Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Absürd 2. el fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçen sene 10 bin tl: (5 bin dolar)
    bu sene 10 bin tl (2.500 dolar )Yapıyor altın dolara endeksli,gıda,kira,beyaz eşya,gayrimenkul, saglık,giyim kısacası bebek bezine kadar herşey...
    Satıcı adam salakmı 5 bin dolara aldıgı ürünü yarı fiyatına satsın piyasadaki fiyatlar az bile bana kalırsa
    gorefest bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Her motor değerinde müşteri bulur aslında. Bazı abartı fiyatların hariç tutarsak, fiyatların yükselmesi gayet normal.
    Şöyle bir durumda var, 4 5 hafta önce 32,500TL olan versys 650 nin fiyatı şu anda 40,000TL , gerek ötv zamanları gerek TL nin hızlı değer kaybı bu durumu tetikliyor. Kimse ikinci el fiyatlarının aynı kalmasını bekleyemez.
    Keza 3 sene önce 18500 liraya aldığım arabaya 24,000 lira fiyat verdiler gerisini siz düşünün

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Çinli grup dahil tüm hemen hemen tüm markalar zamlandı. Gayet normal. Benim 9300 e aldığım motorun 0km fiyatı 11400 olmuş. Şimdi ben 700 km deki motoruma kaç para istemeliyim? Alan satana kızıyor, satan alana. Bu konunun tam tersi ölücülere giydiren konular da açıldı. Fazla şeapmamak lazım.
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    absurd değil fiyat gayet normal.2. el fiyatını 0 fiyatı belirler.2011 de ford focus aldı 31 bin tl ye.şu an alıcısı var 42 bin tl ediyor.nabiyim 31 e aldım diye 25 emi satalım aracı.enflasyon dolar euro kur artık adına ne diyorsan.istikrar ülkede sürüyor gördüğün gibi her aşamada kalkınıyoruz.
    'not 2011 de kazandığım maaş şu an hala aynı'
    SAZMAN ve sahin08 bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna benzer bircok konu acildi, konusuldu.
    Adam tabii ki de sifir fiyatina bagli olarak satacak motorunu. Sifirlari artiyorsa 2. El de artmak durumunda.

Amac burda kar saglamak degil zaten. yeni alinacak motor da pahalandigi icin kendi motosikletinin rakamini da yukseltmek durumunda satici.
    Sorun şu ki bayide sıfır fiyatları esnek, mesela cbr 250 15.800 tl liste fiyatı istanbul dışındaki bayilerin 14.800 e ilanları var. ayno şekil gidip konuşşan istanbuldakide nakitte stoktaki mal aynı indirimi yapacak.
    şimdi adam koyuyor 2015 model 10.000 km CBR250 yi 14.250 ye 14.000 e bırakırım diyor. bayide 2016 sıfırı 14.800 tl gider sıfırını alırlar.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasım sonunda xmax 250 almak için bakınırken baktım ABS'li olanın ikinci eli 15bin, sıfırı 16bin, gittim sıfır aldım. Yılbaşından sonra da 500 liraya yakın zam geldi iyi ki almışım.
    Adam almış zira. Bayilerdeki liste fiyatına 500-1000 tl iskontoyu veya peşin fiyatına 9 taksi yapanları hesaba katarsan 2015 model 2. el mantıksız tercihe dönüşüyor.

Benim uyuzum dandik kazalı hor kullanılmış 3-4 apaçi görmüş motorunu kusurunu saklamak için iddialı fiyata koyanlar, he canım hee

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum bana mı tuhaf geliyor? Geçen sene maxi scooter araştırmaları yaparken baktığım fiyatlara bakıyorum bir de şimdikilere. mesela geçen sene ocak'ta 12.000 liraya satılan x-max'i ('15) adam 5.000 km kullanıp şimdi 14.000 tl'ye satıyor. yüksek segmentleri hayal bile edemiyorum. benim şahsen bi sıkıntım yok, motorum var almayı düşünmüyorum. ama bu yapılan fırsatçılık bana pek etik gelmiyor. bilmem siz ne düşünüyorsunuz?
    işine gelmiyorsa alma gardaaşş(böyle diyenlerin böyle azının ortasına vurasım geliyor)

evet bu durum benimde hoşuma gitmiyor, fırsatçılıktan öyle nefret ediyorum ki hiç tanımadığım biriyle bugün tartışma yaşadık "sahibinden" üzerinde ve adam en son uğraşmak istemeyip beni avukata vermeye yeltendi sanırım. bilmem ne avukat bey aradı beni ve tehditten dolayı dava açılacaktı bana bugün. ne kadar ciddi olduklarından emin değilim ama aşırı kızdım.

