Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Manavgat'ta 23 Motosiklet 24 Araç Trafikten Men Edildi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Son zamanlarda ülke genelindeki eylemlerde plakasız ve çalıntı araçların kullanılması sebebiyle Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler denetimlerini sıklaştırdı. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerince son 1 hafta içerisinde Side, Sarılar, Hatipler ve Gültepe bölgelerinde gerçekleştirilen kontrollerde 230 araç ve 256 kişinin sorgulaması yapıldı. 21 araca idari para cezası kesilirken tescil ve plakası bulunmadığı belirlenen 23’ü motosiklet 24 araç 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 21 ve 25. Maddeleri gereğince trafikten men edilerek yediemin otoparklarına teslim edildi.
    Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, terör başta olmak üzere suç ve suçluyla mücadelenin ve uygulamaların aralıksız devam edeceği belirtildi.

nzm75 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"23’ü motosiklet 24 araç"
    hiç adil değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tescil ve plakası bulunmayan 23 ü motosiklet 24 araç,
    acıyanı eşekler sevsin.
    motosikletine plaka takmayan,bu yüzden vergisini ödemeyen,karışacağı bir kazada masum insanların sağlığına ve araçlarına gelecek zararı teminat altına alacak sigortayı yaptırmaktan kaçınan insanların motorlarına el koyulsun tabii ,ama bu işler göstermelik yapılmasın.Manavgatta en az 200 tane plakasız motor vardır.o ikiyüz tanenin tamamını yakalamasa da insanların yakalanırım korkusuyla plakasız motora binmemesini sağlamak bile başarıdır.
    YERUÇAĞI, saltuque, ilkeronat ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç adil değil
    Anadolu'da malesef motosikletlerin ekserisinde sigorta , tescil , plaka vb eksik oluyor o nedenle adil.
    Keşke İstanbul'dada bu tarz denetlemeler artsada sistem otursa.

not: Vergiler azdır fazladıra girmiyorum ama herkese uygulanması adildir bizde malesef devlet tuttuğunu öpüyor.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    yapılması gerekeni yapmışlar.tebrik ederim.
    geldikleri gibi giderler 1918

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç adil değil
    Trafikte tescilsiz dolaşan araçların %99 unu motosikletler oluşturuyor da ondan. Kenar mahallelerde, kırsal kesimde bu tür motosikletler çok.
    Oran oldukça adil yani.
    Ali Sungur bunu beğendi.

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Oyunu kurallarına göre oynamak zorundasın...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Doğu ve güneydoğu illerimizde kullandırılan kaçak elektriğin parasını ödemeye nasıl sinir olduğum gibi, plakasız ve sigortasız gezen bu araçların maliyetine de ben katlanmak istemiyorum. İyi olmuş. Bu güne kadar neden yapılmadı bu? Bir de bu araçlar bazen kazaya bile karışıyorlar. Benzini nerelerden, pompaya plaka girmeden nasıl alıyorlar, buna bu güne kadar kim göz yummuş oralara da ceza kesilmeli. Anlayacağınız bu araçların men edilmesi çok ufak bir sonuç. Topyekün millete ve kurumlara ceza yağmalı.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Savaş Bey'e katılıyorum ve İddia ediyorum ki Manavgat'ta men edilmesi gereken en az 2300 motor vardır. Ödemişte 23 bin Adana'da ise 230 bin men edilmesi gereken motor vardır...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Normal adam 1800 liraya motor alıyor 500 lira plaka ruhsat gitse,1000 lira sigorta çıksa,1000 lira ehliyet desek birde 1500 ekipman desek ooo.Tabi kaza yaptı diyelim ödeyeceği cezayı,motorunun masrafını ve ekipmansızlıktan dolayı kendine vereceği hasarı düşünürsek yinede gerek görmezler.Boşverin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bizim burda plakasız motorlarla(birden fazla hem de) kebap dağıtanlar var. Motorun biri sıfır alındı 20 bin km'yi gördü. Kimi kime şikayet edeceksin ama ankaranın göbeğinde plakasız nasıl gezildiği anlaşılmıştır sanırım.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ben plakasız motorları şikayet ediyorum ama yarın yine sokaklarda geziyorlar. Ben enayi miyim tüm kurallara uyuyorum? Kim olursa olsun bu kurallara uymak zorunda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)