Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SS'mi alayım, Enduro mu, Chopper mı, Computer mi, Bisiklet mi, Aylık akbil mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Son zamanlarda çok fazla kararsız motora yeni başlayacakların "Hangi motoru alayım?" sorusunu görüyorum. Bu yazıyı onların zihinlerinin biraz da olsa netlestirmesine yardımcı olmak için yazıyorum.

"Boyum 1.80 kilom 70 kg şu motor olur mu?" Veya " Önce R25 alsam 10.000 km kullansam sonra MT07 sonra da 1000 RR alabilir miyim?" Veya "Enduro mu alayım SS mi?" hatırladığım sorulardan birkaçı.

Birkaç motoru olmuş biri olarak nacizhane önerim bütçenizi sarsmayacak, düşünce üzülmeyeceğiz, sıfır veya veya max 5000kmde bakım ve garanti kitapçığı olan bir motor alın.

İlle de çift silindir 250cc ile başlamanıza da gerek yok. 125cc 150cc motorları da uzun zaman kullanıp, çokça gezersiniz. Hatta öğrenci akbilinden bile az yakar motorunuz

Bir de şekil ve boy konusu var. Motorun yakışıklı benim için de önemli. Alırken kararsız olsanız da sürdükçe seviyorsunuz. Hatta size bi de sır vereyim. Kendimi motorun üstünde sürerken dışarıdan hiç görmedim, yani nasıl göründüğünü, boyumun motora uygun olup olmadığını bilmiyorum, muhtemelen siz de görmezsiniz. O yüzden ayaklar yere değdiği sürece her boyda adam her motoru sürer, anormal gözükmez.

Özetle hangi motoru alayım diye çok takılmayın, sağlam bir motor alıp keyfinize bakın.

Umarım yeni sezonda motora başlayacak arkadaşlara biraz da olsa yardımcı olmuşumdur. Havaların ısınmasını iple çekiyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    tamam artık konu açmazlar

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Bailığı görünce kızmaya geliyordum ki güzel bi yazıyla karşılaştım :D
    ÖIüm gibidir sadakat. Bir kere çizgiyi geçtin mi, geri dönüş yoktur.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ss ile choper arasında kaldım enduro aldım mutluyum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Akbille motor uygulamasına başlayacağım bende.Basıyorsunuz akbili motor hizmetinizde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)