Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kış vakti motosiklet alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar...

Daha önce konu açmıştım foruma, scooter alma ile ilgili. Yakın zamanda direksiyon sınavını geçtim, ehliyeti de Şubat başında çıkartacağım. Kursta vs manuel motosiklet kullanınca scooterdan vazgeçtim. Şöyle bir göz atınca da en makul modellerden biri olarak SYM Wolf 250'yi buldum. Sıvı soğutmalı, 250 cc motosiklet, acemi kullanıcı olduğum için büyük önem verdiğim vites göstergesi mevcut. 2015 veya 2016 model 0 km motorlar 10500 - 11000 tl civarında bulunabiliyor. Açıkçası p/f oranı en yüksek motorlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Sorularımı kısaca sorayım

1) Başlangıç motoru olarak Wolf 250'yi tavsiye eder misiniz?

2) Sorunsuz olarak kullanıp, vakti gelince de çok zorlanmadan satabilir miyim?

3) En önemlisi, kış vakti bu motoru almakla doğru bir hareket yapar mıyım? İktisatçı olduğum için piyasayı yakından takip ediyorum. Malumunuz eğonomi çoh eyi olduğundan Euro 20%'ten fazla devalüe oldu. Bayi motorun yenisinin 17000 liradan geleceğini söyledi. Ben rakamın biraz abartı olduğunu düşünüyorum ama dövizdeki yükseliş ve Euro 4 normlarını göz önüne alırsak minimum 15000 lira gibi fiyatı olacaktır bu motorun yenisinin. Bir miktar kredi de çekmeyi düşünüyorum. Merkez bankası hem dövizi dengede tutmak, hem de enflasyonu dengede tutmak için faiz arttırımına devam etmek durumunda kalacak, özellikle Cuma günü Fitch kredi notunu düşürürse baya kaotik bir durum bizi bekliyor.

Durum böyle olunca, motoru fiyatı uygunken şimdiden alayım diyorum. En kötü bahara kadar kapalı bir yerde tutar, ondan sonra kullanmaya devam ederim. Motorlu taşıt fiyatları bu yıl inanılmaz yükselecek, baharda ve yazın motor fiyatlarının delireceğinden bir kuşkum yok.

Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    1) Sym wolf'ü tavsiye ederim. dediğin gibi f/p motoru. Sym nispeten kaliteli bir marka. Esas uzmanlığı scooter ama kalite konusunda seni üzmez diye düşünüyorum.

2) Forumda biraz daha araştırma yap bir sorunu var mı diye. Satışı düşünme. Sıfır alacağın motor hele de japon değilse sana zarar ettirecek. Ama binip gezdiğin günleri kar sayarsın. Her malın da bir alıcısı var. Sen galerici değilsin. 1 ayda değil 3 ayda satarsın. Boşver.

3) Malesef elinde bulunan 50-100 doları bozdurarak ülkeyi az da olsa kurtaracağını zanneden pek çok vatandaşımız var. Üstelik bu kampanya sürdürülürken 78 milyon dolara Cumhurbaşkanlığı'na uçak satın alındı THY tarafından. Hem ülke parası gitti, hem THY zarar etti hem de vatandaş kandırıldı. Dediğin gibi döviz seyrine, devlet büyüklerimiz itiraz etse de uluslararası otoriteler karar veriyor. Cuma günü çok önemli.

Ben de Yamaha X-city bakıyordum. Sonra vitesli motor istedim. Zontes 250, Sym 250, Mondial Rx3i motorlarına uzun uzun baktım. 10-15 bin lira bunlar. Sen bir de ekipman alacaksın düşün. Sonra dedim ya napıyoruz binlerce liram gidecek. Sonra yok kredi, yok taksit 36 ay uğraş dur. Akıllılık yaprım, 5 bin liraya 2. el Hero Hunk aldım. Az yakar, çok kaçar, bakımı ucuz. Ya çalınsa bile ne olacak. 5 bin lira işte hepsi. Sen de yeni başlıyorsun, hiç öyle 15 bin lira bir borcun altına girme. Benim gibi yap. 5-6 bine motor al, inan pek farkı yok. BEn Suzuki İnazuma satıp bunu aldım. Yahu atla deve bir fark yok. Vursam, kırsam, devirsem çatlatsam ne olacak. Hele de sen yeni başlıyorsun. Paranı satışçılara, aksesuarcılara yedirme. Elbet düşecen, yan yatıracan. Ne gerek var sıfır motora. Allah ömür versin, iyice öğrenirsin motorun mantığını, insanoğlu her şeye layık, istediğini alırsın sonra. Vites göstergesine takılma. İnan maksimum 1.000 km sonra alışıyorsun. Hunk al sen, Hunk. Hadi bırak 10-15 bin lirayı.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    O rakamlara ben japon alırdım. İnazuma bak, ninja bak, cbr bak ama sym o rakamlara alma. İnazuma da da var gösterge vites.

