Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600RR ve 1000RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked rahatlığının tadına baksa sslere tövbe eder, ss sadece pistte binilmeli
    ss ruzgardan çok etkılenmemesını sevdı sanırım naked oyle degıl. Rahatlık konusunda suan bı sıkıntımız yok o kendi basta alısırken zorlandı ilk kez ss motoru oldu. Ama mantıklı düşününce 1000RR banada sacma ve gereksız gelmedi degıl. Suan ki Motor benım acımdan rahatsız degıl ama 240 civarına cıkınca arkada olmak azcık zor oluyor 1000lik alsa son hızı kaç kere görcez? görse bile tek basına yapar benle olmaz o iş. Gereksiz bır heves oluyor, heyecan heves gelınce bırden gözün bırsey gormuyor hakıkatende ama bilemıyorum. Buradan okudukca, konuştukca benımde kafam karıstı. Karar vermek için daha vaktımız var yaza kadar ozamana bıseyler oturur heralde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    konu ile ilgili diyeceğim tek şey 2. viteste 190 km yapan bir motor niye alınır ki , herkese kazasız belasız
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    320-330 gider yokuş aşağı ama son hıza bakmayın ara hızlanması çok değişir yani 6-7 snde 200 e oturuyor litrelikler, artçılı o hızlar çok tehlikeli o riske girmeyin ben olsam sokakta kullanmayı bile tercih etmem

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    1000cc'nin gunluk kullanima faydasi muazzam, surekli 150km alti hizda kullansaniz bile.

Maximum hiz yansimaz gercek hayata, ama dusuk devirdeki tork farkinin etkisi buyuk. 1000cc ve 600cc gunluk kullanimda cok ciddi fark var. 1000cc ile hesap kitap yapmak zorunda kalmazsiniz. Gaza basinca uzar. Kullanimi cok daha rahat olur. Bu acidan 1000cc naked ta 1000cc SS'ten rahat olur, cunku motor gunluk kullanima gore tune edilir.

Simdiki motosikletim "yagmur" moduna alinca gucu 180 beygirden 100 beygire dusuruyor. Bazen unutup yagmur modunda birakiyorum. Otobana cikarken gaza basinca o eksik 80 beygir hissettiriyor kendini, hizim 150km'yi asmamasina ragmen. Ki benim alet torku dogustan yuksek bir model. 4 silindirde fark daha da muazzam.

Buyuk on cam surekli uzun yol icin bence sart. Ama arada sirada uzun yol naked icin sorun degil. Yeter ki aerodinamisi duzgun calisilmis guzel bir kaskiniz olsun.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Biri 600cc biri 1000cc motosiklet hemen hemen 2 kat güç 2 kat tork 2 kat ivmelenme. Türkiye yolları malum 600rr hertürlü gezi olsun gidiş olsun gaz tepkisi olsun işinizi heryönden tatmin edeceği için bence 1000rr gerek yok. Hem daha çok yakar hemde gereksiz kaçar

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri 600cc biri 1000cc motosiklet hemen hemen 2 kat güç 2 kat tork 2 kat ivmelenme. Türkiye yolları malum 600rr hertürlü gezi olsun gidiş olsun gaz tepkisi olsun işinizi heryönden tatmin edeceği için bence 1000rr gerek yok. Hem daha çok yakar hemde gereksiz kaçar
    CBR1000R arka tekere 150 beygir civari veriyor.
    CBR600RR 105 beygir civari

Aradaki guc farki %50 bile degil...

Asil hissedilir fark gaz tepkisi ve torkta.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Peki bi insan niye 600cc ss motorunu satıp 1000cc ss alma derdime girer? Her hafta grup sürüşü yaparsın Edirne otobanda gazlamaya gidersin 1000cc ler önde sen arkada depo tokatlarsın anlarım,kötü bi duygudur. Ee öyle bi problem yok ise ne bu çılgınlık? Ülkenim hali hal değil, dolar 4 tl olucak, işsizlik almış başını gidiyor... Paranızmı çok? Yada bizmi çok fakiriz? Ne istediğini bilen insan için 600cc ss ideal ki konuda anlatılan beyfendi ne istediğini biliyor.