ama adamın fırsatçılığına karşı sert çıkıp adamı rahatsız ettim ya o bana yeter. öyle yok düşene bir tekmede vurmak.

küçük bir olay anlatayım;

ben üniversitedeyken pansiyonda kalıyordum ve oda arkadaşım 3 aylık telefonunu sattığını söyledi bana. 450 liraya almış ve 200 liraya satıyordu. tamam dedim, görürsem söylerim hesabı pek önemsemedim. ertesi gün 150 liraya indirdiğini söyledi ve 2 güne satamazsa telefoncuya 100 liraya vercem dedi. hemen abimi aradım ve "abi 150 liraya nokia 500 var, alırmısın? daha 3 ay kullanılmış faturalı ve garantisi devam ediyor! abim: bakarız dedi"

sonrasında bir an düşündüm, ya o durumda ben olsaydım? cebimde 40 lira vardı ve yıl 2012. diyarbakırlı arkadaşıma dedim ki; cebimdeki paranın yarısını vericem sana ama bir şartla; gerekirse günde bir kuru ekmek yiyelim sadece ama o telefonu satarsan hakkımı helal etmem.

yaklaşık bir hafta civarı sonra arkadaşın ödemesi geldi ve bana 20 lira borcunu ödedi ama arkadaşın gözlerindeki o sevinç benim için paha biçilemezdi. o telefonunu satmadığı için sevinçli değildi, o başka bir şeye seviniyordu.

........uzun lafın kısası bu öyle güzel bir durumdu ki yani bu gurur verici bir hareket. ama gel gelelim benim gibi birisi bunun tam tersi durum ile karşılaşınca çok sinirleniyor.

3250 liraya motor aldım, 600 lira silindir piston attık gıcır gıcır, 130 lira arka lastik değiştik. daha 4 gün falan önce hava filtresi yağ değişti.

yani motor masrafsız ve ben 3300 liraya koyduğum ilanı hemen satılsın diye 2500 yaptım ve adamın biri direk "2000 lira olur mu?" şeklinde mesaj atınca bende hakeret ettim ve olay başladı. başlayan olay işte adam avukata vermeye çalışınca son buldu.

...... forum sakinlerine içimi döktüm rahatladım gönül isterdi ki o adamı bir güzel dövelim ama nasip olmadı. gerçi şiddet çözüm değil ama birilerinin burnu sürtmeden düzelmiyor ben dahil.

bende dahilim çünkü zorluk çekmesem böyle başkalarının yerine koyamazdım kendimi.
    ogzcngdk ve emiliosantos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    İkinci elde gerçekten çok abartı rakamlar istiyorlar. Yani bu piyasanın en küçük kardeşi honda today için 6500 tl isteyen adamdan daha ne bekleyeceksin. Ama önemli olan o fiyatlara alan var mı? Ben şahsen almıyorum. Teklif veriyorum, kabul etmiyorlar. Aylardır ilanda duruyor motor. Sonra süresi bitiyor. Tekrar yeniliyorlar. Yeniden süresi bitiyor. Kendiler bilir. Kimseye birsey diyemezsin serbest piyasa sonuçta. Adam motorunu satınca o paraya yeni motor alamayacaksa ona da hak vermek lazım.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Ben en çok 'bilmem ne tarihe kadar satılmazsa yayından kaldırıyorum' diye yazan; küsmeye, domuşmaya meyilli satıcılara bayılıyorum. Bir de 'istediğim araç satıldı, ben de eski fiyatına çektim' diyenler var. Transalp 700 ararken, bu şekilde 3500-4000 fiyat artıran gördüm. Satılsaydı ucuzken satılırdı, nasıl satılacak daha pahalıya? Velhasılı, satıcı istediği kadar istesin; alıcı ne veriyor, buna bakmak lazım.