Ayrica kışın motosiklet almak için en iyi mevsimdir. Fiyatlar daha uygundur.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    2014 model sıfır inazumayı aldığım zaman bir arkadaşımda beni dinlemedi gel inazuma alalım sanada dedimsede dinletemedim sym wolf aldı, motorları denemek için değiştiğimiz sürüş sonunda;
    Bendeki his: Ulan bune , traktör gibi motor tarıl tarıl gidiyor çok kötüymüş.
    Arkadaşımdaki surat ifadesi: Keşke inazuma alsaydım.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    10500 ıyı para sym ye okadar para verilirmi şahsen vermem cc hacmıne gore hp gücü düşük pulsarlarda çok daha iyi fiyatlarıda ıyı iyide piyasa yaptı parçada ucuz al satı rahat 200 ns yada 200 rs alınır rs de abs de var bıldıgım kadarıyla sıfır olarak değerlendırıyorum ikiknci el olursa japon da alına bilir

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Ben de İstanbul trafiğinden sıkılıp bir anda motora heveslendim ve kendimi motor araştırırken buldum. Hemen ardından ehliyet kursuna kaydoldum, aradığım motoru bulunca da hiç motorun üstüne oturmamış biri olarak, yakın bir arkadaşımın da yardımıyla gidip motoru aldım. Henüz 2.500 km'de bir X City.

Ehliyet kursunda aldığım 1 saatlik eğitimden sonra geçtiğimiz pazar günü ilk kez kendi motoruma binebildim. Haftaya da ehliyet sınavına gireceğim. Özetle; aradığın aracı bulduysan ve maddi olarak da hazırsan yaz kış dinlemeyecek alacaksın.

Bir de motosiklet dünyasında şöyle bir durum var, scooterlar hep başlangıç motoru ya da acemi aracı gibi görülüyor. 125 lik vitesli basit bir motor bile scooterdan daha iyiymiş gibi bir algı oluşturuluyor insanın kafasında. İnşallah bu durumdan etkilenip de rotanı Wolf 250'ye çevirmemişsindir.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    o fiyatlara piaggio xevo 250 de bakabilirsin. ben aylarca yamaha mı sym mi suzuki mi alayım derken gidip italyan'ı seçtim, çok da memnunum. bi opsiyon olarak değerlendirebilirsin.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Sym wolf'ü tavsiye ederim. dediğin gibi f/p motoru. Sym nispeten kaliteli bir marka. Esas uzmanlığı scooter ama kalite konusunda seni üzmez diye düşünüyorum.

2) Forumda biraz daha araştırma yap bir sorunu var mı diye. Satışı düşünme. Sıfır alacağın motor hele de japon değilse sana zarar ettirecek. Ama binip gezdiğin günleri kar sayarsın. Her malın da bir alıcısı var. Sen galerici değilsin. 1 ayda değil 3 ayda satarsın. Boşver.

3) Malesef elinde bulunan 50-100 doları bozdurarak ülkeyi az da olsa kurtaracağını zanneden pek çok vatandaşımız var. Üstelik bu kampanya sürdürülürken 78 milyon dolara Cumhurbaşkanlığı'na uçak satın alındı THY tarafından. Hem ülke parası gitti, hem THY zarar etti hem de vatandaş kandırıldı. Dediğin gibi döviz seyrine, devlet büyüklerimiz itiraz etse de uluslararası otoriteler karar veriyor. Cuma günü çok önemli.

