Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

bu niye pahalı şu niye pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yönetim iyi oldu diyenler şu maddeleri ve benzerini sayıyor, ve önce bu tezleri basitçe çürütün ki insanları inandırasınız ve de fazla yazmayın az olsun öz olsun ben yazdıklarınızı okurken zorlanıyorum :D

1) eskiden eve icra geliyor eşyalar gidiyordu şimdi o yok.
    2) eskiden hastahanede rehin kalıyorduk şimdi beleş.
    3) elimizin altında internet, doğalgaz, akıllı telefon falan var lüks içinde yaşam sunuldu bize.
    4) eskiden ekmek, tüp alamıyorduk şimdi kuş sütü bile alabiliyoruz.
    5) eskiden müslümanlık sönüktü şimdi tayyip erdoğan müslümanların sesi ve dünyada öncüsü oluyor.
    6) biz "one minute" dedik.
    7) 2023 yer altı kullancaz zengin olacağız.
    8) müslümanları birleştirip dünyaya hükmedeceğiz.

aklınıza gelen başka maddeler varsa siz ekleyin. bu maddelere basit ve sade cevaplar verin, insanlar iktidarı savunuyor ve savunduğu maddelere cevap verin ki milletin düşüncesi değişsin.

bizim ithal gücümüz düşük çünkü ekonomi zayıf ve mevcut ekonomi gücüyle ithal edilen ürünlerden halk eşit yararlanması amacıyla vergiler yükseliyor ve düzen böyle sağlanıyor.

şu an pozisyonumuz;

vergi yükseltilerek alım gücünü düşürüyorlar. eğer biz yurt dışına daha fazla limon ihrac etseydik devlet buradan para kazanıp bizden aldığı vergiyi düşürecekti çünkü devlet ihracat ile kazanıyor ve ithal gücü artıyor ve böylece fazla vergiye gerek kalmıyor.

şu anda vergi bindirimi varsa sebebi ekonomik zayıflık ve ekonomi yönünden güçlenmekte üretime bakıyor. her şeyden önce işe tarım ile başlayacağız ve ilk hedef o olmalı şimdi.

tarım olduktan sonra hayvan yemleri ucuzlar ve hayvancılığı geliştiririz. çok şükür karnımızı doyurduk ve sıra sanayileşmeye geliyor ve sonrasında teknolojimizi yükseltmede sıra.
    1- Öyle bir şey yok. Borcunu ödemezsen her türlü senden alırlar. Eskidende böyleydi şimdide böyle.

2- Sağlık sistemini sen bedava oldu sanıyorsun ama o doktorların maaşları, cihazların masrafları nereden çıkıyor sanıyorsun? Yine senden benden vergi olarak çıkıyor. Hİçbir şey bedava değil. Devlet sana verdiği herşeyi zaten daha önce senden fazlasıyla almıştır.

3- İnterneti amerikalılar keşfetti biz keşfetmedik. Teknolojinin nimetlerini kendimiz cebimizden para ödeyerek alıyoruz. Kimse bize bedava vermiyor. Hatta normalde olması gerekenden çok daha fazlasını veriyoruz ÖTV yüzünden.

4- Yine manasız bir laf. Kimsenin kimseye bedava bir şey verdiği yok. Kim uyduruyor böyle saçma şeyleri?

5- Tayyip erdoğan müslümanların sesi falan değil. Hiçbir yabancı tayyip erdoğanı müslümanların lideri olarak görmez. Propoganda sadece.

6- One minute diyen kişi büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanı olduğunu da söyledi.

7- Türkiye zaten bütün madenlerini olabilecek maksimum seviyede kullanıyor. 2023 olunca sağdan soldan yeni madenler bulunmayacak. Bir metalurji malzeme mühendisi olarak her türlü tartışırım bu konuyu. Boş propogandalara kanmayın. Hayallerinizin yalan olduğu ortaya çıkınca siz üzülürsünüz.

8- Ortadoğuya bir bak müslümanlar birleşecek gibi duruyor mu? Birleşseler bile neden bizi desteklesinler. Biz ne sıfatla müslümanların lideri oluyoruz?
    Osm@n, fatih.met, fenerbahceli ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kazanın altına az daha odun yağmıştım ki COQ müthiş bir manevrayla problemin önemli bir parçasına parmak bastı... ve haklı.

Siyasi partiler kanununu halka değil, lidere hizmet edeni seçiyor. Liderlerin hali de ortada... Doğru düzgün konuşmaktan aciz eski makam şoförünün milletvekili olabilmesi durumu açıklıyor zaten...

Seçimler yerel olmalı, yerel. Milletvekili, milletvekili olmalı, lidervekili değil. Eski makam şoförü hangi özelliği ile milletvekili oldu? Kime karşı sorumlu? Evet, aynen.

Milletvekili listesini liderler tek başına kafasına göre belirleyememeli. Öteki türlü milleti değil lideri temsil ediyorlar... Bir saltanat, yozlaşma, israf ve yolsuzluk alıp başını gidiyor. Ve hepsi birbirinden yoz partilerden birine muhtaç kalıyoruz.