Ss rahat bir makine degil. Sekil önemliyse alın bi diavel hem rahat edin hem torku hissedin

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Allah herkese sizin gibi binlik aldırmaya çalışan bir eş nasip etsin yenge :D
    EldekiDebryj, Erhan Tosun ve Osm@n bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orta yolunu bulup gsxr750 de anlasın yenge hem enısteye mr.gixxer dersınız ama new balance spor ayakkabı şart . kazasız belasız

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ss rahat bir makine degil. Sekil önemliyse alın bi diavel hem rahat edin hem torku hissedin
    O da 100km uzeri hizda rahat degil. Kocaman bir on cam takmadiginiz muddetce goguse carpan havayi tek dengeleyecek kuvvet kollarinizla gidon'a asilmak. Cok degil, yarim saat 100km uzeri hizda gidin, deli gibi yorulur kollariniz. O motora kocaman on cam taktiginiz anda da gider havasi. Ama rahat olur kismen.

O yuzden on camsiz rahat poziyson naked pozisyonudur. Hafif egim ruzgarin basincini dengeler, ve rahat rahat seyredersiniz...

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Konu baya ilgi çekmiş amacına ulaşmış,

Ben hala sizin neden 1000cc istediginizi anlamış değilim konuyu ve yorumları okudum cevabını bulamadım kendime sordum soruyu ve düşündüm saçma cevaplar haricinde mantıklı bi cevap bulamadım. Neden 1000 cc ?Neyi eksik 600 cc nin?1000 cc size ne sağlayacak? Ne düşündünuzde bu karari aldınız? Eşiniz istemediğini belirttigi halde konu açmalar ve bu zorlamalar neden? Allah korusun eşinize 1000cc ile bir şey olursa geride kalan ve bu motora zorlayan biri olarak nasıl toparlayacaksiniz? Bi neden ne sebeplerle 600ccyi sattiginizi 1000cc almak istediginizi anlarsak daha rahat yapici yorum yapabiliriz.Isin icinden çıkamadım şahsen ve çıkabilmem ancak sizin açıklamalarinizla mümkün

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Bence cc yükseltmek yerine farklı bir açıdan bakın olaya.
    Eşinizin artık motor tecrübesi var.

İmkanınız varsa eşiniz farklı türleri denesin.
    600cc bir Enduro, bir Cross, bir Touring, bir sport touring, bir super sport, bir maxi scooter, bir naked. bir cruiser
    Kendinizi illaki bir tarz ile sınırlamayın.
    Bu iş belli olmaz. Hiç ummadığınız farklı bir tarz bir motorda size büyük haz verebilir.
    Yani demem odur ki; diğer tarzlarada bir şans vermekden bir zarar gelmez

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    600 RR 100 km hıza 2.7 saniyede ulaşır.
    1000 RR 100 km hıza 2.3 saniyede ulaşır.

Aradaki fark 0.4 saniye.
    Aman aman bir fark yok ama benim fikrim her zaman LİTRELİKTEN yana..

Yakıt meselesine girmiyorum bile.
    SS kullanıyorsanız aslan besliyorsunuzdur.
    Aslan besliyorsanız yemini esirgemeyeceksin..

Motosikleti
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 RR 100 km hıza 2.7 saniyede ulaşır.
    1000 RR 100 km hıza 2.3 saniyede ulaşır.

Aradaki fark 0.4 saniye.
    Aman aman bir fark yok ama benim fikrim her zaman LİTRELİKTEN yana..

Yakıt meselesine girmiyorum bile.
    SS kullanıyorsanız aslan besliyorsunuzdur.
    Aslan besliyorsanız yemini esirgemeyeceksin..
    hocam normal kullanan bir insan 600rrla 100 kmye 3-4sn 1000rrla 2.5-3snlerde ulaşır yarım sn aşağı yarım yukarı farketmez ama bu hiç önemli değil 0-200 değerlerine bakın 200 sonrası değerlerine bakın sadece son hıza ve 0-100 e bakarak karşılaştırma yapmak inanın çok saçma

1000rr ın nasıl gittiğini hatırlayalım

sonra da sokakta sürmek için ne kadar gerekli düşünelim
    EldekiDebryj ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    benim şuanki litrelik motorumu almadan önce arkadaşımdaki KAWASAKİ NİNJA ZX-636'ü birkaçyüz kilometre kadar kullanmıştım çok güzel bir cihaz eşiniz belki sever arada geçiş olarak tavsiye ederim.