Ben de Yamaha X-city bakıyordum. Sonra vitesli motor istedim. Zontes 250, Sym 250, Mondial Rx3i motorlarına uzun uzun baktım. 10-15 bin lira bunlar. Sen bir de ekipman alacaksın düşün. Sonra dedim ya napıyoruz binlerce liram gidecek. Sonra yok kredi, yok taksit 36 ay uğraş dur. Akıllılık yaprım, 5 bin liraya 2. el Hero Hunk aldım. Az yakar, çok kaçar, bakımı ucuz. Ya çalınsa bile ne olacak. 5 bin lira işte hepsi. Sen de yeni başlıyorsun, hiç öyle 15 bin lira bir borcun altına girme. Benim gibi yap. 5-6 bine motor al, inan pek farkı yok. BEn Suzuki İnazuma satıp bunu aldım. Yahu atla deve bir fark yok. Vursam, kırsam, devirsem çatlatsam ne olacak. Hele de sen yeni başlıyorsun. Paranı satışçılara, aksesuarcılara yedirme. Elbet düşecen, yan yatıracan. Ne gerek var sıfır motora. Allah ömür versin, iyice öğrenirsin motorun mantığını, insanoğlu her şeye layık, istediğini alırsın sonra. Vites göstergesine takılma. İnan maksimum 1.000 km sonra alışıyorsun. Hunk al sen, Hunk. Hadi bırak 10-15 bin lirayı.
    Hocam, öncelikle uzun uzadıya cevabın için teşekkür ederim. Aslında en başından beri aklımda hep Japon vardı, ancak fiyatlar çok yüksek. ABSsiz 125'lik MT-125'in fiyatı bile 14000 liradan başlıyor ki, vites göstergesi koyma zahmetinde bile bulunmamışlar. O yüzden az biraz zarar etmek çok da fazla koymaz bana. Bir de şunu hesaba katıyorum, bu motorun yeni modelleri illa ki almayı planladığımdan çok daha yüksek bir fiyata satılacak. Öyle ölücü gibi 3'e alayım 5'e satayım gibi bir derdim yok ama çok da zarar edeceğimi düşünmüyorum. Süre konusunda da sana katılıyorum, her malın bir alıcı var. Yani bu ülkeye yıllar önce ithalatı durmuş Proton modelleri bile hala ikinci elde patır patır satılıyorsa SYM de bir şekilde alıcı bulacaktır diye düşünüyorum

Hero Hulk'u açıkçası duymamıştım bile. Mutlaka araştıracağım. Ben alacağım motoru en az 2-3 yıl kullanmayı planlıyorum. Hero Hulk bu konuda nasıldır, servis konusunda sıkıntı çıkarır mı, emin değilim. Ama dediğim gibi bir kenara yazdım bu motoru da.

Yurtiçindeki döviz bozdurularak kur düşürülmez hocam. Bu tam tersine yurt içi döviz rezervlerini azaltacak çok ciddi bir hatadır. Türkiye ekonomisi manipülatif hamlelere çok açık. Elinde 50 - 100 milyon doları olan adamlar bile kuru ciddi manada etkileyebiliyor. Eğer sen vatandaşa elindeki dövizi bozdurtursan, kendi rezervini de bu manipülatif hareketlere yem edersin. Kaldı ki tam bu şekilde oldu. Bu döviz bozdurma muhabbeti çıktığı zaman dolar kuru 3,32'ye kadar düşmüştü. 1 hafta sonra tekrar 3,48 seviyesini gördü. Dolar arzı geçici süreliğine artınca kur aşağı yönlü hareket etti, bunu gören dolar yatırımcıları tabandan doları süpürüp kurun tekrar 3,48'e çıkmasına neden oldu. Bugün baktığımızda dolar kuru 3,80'e dayanmış durumumda. Vatandaşın döviz bozdurmasıyla kur dengede tutulsaydı, dolar 1 ayda 30 kuruş değer kazanmazdı tl karşısında. Para dediğimiz şey nominaldir, en nihayetinde kağıt parçasıdır. Döviz bozdurmayla, faiz arttırmayla, kur da, enflasyon da ancak geçici sürelerle baskı altında tutulabilir. Ekonominin kuvvetli olmasını istiyorsan herşeyden önce katma değer mal üreteceksin, ihracat yapacaksın. Öyle parayı inşaat sektörüne gömersen, sıcak para akışı kesilince de tabiri caizse mal gibi kalırsın. İhracat yapacaksın ki memlekete döviz girsin, piyasadaki döviz arzı artsın, döviz kurun da, enflasyonun da dengede kalsın. Onun dışındaki tüm tedbirler tatava.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O rakamlara ben japon alırdım. İnazuma bak, ninja bak, cbr bak ama sym o rakamlara alma. İnazuma da da var gösterge vites.

Ayrica kışın motosiklet almak için en iyi mevsimdir. Fiyatlar daha uygundur.
    Hocam bu rakamlara Japon ne alayım? 250'lik değil, 125'lik su soğutmalı japon bile yok piyasada bu fiyata. Yani en kötüsünden MT-125 alsan 14000 lira. Geçen gün İnazuma baktım, 17500 lira, tepesine binsem 16500 liraya alsam SYM ile arasında en az 6000 lira fark var. İkinci el İnazuma bakıyorum, düşük kmli temiz görünen motorlar bile 14000 lira civarında. Ki ben motordan anlamam, yani adam bana pişmaniye gibi bir motor verse dahi anlamam zor. Bilgisizliğimden dolayı da 0 almak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model sıfır inazumayı aldığım zaman bir arkadaşımda beni dinlemedi gel inazuma alalım sanada dedimsede dinletemedim sym wolf aldı, motorları denemek için değiştiğimiz sürüş sonunda;
    Bendeki his: Ulan bune , traktör gibi motor tarıl tarıl gidiyor çok kötüymüş.
    Arkadaşımdaki surat ifadesi: Keşke inazuma alsaydım.
    Yine İnazuma, cevabım maddi kısıtlardan ve başlangıç seviyesinde olmamdan dolayı yine aynı maalesef. Yoksa gönül ister direkt basayım parayı İnazuma alayım. Benim ileride (2-3 yıl sonra mesela) hayalim ya 250'lik İnazuma motorlu V-Strom ya da kendimi ayarlayabilirsem direk BMW F 310 GS almak. Ama daha başlangıç seviyesinde böyle motorlar almak istemiyorum. Allah ömür verirse de 5-6 yıllık bir tecrübeden sonra daha büyük hacimli motorlara geçerim sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10500 ıyı para sym ye okadar para verilirmi şahsen vermem cc hacmıne gore hp gücü düşük pulsarlarda çok daha iyi fiyatlarıda ıyı iyide piyasa yaptı parçada ucuz al satı rahat 200 ns yada 200 rs alınır rs de abs de var bıldıgım kadarıyla sıfır olarak değerlendırıyorum ikiknci el olursa japon da alına bilir
    Hocam fiyatlara baktım, Pulsar 200 NS neredeyse 9000 lira, ABS'li 200 RS de 11800 lira. SYM hem 250'lik, 1000 liralık farka değmez mi sence Pulsar 250 NS ile? Ben Sport tarzı motorlardan pek hoşlanmıyorum açıkası, CBR veya Pulsar RS gibi motorları o yüzden hiç düşünmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı Cihan53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de İstanbul trafiğinden sıkılıp bir anda motora heveslendim ve kendimi motor araştırırken buldum. Hemen ardından ehliyet kursuna kaydoldum, aradığım motoru bulunca da hiç motorun üstüne oturmamış biri olarak, yakın bir arkadaşımın da yardımıyla gidip motoru aldım. Henüz 2.500 km'de bir X City.

Ehliyet kursunda aldığım 1 saatlik eğitimden sonra geçtiğimiz pazar günü ilk kez kendi motoruma binebildim. Haftaya da ehliyet sınavına gireceğim. Özetle; aradığın aracı bulduysan ve maddi olarak da hazırsan yaz kış dinlemeyecek alacaksın.