Milletvekilini gerçekten millet seçse, gerektiğinde lidere karşı gelip kendini seçen milletin hakkını savunmak zorunda kalır. Lider de ona göre ayağını denk alır, kendine ve sülalesine değil, millete hizmet eder. Edemeyecekse de gider, yerine edecek biri gelir.

Bunu kim düzeltirse oyumu alır, hangi parti olursa olsun, dini ne olursa olsun, milleti ne olursa olsun, cinsiyeti ne olursa olsun, umrumda değil...
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Öyle bir şey yok. Borcunu ödemezsen her türlü senden alırlar. Eskidende böyleydi şimdide böyle.

2- Sağlık sistemini sen bedava oldu sanıyorsun ama o doktorların maaşları, cihazların masrafları nereden çıkıyor sanıyorsun? Yine senden benden vergi olarak çıkıyor. Hİçbir şey bedava değil. Devlet sana verdiği herşeyi zaten daha önce senden fazlasıyla almıştır.

3- İnterneti amerikalılar keşfetti biz keşfetmedik. Teknolojinin nimetlerini kendimiz cebimizden para ödeyerek alıyoruz. Kimse bize bedava vermiyor. Hatta normalde olması gerekenden çok daha fazlasını veriyoruz ÖTV yüzünden.

4- Yine manasız bir laf. Kimsenin kimseye bedava bir şey verdiği yok. Kim uyduruyor böyle saçma şeyleri?

5- Tayyip erdoğan müslümanların sesi falan değil. Hiçbir yabancı tayyip erdoğanı müslümanların lideri olarak görmez. Propoganda sadece.

6- One minute diyen kişi büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanı olduğunu da söyledi.

7- Türkiye zaten bütün madenlerini olabilecek maksimum seviyede kullanıyor. 2023 olunca sağdan soldan yeni madenler bulunmayacak. Bir metalurji malzeme mühendisi olarak her türlü tartışırım bu konuyu. Boş propogandalara kanmayın. Hayallerinizin yalan olduğu ortaya çıkınca siz üzülürsünüz.

8- Ortadoğuya bir bak müslümanlar birleşecek gibi duruyor mu? Birleşseler bile neden bizi desteklesinler. Biz ne sıfatla müslümanların lideri oluyoruz?
    Güzel yazmışsınız ama insanlar mantıklı açıklamalarla ikna olmazlar ki. İskandinav ülkesi mi burası? Hele hele milletin seçtiği hükümete aykırı yorumlarınıza bakacak olursak sizin vatan haini, dış güçlerin ülkemizdeki uzantısı, CIA ajanı veya İsrail uşağı olduğunuza daha kolay ikna olmazlar mı? Bak açık açık yazınca ben bile kıllandım şimdi.

Kısa süre sonra herkes otomatik olarak ikna olacak hiç merak etmeyin. Çoktan başladı bile. Dil dökmeye ne hacet...

Edit. Teröristi unuttum. Bu ara o da moda...
    Osm@n ve Cloud bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu batmış dediğiniz Rusya dünyaya kafa tutuyor.
    Komoniz Çin dünyanın bir numaralı ihracatçısı.
    Rejimden arta kalanı bile adamlara bin yıl yeter.
    Bizim liberaller ah hah haa baak rusya nası battı geyiği çeviriyor.
    Nasılsa alıcısı var.
    Sal lafı gitsin.

Üretemiyorsan ithal edersin kardeşim.
    Bu fikir için de geçerli.

Evrensel doğrular toplumun doğrularıyla çarpışıyorsa neyi baz alıp ülke yöneteceksin?

Ülkenin gerçekleriymiş!
    Ne yapalım?
    Toplumun çoğunluğu isterse demokrasiden vaz geçip padişahlık mı getirelim.

Bu toplum 30 sene öncesine kadar kız çocuklarını satıyordu. Buna başlık parası deyince pezevenglik olmuyordu.
    Ülkenin gerçeği bu diye göz mü yumsaydık!

Kadının sokağa çıkmasının ayıp olduğu toplumda kadına seçme seçilme hakkı vermiş adam.
    Ne yapsaydı?
    Toplumun gerçeği bu deyip oturun mabadınızın üstüne mi deseydi?

Siyasetçi halktan bir adım önde olmalı.
    Evrensel normlara yatkın olabilmeli.
    Tabi ki halkını ikna kabiliyeti olmalı.
    Ama biz gidip gidip bu ikna kabiliyeti olan başka da hiç bir şeyi olmayan adamları baş tacı yapıyoruz.

Siyaset biliminin yüksek lisansını yapmış adam iş arıyor, ilk okul mezunu mecliste.
    Böyle saçmalığa isyan etmeyeceksek neye edeceğiz yahu!

