alsam iyi olacak!

Alçıdaki resminize bakamadım bile... büyük geçmiş olsun! Acil şifalar dilerim.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    çok geçmiş olsun.dava konusunda bilgim yok,konuda tecrubesi olan bir avukat arkadaşımız varsa forumda bilgi verirse seviniriz.

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Dostum geçmiş olsun. 50 gün önce kırdım ayak bileğimi 1 ay kadar daha raporluyum. Şuan seni en iyi ben anlırım, daha dün cıktı alçı yürüyemiyorum. Fazla kafana takma ameliyatı çok basit bi ameliyat. Tekrar geçmiş olsun.

Sana yapıcağım iyilik bana adres ver koltuk değneklerimi yolliyim sana boşuna evde duracağına elin ayağın olur boşa parçalanma.
    Helal olsun, iyiki varsınız umarım çoksunuz

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    0 546 586 70 26 arayın size yardımcı olur av. bey forumdan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)