Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Absürd 2. el fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İsteyen istediği fiyatı koyuyor.Sıfır fiyatına bakarak 2. el fiyatını kıyaslayın, anlamlı bir avantaj varsa alın.Üretimi durdurulmuş bir modelse, en yüksek fiyatla en düşük fiyatın ortalamasından fikir oluşturun.Kolay alıp kolay satan bir tipim.Piyasanın biraz altında fiyat verince satılır. Temiz makine bulunursa(çok zor) piyasanın biraz üzerinde fiyatla alınır.Koruma demiri, çanta v.s gibi gerekli ekipman haricinde, şurasında şu var, burasında bu var, bu marka bilmem ne ile değiştirdim, şurasını şöööle yaptırdım Türkiye'de başka yok türü bok püsür zımbırtılara itibar etmem. Herkesin keyfi başka tabi. Halkımız genelde alırken ölücü, satarken cingöz tiplere dönüşüyor. Kısaca işinize gelirse alırsınız gelmezse almazsınız.
    Salurbey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozellıkle honda today ve ps satan güruhu hiç çözemedim

misal şu vatandaş 6yaşındaki 50 cc motora ne kadar istiyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82443113/detay

halbuki aynı paraya enjeksiyonlu mis gibi şu motor var https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90852941/detay yada dahada iyisi italyan kalitesi ve 200 lük heryere basıp giden buda var https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90890090/detay
    Vallahi Suzuki address ben temizim diye bağırıyor,
    Alasım geldi,çok güzel.. düşük cc de bu motor bir numara

Motosikleti
    Tracer 900
    İlanları takip ediyorum da,gerçekten hemen satmak isteyen adamın ilanı 3-5 günde yayından kalkıyor,yani satılıyor..diğerlerine örnek ise şöyle,2016 ekim ayında ilan verip satılacak fiyatın en az %10 fazlasını dayatıp indirim yapmayınca 2017 ocak sonu gelmiş ve hala ilanı duruyor..

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Siteye sağlam bir kontrolör lazım. Önüne gelen böyle saçmalarsa işin içinden çıkılmaz. Fiyatlardan bahsetmiyorum isteyen istediğini yazar bizim gibi mantıklılar güler geçer ayrı. İlan verirken kontrol için bize geldi 6 saat içinde yayında olur tam bir yalan. Kim kontrol ediyor bunları. Motor bakıyorum adam motor arıyorum diye ilan girmiş. Biri cbr kategorisinde cbf satıyor. Biri motosiklet yedek parça bölümü olmasına rağmen motor bölümünde parça satıyor. Bunları kontrol eden yok mu kardeşim? Ne diye kontrol için bize geldi yalanı atıyorsun o zaman. Aradığını bulmak için dedektif olmak lazım.
    emiliosantos ve QGUZZ bunu beğendiler.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siteye sağlam bir kontrolör lazım. Önüne gelen böyle saçmalarsa işin içinden çıkılmaz. Fiyatlardan bahsetmiyorum isteyen istediğini yazar bizim gibi mantıklılar güler geçer ayrı. İlan verirken kontrol için bize geldi 6 saat içinde yayında olur tam bir yalan. Kim kontrol ediyor bunları. Motor bakıyorum adam motor arıyorum diye ilan girmiş. Biri cbr kategorisinde cbf satıyor. Biri motosiklet yedek parça bölümü olmasına rağmen motor bölümünde parça satıyor. Bunları kontrol eden yok mu kardeşim? Ne diye kontrol için bize geldi yalanı atıyorsun o zaman. Aradığını bulmak için dedektif olmak lazım.
    çok haklısın malum sitenin kazandığı paranın haddi hesabı yok. en çok ziyareti de araç bölümünden alıyorlar. bir de bi arkadaşın dediği gibi etki>tepki olayı çok fazla. adam nasılsa ölücüler yapışacak diye fazladan fiyat koyuyor. sonra yeni satmak isteyen adam da o fiyatları baz alıyor. bayi de bakıyor mis gibi pırıl pırıl rakamlar dönüyor ben de koyayım diyor. böylelikle giren çıkan sanırım hepimize oluyor.
    ZaptNaMumkun bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Bazı arkadaşlar dolarla ilgili doğruları söylemişler, biz fakirleştik daha da beter olucaz, bu ülkenin başbakanı dolsa nolur dolmasa nolur diye afedersiniz hepimizle alay ederken(argosunu yazmamak için kendimi zor tutuyorum) kimse ses etmiyor, sonra motor fiyatları arttı ki keşke artan sadece bu olsa. Kendimden örnek vereyim, ben motor alırken 10000$ bozdurdum, 2015 de kur 2,65ti, üstüne de 10000tl verdim motor aldım. Şimdi aynı motor 45000 küsür tl, dolar kuru 3,8tl, burdan bakarsan ben 12000tl kaybetmişim.

Özetle hepimiz zarardayız.

Malum site zaten çok laçkalaştı. Motosikleti geçtim araç ilanları bile insanı çıldırtıyor. HB araç ilanları içinde SW ilanları mı istersin; başka marka araçlar mı istersin , tek kapı mı istersin, ne ararsan var. Saçma sapan bir platfotm olmuş. Çok şikayet edersen artık onu bile dikkate alıp yanlış kategori ilanlarını kaldırmıyorlar.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu motoru geçtim üç kuruşluk satılacak şeylerde bile zorlanıyoruz artık. Örneğin 5 ocakta evdeki akvaryumu ilana koydum. 200 lt mobilyalı, yanında ısıtıcı, filtre, kum, dekor, hava motoru, ışığıyla 200 liraya satıyorum. Sıfırını almaya kalksan bir 450-500 ü rahat harcarsın.

Tam 22 kişi bazıları bir bazıları birçok kez mesaj attı. Bir kısmı yarın, h.sonu geliyorum dedi. Pazarlık edip cayanı mı ararsın, kafadan 150 vereyim istersen yok deyince ararsın diyeni mi..

Türk milleti ne mal almasını ne de satmasını henüz öğrenemedi, başka birçok şey gibi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    apache bölümünü görmen lazım tam rezillik; millet kross alacak ve apache motor bakıyor ama ilanların yarısında apache değil "tvs apache" var :D

enayiler apache ile tvs markasının farklı olduğunu bilmiyor

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    O yüksek fiyatlara bakmayın, onlar satılmıyor. Arkadaşımda xmax var ve en son 10000'e bırakıyor ve daha duruyordu iki hafta önce ve 4-5 bin km'deydi daha iki yaşında motor. Başka satıcılar buna mesaj atıp niye ucuz veriyorsun, piyasayı düşürüyorsun falan demişler ama piyasayı belirleyen alıcının alım gücüdür, satıcının fiyatı değil. Arz talep meselesi.
    emiliosantos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüksek fiyatlara bakmayın, onlar satılmıyor. Arkadaşımda xmax var ve en son 10000'e bırakıyor ve daha duruyordu iki hafta önce ve 4-5 bin km'deydi daha iki yaşında motor. Başka satıcılar buna mesaj atıp niye ucuz veriyorsun, piyasayı düşürüyorsun falan demişler ama piyasayı belirleyen alıcının alım gücüdür, satıcının fiyatı değil. Arz talep meselesi.
    işte burada asıl rahatsız olduğumuz konu bu. mesaj atıp "piyasayı neden düşürüyorsun" sorusu nasıl bir cesaret, nasıl bi görgüsüzlük akıl alır gibi değil.
    GP500-1st bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu ne adamlarız, nasıl hülyalardayız, nasıl el avuç ovuşturuyorsak. Bırak adamın ihtiyacı var satıyor işte ihtiyacı olan biri de alır ilan kalkar zaten.

Motosikleti
    Tmax 530
    Ne kadar gereksiz bir eylem o ya. Piyasayi dusuruyormus. Sanane arkadas, istersem bedavaya veririm. Usenmemis bir de mesaj atmis.
    Sanki rekabet kurulunda calisiyor armut.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Maalesef böyle garip guraba bir toplum olduk.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    77 tl ye hava filtresi aliyorum. 95.tl ve 105 tl olmuş. hayatimizda herseye zam geldi. acayip fakirlesiyoruz. sifir motorlara zam geliyorsa ikinci elinede gelmesi normal. ikinci eldeki satan da sonucta sifir makina alicak diye dusunun. 77 tl hava filtresi siparsi verdim n11. den. adam urunu hemn 95 tl yapti. tabi ben urunu alim onayi vermistim. fakat satici gondermedi bugun 6.gun şahin motor. msj yaziyorum cvp yok.20 tl için adam sessizlige burundu. bende bugun iptal ettim. kisacasi hayat mokok koo oldu. ama yinde koprulerimiz ve yollarimiz var.şukurler olsunnnnnnnnnnnn

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al bi overprice satıcı da burada. rodajı itinayla yaptım, motor kapalı garajdaydı. ama motor yan yattı idare et artık. ojeyle falan kapattım. fiyat mı ? mt-07 fiyatına mt-25 satıyorum.

bütün aksesuarları topladığında 3.550 tl yapıyor. motorun bugünkü satış fiyatı 15.450 tl. aksesuarları ve motoru sıfır aldığında ödeyeceğin fiyat 19.000 tl (hadi 500 tl de satış masrafı olsun 19.500). yani satıcı ya matematik bilmiyor ya da matematik bilmiyor başka bir açıklaması olamaz.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    ben bügün bir kurye arkadaşa motosikletimi sattım pulsar ns 200 2016 model 3900 km de

şuanki fiyatı 8800 tl bayıyı araddım 8500 e bırakıyor ve yıne 2016 2017 zaten gelmedi
    lastıklerı metzeller lazertek 600 tl ye taktırdım bugunkı fıyatı 760 tl
    tur camı var 150 tl tel tutucu ve usb şarj aletı var 100 tl vergı ve ruhsat masrafı 412 tl
    yanı bugun sıfır almaya kalksa 9922 tl para ödemesi gerekiyor kı arkadaş kurye herşey birtarafa orjınal lastık ve tur camsız ben düşünemiyorum açıkcası herşekilde alınması gerektiğini düşünüyorum hemen hemen hepimizin başına geliyor stok lastikler tam fiyasko

ben motoru arkadaşa 8000 tl ye verdim bu artılarıyla fazladan sadece satış parası verecek 118 tl ve adamın işi görülsün diye yeni alacağım motorum kaporasınıvermiştim bayıye gidip 8 bin tl yi k.kartına 9 taksıt yaptırarak verdim yınede cok iyi sattın diyorlar deli oluyorum motorda çizik yok 6 aylık motor tabiri caizse tatsumo yum malımıda acayıp kollarım kıl bır adamım açıkcası 10 bın nerde 8 bın nerede 6 ayda 2 bin tl ıyı para alıcı içinde iyi bir alışveriş olduğunu düşünüyorum.
    emiliosantos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bügün bir kurye arkadaşa motosikletimi sattım pulsar ns 200 2016 model 3900 km de

şuanki fiyatı 8800 tl bayıyı araddım 8500 e bırakıyor ve yıne 2016 2017 zaten gelmedi
    lastıklerı metzeller lazertek 600 tl ye taktırdım bugunkı fıyatı 760 tl
    tur camı var 150 tl tel tutucu ve usb şarj aletı var 100 tl vergı ve ruhsat masrafı 412 tl
    yanı bugun sıfır almaya kalksa 9922 tl para ödemesi gerekiyor kı arkadaş kurye herşey birtarafa orjınal lastık ve tur camsız ben düşünemiyorum açıkcası herşekilde alınması gerektiğini düşünüyorum hemen hemen hepimizin başına geliyor stok lastikler tam fiyasko

ben motoru arkadaşa 8000 tl ye verdim bu artılarıyla fazladan sadece satış parası verecek 118 tl ve adamın işi görülsün diye yeni alacağım motorum kaporasınıvermiştim bayıye gidip 8 bin tl yi k.kartına 9 taksıt yaptırarak verdim yınede cok iyi sattın diyorlar deli oluyorum motorda çizik yok 6 aylık motor tabiri caizse tatsumo yum malımıda acayıp kollarım kıl bır adamım açıkcası 10 bın nerde 8 bın nerede 6 ayda 2 bin tl ıyı para alıcı içinde iyi bir alışveriş olduğunu düşünüyorum.
    valla tebrikler ne diyelim keşke bakış açısı hep böyle olsa.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    2015 yılında 32 bin TL'ye aldığımda motoru Euro ne kadardı 2.75.

Hadi enflasyon yok, kur aynı desek bugün bu motoru max 26'a satardım.

E noldu şartlar değişti kur 4.1 TL. Motorun sıfırı 11.7 bin €. Ne diyor yaklaşık 48 bin TL.

E şimdi bu motoru 26'ya satarsak sanırım enayi olurum değil mi? Dolayısıyla minimum 33-35 bandında bir rakam isterim. E bende bunun üstüne para koyup motor alacağım sonuçta.

Dolayısıyla satıcıya kızacağınıza ekonomiyi bu hale sokanlara kızın.
    computeus bunu beğendi.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i

bu vatandaşda 2006 modeli yeni diye ittirme peşinde

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)