Fatih met kardeş sorularını gördüm. Yazacağım bişeyler ama bir önceki mesajımı saat 16.30'da yazmaya başladım gönderdiğim saate bak.
    Kuvvetmira bile sallamıyom sanmış.
    Zamanımın hepsi bana ait değil maalesef.
    Dr. Fatih bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasetçi halktan bir adım önde olmalı.
    Evrensel normlara yatkın olabilmeli.
    Tabi ki halkını ikna kabiliyeti olmalı.
    Ama biz gidip gidip bu ikna kabiliyeti olan başka da hiç bir şeyi olmayan adamları baş tacı yapıyoruz.

Siyaset biliminin yüksek lisansını yapmış adam iş arıyor, ilk okul mezunu mecliste.
    Böyle saçmalığa isyan etmeyeceksek neye edeceğiz yahu!
    Siyasetçiden hiç bir şey bekleyemezsiniz. Oy için her türlü pisliği yapabilir. Kanunlar onun için var. Kanun sınırları içerisinde her türlü haltı yiyebilir. Kanun üstü olduğu anda çıkar büyük problem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Ancak gerçek şu ki belli olgunluğu göstermemiş kimse de sadece popülizmle toplumdan büyük destek görmez kolay kolay...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasetçiden hiç bir şey bekleyemezsiniz. Oy için her türlü pisliği yapabilir. Kanunlar onun için var. Kanun sınırları içerisinde her türlü haltı yiyebilir. Kanun üstü olduğu anda çıkar büyük problem.
    Dedim ya sistem.
    Bakma kuvvetmira da bal gibi biliyor bunları. Bu kadar okuyupta ahmak olunmaz.
    Kılçık atmak hoşuna gidiyor.
    Doğru tektir.
    Orasından burasından çekiştirmeye çalışmak zaman kaybıdır.

Amaç ülkeyi ileri götürmekse halkla da didişilir.
    Ha ülkeye bir çivi çakmaya niyeti bile olmayıp halkla didişen var mı?
    Var.
    Ama doğru sözü de kulağından tutacaksın.

2010 referandumunda burda kan gövdeyi götürdü.
    Olacakları ta o zaman bir bir yazdık.
    Biz bişey biliyordukta mı yazdık?
    Hayır.
    Ukalalık, çok bilmişlik etmeden sağcı solcu demeden hukukçuların yorumlarını okuduk.
    Aklımız bu işin sakıncalarına yattı hayır dedik.
    Burada da anladığımız kadar anlattık. Bakın bu iş en çok sizin başınızı yakar dedik.
    Dinletemedik.
    Ne vatan hainliğimiz ne Erdoğan düşmanlığımız kaldı.
    Yazdıklarımız duruyorsa Allah aşkına baştan sona okuyun.
    Görün 6-7 sene önce neler yazmışız.
    Sonuç ne oldu?
    Önce 17-25 aralık oldu arkasından 15 temmuz.
    Erdoğan canını zor kurtardı.

Ne dediler yanılmışız.
    Bu referandumdan evet çıkarda 2 sene sonra yanılmışız derlerse ne halt edeceğiz?

Daha başımıza neler gelmesi gerekiyor akıllanmak için.

Seçme hakkını konuşuyoruz.
    Yahu belki de seçme hakkını kendi ellerinle yok edeceği bir referanduma gidiyor Türkiye.
    Belkide son kullandığı oy o olacak.
    Cloud bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siyasi partiler kanunu degişmeli evet de, o kanunun degişebilmesi için halkin bilinçlenmesi lazim. Siz biriniz amerikada biriniz fransada forum ve eş dost istatistiklerine göre yorum yapiyor olabilirsiniz. Askerde 3 kisiye sagi solu ögretemedim ben teskereyi alana kadar.
    Sandığınızdan çok daha fazla eğitimsiz bırakılmış kaderci bir toplumuz biz.
    Kısa vadede bu ülke refah seviyesine erişebilecek kapasitede değil, benim derdim çocuklarımızı kurtarmak.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Dedim ya sistem.
    "ahmaklıkla itham etmek" tehdidine rağmen neyi bilip de kılçıklık olsun diye bilmezden geldiğimi anlamadım.
    kastın buysa, tepeden inme medeniyete laf olsun diye değil, tüm aklım ve kalbimle itiraz ediyorum.
    kanun marifetiyle oluyorsa kopyalayalım iskandinavlardan birinin yasasını, ne uğraşıyoruz ilmek ilmek örecez diye?
    uyanığız ya!

Motosikleti
    SD 1290R
    Dedim ya sistem.
    Doğru tektir.
    Orasından burasından çekiştirmeye çalışmak zaman kaybıdır.

Amaç ülkeyi ileri götürmekse halkla da didişilir.
    Ha ülkeye bir çivi çakmaya niyeti bile olmayıp halkla didişen var mı?
    Var.
    Ama doğru sözü de kulağından tutacaksın.

