Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekonomiden anlayanlar içeri:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    merhaba dostlar, bir konu hakkında fikrinizi almak istedim. Her gün işe gitmek için eşimle beraber minibüse binip 1,90x2=3,80TL para verip 4 km yol gidiyorum.aynı yolun dönüşünü de düşünürsek 3,80x2=7,60 TL ucret ödüyorum. sadece zamandan kazanmak ve mınıbus kalabalıgının çilesini çekmemek için benim için ekonomik olacak küçük bir motor almak istiyorum(aynı zamanda yamaha MT-03 sahibiyim fakat 4km yol için hergün çalıştırıp motoru da yormak ıstemıyorum.).
    ikinci el cub motorlarla elektrikli motorlar arasında kaldım. sizce hangisi mantıklı? cub motor alsam ruhsat plaka sigorta masrafı olacak. fakat işe gidip gelme haricinde sağa sola gıtmeye de kullanabılırım. elektrikli motor alsam evrak sıkıntısı olmayacak ama şehir içi sağa sola gitmede sıkıntı yaratabilir diye düşündüm. ayrıca akü ömürleri nedir? motor bakımı oluyormu? mekanık olarak elektrıklı motorlara biraz uzağım. sizin fikriniz nedir? hangisi benim için daha ekonomik olur sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin ilacın ybr dostum, hem yenge de öğrenebilir, sen gidemediğinde o atlar gider ybr ye. 8 km de yakacağı en fazla, 1,50 TL.
    sbr bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben işe yürüyerek gidiyorum (6 km) bir saat 6 dakika sürüyor ne stres,ne otobüs parası,ne kalabalık stresi kalmadı şiddetle tavsiye ederim
    sbr, Sinan Er, killingroad ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben işe yürüyerek gidiyorum (6 km) bir saat 6 dakika sürüyor ne stres,ne otobüs parası,ne kalabalık stresi kalmadı şiddetle tavsiye ederim
    Eğer benimki de 4 km ve altında olsaydı, kesinlikle haftada en az 2 gün falan yapardım. Kendimle konuşa konuşa giderdim.
    Lebrama bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın ybr dostum, hem yenge de öğrenebilir, sen gidemediğinde o atlar gider ybr ye. 8 km de yakacağı en fazla, 1,50 TL.
    YBR iyi güzel de 8-10 senelik motorlara 3000tl fiyat istiyorlar. fiyatı bana gelmez. daha uygun basit bir çözüm arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer benimki de 4 km ve altında olsaydı, kesinlikle haftada en az 2 gün falan yapardım. Kendimle konuşa konuşa giderdim.
    düz yol olsaydı 4km bende yuruyebılırdım ama çok fazla yokuş var yürünecek gibi değil bisiklet düsündüm sonra gözüm yemedi
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    al bitane ikinci el temiz 100cc çinli scooter hem vergisi yok hem yağmur çamur olsada üstün başın berbat olmaz,hem vites debriyaj derdin yok rahat rahat git gel,fazla parada bağlamazsın hem,,

bigün bi bakmışın devamlı scooteri kullanıyorsun mt yatıyor hep
    Pulsar41 ve espresso bunu beğendiler.

[QUOTE=sbr;4080349]YBR iyi güzel de 8-10 senelik motorlara 3000tl fiyat istiyorlar. fiyatı bana gelmez. daha uygun basit bir çözüm arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Evet onlardan biri de benim, hemi de 12 yaşında, 3.000 den aşağı vermem. Üstüne 2 motor eskittim, bu eskimedi, kontağı açtımmı tek marş 200 km rahat giderim.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bitane 100cc scooter hem vergisi yok hem yağmur çamur olsada üstün başın berbat olmaz,hem vites debriyaj derdin yok rahat rahat git gel,fazla parada bağlamazsın hem,,

bigün bi bakmışın devamlı scooteri kullanıyorsun mt yatıyor hep
    Aslında ben de ondan korkuyorum. ya mtyi yatırırsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

[QUOTE=Metehan07-70;4080358]
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR iyi güzel de 8-10 senelik motorlara 3000tl fiyat istiyorlar. fiyatı bana gelmez. daha uygun basit bir çözüm arıyorum.

Evet onlardan biri de benim, hemi de 12 yaşında, 3.000 den aşağı vermem. Üstüne 2 motor eskittim, bu eskimedi, kontağı açtımmı tek marş 200 km rahat giderim.
    motor senin fiyatı sen belirlersin tabi ama bana o paraları vermek pek mantıklı gelmiyor. 3200TL ye sıfır tvs neo veriyorlar çokta güzel motor mesela..
    YERUÇAĞI bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Dostum o kadar para vermem diyorsan en ucuz yollusu ikinci el alacaksın bir çinli cup yada scooter 1500-2000 tl bakacaksın işine.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklete bin daha çabuk gidersin ve yorulmazsın
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben de ondan korkuyorum. ya mtyi yatırırsam
    ben İstanbul fatihten pendik kaynarcaya işime,çinli 100cc scooterle trafik yüzünden gidip gelmiştim uzun zaman ,aşağı yukarı 100 km yol,9 tl benzinle gidip geliyordum