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şu ki bayide sıfır fiyatları esnek, mesela cbr 250 15.800 tl liste fiyatı istanbul dışındaki bayilerin 14.800 e ilanları var. ayno şekil gidip konuşşan istanbuldakide nakitte stoktaki mal aynı indirimi yapacak.
    şimdi adam koyuyor 2015 model 10.000 km CBR250 yi 14.250 ye 14.000 e bırakırım diyor. bayide 2016 sıfırı 14.800 tl gider sıfırını alırlar.

Adam almış zira. Bayilerdeki liste fiyatına 500-1000 tl iskontoyu veya peşin fiyatına 9 taksi yapanları hesaba katarsan 2015 model 2. el mantıksız tercihe dönüşüyor.

Benim uyuzum dandik kazalı hor kullanılmış 3-4 apaçi görmüş motorunu kusurunu saklamak için iddialı fiyata koyanlar, he canım hee
    Ustadim, zaten aradaki fark 600 700 lira ise sanmiyorum gidip 2.elin alinacagini.
    Ben de sana soyle bir ornek vereyim. Diger motosiklet satislarindan farkli bir durum farkindayim bu arada.
    Xmax i yaz donemi bulman mumkun olmuyor, siraya giriyorsun vs vs. Adamlarin her yaptigi sevkiyatta sadece 2 tane arac geliyor. Her bayiide ki sira sayisi 25 den az degil.
    Xmax'imi sifir fiyatina yakin sattim. Nedeni iste bu bahsettigim durum. Alacak olan kisi beklemek istemiyor. Beklemek istemeyen kisi ya 2.elini aliyor sifir fiyatina yakin rakamlara ya da muadillerine kayiyor farkli markalarin.

Xmax konunun biraz disinda bu arada dedigim gibi..ancak genel olarak sifir motorlarin fiyatlarinin artisi ile 2.elin artmasi cok cok normal.

Suan kullandigim makina 2014 model.
    Bana satan arkadasin sifir aldigi fiyattan daha fazlasina aldim.

2014 model sportage arabami 58.500 e almistim.
    1 sene sonra 61.500 e sattim.
    61.000 e Leon FR aldim ve suan 70 k uzeri. ( ben aldigim donem satmak durumunda kalmistim o ayri)
    Ornekler cogalir.

Burak arkadasimiz guzel ozet gecmis.
    Istikrarli bir ulkede yasiyoruz.
    GP500-1st bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    benim snappy bile zamlandı 2990 olmuş
    sahibinden satılık snappy 2700 tl
    SAZMAN bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gözlerim kanadı

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten ihtiyacı olup satmak isteyen var, "Yeaa dursun zaten satmicam iyi fiyat veren olursa satarız" diyen tipler var. İyi elemek, zaman kaybetmemek lazım.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O malum site yuzunden fiyatlar böyle saçmalıyor. O sitede gunde minimum 2 saat gezen biri olarak 2 adet tespitim var.

1) ilan sayısı az olan motosiklet(başka birşey de olabilir) kategorilerinde (1100xx, suzuki bandit 600, 650 ve 1200, bazı italyan motosiklet kategorileri, fazer 1000 vs.) ilanlar bazi zamanlar azaliyor veya tamamen bitiyor. Belki denk gelmişsinizdir siz de. Daha sonra bu tarz kategorilerde ilan vermek isteyen adam girip bakiyor. Eger halihazirda ilan yoksa kendisi bir fiyat belirleyip ilan veriyor. Daha sonra ayni kategoriye ilan koyacak adam da bu ilk adamin yazdigi fiyati baz alarak fiyat yaziyor.

Bu ilanlar boyle boyle gidiyor ve cok sacma bir sekilde piyasa olusuyor. Mesela sen x model bir motoru arkadasindan almak istesen bile o arkadasin internete bakip ona gore sana fiyat veriyor. Gordugunuz uzere garip fakat x kategorisinde ilan yoksa ve biri ilk ilanı verecekse butun piyasayi dolayli yoldan o "biri" belirliyor.