2010 referandumunda burda kan gövdeyi götürdü.
    Olacakları ta o zaman bir bir yazdık.
    Biz bişey biliyordukta mı yazdık?
    Hayır.
    Ukalalık, çok bilmişlik etmeden sağcı solcu demeden hukukçuların yorumlarını okuduk.
    Aklımız bu işin sakıncalarına yattı hayır dedik.
    Burada da anladığımız kadar anlattık. Bakın bu iş en çok sizin başınızı yakar dedik.
    Dinletemedik.
    Ne vatan hainliğimiz ne Erdoğan düşmanlığımız kaldı.
    Yazdıklarımız duruyorsa Allah aşkına baştan sona okuyun.
    Görün 6-7 sene önce neler yazmışız.
    Sonuç ne oldu?
    Önce 17-25 aralık oldu arkasından 15 temmuz.
    Erdoğan canını zor kurtardı.

Ne dediler yanılmışız.
    Bu referandumdan evet çıkarda 2 sene sonra yanılmışız derlerse ne halt edeceğiz?

Daha başımıza neler gelmesi gerekiyor akıllanmak için.

Seçme hakkını konuşuyoruz.
    Yahu belki de seçme hakkını kendi ellerinle yok edeceği bir referanduma gidiyor Türkiye.
    Belkide son kullandığı oy o olacak.
    "Doğru tektir" tehlikeli bir söz bence. Kimse doğrunun sahipliğini iddia etmemeli. "Ben böyle düşünüyorum" deyip orada bırakmak önemli. Yoksa karşı düşünceye hayat hakkı tanımamış olursunuz. Kanuna uygun olduğu müddetçe problem yok.

Sistemi doğru kurduktan sonra bir noktada topluma güvenmek durumundasınız, her ne kadar kararları şahsi görüşünüzle çelişse de... Kanuna aykırı bir durum olmadığı müddetçe halkın teslim ettiği yetkiyi kimsenin elinden alamazsınız. Darbe de bu demek zaten.

Referandumda oy kullanmadım, ama oynanan tasarı bence mantıklıydı, ama neticeleri kötü olmuş olabilir. O referandumun 15 Temmuz'la ne alakası var bilmiyorum. O gün hâlâ n'olduğu belli değil. En son NATO raporuna bi göz atın. İki taraf ta sus pus, ama ortaya çıkan gerçek az çok belli: https://www.aldrimer.no/nato-insider...d-turkey-coup/

Referandumda seçme hakkımızı mı oylayacağız? İlahi COQ, duyan da sanki başka bir alternatifi seçebilme ihtimalimiz olduğunu zannedecek... Diyelim ki seçimde bir usulsüzlük oldu. Hangi YSK üyesi ilgilenecek? Hangi medya duyuracak? Hangi yargı üzerine gidecek? Seçme hakkını çoktaaan kaybettik bile. Yoksa siz de mi hâlâ 15 Temmuz'daki darbe başarısız oldu zannediyorsunuz? Geçmiş olsun...
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Diyelim ki seçimde bir usulsüzlük oldu. Hangi YSK üyesi ilgilenecek? Hangi medya duyuracak? Hangi yargı üzerine gidecek? Seçme hakkını çoktaaan kaybettik bile. Yoksa siz de mi hâlâ 15 Temmuz'daki darbe başarısız oldu zannediyorsunuz? Geçmiş olsun...[/QUOTE]

En mantıklısı bişey yazmamak olduğunu düşündüm düzelttim.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Biat kafası bitmelidir...
    Mengu16 ve MD.Murat bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçen yiğen benim el fenerini hacılamış.
    madem öyle düzgün bir el feneri alayım,
    seneler önce aldığım kafa feneri de bozuldu.

ışın kılıcı gibi el fenerlerine baktım 70 lira,
    bir de reklamları yapılan var 60 lira civarı.

çinli panpalar ne diyor bu işe diye baktım.
    4,97 usd indirimli el feneri
    2,74 usd de kafa feneri.
    ikişer adet sipariş verdim.
    gelir, acelesi yok.
    cree marka merak eden olur ise link burada

toplam 16 usd den daha düşük bir fiyata ikişer adet aldım.
    buradan alsam fiyatı belli.
    satılanların neredeyse tamamı da ithal.

neden mi pahalı ?

domates tarlada 1 lira çarşıda 8 lira diye veryansın eden reyiz senelerdir ülkeyi yönetiyor (???),
    sonucunda da çıkıp kendisi isyan ediyor.
    dinleyenler de eleman haklı diyor.

bu paradoksun içerisinde memleket yine iyi ayakta duruyor derken,
    sanırım artık duramıyor.

bu arada enflasyonu engelleyebilmek için kırk takla ve sağlam para politikası gerekiyor.
    muhtelemelen de yapısal reformların hayat geçirilmesi,
    zira ülkenin şu anki ekonomik problemi mevsimlik değil yılların birikimi olan yapısal sorunlardan kaynaklanıyor.
    Mengu16 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

azına sağlık, teşekkür ederim. inanın ben böyle şeylere hiç kafa yormazdım ama artık mecburuz bazı şeyleri öğrenmeye. yani işten geliyorum yorgun argın bitkin bir haldeyim ve bilgisayarda müzik dinlemek oyun oynamak var iken enayimiyim ben saatlerce ülke durumu hakkında araştırma yapıyorum.

işin kötü yanı da şu ki millet hiç kılını kıpırdatmadan sallıyor kendince ve birinden duyduğu yanlış bilgiyi öyle bir savunuyor ki adam canını feda etmeye hazır o yanlış için. benim babam bile 2023 te lozan bitecek o zaman göstereceğiz onlara diyor :D

ama son zamanlarda onla iyi siyaset yapmaya başladık ve beni dinlemeye başladığına göre bazı şeyler kafasına yatıyor sanırım ve hatta dün bana da bir şey o öğretti ve doğrumu bilmiyorum, yazayım siz söyleyin bişeyler.

