Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosng gt250r devir yükselmesi lutfen yardımm edinn

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar herkese selam öncelikle aranıza yeni katıldım büyük bir problmemele karşı karşıyayım hyosung gt250r 2010 model bir motorsiklet kulanıoyrum motorumdaki problem şöyle başladı motor soğuken sabah çalıştırmak isteidğimde çalışmadı akü bitti akü takviyesi yatpık sonra motor 7 bin devilere kadar gaz yemeye başladı rölanti sensörünü alıp sensörün ucunu başlığını 1500devire sabitledim ve fişini takmadım sadece öyle monta ettim sorun kesildi bende sorun sensördendir diye düşünerek parça istedim yeni parçayıda takern yine aynı sorunu verdi devir 7 binleşti anlamadığım sensörden deyilse sorun nerden olaiblir şuan sadece 1500 sabitleyip fişini takmıyorum öyle idare ediyorum bir aydır bu sorunla karşı karşıyayım forumda bir çok kişi benzer problem yşamaış ama tam net bişey bulamadım beyin oldğunu düşünüyorum farklı şeylerde olabilir beyinse nasıl bundan emin olabilirim olduğum şeehirde motordan anlayan yok o yüzden sizlerin tercübesyile halletmek istiyorum lutfen bilgisi olanlar yardıma geçsın şimdiden teşekürler bu sorunu bu forumda heledersek ne mutlu bize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

birde 1500 sabitlediğim için devri sabhları çok geç çalışıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    merhabalar, yeni rolanti sensörünü taktıktan sonra beyine reset atılması gerekli. bu yüzden yetkili servise gitmelisin.

her ihtimale karşı bilgisayara bağlayıpta baksınlar belki sorun başka biryerde olabilir.

Yorumun için teşekkürler ama olduğum şehirde bilgisayara bağlanma gibi bi yer yok hangi sorundan kaynaklanabileceği mi kesinleştirdikten sonra beyinse şehir dışında beyini reset lerim parçasa parça isteyeceğim işte sorunun tam olarak neden kaynaklanacağı hakkında bilgi edinilmek istiyorum beyinden olup olmadığını nasıl öğrenebilirim kendi imkanlarımla

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Yunus Emre Bünyat var. Antalya'da kendisi. Hyosungdan gerçekten tek anlayan desem yeridir. Benim böyle bir iki sorunumu şık diye çözdü telefondan anlatmama rağmen.

0 (551) 989 31 21

Bu numarası. Elinde parça da mevcut.

Sorun halen çzülmedi

Arkadaşlar yardım edn kimse yokmu halen sorun çözülmedi

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    oncelikle akü baglantilarini sokun ve ecu nun soketini cıkarin ve 10-15dk bekleyin beyin resetlensin sonrada tekrar deneyin

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Şıvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selam öncelikle aranıza yeni katıldım büyük bir problmemele karşı karşıyayım hyosung gt250r 2010 model bir motorsiklet kulanıoyrum motorumdaki problem şöyle başladı motor soğuken sabah çalıştırmak isteidğimde çalışmadı akü bitti akü takviyesi yatpık sonra motor 7 bin devilere kadar gaz yemeye başladı rölanti sensörünü alıp sensörün ucunu başlığını 1500devire sabitledim ve fişini takmadım sadece öyle monta ettim sorun kesildi bende sorun sensördendir diye düşünerek parça istedim yeni parçayıda takern yine aynı sorunu verdi devir 7 binleşti anlamadığım sensörden deyilse sorun nerden olaiblir şuan sadece 1500 sabitleyip fişini takmıyorum öyle idare ediyorum bir aydır bu sorunla karşı karşıyayım forumda bir çok kişi benzer problem yşamaış ama tam net bişey bulamadım beyin oldğunu düşünüyorum farklı şeylerde olabilir beyinse nasıl bundan emin olabilirim olduğum şeehirde motordan anlayan yok o yüzden sizlerin tercübesyile halletmek istiyorum lutfen bilgisi olanlar yardıma geçsın şimdiden teşekürler bu sorunu bu forumda heledersek ne mutlu bize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

birde 1500 sabitlediğim için devri sabhları çok geç çalışıyor
    Buji pipoları çatladığı zaman böyle şeyler yapıyormuş. Öyle duymuştum. İsterseniz iki buji piposunu da NGK marka olanlarla bir değiştirin.
    Çatlak her zaman gözle kolayca görülmüyormuş, alçakdevirlerde sorun çıkarmazken yüksek devirlerde tam temas sağlamadığı için böyle şeyler oluyormuş.

Siz buji ve buji pipolarını bir değiştirin

Onuda denedik bi çözüm olmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler