Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Absürd 2. el fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Bilmiyorum bana mı tuhaf geliyor? Geçen sene maxi scooter araştırmaları yaparken baktığım fiyatlara bakıyorum bir de şimdikilere. mesela geçen sene ocak'ta 12.000 liraya satılan x-max'i ('15) adam 5.000 km kullanıp şimdi 14.000 tl'ye satıyor. yüksek segmentleri hayal bile edemiyorum. benim şahsen bi sıkıntım yok, motorum var almayı düşünmüyorum. ama bu yapılan fırsatçılık bana pek etik gelmiyor. bilmem siz ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum bilmem siz ne düşünüyorsunuz?
    2.el ile işim olmaz , sıfır zaten alamıyorum şimdilik , dolayısı ile raatım , tabanvayy candır.

Serbest piyasa ekonomisi ve ... diye izah etmek mümkün çok şe etmemek gereng.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Keyfe keder satıcıların b.. yemesi. Başka bir şey değil. Piyasayı da malum sitedeki ilanlar belirlediği için böyle absürd durumlar oluşabiliyor. Şurada örgütlenip 10.000 TL den 3 tane x max koysak, piyasanın nasıl düştüğüne beraber şahit olurduk.
    emiliosantos, jimi_hendrix ve espresso bunu beğendiler.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    malum sitede fiyatı ucuzdan pahalıya sıraladınızmı zaten satmak isteyen adamın ilanını görürsünüz. sıfır fiyatına yakın bazen fazla bile yazıyorlar o tip adamlarda binip binip zarar etmeden keyfe keder ya tutarsa hesabı güden insanlar... Motosiklet fiyatlar fazla dersen yapacak bişi yok dolar euro ekonomi vs işlerine girmiyorum bile....
    emiliosantos bunu beğendi.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Alıntı Cihan53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyfe keder satıcıların b.. yemesi. Başka bir şey değil. Piyasayı da malum sitedeki ilanlar belirlediği için böyle absürd durumlar oluşabiliyor. Şurada örgütlenip 10.000 TL den 3 tane x max koysak, piyasanın nasıl düştüğüne beraber şahit olurduk.
    evet ya bi de bu keyfe keder dosta gider vs jargonları da baydı di mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum sitede fiyatı ucuzdan pahalıya sıraladınızmı zaten satmak isteyen adamın ilanını görürsünüz. sıfır fiyatına yakın bazen fazla bile yazıyorlar o tip adamlarda binip binip zarar etmeden keyfe keder ya tutarsa hesabı güden insanlar... Motosiklet fiyatlar fazla dersen yapacak bişi yok dolar euro ekonomi vs işlerine girmiyorum bile....
    benim takıldığım bu çakal esnaf mantığı. satın alma aşamasında satanı 3-5 kuruş indirim için darlıyorlar. sonra da kullanıp hünermiş gibi üstüne koyarak satıyorlar. 0 km. motosiklete daha zam değil dedikodusu gelir gelmez arttırıyorlar fiyatı inanılmaz.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    O fiyatlardan satabileceklerini sanmıyorum ikinci el Pulsar almayı düşünüyordum aşırı fiyat biçen bir satıcının ilanını takibe aldım adam 2 3 günde bir toplamda 6 kere fiyat düşürdü onlar fazla fiyattan satılırsa satılsın diyen aslında satmak gibi bir niyeti olmayan insanlar fakat bu davranışları piyasayı yükseltiyor

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sıfırı 16500 olmuş. Ona göre kıyaslamak lazım. Arz talep meselesi. 14000'e alıcısı varsa satılır, yoksa satılmaz.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Millet şaşırmış. Pcx ilanlarına bakın hala eski kasa pcx'e 7 7.5 isteyenler var. Ben 2015 yeni kasa pcx cam+çanta+lastik 23 binde 6.250 ye verdim. Satıcı ilanı kendini belli ediyor.
    hamzarat ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tmax 530
    Buna benzer bircok konu acildi, konusuldu.
    Adam tabii ki de sifir fiyatina bagli olarak satacak motorunu. Sifirlari artiyorsa 2. El de artmak durumunda.

Amac burda kar saglamak degil zaten. yeni alinacak motor da pahalandigi icin kendi motosikletinin rakamini da yukseltmek durumunda satici.
    computeus ve essegesse bunu beğendiler.

Bizim memlekette eskiden kalma örümcek kafa zihnyeti artık siliniyor olsa bile halen etkisi var.
    Örneğin "Erkek adam saç uzatmaz." geyiği var. Yıl oldu 2017, elini sallasan sırma saçlı delikanlıya çarpar. Ama hala bunu doğru kabul eden çok.

İkincisi de "Motosiklet keyif aracıdır, motor süren kesenin ağzını açmaya yatkındır."
    Hiç mubalağasız düşünün. Aynı şartlarda 2. el bir araba ve bir motosiklet satışa çıksa. İkisini karşılaştırırsak motosiklet sıfırının yüzdelik oranında arabaya göre daha pahalı satılacaktır.
    Sadece çinli kelepir örneklerde istisnalar mevcut.
    Tamirhanelerde söğüşlenmemiz de işte tamda bu yüzden.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    sürekl satıcıları suçlamak yanlış arkadaşlar zira bazen satıcı oluyoruz bazen alıcı.

