Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter ile Uzun Yol Yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2017 senesinde soooter ile uzun yol yapmayı planlayanlar var mı? Planlarınız nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    var. yunanistan sonra feribotla bari/italya. ordan da zaman kalırsa güney fransa. piaggio memleket özlemi çekiyormuş içi şişmiş buralarda.
    sali@com, ÜmitS., bikerboi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

süper tur benimde bir yunanistan planım var bu sene kısmet bakalım
    emiliosantos bunu beğendi.

Motosikleti
    aynen ama tek düşüncem euro'nun bu yükselişi. bakalım benzin istasyonlarında benzin pompasını motora mı sokacağız yoksa... :(
    espresso, basketci_m ve sali@com bunu beğendiler.

büyük ihtimalle yeme-içmeden kısacağız. Çadır kampı yoğun yapacağız.Maliyetleri düşürmek şart

Motosikleti
    yunanistan'da yeme içme daha ucuz ve kaliteli. o konuda iyi opsiyonlar bulunur kesin. çadır kampı için coğrafya da gayet uygun ve keyifli. 5 değil 15 milyar yıldızlı konaklama işte. yolun daha anlamlı oluyor ve bir sürü güzel anı biriktiriyosun.
    espresso bunu beğendi.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    kafamda yunanistan üzerinden balkan ülkeleri fikri var. Hiç gitmediğim için merak ediyorum. Yaz gelsin artık

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Yazın Kocaeli - Şanlıurfa, kasımda da Selanik turu düşünüyorum.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bende bu yıl ya BULGARİSTAN - YUNANISTAN yada GÜRCİSTAN YADA AZARBEYCAN gibi yerleri hedefliyorum amac gezmek ama para , para, ve para gerekli . geris kolay iş

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter değil belki benim plan ama yine de hanımı alıp Yunanistan üzerinden İtalya düşünüyorum çadır kampı konaklamalı. Pulsar 200 NS'i satıp hayırlısıyla bir Versys 650 alabilirsem plan bu şimdilik.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Daelim S3 Dvance 250 kullanıyorum. Yurt dışı yunanistan planım benim de var. Yaza Pazar sabahları yakın yerlere günübirlik turlar yapacağım. Havalar ısınsa da uzun uzun gezsek.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah şu vizeler bi kalksaydı iyi olucaktı.
    Bende niyetlendiğim zaman booking ten baya ucuz yer bulmuştum. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    motosikletle yurtdışına gitmek tamamen ekonomi ve fırsatla ilgili. büyültülecek bişi değil. birazcık dil ve rota ile ilgili ipuçları yeter. imkan yaratabilen kesinlikle yapmalı bence. döviz daha da tırmanışa geçmezse ilkbahar/yazda bu güzel hayali plana dönüştürün bence.

benim planı sizin konu altında paylaşmak biraz ayıp olacak ama,

Daha ilk scooter motosikletim olacak ve daha önce bu kadar uzun mesafe gitmedim.
    Hayırlısı kısmetse ileri ki tarihlerde bu konuyu bende belki Dünya turum için hortlatırım
    Ayrıca tavsiyelere kesinlikle açığım hatta muhtacım motosikletim Hero Dassh VX
    ayrıca incelemek isterseniz harita link; https://www.google.com.tr/maps/dir/3...53f290!1m0!3e0

Motosikleti
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/bk1AVd.jpg

Daha ilk scooter motosikletim olacak ve daha önce bu kadar uzun mesafe gitmedim.
    Hayırlısı kısmetse ileri ki tarihlerde bu konuyu bende belki Dünya turum için hortlatırım
    ayrıca incelemek isterseniz harita link; https://www.google.com.tr/maps/dir/3...53f290!1m0!3e0
    yol yoldur kardeşim. planın iyisi kötüsü olmaz. 110 cc ile daha ileri gidebilirsin bence. 41 km. kesmez gibi geliyor seni. 110 cc diyip geçme yazın arkadaşımdan ödünç alıp tüm gün fethiye koylarını gezmiştim.

Motosikleti
    http://i.hizliresim.com/bk1AVd.jpg

Mevzuyu anlamadım, sürekli mi gidip geleceksin?

Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol yoldur kardeşim. planın iyisi kötüsü olmaz. 110 cc ile daha ileri gidebilirsin bence. 41 km. kesmez gibi geliyor seni. 110 cc diyip geçme yazın arkadaşımdan ödünç alıp tüm gün fethiye koylarını gezmiştim.
    Doğrudur da abi şimdi başlangıç seviyesinde ilerliyorum. Tecrübe ederek gitme planlarım var. Bu önce günübirlik gidiş dönüş olur ne kadar tecrübe edinirsem kendime yavaş yavaş yolu uzatırım. Cumartesi çıkar pazar geri gelme gibi gibi. Zaman gösterecek. Ama "Hadi YAllah" deyip ilk seferde uzak bir mesafe gitmek istemem Dediğinizde çok haklısınız 41 km'lik bir yol bana yeteceğini bende pek zannetmiyorum doğrusu
    Bu arada verebileceğiniz tavsiye var mıdır sormuş olayım? Yada böyle bir seyahat hakkında açılmış konu varsa da bana yeter size eziyet etmeyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzuyu anlamadım, sürekli mi gidip geleceksin?
    Doğrusu kanınız çok hızlı akıyor yok abicim ben bu yolu şaka yapmıyorum sadece bir hafta sonu motosikletle gidip geleceğim. Sizde devede kulak olabilir fakat bende bu çok büyük bir mesafe Gözümde büyüttüğümden değil tecrübem olmadığından. Bu ilerleyen zamanda tabi ki çoğalır fakat ben kendini heyecan olsun diye ilk seferde 250 300 km yol gidebilecek birisi hiç değilim. Motosikletim de hiç öyle bir motosiklet değil

Motosikleti
    Doğrudur da abi şimdi başlangıç seviyesinde ilerliyorum. Tecrübe ederek gitme planlarım var. Bu önce günübirlik gidiş dönüş olur ne kadar tecrübe edinirsem kendime yavaş yavaş yolu uzatırım. Cumartesi çıkar pazar geri gelme gibi gibi. Zaman gösterecek. Ama "Hadi YAllah" deyip ilk seferde uzak bir mesafe gitmek istemem Dediğinizde çok haklısınız 41 km'lik bir yol bana yeteceğini bende pek zannetmiyorum doğrusu
    Bu arada verebileceğiniz tavsiye var mıdır sormuş olayım? Yada böyle bir seyahat hakkında açılmış konu varsa da bana yeter size eziyet etmeyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Doğrusu kanınız çok hızlı akıyor yok abicim ben bu yolu şaka yapmıyorum sadece bir hafta sonu motosikletle gidip geleceğim. Sizde devede kulak olabilir fakat bende bu çok büyük bir mesafe Gözümde büyüttüğümden değil tecrübem olmadığından. Bu ilerleyen zamanda tabi ki çoğalır fakat ben kendini heyecan olsun diye ilk seferde 250 300 km yol gidebilecek birisi hiç değilim. Motosikletim de hiç öyle bir motosiklet değil
    Estağfurullah kardeşim. Bende zaten çok yol yapmıyorum. Günde ortalama 50 km iş okul ev arası.
    Ben sürekli gidip geleceksin sandım (iş okul vs).
    Küçük CC kısa mesafelerde iş görür tabiki. Sabırlıysan uzun mesafede de iş görür.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Scooter ile fıtı fıtı güzel gezi olur bence. Yunanistan' da motosiklet kültürü bizden daha fazla.

Benzin fiyatları ise son rakamlarla daha yüksek gibi görünüyor.

Dünyanın en güzel yerleri, Türkiye kadar güzel. 10 numara otellerimiz, harika denizimiz var. Ama işte ah o şark kafasıyla milyon dolarlık tesisleri götürmeye çalışmak yok mu. Ah işte orada saçmalıyoruz. Otelin kapısında durunca adamın biri çıkıp, "gardaş buraya parh yassah" diye başlıyor. Olum müşteriyim ben, müşteri. Kahvaltıya iniyorum, zeytin yok. Zeytin ararken, "yabancılar yemiyor" cevabını alıyorum. O sırada otelin %70 i Türk.

Açık büfe sırasında yumurtalı ekmek çıkmasını bekliyorum. Önümdeki adam konulan 10 dilim ekmeğin 7. sini alırken, "kardeşim biraz bize de bırak da biz de yiyelim" diyorum. Otel dışında gezinirken bir grup turisti gören hasır iskemlede oturan esnaf "how can I take your money" yani paranı nasıl alabilirim diye sesleniyor. Turistler "no money for you" sana para yok diyerek uzaklaşıyorlar. Bu durumda berrak yeşil renkli denizimizin, kumu harika Kleopatra Plajı' mızın, İztuzu Plajımızın, Datça Palamutbükü' müzün, Patara' nın, Gökova Akyaka'nın, Kekova Akvaryum Mağarası' nın hiçbir önemi kalmıyor. Yani oteller 10 numara 5 yıldız. Ama devamlı bir hanzo, çomar, dallama, hıyar insanlarla muhatabiyet olduğundan stresten kaçtığım tatilde sinir oluyorum.

