Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suziki Vanvan 125 ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar aylardır küçük cc motor düşünüyorum. Çok model değiştirdim kafamda. En son cbf sürüyordum. Memnun oldugum halde tekrar aynı motordan almak istemedigim için cbfyi eledim. Mt-125 düşündüm, cbr250 felan . Bir türlü kısmet olmadı (bütçe max 12) . En son suziki bayisine girdim ve hiç aklımda yokken vanvana tutuldum. Ben küçük bekliyordum ama tam boy bir motormuş meğer. Üstüne oturdum ve cok hoşuma gitti. Gel görki Türkiye de 2-3 kullanıcı yorumu dışında bir bilgiye ulaşamadım. Biliyorum 125 cc ama en azından 100 le rahat seyir edebilirmiyim mesela? 100 le giderken titreşim var mıdır? Birde bu alet Avrupada İnazumayla nerdeyse aynı para. Ancak ülkemizde daha ucuz. Haftaya almayı düşünüyorum bir adet siyah. Hiç kullanmış, canlı görmüş olan var mı motoru acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Yakın zamanda bir yerde okumuştum konforlu olarak 100 ile gidemezsin. Alanlar da 200'lük daha iyi diyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

İkinci el mt125 bak bence. Son hızı en azından 115-120 civarı

Motosikleti
    Msx Sf 17
    Ben de bayiide ilk gördüğümde çok şaşırdım, ben baya ufak birşey bekliyordum.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Suzuki van van 125 güzel motor fakat 100 ile rahat gidemezsin. Son hızı 120 zaten.
    Rahat gideceğin hız 85 90 olur.
    Arkadaşın dediği gibi 200cc olanına bakanı tavsiye ederim.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özelden yazmıştım ama merak edenler için buraya kopyalayım
    hocam selam
    ben istanbul ayvalık yaptım aşağı yukarı aynı. Rahatlıkla uzun yol yaparsın. İnsanlar bisikletle dünyayı dolaşıyolar takılma böyle şeylere uzun yol filan.en kötü 5 saatte gideceğin yere 6 saatte gidersin. Titreşim popoda yok sıfır, elde çok az ayakta ise hissedilir şekilde var ama rahatsız edecek kadar olduğunu düşünmüyorum. bir de ben vanvandan başka motor kullanmadım o yüzden çok kıyaslama yapamıyorum. Araziye girdim o zaman gerçekten anladım bu motorun keyfi böyle tam köy yollarında filan çıkıyo. Şimdi şehir içinde kullanıyorum gidon geniş aralara çok rahat giriyorum 80e kadar çok seri çıkıyo 90dan sonra ivmelenme çok ağır oluyo ama oluyo uzun yolda 100 ile gidersin ben 110a kadar gördüm ama 90dan sonra motor bağırıyor. motor herkesin ilgisini çekiyor kimse 125 olduğuna inanmıyor etli butlu çok yakışıklı.(vanvan'ın küçük olduğu algısı neden oluşmuş anlamış değilim?) deposu maalesef ufak sesi güzel şekli şemali çok güzel 80-90 ile giden aracı sollamak tehlike yaratıyo. şehir içinde çok avantajlı az yakıyo 25 lira ile 150 km gidiyo. 200 cc'lik olanı gerçekten çok pahalı bence 125lik al hatta ikinci el al 9 bine temiz vanvanlar var.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    VanVan, eğer bir hayranlığın ona bağlılığın yoksa alınacak motor değil. Benim gibi 10 yıl hayal edip alırsan evladiyeliktir bunu unutma.
    1- Düz yolda 90-100 rahat gidersin.
    2- Yakıt konusu maksimum zorlamada bile 100km de 3 litreyibulmaz.
    3- konforlu
    4- Titreşim gerçekten yok.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki van van 125 güzel motor fakat 100 ile rahat gidemezsin. Son hızı 120 zaten.
    Rahat gideceğin hız 85 90 olur.
    Arkadaşın dediği gibi 200cc olanına bakanı tavsiye ederim.
    Hocam arada 4,5 Bin Tl var o yüzden 200 bakamıyorum maalesef

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bu yakışıklı da benim VanVan...

[IMG][/IMG]
    BESTAPO bunu beğendi.

@derdalan , @balamir01 . Açıklama için teşekkürler, Küçük olma izlenimi sanırım fotoğraflarda küçük çıkmasından kaylanıyor, tam bilemedim. Bayide Üstüne oturdum gayet güzeldi hatta resmini ekliyim buraya. Boyum 1.78 bu arada. : http://i.hizliresim.com/3vVd50.jpg
    Vanvana karşı özel bir ilgim yoktu ancak ta ki görene kadar retro duruşunu çok sevdim. Birde 11-12 Bin tl' ye Japon motor istiyordum Cbr125 herkesin altında vardı, Cbr250 de içime sinen temiz düşüremedim. 12Bin tl yede düşük km li inazumalar vardı ama içim ısınmadı. Sonuç olarak VanVan'da karar kıldım. Hem farklı, hem gösterişli, Hemde ön lastigi 130, arka 180 lastik ebatlarına sahip. Cbf'den sonra çok güzel geldi lastiklerin kalınlığı henüz sürmeme rağmen.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Rica ederim. Benim boyum da 176cm. Tam benlik bir motosiklet sele yüksekliği açısından. Kullanım amacına göre değişir bence bu motora ilgin. Çünkü çekiş ve ivmelenme YBR den halli CBF150 den zayıf. Seçim senin.

abi bu 125'lik mi yoksa 200'lük mü ?

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Mt125 düşünürsen sahibi olarak yardımcı olurum vanvan hakkında bılgım yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)