Bir de motosiklet dünyasında şöyle bir durum var, scooterlar hep başlangıç motoru ya da acemi aracı gibi görülüyor. 125 lik vitesli basit bir motor bile scooterdan daha iyiymiş gibi bir algı oluşturuluyor insanın kafasında. İnşallah bu durumdan etkilenip de rotanı Wolf 250'ye çevirmemişsindir.
    Hocam pederde 2 tane scooter var, hem 125'lik, hem de 150'lik Peugeot Tweet. Onlar varken scooter almayı pek düşünmedim, lazım olursa direkt onları alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyatlara piaggio xevo 250 de bakabilirsin. ben aylarca yamaha mı sym mi suzuki mi alayım derken gidip italyan'ı seçtim, çok da memnunum. bi opsiyon olarak değerlendirebilirsin.
    Hocam aklımda bulunduracağım ama şimdilik Scooter düşünmüyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, öncelikle uzun uzadıya cevabın için teşekkür ederim. Aslında en başından beri aklımda hep Japon vardı, ancak fiyatlar çok yüksek. ABSsiz 125'lik MT-125'in fiyatı bile 14000 liradan başlıyor ki, vites göstergesi koyma zahmetinde bile bulunmamışlar. O yüzden az biraz zarar etmek çok da fazla koymaz bana. Bir de şunu hesaba katıyorum, bu motorun yeni modelleri illa ki almayı planladığımdan çok daha yüksek bir fiyata satılacak. Öyle ölücü gibi 3'e alayım 5'e satayım gibi bir derdim yok ama çok da zarar edeceğimi düşünmüyorum. Süre konusunda da sana katılıyorum, her malın bir alıcı var. Yani bu ülkeye yıllar önce ithalatı durmuş Proton modelleri bile hala ikinci elde patır patır satılıyorsa SYM de bir şekilde alıcı bulacaktır diye düşünüyorum

Hero Hulk'u açıkçası duymamıştım bile. Mutlaka araştıracağım. Ben alacağım motoru en az 2-3 yıl kullanmayı planlıyorum. Hero Hulk bu konuda nasıldır, servis konusunda sıkıntı çıkarır mı, emin değilim. Ama dediğim gibi bir kenara yazdım bu motoru da.
    Ben 1 yıl inazuma kullandım, 1 defa da düştüm. Parçaları aşırı pahalı. Bir de yeni distribütör geldi, Doğan holding iyi olacak dediler, sinyal çatlasa, far kırılsa hiçbir yerde yok. Ağır bir motor 183 kilo.

Forum sayfalarında reklamı dönüyor Hero'nun. Görürsün. Hunk modeli bence optimum. 5 yıl garantisi var. 72 saat içinde parça temin garantisi var. Çin değil, ama 1 tık üstü Hint malı. Es geçme. Mutlaka değerlendir. Canlı örnek benim işte. İnazuma vardı. Tabi ki daha iyiysi ama 2 kat fiyata değmiyor. İlk motorun. Al ucuza, düşsen, kırsan acımazsın. Hafif, selesi rahat, aksesuarları ucuz. Sana böyle bir motor lazım. Sonra rahat bütçeyle daha iyilerini alırsın. Ben seni dandik motora bindirme çabasında değilim, ilk motorunu bundan al, sonra büyüt, daha iyilerini al.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 yıl inazuma kullandım, 1 defa da düştüm. Parçaları aşırı pahalı. Bir de yeni distribütör geldi, Doğan holding iyi olacak dediler, sinyal çatlasa, far kırılsa hiçbir yerde yok. Ağır bir motor 183 kilo.

Forum sayfalarında reklamı dönüyor Hero'nun. Görürsün. Hunk modeli bence optimum. 5 yıl garantisi var. 72 saat içinde parça temin garantisi var. Çin değil, ama 1 tık üstü Hint malı. Es geçme. Mutlaka değerlendir. Canlı örnek benim işte. İnazuma vardı. Tabi ki daha iyiysi ama 2 kat fiyata değmiyor. İlk motorun. Al ucuza, düşsen, kırsan acımazsın. Hafif, selesi rahat, aksesuarları ucuz. Sana böyle bir motor lazım. Sonra rahat bütçeyle daha iyilerini alırsın. Ben seni dandik motora bindirme çabasında değilim, ilk motorunu bundan al, sonra büyüt, daha iyilerini al.
    Hocam hemen başladım araştırmaya Tipini de beğendim açıkçası. Ancak şu aklıma takıldı, 150'lik hava soğutmalı motor, örneğin bundan 1 yıl sonra, biraz tecrübe edinince, kalkıp 200 - 300 km yol yapsam, motor şişer mi? Küçük hacimde hava soğutmalı motorun verimsiz olduğunu söylüyorlar, yoksa Dragstar da hava soğutmalı ama 650 cc'den başlıyor hacmi

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Konu kış vakti motosiklet alınır mı? Değil miydi? ..... Alınır ...