Bu sebepten Ege' nin karşı tarafına geçerek Halkidiki ile başlıyorum bu sene. Bizim esnaf kazanmasın, bizim turizmci batsın, bizim otelci kepenk vursun ki biraz akıllansınlar. Krizlerin böyle bir avantajı da oluyor. Adam gibi üretmeyen, çalışmayan ve dürüst olmayanları alıyor aşağı. İzinlerimi de genelde bayramlarda kullanabiliyorum. 6-7 saatlik yollarda, 18-20 saat gidişte ve dönüste de trafik çilesi çekmek istemiyorum. Bizim bayramlarda yurtdışında bir tatil olmuyor zaten. Bu yüzden ben, deniz-kum-güneş gibi ülkemizin 1 numara olduğu bir konuda vatandaşlarımızın yüzünden bu ülkede deniz tatilini bıraktım. Gemi turu ile adalarını gezmiştim zaten Yunanistan'ın. Türk dostu da bir ülke. Tatil, huzur, dinlenme budur yaa.

Bu sene kısmetse Yunanistan. 2018 de Hırvatistan 2019 da Karadağ düşünüyorum. Buralara daha önceden gitmiştim zaten. Atla deve de değil. İnanın.
    Pulsar41, emiliosantos ve Gassal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter ile fıtı fıtı güzel gezi olur bence. Yunanistan' da motosiklet kültürü bizden daha fazla.

Benzin fiyatları ise son rakamlarla daha yüksek gibi görünüyor.

Dünyanın en güzel yerleri, Türkiye kadar güzel. 10 numara otellerimiz, harika denizimiz var. Ama işte ah o şark kafasıyla milyon dolarlık tesisleri götürmeye çalışmak yok mu. Ah işte orada saçmalıyoruz. Otelin kapısında durunca adamın biri çıkıp, "gardaş buraya parh yassah" diye başlıyor. Olum müşteriyim ben, müşteri. Kahvaltıya iniyorum, zeytin yok. Zeytin ararken, "yabancılar yemiyor" cevabını alıyorum. O sırada otelin %70 i Türk.

Açık büfe sırasında yumurtalı ekmek çıkmasını bekliyorum. Önümdeki adam konulan 10 dilim ekmeğin 7. sini alırken, "kardeşim biraz bize de bırak da biz de yiyelim" diyorum. Otel dışında gezinirken bir grup turisti gören hasır iskemlede oturan esnaf "how can I take your money" yani paranı nasıl alabilirim diye sesleniyor. Turistler "no money for you" sana para yok diyerek uzaklaşıyorlar. Bu durumda berrak yeşil renkli denizimizin, kumu harika Kleopatra Plajı' mızın, İztuzu Plajımızın, Datça Palamutbükü' müzün, Patara' nın, Gökova Akyaka'nın, Kekova Akvaryum Mağarası' nın hiçbir önemi kalmıyor. Yani oteller 10 numara 5 yıldız. Ama devamlı bir hanzo, çomar, dallama, hıyar insanlarla muhatabiyet olduğundan stresten kaçtığım tatilde sinir oluyorum.

Bu sebepten Ege' nin karşı tarafına geçerek Halkidiki ile başlıyorum bu sene. Bizim esnaf kazanmasın, bizim turizmci batsın, bizim otelci kepenk vursun ki biraz akıllansınlar. Krizlerin böyle bir avantajı da oluyor. Adam gibi üretmeyen, çalışmayan ve dürüst olmayanları alıyor aşağı. İzinlerimi de genelde bayramlarda kullanabiliyorum. 6-7 saatlik yollarda, 18-20 saat gidişte ve dönüste de trafik çilesi çekmek istemiyorum. Bizim bayramlarda yurtdışında bir tatil olmuyor zaten. Bu yüzden ben, deniz-kum-güneş gibi ülkemizin 1 numara olduğu bir konuda vatandaşlarımızın yüzünden bu ülkede deniz tatilini bıraktım. Gemi turu ile adalarını gezmiştim zaten Yunanistan'ın. Türk dostu da bir ülke. Tatil, huzur, dinlenme budur yaa.

Bu sene kısmetse Yunanistan. 2018 de Hırvatistan 2019 da Karadağ düşünüyorum. Buralara daha önceden gitmiştim zaten. Atla deve de değil. İnanın.
    Çok güzel yazmışsın. yılın 1/4'ünü güneyde geçiren birisi olarak temennim ve gözlemlerim bunlar. karadağ için kesinlikle motosiklet öneririm. ben burdan motorla çıkmadım ama orada kiraladım. coğrafyası motosikletle gezmek için o kadar ideal ki ömür boyu unutamam.
    Nacizane https://www.instagram.com/p/BKU7s8qgW1y/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler