Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AliExpress para iadesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Arkadaşlar AliExpress sipariş 60gün geçti gelmedi. Son hareket 24 kasım. Yurtdışına sevkedildi yazıyor. Ama başka bir hareket yok. Bende tartışma açtım para iadesi istedim. Sanırım satıcı para iadesi yapmak istemiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum

Burda sarıcı yazdığı mesaj

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    sıkıntı olmaz sen urun gelmedi diye acık anlaşmazlık aç satıcı istediği kadar yırtınsın paranı iade ederler

Abi yaptığım şeyi söylüycem. Satıcı bana verdiği bütün teklifleri (bekleyebilirsin, tekrar gönderirim vs vs) reddettim. Ardın 2-3 hafta gibi bir sürede iade ettiler. Tabi ki daha detaylı anlatacak arkadaşlar vardır benim ki ufak bir bilgi.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    mevcut sure zarfında urun gelmedıyse acık anlaşmazlık acarsın sıstem paranı iade eder satıcı tabıkı sana yazacak aglayacak yapma etme dıye

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Cevaplar için teşekkürler. Açık anlaşmazlık nasıl yapılıyor. Bana yaptığı teklifte sadece kabul et butonu aktif. İptal buranı aktif değil.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu aralar 90 güne kadar bekletiyolar. 21 kasımda aldığım led fardan haber yok, süre uzatıldı. 15 aralıkta uçağa binmiş görünen siparişim daha gelmedi, satıcıya bugün mesaj attım cevap yazmak yerine süreyi uzatmış. 47 gün bekleme süresi görünüyor. İlginç olan 21-22 aralıkta aldığım iki ürün de 10-20 gün arası sürelerde geldi. Kasım sonu aralık başı gönderilen kargolarda sıkıntı var.
    ee_ee bunu beğendi.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı selcukx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler. Açık anlaşmazlık nasıl yapılıyor. Bana yaptığı teklifte sadece kabul et butonu aktif. İptal buranı aktif değil.
    cep sitesindemi giriyorsun pc den mi görselde farklılık olabılır
    Open dispute yazan yere tıkla gerısı gelır ingilizce ise sayfa yukarıda adres yaılan satırrın sag tarafındayıldızın yanında bır işaret var ona tıkla sayfayı turkçeye çevırır

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    som kargom çin postası yoluyla yani takipli olarak gelecekti fakat 3 ay geçti gelmedi..ricada bulundular yılbaşı dolayısıyla geç gelir dipute'u kapatın diye.kapatmadım ve para iadesi yapıldığı gün kargo geldi..bende para iadesini geri verdim eğer takipli kargoyla alıyorsanız elinde sonunda gelir merak etmeyin..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçende tartışma açtım satıcı direk onayladı 5 gün içindede hesaba para geri geldi
    bir ürününde 45 gün koruma verilmiş 3 gün kala satıcıya mesaj attım süreyi tekrar uzattı bakalım 60 gün dolarsa direk para iadesi alırım yine

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Kasım ve Aralık ortasına kadar olan kargolar ptt tarafından bekletiliyor. Çeşitli forumlarda sıkıntı yaşayan çok insan var özellikle dh. Yavaş yavaş sisteme girmeye başladılar. 4 Aralık siparişim Çarşamba günü geldi.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasım ve Aralık ortasına kadar olan kargolar ptt tarafından bekletiliyor. Çeşitli forumlarda sıkıntı yaşayan çok insan var özellikle dh. Yavaş yavaş sisteme girmeye başladılar. 4 Aralık siparişim Çarşamba günü geldi.
    Mantıgı nedir? ondan sonraki sıparıslerım geldi. Kasım sonu ıkı sıparısım var hala tık yok. Bırı almaynayadan ustelık normalde 1 haftada gelir. (FC-Moto)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıgı nedir? ondan sonraki sıparıslerım geldi. Kasım sonu ıkı sıparısım var hala tık yok. Bırı almaynayadan ustelık normalde 1 haftada gelir. (FC-Moto)
    Bizim E-ticaretin 3 büyükleri 11.11'de Aliexpress'ten indirimli alışveriş yapanların canını sıkmak istemiş olabilir. Veya 11.11'de alınan ürünleri yeni vergi düzenlemesine göre vergilendirmek için bekletiyor olabilirler.

Bende aralık 22 de sipariş verdim mal 28 inde uçakla Türkiye'ye girdi görülüyor sonrası yok Aklıma 30 Euro muhabbeti geldi belkide kontrolleri sıklaştırdılar.Daha önce 15 güne gelen ürünlerden şimdi ses seda yok

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 11.11'de sis farı sipariş etmiştim, hâlâ gelmedi. Diger eşyalarım geldi ama sis fari hala gelmedi. Satıcı ile görüştüm, Bekleyin diyor. Bekleyelim bakalım belki 1 seneye kadar gelir. Kafam atarsa isterim para iadesi, alırım paramı yaeaeae.

Yıllardır aliexpress'i kullanırım.Kayıtlı posta gönderisi bile olmazsa kapıma gelirdi.Ne olduysa artık son 3 aydır,Siparişini verdiğim hiçbir ürün gelmedi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Aynı şekilde 11.11 de aldığım elcik ısıtma hala gelmedi, satıcı süreyi uzattı. Sanırım bazı göndericilerde ( bazı şehirlerde ) sıkıntı var, 20 aralıkta aldığım geldi mesela.

Ekim ayında aldığım, teslim süresinin bitmesinin ardından otomatik onaylanan Go pro parçaları tam ben ümidi kesmişken geldi. 1.18 dolar ödemiştim, o yüzden dispute açmadım bile.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Konu açtıktan sonra ürünler Türkiye giriş yaptı Ama bu seferde ben şehir dışındayım. Bakalım bu macera nasıl sonuçlanacak.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ekimden beri gelecek 2 kargom var onay süresi bitmesine yakın satıcıya mesaj atıyorum adam ısrarla onay süresini uzatıyor
    Zamanında 2 ayı geçmesine rağmen açık anlaşmak açarak para iadesi almaya çalıştım ama bir türlü alamadım en iyisi satıcıyla anlaşmaya varmak gerekirse tehdit edin bazı çakal satıcılar sana gönderdiği tartışma önerisini kabul et para iadesi yaparım diyenleri kabul etmeyin sana gönderdiği tartışma da bedel 0 TL yazıyor kendi aklınca çakallar

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçende bende de aynısı oldu. açtım anaşmazlığpı para iade edildi.

yalnız birkaç tane ürün almıştım hepsi 40 60 gün arasında geldi. genelde. 30 40 günde maksimum gekliyordu ne olduysa şu sıralar çok çok gelmeye başladı.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bir kaç ürün sipariş etmiştim 11.11 tarihinde ve hepsi de geç geldi. En erken gelen 40 günde geldi. Sonrakiler de 50 ve 60 gün gibi sürelerde geldi. Gelmeyen bir ürünüm vardı ve daha süre olmasına rağmen çok uzun sürdüğünü belirterek dispute açtım ve kanıt kısmına ptt kargo takipte görünmüyor henüz deyip fotosunu koyudum. Satıcıya 3-4 gün süre veriyorlar önce bir cevap vermesi için sonra da satıcı bazen bekle biraz daha diyor yada para iadesi yapıyor. Her koşulda iade isteyebilirsin. Ben sorun yaşamadım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)