hele seninki kısa mesafe ,benzin koyduğun zamanı unutursun
    sbr bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Cub daha mantıklı
    senelik ödediğin yol parası 1824 TL
    Cub fiyatları 2000 ila 3500 arası
    2000 TL aldın diyeleim 300 gibi bir rakamı ruhsat plaka için harcadın mesela sigortada 500 çıktı varsayalım hepsini
    100 km 2,5 yaktı diyelim mesafe 4*2=8*20=160*12=1920 yaklaşık az yaktı çok yaktıyla beraber 50-55 Litre şuanki fiyat 5.40*55=297
    şimdi toplıyalım.
    2000+300+500+297=3097 TL
    bakım masrafını koymadım.
    ilk sene kazancın yok denecek kadar az 2. sene kazancın %70+motosikletin ederi böyle gider...
    elektrikli her zaman zarar 1 senede aküsü (kullanıma göre değişir) biter şarj tutmaz yenisi motosiklet fiyatı satsan alan olmaz hurda niyetine gider. bence tabi...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Elektrikliyi aklından çıkart. Batarya değişim ücreti cub yıllık yakacağı benzini geçer. Ayrıca 2 kişi çekmez, yokuş çıkmaz vs.vs.vs. Cub tavsiye ederim. Vergi yok, trafik sigortası var. Eğer sigorta ağır geliyor ise ve güzergahta polis vs yoksa plakasız kullan.
    sbr bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    gideceğin yol güzergahında çok fazla yokuş varsa ve iki kişi binecekseniz, elektrikli motor alırken biraz dikkat etmen gerekebilir. Sonra yokuşlarda motoru taşımak zorunda kalma
    sbr bunu beğendi.

Ekonomist değilim ama bu işin mantık yönü var. Konuyu elektrikli bisiklet ve cub olarak 2 ayıracak olursak;
    Elektrikli bisiklet Artıları;
    Vergiden, sigortadan, plakadan, ruhsattan kurtulmuş olursun
    Yükselen benzin fiyatlarının ardından gayet iyi bir alternatif.
    Yenge varmış bence ikinizde kullanabilirsiniz.

Elektrikli bisiklet Eksileri;
    Yokuş çıkıcam dediniz 2 kişi zannetmiyorum
    En ufak bir aküsünde bile sorun çıksa bütük aküleri tekrar yenilemeniz gerek.
    Artık 2 çeşit elektrikli bisiklet oldu plaka gerektiren/gerektirmeyen. Plaka gerektirmeyenler güçsüz size hiç gitmez. Diğerine de o kadar para verilmez.

Cub motosiklet Artıları;
    örn:https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...59337513/detay
    Yukarıda ki gibi bir motosiklet aldığınızda vergiden muafsınız
    2. el plaka masrafı yoktur.
    yakıt yönünden gayet tasarruflu 1 depo benzinle sadece dediğiniz mesafede yolu 1 ay geçine bilirsiniz.
    yokuş çıkıcaksanız size scooter gitmez. bu motosiklette en azından yarı oto olduğu için 1. viteste gayet rahat 2 kişi çıkabilir.
    kıvrak şehir içinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz

Cub motosiklet eksileri;
    temiz kullanmadığınız takdirde bozulması erken olacak bir motosiklet.
    2 yıldan erken satmaya kalkarsanız kendini amorti etmeyeceği için zarara sokabilir.
    İstanbul servis ağı nedir bilemem ama kuba motor düşünüyorsan iyice bir araştır derim

Benim düşüncelerim bu yönde. 2. el 2.000 2.500 civarı temiz hor kullanılmamış bir cub motosiklet sizin işinizi hayli hayli görür.
    Hem ekonomi hemde tasarruf adına düşünebilirsiniz bence.
    Saygılarımla iyi günler.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reçeteyi yazıyorum:
    http://www.hepsiburada.com/salcano-assos-50-x7-26-dag-bisikleti-p-SPORSALX750-K15
    http://www.hepsiburada.com/salcano-i...p-SPORSAL23057

artıları:
    g.t-göbek gider
    spor yapmış olursun
    trafik, kaldırım vs. seni durdurmaz
    bu donanımlara sahip bir bisikleti istediğin zaman elinden çıkarabilirsin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    En uygunu şöyle güzel 2 adet şehir bisikleti. Hem spor da olur 4km . Yakıt ve pil masrafı da yok.
    osiosborn bunu beğendi.

Elektrikli artık ruhsat plaka sigorta istiyor

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cub daha mantıklı
    senelik ödediğin yol parası 1824 TL
    Cub fiyatları 2000 ila 3500 arası
    2000 TL aldın diyeleim 300 gibi bir rakamı ruhsat plaka için harcadın mesela sigortada 500 çıktı varsayalım hepsini
    100 km 2,5 yaktı diyelim mesafe 4*2=8*20=160*12=1920 yaklaşık az yaktı çok yaktıyla beraber 50-55 Litre şuanki fiyat 5.40*55=297
    şimdi toplıyalım.
    2000+300+500+297=3097 TL
    bakım masrafını koymadım.
    ilk sene kazancın yok denecek kadar az 2. sene kazancın %70+motosikletin ederi böyle gider...
    elektrikli her zaman zarar 1 senede aküsü (kullanıma göre değişir) biter şarj tutmaz yenisi motosiklet fiyatı satsan alan olmaz hurda niyetine gider. bence tabi...
    Hesap ortada diyorsun bende cub motora daha yakınım ama elektrıklı de kafamı kurcaladı. benimde düşündüğüm rakam tam 2000TLydi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Eşine
    http://www.hepsiburada.com/sedona-300-lady-classic-sehir-bisikleti-28-2015-turuncu-48-p-HBV000002HGWR
    Sana
    http://www.hepsiburada.com/sedona-310-sehir-bisikleti-28-2016-gri-52-p-HBV000002HGX3

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)