"suriyede Esad bölücü halkını vuruyormuş, ülke bütünlüğüne zarar veren halkı katliyam yapıyormuş. suriyede ülke bütünlüğüne zarar veren bu hain insanlar ölmemek için türkiyeye kaçıyormuş. peki zamanında kanka olan tayyip şimdi niye esad'a bu kalleşliği yapıyor?"

babam bunu söyledi ve bende biraz düşündüm ve aklıma esad'ın yüksek oy ile başa geçtiği geldi. şimdi bilgim yanlış olabilir emin değilim ama esad yüksek bir oy ile seçildiyse bu azınlık halk gerçekten toprak bütünlüğüne tehditmiydi de esad bunları vuruyor ve eğer öyleyse bu hainlere neden kucak açıyoruz?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azına sağlık, teşekkür ederim. inanın ben böyle şeylere hiç kafa yormazdım ama artık mecburuz bazı şeyleri öğrenmeye. yani işten geliyorum yorgun argın bitkin bir haldeyim ve bilgisayarda müzik dinlemek oyun oynamak var iken enayimiyim ben saatlerce ülke durumu hakkında araştırma yapıyorum.

işin kötü yanı da şu ki millet hiç kılını kıpırdatmadan sallıyor kendince ve birinden duyduğu yanlış bilgiyi öyle bir savunuyor ki adam canını feda etmeye hazır o yanlış için. benim babam bile 2023 te lozan bitecek o zaman göstereceğiz onlara diyor :D

ama son zamanlarda onla iyi siyaset yapmaya başladık ve beni dinlemeye başladığına göre bazı şeyler kafasına yatıyor sanırım ve hatta dün bana da bir şey o öğretti ve doğrumu bilmiyorum, yazayım siz söyleyin bişeyler.

"suriyede Esad bölücü halkını vuruyormuş, ülke bütünlüğüne zarar veren halkı katliyam yapıyormuş. suriyede ülke bütünlüğüne zarar veren bu hain insanlar ölmemek için türkiyeye kaçıyormuş. peki zamanında kanka olan tayyip şimdi niye esad'a bu kalleşliği yapıyor?"

babam bunu söyledi ve bende biraz düşündüm ve aklıma esad'ın yüksek oy ile başa geçtiği geldi. şimdi bilgim yanlış olabilir emin değilim ama esad yüksek bir oy ile seçildiyse bu azınlık halk gerçekten toprak bütünlüğüne tehditmiydi de esad bunları vuruyor ve eğer öyleyse bu hainlere neden kucak açıyoruz?
    Suriye olayı çok karışık dünyada ne kadar emperyal güç varsa suriyede at koşturuyor şu anda. Zaman geçtikçe iç savaşa yeni güçler katılıyor, zaten karışık olan suriye iyice karışıyor.

Sırayla gidelim;

İlk başta suriyede sadece esed rejimi vardı. Zalim bir rejimdi. Esed iktidarı aslında seçimle kazanmadı. Babasından miras olarak aldı. Seçimler formalite icabı.

Arap baharı gazıyla isyan eden halk özgür suriye ordusunu kurdu. Türkiye bu isyanı destekledi. Çünkü bizim siyasi dehalar esedin birkaç hafta içinde devrileceğini düşündüler ve yeni kurulacak olan suriye rejiminden siyasi fayda sağlamak istediler.(sorunun cevabı bu)

Esed diğer diktatörler gibi iktidarını bırakıp kaçmadı. Önce büyük katliamlar yaptı. Ardından rusya iran gibi dış güçlerden destek istedi.

Fırsattan istifade kürtler yılların ezilmişliğiyle kendi bölgelerini kurup genişletme çabasına girdiler. Yıllardır ufak ufak büyüyorlar. Amaçları olabildiğince büyük miktarda toprak ele geçirmek ve suriyenin kuzeyinde akdenize açılan bir koridor oluşturarak ırak petrolünü akdenize doğrudan taşımak. Kobani(ayn el arap) yaygarasınında sebebi buydu. Suriyedeki PYD örgütü ile PKK arasında da bariz bir bağlantı var.

Işid bir anda garip bir şekilde güçlendi. Büyük topraklar ele geçirdi. Bu ışidin arkasında kimin olduğu net bir şekilde belli değil. Tıpkı el-kaide gibi amerikan desteğiyle kurulup kontrolden çıktığı söyleniyor. Söylenenlere göre ışıd el-kaidenin aşırı radikal bir koluymuş. Sonradan ayrılıp dış desteklerle büyümüş. Çoğu kişi ışidin ABD tarafından desteklendiğini düşünüyor.

