Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj Kaçırması. !Yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.cub motorumun debriyajı fena halde kaçırıyor ama garip bi kaçırma.1 den 2 ye yada 3-4 e geçerken kaçırma yapıyor ancak boşta gaz verip bi anda vitese aldıgımda zıpkın gibi fırlıyor debriyaj bitik olsa böyle olmaz diye düşünüyorum.motor yağını değiştirdikten sonra oldu gibi sanki.cub ların debriyajıyla motor yağının bağlantısı varmıdır? Yerli malı olsun diye LUBEX marka yağ koydum ama sonuç hüsran gibi
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Çocuktum, okulda yerli malı haftası kutlanırdı. Leblebi falan yerdik hep beraber. Ekmek ve leblebi hariç her şey ithalmiş. Yaşım ilerledikçe öğrendim. Bu yerli malı haftası olayını geçin. Yağ önemli. Sentetik olup olmaması bile önemli. Debriyajınız yağın içinde çalışıyor çünkü.

Bu zamana kadar hep elf ve castrol power1 kullandım ama milliyetci yönüm ağır bastı bu sefer.aslında lubex çok kaliteli bir yağ türkiye rallilerinde çoğu araç bu yağı kullanır özellikle yorumlara baktım hep iyi yorumlar vardı ama araba yağında iyi olan bu firma motosiklet konusunda kötü demekki yada benim debriyajda bi sıkıntı var.
    Debriyaj ayarı varmı cub motorda?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.cub motorumun debriyajı fena halde kaçırıyor ama garip bi kaçırma.1 den 2 ye yada 3-4 e geçerken kaçırma yapıyor ancak boşta gaz verip bi anda vitese aldıgımda zıpkın gibi fırlıyor debriyaj bitik olsa böyle olmaz diye düşünüyorum.motor yağını değiştirdikten sonra oldu gibi sanki.cub ların debriyajıyla motor yağının bağlantısı varmıdır? Yerli malı olsun diye LUBEX marka yağ koydum ama sonuç hüsran gibi
    benim cryptonda aynı şekilde debriyaj sorunu vardı motorun km'si ne kadar?düzgün kullanımda balata japonlarda 20.000km çinlilerde 10/15.000km arası ömürleri vardır.

*Kullandığın yağın sentetik olması vs etken tabi ama motorun rampa performansı nasıl ani gaz tepkimesine cvp veriyormu seyir halindeyken?yoksa bağırıyor fakat gitmiyormu?
    *Rampada vites yükselttiğin zaman motorun yığılması lazım.
    *Yakıt olayı nasıl,fazla yakıyormu,debriyaj balatası kaçırmaya başladıysa kısa sürede yağı yakacak ve rengini bozacaktır,yağ çubuğundan bakabilirsin?
    *10w40 15w40 15w50 20w50 ? hangisini kullanyorsun?

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cryptonda aynı şekilde debriyaj sorunu vardı motorun km'si ne kadar?düzgün kullanımda balata japonlarda 20.000km çinlilerde 10/15.000km arası ömürleri vardır.

*Kullandığın yağın sentetik olması vs etken tabi ama motorun rampa performansı nasıl ani gaz tepkimesine cvp veriyormu seyir halindeyken?yoksa bağırıyor fakat gitmiyormu?
    *Rampada vites yükselttiğin zaman motorun yığılması lazım.
    *Yakıt olayı nasıl,fazla yakıyormu,debriyaj balatası kaçırmaya başladıysa kısa sürede yağı yakacak ve rengini bozacaktır,yağ çubuğundan bakabilirsin?
    *10w40 15w40 15w50 20w50 ? hangisini kullanyorsun?
    Motorum 12.000 km de Kuba Kee 100 marka.10/40 yag koydum ani gaz vermelerde aşırı olmasada kaçırma var.yagı degiştirince vites geçişleri pamuk gibi oldu ama kaçırmada olmaya başladı.birde istanbul da yaşıyorum motor sürekli trafik görüyor belkide balata bitmiştir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)