95 beygirlik iki motor denem şansım olduydu (Tiger 800 ve Varadero) arkadaş bölünmüş karayolunda akıcı bir trafikte 4 vitesten ötesine pek ihtiyaç duymadım. 6. viteste (dolu devirde) gitmek için 190'larda veya daha üzerinde filan olmam lazımdı. 170'ten sonrası benim için sürdürülebilir bir akış hızı değildi. Her şey işlemcimin becerisinin ötesinde bir hızla akıyordu. İstediğim kadar kontrol sahibi değildim. Dolayısıyla 150-160 arasında ve galiba 4. viteste ilerlemiştim yol boyu. Gerçi Varadero sonrası V-Strom 650'ye bindiğimde güçsüz bir bisiklete binmişim gibi hissetmiştim.

180 beygir motoru traction control olmadan yol koşullarında kullanabileceğimi sanmıyorum. (Pist koşullarında zaten hiç hakkını veremem.) Acayip bir güç. 180 beygir, oha yani.

Vay arkadaş, ne sürücüler var.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu baya ilgi çekmiş amacına ulaşmış,

Ben hala sizin neden 1000cc istediginizi anlamış değilim konuyu ve yorumları okudum cevabını bulamadım kendime sordum soruyu ve düşündüm saçma cevaplar haricinde mantıklı bi cevap bulamadım. Neden 1000 cc ?Neyi eksik 600 cc nin?1000 cc size ne sağlayacak? Ne düşündünuzde bu karari aldınız? Eşiniz istemediğini belirttigi halde konu açmalar ve bu zorlamalar neden? Allah korusun eşinize 1000cc ile bir şey olursa geride kalan ve bu motora zorlayan biri olarak nasıl toparlayacaksiniz? Bi neden ne sebeplerle 600ccyi sattiginizi 1000cc almak istediginizi anlarsak daha rahat yapici yorum yapabiliriz.Isin icinden çıkamadım şahsen ve çıkabilmem ancak sizin açıklamalarinizla mümkün
    Siz yardımcı olmayın. Birçok kişi güzel bir uslupla yardımcı oldu zaten. Foruma açılan her konuya yardımcı olma gibi bir zorunluluğunuz yok. Helede dikkat cekme amaclı acılmış oldugunu düşündügünüz bir konuya cevap yazmanıza hiç gerek yoktu.

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    95 beygirlik iki motor denem şansım olduydu (Tiger 800 ve Varadero) arkadaş bölünmüş karayolunda akıcı bir trafikte 4 vitesten ötesine pek ihtiyaç duymadım. 6. viteste (dolu devirde) gitmek için 190'larda veya daha üzerinde filan olmam lazımdı. 170'ten sonrası benim için sürdürülebilir bir akış hızı değildi. Her şey işlemcimin becerisinin ötesinde bir hızla akıyordu. İstediğim kadar kontrol sahibi değildim. Dolayısıyla 150-160 arasında ve galiba 4. viteste ilerlemiştim yol boyu. Gerçi Varadero sonrası V-Strom 650'ye bindiğimde güçsüz bir bisiklete binmişim gibi hissetmiştim.

180 beygir motoru traction control olmadan yol koşullarında kullanabileceğimi sanmıyorum. (Pist koşullarında zaten hiç hakkını veremem.) Acayip bir güç. 180 beygir, oha yani.

Vay arkadaş, ne sürücüler var.
    Otobanda yazın hafta sonları traction control olmadan hergün kullanıyorum çokta keyif veriyor, tam randumanı ile birçok kişide biniyordur forumda. Bu biraz hangi şartlarda nerede binileceğiyle alakalı. Şehir içinde tam randumanı ile kullanabilecek yer bulamayabiliyor insan.

Motosikleti
    Alıntı BerkB. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda yazın hafta sonları traction control olmadan hergün kullanıyorum çokta keyif veriyor, tam randumanı ile birçok kişide biniyordur forumda. Bu biraz hangi şartlarda nerede binileceğiyle alakalı. Şehir içinde tam randumanı ile kullanabilecek yer bulamayabiliyor insan.
    Ss motosikleti sokakta limitlerde kullanamazsınız, kullansanız da uzun ömürlü olmaz sonu belli ama düzgünce sürdükten sonra yormaktan başka bir sıkıntı yaratmaz. Herkesin kendi tercihi ben pistte hakkı verilerek kullanılmasından yanayım sokakta anlamsız geliyor. Ayrıca otobanda tcs ye zaten gerek duymazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)