Bazı alıcılarda işin suyunu cıkartıyor adamın almaya niyeti aynı satma niyeti olmayan satıcılar gibiyerse yapıyor yok 15 e ilan koyuyorsa yok 12 olur mu 12500 param var haliyle bazı satıcılarda öyle g..te boyle yaprak diyerek fiyat arttırmak durumunda kalıyor..
    jimi_hendrix ve Salurbey bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kasım sonunda xmax 250 almak için bakınırken baktım ABS'li olanın ikinci eli 15bin, sıfırı 16bin, gittim sıfır aldım. Yılbaşından sonra da 500 liraya yakın zam geldi iyi ki almışım.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim memlekette eskiden kalma örümcek kafa zihnyeti artık siliniyor olsa bile halen etkisi var.
    Örneğin "Erkek adam saç uzatmaz." geyiği var. Yıl oldu 2017, elini sallasan sırma saçlı delikanlıya çarpar. Ama hala bunu doğru kabul eden çok.

İkincisi de "Motosiklet keyif aracıdır, motor süren kesenin ağzını açmaya yatkındır."
    Hiç mubalağasız düşünün. Aynı şartlarda 2. el bir araba ve bir motosiklet satışa çıksa. İkisini karşılaştırırsak motosiklet sıfırının yüzdelik oranında arabaya göre daha pahalı satılacaktır.
    Sadece çinli kelepir örneklerde istisnalar mevcut.
    Tamirhanelerde söğüşlenmemiz de işte tamda bu yüzden.
    Zaten fiyatı ilk yükselteni bulacan ya da tersten bak 10000 lik mala 7000 çekeni bulacan. Başka çare kalmadı. Bu olay burdan bir yerden başladı.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Motosikleti
    -
    ozellıkle honda today ve ps satan güruhu hiç çözemedim

misal şu vatandaş 6yaşındaki 50 cc motora ne kadar istiyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82443113/detay

halbuki aynı paraya enjeksiyonlu mis gibi şu motor var https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90852941/detay yada dahada iyisi italyan kalitesi ve 200 lük heryere basıp giden buda var https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90890090/detay
    hamzarat bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ooo olur mu hocam janta sticker,tank ped taktım.Tabiki sıfırından pahalı olacak
    hamzarat bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo olur mu hocam janta sticker,tank ped taktım.Tabiki sıfırından pahalı olacak
    Ahanda size özetlemiş adam.
    Monster sticker +5 beygir.
    emiliosantos bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum bana mı tuhaf geliyor? Geçen sene maxi scooter araştırmaları yaparken baktığım fiyatlara bakıyorum bir de şimdikilere. mesela geçen sene ocak'ta 12.000 liraya satılan x-max'i ('15) adam 5.000 km kullanıp şimdi 14.000 tl'ye satıyor. yüksek segmentleri hayal bile edemiyorum. benim şahsen bi sıkıntım yok, motorum var almayı düşünmüyorum. ama bu yapılan fırsatçılık bana pek etik gelmiyor. bilmem siz ne düşünüyorsunuz?
    Senin hatan ilanda yazan fiyatla gercekte satis yapilan ucretin hicbir zaman ayni olmamasini bilmemek. Bu bahsettigim oyle 200-300 pazarlik payi falan da degil. Ilanda 9750 yazan motosikleti 8000 liraya pazarligini bitirdim. Arabada ayni sekilde, 32000 yazan arabayi 25000e bitirdik. Onemli olan gercek saticiyi yada canliya (paraya) ihtiyaci olani bulmak. Tabi birde karsindaki malin ne kadar edecegini saticidan daha iyi bilip bu durumu kendisine kalbini kirmadan izah etmen gerek

Adam benim yapacağım plaka masrafını bile hesaplayarak ona göre fiyat belirliyor. Yahu sanane benim resmi masrafımdan. Sırf bu yüzden mantıklı bir fiyat değilse kesinlikle 2. el almıyorum. 1000 lira 2000 lira için alınır mı 2. el makine. Bir mantığı olacak ki alınsın. Bir de daha 1000 km de 2000 km de deyip sıfırla başabaş hatta bazen daha pahalıya satmaya çalışanlar yok mu!!!! Zaten acemi, kim bilir ne yaptı rodaj süresinde deyip iyice şüpheleniyorum; bir de istediği fiyatı görünce hayde güzelim devam et diyor insan..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozellıkle honda today ve ps satan güruhu hiç çözemedim

misal şu vatandaş 6yaşındaki 50 cc motora ne kadar istiyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82443113/detay

halbuki aynı paraya enjeksiyonlu mis gibi şu motor var https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90852941/detay yada dahada iyisi italyan kalitesi ve 200 lük heryere basıp giden buda var https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90890090/detay
    today a bak sen...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    boşverin siz onlarıı. kendi çaplarında alışverişçilik oynuyorlar :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)