Suriyeli türkmenler ışid kendi bölgelerine dayanınca örgütlendiler kendi bölgelerini korumaya çalıştılar.

Işidi mazeret göstererek Amerika, Rusya, İran ve Türkiye iç savaşa katıldı.

Türkiye en başınan beri özgür suriye ordusunu destekliyordu ve PYD karşıtıydı. PYDnin yavaş yavaş böylesini büyütmesi ve suriyenin bütün kuzeyini ele geçirmesini önlemek için fırat kalkanı operasyonu yapıldı. PYD türk birliklerin güneyinden dolaşma çabasına girdiği için bizde el-bab a yöneldik. Maksat Suriyede terörist koridoru oluşmasın.

ABD sözlü olarak türkiyeyi desteklerken fiilen YPGyi destekliyor. Türkiye PYDyi terör örgütü olarak görmesine rağmen ABD PYDnin topraklarını genişletmesi için her türlü desteği veriyor. Tabii bunları ışid ile mücadele için yaptığını iddaa ediyor.

Rusya ve İran iç savaşın başından beri esedi destekliyor. Bu sadece sözlü bir destek değil silah, mühimmat ve para desteğide veriyorlar. Ayrıca Rusya hava bombardımanı ile de esedi destekliyor.

Özetle suriye 4 farklı güç grubu var.
    1)Ortada ışid var. Kimden destek aldığı belli değil.
    2)Türkiye destekli özgür suriye ordusu ışid ve esed ile savaşıyor.
    3)Rusya ve İran destekli esed özgür suriye ordusu ve ışid ile savaşıyor.
    4)Amerika destekli YPG ışid ile savaşıyor.

Dışarıdan görünen durum bu. Gerçekte kimin eli kimin cebinde belli değil tabii.
    BOO_74 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Suriye olayı çok karışık dünyada ne kadar emperyal güç varsa suriyede at koşturuyor şu anda. Zaman geçtikçe iç savaşa yeni güçler katılıyor, zaten karışık olan suriye iyice karışıyor.

Sırayla gidelim;

İlk başta suriyede sadece esed rejimi vardı. Zalim bir rejimdi. Esed iktidarı aslında seçimle kazanmadı. Babasından miras olarak aldı. Seçimler formalite icabı.

Arap baharı gazıyla isyan eden halk özgür suriye ordusunu kurdu. Türkiye bu isyanı destekledi. Çünkü bizim siyasi dehalar esedin birkaç hafta içinde devrileceğini düşündüler ve yeni kurulacak olan suriye rejiminden siyasi fayda sağlamak istediler.(sorunun cevabı bu)

Esed diğer diktatörler gibi iktidarını bırakıp kaçmadı. Önce büyük katliamlar yaptı. Ardından rusya iran gibi dış güçlerden destek istedi.

Fırsattan istifade kürtler yılların ezilmişliğiyle kendi bölgelerini kurup genişletme çabasına girdiler. Yıllardır ufak ufak büyüyorlar. Amaçları olabildiğince büyük miktarda toprak ele geçirmek ve suriyenin kuzeyinde akdenize açılan bir koridor oluşturarak ırak petrolünü akdenize doğrudan taşımak. Kobani(ayn el arap) yaygarasınında sebebi buydu. Suriyedeki PYD örgütü ile PKK arasında da bariz bir bağlantı var.

Işid bir anda garip bir şekilde güçlendi. Büyük topraklar ele geçirdi. Bu ışidin arkasında kimin olduğu net bir şekilde belli değil. Tıpkı el-kaide gibi amerikan desteğiyle kurulup kontrolden çıktığı söyleniyor. Söylenenlere göre ışıd el-kaidenin aşırı radikal bir koluymuş. Sonradan ayrılıp dış desteklerle büyümüş. Çoğu kişi ışidin ABD tarafından desteklendiğini düşünüyor.

Suriyeli türkmenler ışid kendi bölgelerine dayanınca örgütlendiler kendi bölgelerini korumaya çalıştılar.

Işidi mazeret göstererek Amerika, Rusya, İran ve Türkiye iç savaşa katıldı.

Türkiye en başınan beri özgür suriye ordusunu destekliyordu ve PYD karşıtıydı. PYDnin yavaş yavaş böylesini büyütmesi ve suriyenin bütün kuzeyini ele geçirmesini önlemek için fırat kalkanı operasyonu yapıldı. PYD türk birliklerin güneyinden dolaşma çabasına girdiği için bizde el-bab a yöneldik. Maksat Suriyede terörist koridoru oluşmasın.

ABD sözlü olarak türkiyeyi desteklerken fiilen YPGyi destekliyor. Türkiye PYDyi terör örgütü olarak görmesine rağmen ABD PYDnin topraklarını genişletmesi için her türlü desteği veriyor. Tabii bunları ışid ile mücadele için yaptığını iddaa ediyor.

Rusya ve İran iç savaşın başından beri esedi destekliyor. Bu sadece sözlü bir destek değil silah, mühimmat ve para desteğide veriyorlar. Ayrıca Rusya hava bombardımanı ile de esedi destekliyor.

Özetle suriye 4 farklı güç grubu var.
    1)Ortada ışid var. Kimden destek aldığı belli değil.
    2)Türkiye destekli özgür suriye ordusu ışid ve esed ile savaşıyor.
    3)Rusya ve İran destekli esed özgür suriye ordusu ve ışid ile savaşıyor.
    4)Amerika destekli YPG ışid ile savaşıyor.

Dışarıdan görünen durum bu. Gerçekte kimin eli kimin cebinde belli değil tabii.
    allahım ya rabbim, ben camdan aşağı atlıyorum. biz ruslar ile aramızı sıcak tutalım der iken bunlar suriyede bizi vuruyor?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herkes tahmin yapıyor, ben de tahmin yapayım.
    Bence, IŞID'in oluşmasında ve silah açısından desteklenmesi ABD'nin işi. ABD tabii ki örgütün başını oluşturuyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde dikte ettiği eğitim sistemiyle böyle bir örgütün potansiyel askerleri her yerde mevcut. Örgütü kurunca insan gücü geliyor. Bunlar İslam adına savaşıyoruz sanıyorlar, oysa liderleri ABD için savaşıyor. Kürtler, Suriye iç savaşı çıkınca birçok yere yerleştiler. IŞİD, Esad'ı bırakıp Kürtler'e saldırdı. Ve müttefik kuvvetlerin yenemediği IŞID'İ Kürtler geri püskürtü savaşarak. Şimdi ne oldu? Kürtler yerleştikleri bölgeleleri kanlarını dökerek savunmuş oldular. Birileri biryerleri kanlarını dökerek savunmuşlarsa o kişileri oradan savaşmadan çıkaramazsınız bir daha. Suriye'de olur da iç savaş biter de Kürtler'e doldurduğunuz yerleri geri bırakın derlerse Kürtler, biz oraları canımız pahasına koruduk diyecekler. Olay bu bence. Bi komplo teorisi de ben yazayım dedim.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    dip not: küresel güç odaklarının çalışma tarzı icadetme değil yönlendirmedir.
    bir coğrafya üzerinde mevcut dinamiklerin yeşerttiği hareketlenmeleri manipülatif dokunuşlarla hedefleri istikametinde kullanırlar.
    bu bir örgütü icadetmekten çok daha kolay ve ekonomiktir.
    sabit planlardan bahsedilemez, değişen durumlar karşısında makro-hedef istikametinde b, c, d planları geliştirilir.
    bu yüzden mücadele etmek ve köşeye sıkıştırmak oldukça güçtür.

kuvvetmira istihbarat güvenlik nakliyat gıda kırtasiye san. tic. ltd. şti.
    zheroen ve COQ bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dip not: küresel güç odaklarının çalışma tarzı icadetme değil yönlendirmedir.
    bir coğrafya üzerinde mevcut dinamiklerin yeşerttiği hareketlenmeleri manipülatif dokunuşlarla hedefleri istikametinde kullanırlar.
    bu bir örgütü icadetmekten çok daha kolay ve ekonomiktir.
    sabit planlardan bahsedilemez, değişen durumlar karşısında makro-hedef istikametinde b, c, d planları geliştirilir.
    bu yüzden mücadele etmek ve köşeye sıkıştırmak oldukça güçtür.

kuvvetmira istihbarat güvenlik nakliyat gıda kırtasiye san. tic. ltd. şti.
    Kuvvetmira müzik grubu değil miydi ?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    mustafa_325 bunu beğendi.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    1) eskiden eve icra geliyor eşyalar gidiyordu şimdi o yok.
    2) eskiden hastahanede rehin kalıyorduk şimdi beleş.
    3) elimizin altında internet, doğalgaz, akıllı telefon falan var lüks içinde yaşam sunuldu bize.
    4) eskiden ekmek, tüp alamıyorduk şimdi kuş sütü bile alabiliyoruz.
    5) eskiden müslümanlık sönüktü şimdi tayyip erdoğan müslümanların sesi ve dünyada öncüsü oluyor.
    6) biz "one minute" dedik.
    7) 2023 yer altı kullancaz zengin olacağız.
    8) müslümanları birleştirip dünyaya hükmedeceğiz.

1) İcra hâlâ var. Borç ödemezseniz, o borcu alırlar, bu dünya'nın neresine giderseniz gibin böyle. Ha kaldı ki Türkiye'de hala insan haklarını hiçe sayıyorlar. Örnek vereyim. Avusturya'da yaşarken, internet faturamı 1 ay ödememiştim. Kesilmedi, gelecek ay öderken de üstüne artı bir masraf alınmadı. Burada superonline kullanıyorum, bana yatan para nedeniyle hep gecikmeli yatırıyorum. Yatırdığım güne yakın internet hızını düşürüyorlar, gelecek ay da açma-kapama bedeli olarak 25tl alıyorlar. İcralık olmadım ama icralık olan birçok insan var. Hatta, borçlu görünüyor diye evindeki eşyalardan olan daha sonra borçlu olmadığı anlaşılan ve eşyalarını geri alamayan birini tanıyorum.

2) Hastaneler bedava değil. Eczaneden ilaç alırken hastane bilmem ne ücreti alınıyor. Çoğu eczacı bunu kendi cebinden karşılıyor ki müşteriden olmasın. İşkembeden sallamak kolay, gidin konuşun eczacılarla. konu ile ilgili https://eksisozluk.com/eczanelerin-s...lmasi--1964408

"Hastanede sıra bekliyorduk, artık beklemiyoruz" yalanı. evet, fiziksel olarak hastaneye gidip sıra beklenmiyor artık. Ama evde bekliyorsunuz.

3) Bir strateji oyunu vardı adını hatırlayamadım. İlk çağdan teknoloji çağına kadar ilerleme imkanı vardı oyunda. Bilgisayarı "easy"de seçtiğinizde, siz teknoloji çağına geçtiğinizde bilgisayar yani AI ilk çağda kalıyordu. Şu devirde doğalgaz bağlatmakla övünmek, internet ile övünmek gülünç bir şey. Karşılaştıralım;

https://www.upc.at/internet/speed-pack/

ilk üç ay 10 euro, sonra 30 euro. Hadi öküzlük yapıp, EURO kurunu Tl'ye çevirelim, euro'yu da 4 alalım. 120 lira. Adil kullanım kotası saçmalığı olmadan 100 mbps internet 120 tl. KOTASIZ.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/...-fibernet.aspx

Adil kullanım kotalı olan 113 tl 200 gb'tan sonra 3mpbs'e düşüyor. Yurtdışındaki ürünün buradaki muadili, KOTASIZ olan 515 tl. evet, bir ev kirasından hallice. ki bu da 100mpbs'ye kadar tam olarak 100mbps da değil.

4) eskiden ekmek ve tüp alınmıyordu. Doğru alınmıyordu. Lakin, yanlış bir şeyi, geçmişteki olaylarla kıyaslayarak meşrulaştırma gafletine düşmemek lazım. Eskiden ekmek alınmıyordu şimdi de et alınmıyor. Yanlışa her daim yanlış demek lazım, eskiden ne olduğunu kimseyi ilgilendirmez. Ha kaldı ki "Halk Ekmekleri" kaldıralım bakalım insalar günde 5-6 ekmek oradan alırken 1tl ye ekmek alacak mı...

5) buna yorum yapmak bile gülünç. madem din o kadar önemli, arap şeyhleri bedavaya versin petrolü, nasılsa Recep Tayyip Erdoğan'ı lider olarak görüyorlar.

6) İsrail'e kafa tuttuk değil mi? O tuttuğumuz başka bir şeymiş. Bakalım;

buraya link koymuştum ama siteye gidince, anasayfaya yönlendiriyor, Google'a türkiye israil ticaret hacmi tüik yazıp sonucu inceleyebilirsiniz.

israil ile ithalat; 2009'da 1.074.727 milyar dolarken, 2010'da 1.359.639 milyar dolar. Yani daha çok ürün ithal edilmiş. Bak sen şu işe, kafa tutuyorduk hani.

7) lozan 2023'te bitecek, gizli şartlar falan PALAVRA. Öyle bir şey yok. maden mühendisi arkadaş güzelce şöylemiş, bu ülkenin madenleri zaten çıkartılıyor.

http://www.invest.gov.tr/en-US/infoc...G.INDUSTRY.PDF

ne kadar çok maden çıkıyorsa, gelir artmış sürekli. dil tabii ki ingilizce çünkü türk maden şirketleri Amerika, Güney Afrika, Kanada ve diğerleriyle boy ölçüşecek çapta değil. Neden? çünkü bu iş tamamen teknoloji ile alakalı. Kazma kürekle değil.

8) Müslümanları birleştirip dünyaya hükmetme planı güzelmiş. 600lü yıllarda olsak harika bir fikir derdim de artık teknolojinin konuştuğu zamandayız. 3 milyar askeriniz olsa kafanıza 3 tane atom bombası yersiniz bir şey yapamazsınız. savaşlar eskisi gibi değil artık. Ekonomi ve teknoloji savaşları sıcak savaşlardan daha etkili...
    Cloud, pea ve BOO_74 bunu beğendiler.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim gibi üşenen insanların dikkatine !!
    Bu sayfalarda ne anlatılıyor özet geçiyorum

Bir taraf "A" yı
    Bir taraf "B" yi savunuyor.

Benim bir tarafım yok hiç bir zaman taraf olmadım kararlarım oldu sadece ama itiraf et senin var ? Dimi

Eğer var ise evet sen bir yalakasın ve senin yüzünden bu haldeyiz
    Dolar senin yüzünden böyle
    Darbe senin yüzünden oldu
    Suriyeliler senin yüzünden bu ülkede
    Bu yüzden Türk askerleri vatan toprakları dışında çarpışıyor
    Tebrikler...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)