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Sanmıyorum şişme yapacağını. Ayrıca bir seferde o kadar km hangi motorla yapsan mola vermen gerekir.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alınır hatta ya acele etmelisin yada paranı döviz olarak değerlendirmelisin, başlangıç motoru olucaksada 2.el piyasası hareketli bir scooter almanı öneririm.

Hocam scooter var zaten mevut olarak kullanabileceğim. O yüzden manuel motosiklet almayı planlıyorum. Az biraz öğrenmişken ilerletmem gerekir diye düşünüyorum, eğer scooter kullanırsam tekrar manuel öğrenme sürecine girmem lazım.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vites göstergesi var yok olayına fazla takılma gereksiz bişey japon almaya özen göster

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites göstergesi var yok olayına fazla takılma gereksiz bişey japon almaya özen göster
    Hocam epey bir başlangıç seviyesinde olunca baya bir takıldım ben bu vites göstergesi olayına. Yamaha Riding Academy'e gittim, oradan YBR 125 kullandık, ikinci vitesin üstüne çıkmayınca ihtiyaç olmadı tabi Ancak direksiyon kursunda daha üst viteslere çıkınca gördüm ki güzel bir icat kendisi. Japon ne tavsiye edersin peki düşündüğüm fiyat bandında? Onlara da bir bakayım.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Motor almanın yazı kışı olmaz, zannedildiği gibi kışın fiyatlar hiçte düşmüyor hatta döviz kurları yüzünden bu kış yazdan daha fazla yükseldi.
    uygun fiyatı ancak gerçekten acil satılık motorlarda bulabilirsin.
    Wolf 250 ye gelince iki yıl kullandım harika motor, kalitesi tartışılmaz 250 cc sınıfında çoğu japondan daha kaliteli parça kullanılmış.çok ekonomik 2.2-2.6 lt aarası yakıtı var hiç bir kronik arıza görmedim,ne bir damla yağ yakıyor ne şanzıman nede stop etme gibi şaöma şeyler yaşamazsın.Gidişide iyidir 160 ı gören bir makina.
    Taiwan bu konuda çok gelişmiş bir ülkedir SYM de öyle.
    geldikleri gibi giderler 1918

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hocam epey bir başlangıç seviyesinde olunca baya bir takıldım ben bu vites göstergesi olayına. Yamaha Riding Academy'e gittim, oradan YBR 125 kullandık, ikinci vitesin üstüne çıkmayınca ihtiyaç olmadı tabi Ancak direksiyon kursunda daha üst viteslere çıkınca gördüm ki güzel bir icat kendisi. Japon ne tavsiye edersin peki düşündüğüm fiyat bandında? Onlara da bir bakayım.
    O fiyata sıfır japon 125cc var yeni başlıyorum diyorsan cbf veya ybr olabilir tecrübe ettikden sonra 250 cc japona geçilebilir

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hocam hemen başladım araştırmaya Tipini de beğendim açıkçası. Ancak şu aklıma takıldı, 150'lik hava soğutmalı motor, örneğin bundan 1 yıl sonra, biraz tecrübe edinince, kalkıp 200 - 300 km yol yapsam, motor şişer mi? Küçük hacimde hava soğutmalı motorun verimsiz olduğunu söylüyorlar, yoksa Dragstar da hava soğutmalı ama 650 cc'den başlıyor hacmi
    Söylendiği gibi, 200-300 km yol yapınca dinlenmek için zaten daha önce mola verirsin.

Ben de hava soğutmalıya karşı antipatiktim. Hatta hiç olmazsa yağ soğutmalı olsun diye Zontes' e baktım. Ama objektif olup araştırdım. Hindistan aşırı sıcak iklime sahip olduğu için Hint motorları genelde şişmiyor. Bizzat tecrübe etmedim. Ama motorumun eski sahibi (ben de ona inazuma'yı sattım) sıkıştırdığım halde şişme olmuyor dedi. Yine de para senin. Ama bizzat tecrübelerimi paylaştım. Tavsiye ederim.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum ben daha 3 hafta önce inazuma aldim ve gecen hafta sattım.
    9.000 tlye aldım. Sym wolf falan alma. Beklet paranı ucuza motor çıkar. Alırsın. 10-12 bandında çok inazuma var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)