2) X kişisi bir gün durduk yerde evinin, arabasinin, motorunun veya herhangi bir malinin degerini merak ediyor. o malum siteye ilan koyuyor ve normal degerinden fazla yaziyor. Amaç; olur da biri denk gelir yuksek fiyattan alir "ihtimali". Sonucta ne olacak parali degil ki ilan vermek. Dursun bi kosede. Dogal olarak bu tarz ilanlarin cogu satilmiyor. Fakat asil tehlike satilmamasi işte. Ayni kategorideki diger ilanlar satilip yayindan kalktiklarinda artik bu kategorideki ilanlarda cogunluk kotu durumda olan ucuz ilanlar ve yuksek fiyattaki ilanlar oluyor. Simdi siz potansiyel bir satici oldugunuzu dusunun. Bu kategoride ilan vereceksiniz. Yuksek fiyat ve temiz gorunen ilanlari mi baz alip fiyat verirsiniz yoksa kotu durumda olanlari mi?

Iste bu sekilde piyasa coştukca coşuyor. Şu tartışılamaz bir gerçek ki türkiyede ev ve motorlu taşıt piyasasını sadece bir tane internet sitesi belirliyor. Piyasanın yüksek olmasının başlıca sebebi bu malum internet sitesi ve bu iki kategorideki insan grubu. Çok fazla ilan olan kategorilerde fiyat nasil yukseliyor diye merak eden olursa 2. Tespiti tekrar okuyabilir.

*sıfırına zam geldiği için fiyati yükselen birkaç yasindaki ikinci el ilanlarini yazmadim sebebi belli zaten
    *mobilden yaziyorum yazim hatalari icin kusura bakmayin

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    1.Tip, değişik satıcı ilanı:
    SATICI : "full ekstralı sitede dünyada eşi benzeri yok makinanın"
    ALICI : " Peki onu bu kadar muhteşem kılan ektralar nelerdir"
    SATICI : " rodajında benim muhteşem kıçım selesine değdi.ayrıca üzerinde aliex "den alınma, toplam değeri 10 dolarlık sticker ,tankpad,ve kaldırma aparatı somunu var yeaaaaaa....

2.Tip ,değişik alıcı :
    ALICI: " abi sen naptın yeaaaaaaaa.... sen makinaya sıfıra yakın fiyat istiyorsun."
    SATICI:" 1.000 euroluk ful carbon akropoviç, 1.500 tl "lik süper corsa,500 euroluk quick shifter var .fakat sen haklısın alıcı kardeş.ben ne yapıyorum yaaaa.. ben tüm bunları yol kenarında buldum.getirdim makinama takdım. neden bunları sana bedavaya vermeyeyim ki... değil mi?
    SAZMAN bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    motosiklet fiyatları değişmedi,
    sizler daha da fakirleştiniz.

bunun sebebini de biliyorsunuz.

bilmiyorsanız gösterelim

bu da coming soon
    Osm@n bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    16bine aldıgım motoru martta 23bin lıraya ilana koycam keyfe keder tutarsa

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    İlan klişeleri yazalım hadi
    - alıcısına şimdiden hayırlı olsun
    - Tr de tek
    - boş muhabbet için aramayın fiyat sondur
    - nokta hatasız boyasız
    - ilk gelen alır
    Siz de ekleyin muhakkak onlarca klişe çıkar benim şu an aklıma bunlar geldi

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satan da bizleriz, alan da bizleriz.
    Kim kimi kime şikayet ediyor ki?
    Otomobil, her türlü vasıta, ev, konut yatırım aracı değildir. Alır kullanır, yada alır barınırsın.
    Kupon arazi, kupon araç, elit dükkan mantığı devam ettiği sürece böyle olmaya devam edecek kısır bir döngü.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Sonuçta çoğumuz bu site üzerinden alım veya satım olayını gerçekleştirdik ya da tekliflerimizi yaptık. ben şahsen bundan sonra şu şekilde ilerleyeceğim.

Satıcı Ben:
    Alıcı X: Alın teriyle parasını biriktirmiş, motora çok hevesli bi arkadaş Alıcı Y: Ölücülük yaparken bundan zevk alan arkadaş
    Y'ye 10.500'e vermediğim motoru X'e seve seve 10.000'e veririm

Alıcı Ben:
    Satıcı X: Motoruna gözü gibi bakmış, doğru modifiyeler yapmış Satıcı Y: Keyfe keder
    Y'den 10.000 lira'ya almayacağım motoru X'ten 11.000 lira'ya alırım.

Artık hepimiz jargonları, karakterleri, niyetleri az çok biliyoruz. belki malum sitedeki parametreler değişken ama koyacağımız tavırlarla biraz değişiklikler yapabiliriz gibi geliyor.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)