Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Piyasa hakkında yorum yapabilecek var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trump yeterince batirirsa superiz yani

Sari yelek ve Brexit falan da AB'yi vurursa kim tutar bizi

Anlasilan kendimizden umidi tamamen kesmisiz...

E hadi hayirlisi o zaman. Insallah Trump ve digerleri bizimkinden daha kotu batirir diyelim o zaman ne diyelim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm siz şu scooter sürücülerini küçümseyen kişisiniz, tanıdım

Vallahi bu olayı şöyle özetleyeyim ; İlk Çin - Abd savaş söylentileri çıktığında Altın bu durumdan çok fazla etkilendi, yok efenim biri füzeleri Abd'ye doğrultmuş, diğeri sınıra asker yığmış v.s v.s v.s , sonrasını takip edenler bilir ..

Bu haber piyasası sıktı ve Çin - Abd savaş beklentisi Altın'ın umurunda bile olmadı, piyasanın kafası böyle çalışır.

Türkiye, görebileceği her şeyi bu süreçte gördü. Ha bu arada döviz artarsa canıma minnet, benim kazancım döviz ama 1 sene sonra bile 7.00 falan olmayacak, üzgünüm.
    Yok yahu, hic kullandigi arac yuzunden insanlar kucumsenir mi? arac skuter olmadigi muddetce tabi. saka saka. Skuter pratiktir, hesaplidir, genistir, rahmetli Barkin'in tabiriyle candir yahu. Motosiklet dunyasinin Doblosudur kendisi "az daha yakisiklisi, cok daha zevklisi" diyelim de elleriyle motosiklet kullananlarin gonlunu almis olalim.

Dediginize gore Cin-ABD yuzunden dolar son on senede ivmelenerek artarak 5 katina cikti oyle mi? icim rahatliyo biraz boyle oldugunu ogrendikce. Ben de saf saf zannediyordum ki bizim aldigimiz kotu kararlar yuzunden boyle oluyor... Iyiymis o zaman.
    zekvan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kendi müşterilerime de kendi hobilerine dayal olarak hep söylerim, bu kadar çıkacağına inanıyorsanız alın efenim 100.000 USD, yani bi süre eviniz varsa satın kirada falan oturursunuz, neden ?

Güncel şuan 5.40000 çok değil 6.00000 seviyesine gitse 60.000 TRY kazanıyorsunuz .. BMW GS falan alırsınız .. Sonra evinize geri dönersiniz.

-----------------

Ya da daha risksiz bir şey yapalım. 540.000 TRY paramızın yarısını faize koyalım, yarısını kaldıraçlı piyasalarda yine USDTRY alarak kullanalım, faizden gelecek para ile gecelik swap bedelini de öderiz böylece hatta kar bile ederiz.

Sıfır risk, neden duruyorsunuz ?

... ( ben biraz daha düşüneyim )
    İşinizde iyi olmanız güzel bir şey, doları 3.5 iken alıp 7 iken satınca pek çalışmaya ihtiyacınız kalmamıştır artık.Sonuçta ne kadar çıkmayacağını bilen, ne kadar çıkacağını da bilirdir.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yok yahu, hic kullandigi arac yuzunden insanlar kucumsenir mi? arac skuter olmadigi muddetce tabi. saka saka. Skuter pratiktir, hesaplidir, genistir, rahmetli Barkin'in tabiriyle candir yahu. Motosiklet dunyasinin Doblosudur kendisi "az daha yakisiklisi, cok daha zevklisi" diyelim de elleriyle motosiklet kullananlarin gonlunu almis olalim.

Dediginize gore Cin-ABD yuzunden dolar son on senede ivmelenerek artarak 5 katina cikti oyle mi? icim rahatliyo biraz boyle oldugunu ogrendikce. Ben de saf saf zannediyordum ki bizim aldigimiz kotu kararlar yuzunden boyle oluyor... Iyiymis o zaman.
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinizde iyi olmanız güzel bir şey, doları 3.5 iken alıp 7 iken satınca pek çalışmaya ihtiyacınız kalmamıştır artık.Sonuçta ne kadar çıkmayacağını bilen, ne kadar çıkacağını da bilirdir.
    Abd - Çin kıyası yaparken sorunların her zaman tetik görevi görmediğinden bahsetmiştim, Abd'nin ekonomisini iyi etkilediğini belirtmedim ki zaten bu imkansız. Abd'nin son yılların en iyi istihdamını ve en az işsizliğini yaşadığını belirttim. Abd nasıl daha iyi olamayacaksa, Türkiye'de daha kötü olamayacak, bunları söylemek istedim. Normalde savaş söylentilerinde Altın zıplardı ama zıplamadı .. Hani terör, siyasi riskleri falan konuşuyoruz ya, neden artık etkilemeyeceğini özet geçmek istedim.

Dr. Tayfun Bey, Sanırım doktorsunuz, malum avukatlar ve doktorlar hep konuşurken Avukat ... , Doktor ... diye girerler konuya, neyse .. Dediğiniz şey tabii ki mümkün değildi, kim bilebilirdi ki bir beyefendinin " bu fakir görevde oldukça o teröristi alamazsınız " dedikten sonra " o " teröristi paşa paşa vereceğini.

Yatırım piyasasında işi bilen adam böyle rallileri kovalamaz, bu işin oranı aylık %5 - %10 arasında istikrarlı kazanmaktır, Yıllık da ana paran üzerinden %60 - %120 kazanabilirsin, yani iyi bir trader öyle bir dönemde zaten trade yapmaz. Yaparsa ne olur ? 7 den sattığını 6 dan yine alır, yine batar, bahsettiğiniz olayın yatırım ya da para kazanmak ile ilgisi yok ne yazık ki.

Ben sadece diyorum ki dövizin yükselmesini beklemeyin, bunu tabii konuyu açan arkadaşa daha çok söylüyorum, kendisi naçizane bir tavsiye istemiş.

Papaz ve yaptırım olayı çok extrem bir durumdu, bu etkiyi hiçbir faktör tekrar sağlamayacak. ABD'yi karşına almakla terörizm ve siyasi riskleri bir tutuyorsanız zaten paranız faizde dursun derim ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sanırım aynı riskler aynen devam ediyor, çünkü o beyefendi hala görevde. Bu arada geçen seneki cari açıkla Suriye de harcanan paranın birbirine çok yakın olması, gelecek harekatın sonuçları hakkında bir fikir verebilir.

Motosikleti
    SD 1290R
    kim bilebilirdi ki bir beyefendinin " bu fakir görevde oldukça o teröristi alamazsınız " dedikten sonra " o " teröristi paşa paşa vereceğini.
    Kısa süre önce aynısını Deniz Yücel'e yaptığından haberdar olan milyonlarca kişiden herhangi biri? Belli ki hayatınızı öngörü yaparak kazanmıyorsunuz...

Saltanatın devamı için ülkenin içine sokulacağı rezaletin bir dibinin olmadığını öngörebilseydiniz, dibi bulduğumuzu yazmazdınız.

İnşallah sizin dediğiniz çıkar. Gördüğüm kadarıyla hiiiiç te öyle değil.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gökhan bey sanırım şunu diyor: Türkiye o kadar dipte ki daha dibe batamaz. ABD de o kadar iyi ki daha iyi olamaz. Onun için bu parite olabilecek en yüksek parite. Mantıklı. Ama unutulan bir gerçek var. "Daha kötü ne olabilir ki?" sorusu her zaman bu ülkede cevap bulmuştur.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koca bir yılı yurtdışı dengelerine göre analiz edip dolar bunu bulmaz demek hayalperestlik olur. tabii bulmasın 4 lira olsun hatta mümkünse 3.5 lira olsun hepimizin isteği o yönde ..
    Hatta ve hatta mümkünse 50 kuruş olsun.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kısa süre önce aynısını Deniz Yücel'e yaptığından haberdar olan milyonlarca kişiden herhangi biri? Belli ki hayatınızı öngörü yaparak kazanmıyorsunuz...

Saltanatın devamı için ülkenin içine sokulacağı rezaletin bir dibinin olmadığını öngörebilseydiniz, dibi bulduğumuzu yazmazdınız.

İnşallah sizin dediğiniz çıkar. Gördüğüm kadarıyla hiiiiç te öyle değil.
    Siz nasıl yorumluyorsunuz yazdıklarımı şaşırıyorum. Şu açıdan bakmaya ne dersin ? adam tek sözü ya da davranışı ile ülkeyi felakete soktu, sonra tek sözü ve davranışı ile eski yerine getirdi mi ? getirdi .. Bu Abd istemedikçede bu kadar basit olacaktır. Abd için de emin ol ki Türkiye'nin bir Ukrayna bir Arjantin olması hiç işine gelmez.

Ben Türkiye dibi mi bulmuş diyorum ? Yoksa olabilecek en kötü şeyler zaten yaşandı ve bu kura çoktan + / yansıdı mı diyorum ?

Doların ısrarla çıkmasını istiyorsunuz anlıyorum ama diyeceklerimi dedim, yazdıklarım da burada duruyor ve 3 ya da 6 aylık bir gelecekten bahsetmiyorum. 2019 senesinin sonunda bu başığa tekrar uğrayacağım.

Mantığınız o kadar sığ ki şunu diyorsun ; Ukrayna grivnası 1 USD = 40 Grivna idi , şimdi 1 USD = 27 Grivna ve bu tekrar 40 Grivna'ya çıkacak, e hadi çıksın, Rusya Ukrayna'ya girmek üzere neden çıkmıyor ? Milletin ortalama kazancı her yıl düşüyor neden çıkmıyor ? Her yıl ülkenin vatandaşları başka ülkelere göç ediyor neden çıkmıyor ? Piyasada fiyatlama denilen bir şey vardır.

" Belli ki hayatınızı öngörü yaparak kazanmıyorsunuz " .. Ben müneccim değilim tabii ki, ancak korelasyon denilen şeyler vardır. Yani birbiri ile aynı ya da ters yönlü hareket etmek zorunda olan şeyler vardır. En az 6 - 7 değişkenden teyit alarak bunları yazdım buraya ve iddialıyım çünkü benim işim bu ! forumda sağa sola boş boş sallamak değil.

----------------------------------------------------

USD'nin 2 lira olması da iyi bir şey değil. Bu sefer yerli üretim olmaz ki zaten sınırlı, herkes ithal mal almak ister, bu da ayrı bir kriz sebebidir, Usd'nin olması gereken aralık 4.50 - 5.50 bandıdır.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ha papaz olayı, ha anayasa kitapçığının atılması ... ö'le mi?

İşler zaten rayından çıkmak üzere olmasaydı anayasa kitapçığı toplantıda masaya atıldı diye, güya durup dururken, kriz mi çıkardı, Tanrı aşkına?

Aynı şekilde, işler zaten rayından çıkmak üzere olmasaydı bir tek papazı verdik-vermedik diye mi döviz o kadar arttı, indi ...

Ha bir "bahane" lazım idi... Sıvadık diyemeyeceklerine göre... Konu papaza bağlandı ...

Papaz konusunda, ayrıca, şahsen, en başta persona non grata ilan edilmemesi ve ülke dışına çıkarılmaması ne kadar yanlış olmuşsa, daha sonrasında vermek de bir o kadar doğru olmuştur...

Bu kadar geciktirmeleri hataydı asıl... Ha, o arada zaman kazanmış oldular ve asıl sıvadıkları konularda toparlama imkanı kazandılar ... Sonra da döviz düştü ...

Döviz demişken... yükselmez diyenler, yanlış çıkarlar da döviz yükselirse, mesleki kariyerleri açısından tanrı yardımcıları olsun, diyebiliriz ... hani, önünü görememek bakımından...

Onlar da şöyle diyebilirler: [Dövizin yükselmeyeceği hususundaki öngörümüzde] Yanlış çıkarsak da döviz yükselirse, Tanrı hepimizin yardımcısı olsun...

(Denzel Washington - Gene Hackman'in Crimson Tide filminde denizaltıdaki konuşmaları geldi aklıma)

Dip neymiş her halde o zaman göreceğiz... Umarım yapışmayız da, dibi görüp geri sıçramaya mecalimiz kalır...

Havuzda çivileme atladıktan sonra, dipten tekrar yukarı sıçrar gibi ...

Ha, bak havuz demişken ...

Havuz problemlerini anlamadan bu devirde ülkemizi anlamanız çok mümkün olmayacaktır...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Şuan her ekonomistin ve risk yöneticisinin önerdiği 20000 point te bir USDTRY açığa satma yönündedir, 5.40000 / 5.60000 / 5.80000 gibi, Şuan para kazandıracak yöntem bu, yanlış anlaşılmasın bizim için değil, piyasayı yönetenler için, açığa satış işleminde gecelik faiz almak gibi bir durum da vardır, kaldı ki bazı banka derinliklerine ulaşma yetkisi olanlar bankaların USDTRY için 5.30000 dan alıp 5.40000 - 5.45000 arasından sattığını ve tekrar almadığını da gözlemlemiştir.

Neyse grafiksel olarak bakalım da biraz havamız değişsin, dediğim gibi döviz artarsa benim canıma minnet, amacım burada bilgi isteyenleri bilgilendirmekti ama her zamanki gibi " sen bilmezsin, ben bilirim " yaklaşımları devam ediyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bilgi isteyen arkadaşlara denenmiş ve doğrulanmış kaynakları da tavsiye ediyorum.

https://www.youtube.com/channel/UCNw...rIErg-g/videos

Motosikleti
    SD 1290R
    Doların ısrarla çıkmasını istiyorsunuz anlıyorum ama diyeceklerimi dedim.
    Nasıl anladınız sorması ayıp? Nerden biliyorsunuz ne istediğimi?

Malesef hayal kırıklığı yine...

Kendi fikrinin aksi yönünde fikir belirtenlere karşı doğru düzgün cevap vermek yerine yine niyet okuması yapıp artniyet atfetme zavallılığına düşen bir üyemiz daha...

"Sen bilmezsin, ben bilirim" yaklaşımı kötü, ama "sen artniyetlisin, niyetin bozuk" yakıştırması kabul edilebilir bir şey anlaşılan arkadaş için...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Nasıl anladınız sorması ayıp? Nerden biliyorsunuz ne istediğimi?

Malesef hayal kırıklığı yine...

Kendi fikrinin aksi yönünde fikir belirtenlere karşı doğru düzgün cevap vermek yerine yine niyet okuması yapıp artniyet atfetme zavallılığına düşen bir üyemiz daha...

"Sen bilmezsin, ben bilirim" yaklaşımı kötü, ama "sen artniyetlisin, niyetin bozuk" yakıştırması kabul edilebilir bir şey anlaşılan arkadaş için...
    Sanırım şimdi çok bilmişlik yapma hakkım var. "Maalesef" olarak yazmayı öğren öncelikle, madem Türkçe konuşacağız. "Ya da" yı falan da ayrı yazmıyorsundur sen, gelip buraya herhangi bir altyapın olmadan atıp tutuyorsun, aslında açıkçası sana Scooter konusunda kuruldum, nerede ne konuşması gerektiğini bilmeyen, gevşek gevşek konuşan biri olduğun ortada.

" Zavallılığa düşen bir üye " olduğumu iddia etmişsin, şşt Aslan, sen misin buraların otoritesi ? Kim senin tasmanı tutuyor söyle bakalım, Haddini bil ! Ne sanıyorsun sen kendi düşünceni beyan edeceksin ve arkanda insanlar " heeeeeyy işte bu işin otoritesi " falan diyip sanamı katılacaklar, kim onaylayacak seni ? Git sokakta dilen

Neyse Yarın Fed'i takip edersin. Aşağıya bir görsel bırakıyorum belki bir şeyler anlarsın.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İçerik konusunda yorum yapacak bilgim yok. Ama haklılığınızı başkasının Türkçe yazımı üzerinden kanıtlamaya çalışmanız söylediklerinizin gücünü azaltır.

Not: Birine Türkçe ile vuracaksanız, mesajınızı göndermeden önce yazdığınızı iki kez okuyun. "sanamı katılacaklar"daki "mı" ayrı yazılır ;)
    zekvan ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet almak üzere paramı hazırladım fakat dolar euro sürekli arttığı için ne yapacağımı bilmiyorum.Bekledikçe her ay elime 1300 lira civarı para geçiyor düzgün bişey almak için bekliyeyim diyorum artıyor gittikçe fiyat.Sizce ne yapmalıyım?
    Paran faizde kalsın, motosikleti de bir süre kirala en iyisi. Fiyatlar daha da artmayacaktır.

Döviz korkulan yerlere gelmeyecek çünkü

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paran faizde kalsın, motosikleti de bir süre kirala en iyisi. Fiyatlar daha da artmayacaktır.

Döviz korkulan yerlere gelmeyecek çünkü
    Korkulan yer neresiydi tam olarak?
    Ve ya 1 yıl önce, 6 ve üzeri korkulacak yer değil miydi?

Motosikleti
    SD 1290R
    nerede ne konuşması gerektiğini bilmeyen, gevşek gevşek konuşan biri olduğun ortada.

" Zavallılığa düşen bir üye " olduğumu iddia etmişsin, şşt Aslan, sen misin buraların otoritesi ? Kim senin tasmanı tutuyor söyle bakalım, Haddini bil ! Ne sanıyorsun sen kendi düşünceni beyan edeceksin ve arkanda insanlar " heeeeeyy işte bu işin otoritesi " falan diyip sanamı katılacaklar, kim onaylayacak seni ? Git sokakta dilen
    Afedersiniz, hizinizi almisken sozunuzu kesecegim ama, karakter analizimi yapmak icin once kuyruga girmeniz gerekli

Bi de internette tanimadiginiz birinin lafi uzerine bu kadar da tepki verilmez ki canim. Cocuk musunuz Allah askina? Yazdiklarimda hakikat payi yoksa ne diye uzerinize aliniyorsunuz ki? Sokakta size havlayan kopege de mi boyle laf yetistiriyorsunuz yoksa? Gulup gecin yahu. Benim gibi mesela

Skuter olayina da bu kadar takmayin bence. Kullanmazsiniz olur biter şaka şaka. Kullanin tabii ki. Ama "ulan tipe bak, iki de bir kullandigim araca ve kullananlara laf sokup duruyo, acaip ayar oldum" diye icin icin kendinizi yiyeceginize, ornek bir scooter kullanicisi olan logaritma'yi ornek alip azicik cool takilmayi ogrenin yahu. Aslinda gordugum kadariyla mizahi yonu kuvvetli birisiniz de:

Fiyatlar daha da artmayacaktır.
    Bu arada ey ahali, hizli resim yurt disindan gorunmuyor haberiniz ola...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkulan yer neresiydi tam olarak?
    Ve ya 1 yıl önce, 6 ve üzeri korkulacak yer değil miydi?
    5.80000 - 6.00000 bandu mahrem kabul edilen bir yerdi, güçlü desteklerdi ve normal şartlarda kırılmaması gerekirdi.

Şimdi buralar aşılması zor noktalar, yani hassas noktalar burasıydı önümüzdeki süreçte de buraların aşılması, aşılsa da kalıcı olması çok zor.

USDTRY için konuşmak gerekirse korkulmayacak ( olması gereken ) yer 4.80000 - 5.20000 arası, umarım da oralarda bir denge kuracaktır, Fed faiz artışı için gerekli teşvik de yok zaten ki şuan en güçlü koz bu.

Diğer arkadaşlar da kusura bakmasın ben neden sizinle tartıştım ? bu konuda sadece kendime kızmalıyım. Dövizin artması işime gelir ama artmayacak diyorum, daha iyi bir şeyler bildiğini iddia edenler ile karşılaşıyorum. Hiçbir temeli olmayan bir sürü safsata ..

6 ay - 1 sene sonra buraya " ne oldu ? " diye başlayan bir güncelleme yapacağım, o zaman sizler çok fazla şey kaybetmiş olacaksınız, şimdiden geçmiş olsun.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    KIRH YAPAR

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)