Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Her türlü iki tekere sevdalılar.... (Bisiklet içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI

Tabi ki hakkınız var burası bisiklet forumu değil!
    Ama motosikletinin yanında (benim gibi) Bisiklet kullanan arkadaşlar illa vardır.
    Motosiklet ayrı bir zevk bisiklet ayrı (işin gerçeği daha yeni bisiklet kullanıyorum o yüzden motosiklet daha zevkli geliyor )
    Bende dedim ki hem yeni bir bisikletçi olarak eminim bisiklet kullanan uzman üyeleri vardır onlardan bilgi almış olurum/oluruz

Geçen yıl eylül ayında aldığım salcano ng750 hd 26" mtb tarzı bisikletim. Kısaca fotoğraflarla bisikletimi tanıtacak olursak;

Bisikleti nasıl aldığımı anlatayım. Arkadaşıma geçen yaz içerisinde aldığımız kymco agility 125'in sigortası 900 TL tutunca ikimizde sinir küplerine bindik ve ilk söylediğim sözler şu oldu "Ben o ybr'yi sattım tekrar motosiklet almak istemem haci 900 sigorta vereceğime gider 900'e kral gibi bisiklet alırım" dedim ve sonrasında ikimizinde birbirimize bakışları aynı şöyle oldu;

Ve birden kendimizi bisiklet mağazasında bulduk. Ardından (sanırım gerçek bu) yediğimiz kazık geldi Satıcı bana ng750 hd'nin üstündeki fiyatı 450 TL eksiğine vereceğini söyleyip 1.350 TL'den 900 TL'ye 9 taksite satacağını söyledi ve 1 gün içinde bir cümle ağzımdan çıkmasıyla bisikletle eve geldim

Bu arada gerçekten söz ağızdan bir sefer çıkar gider alırım dediysem alırım

Sonra tabi Gaziantepli olmayan bilmez evim Gazikent diye bir mahallede ve arkadaşlarımın hepsine 20 km'lik uzaklıkta
    Her gün git gel yapamayacağımdan yemedi bir tarafım ve soltarafta görmüş olduğunuz "motosikleti:" kısmında yazan (MaşAllah demeyi esirgemeyelim göze çok geliyorum) Hero dash vx'i aldım.
    Bundan sonra sanırım evimi şehre ve arkadaşlarıma yakın bir yere taşımadığım sürece motosiklet ulaşım, bisikleti de spor aracı olarak kullanacağım.

Arkadaşlar sizlerde bisikletlerinizle olan hikayelerinizi fotoğraflarınızı bu konu başlığı altında anlatabilir birlikte cevaplayabiliriz.
    Tüm 2 teker sevdalısı arkadaşların tekeri düz bassın. İyi günler diliyorum efenim..
    levend84 ve Akhunturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki hakkınız var burası bisiklet forumu değil!
    Ama motosikletinin yanında (benim gibi) Bisiklet kullanan arkadaşlar illa vardır.
    Motosiklet ayrı bir zevk bisiklet ayrı (işin gerçeği daha yeni bisiklet kullanıyorum o yüzden motosiklet daha zevkli geliyor )
    Bende dedim ki hem yeni bir bisikletçi olarak eminim bisiklet kullanan uzman üyeleri vardır onlardan bilgi almış olurum/oluruz

Geçen yıl eylül ayında aldığım salcano ng750 hd 26" mtb tarzı bisikletim. Kısaca fotoğraflarla bisikletimi tanıtacak olursak;
    http://i.hizliresim.com/bkplPm.jpg
    http://i.hizliresim.com/d8Dn9p.jpg
    http://i.hizliresim.com/5LX8j5.jpg
    http://i.hizliresim.com/AnNAjB.jpg
    http://i.hizliresim.com/41QLN7.jpg

Bisikleti nasıl aldığımı anlatayım. Arkadaşıma geçen yaz içerisinde aldığımız kymco agility 125'in sigortası 900 TL tutunca ikimizde sinir küplerine bindik ve ilk söylediğim sözler şu oldu "Ben o ybr'yi sattım tekrar motosiklet almak istemem haci 900 sigorta vereceğime gider 900'e kral gibi bisiklet alırım" dedim ve sonrasında ikimizinde birbirimize bakışları aynı şöyle oldu;

Ve birden kendimizi bisiklet mağazasında bulduk. Ardından (sanırım gerçek bu) yediğimiz kazık geldi Satıcı bana ng750 hd'nin üstündeki fiyatı 450 TL eksiğine vereceğini söyleyip 1.350 TL'den 900 TL'ye 9 taksite satacağını söyledi ve 1 gün içinde bir cümle ağzımdan çıkmasıyla bisikletle eve geldim

Bu arada gerçekten söz ağızdan bir sefer çıkar gider alırım dediysem alırım

Sonra tabi Gaziantepli olmayan bilmez evim Gazikent diye bir mahallede ve arkadaşlarımın hepsine 20 km'lik uzaklıkta
    Her gün git gel yapamayacağımdan yemedi bir tarafım ve soltarafta görmüş olduğunuz "motosikleti:" kısmında yazan (MaşAllah demeyi esirgemeyelim göze çok geliyorum) Hero dash vx'i aldım.
    Bundan sonra sanırım evimi şehre ve arkadaşlarıma yakın bir yere taşımadığım sürece motosiklet ulaşım, bisikleti de spor aracı olarak kullanacağım.

Arkadaşlar sizlerde bisikletlerinizle olan hikayelerinizi fotoğraflarınızı bu konu başlığı altında anlatabilir birlikte cevaplayabiliriz.
    Tüm 2 teker sevdalısı arkadaşların tekeri düz bassın. İyi günler diliyorum efenim..
    helal olsun birader bak eski anılarım debreşti yıl 2008 motosiklet fiyatına 1300tl bianchi bisiklet almıştım en babasından 10kg 19''kadro shimano slx arka+ön takım hidrolik disk fren ayarlanabilir ön maşa hatta evdekilerle papaz oldum bari motor alaydın heyt beee ne günlerdi bee eskişehir-kütahya/eskişehir-polatlı ne turlara çıkardık hatta ilk bisiklet kaskını ve dizliği ben takmıştım eskişehirde

BİSİKLET CANDIR....MOTOSİKLET HEYECAN.............GERİSİ YALAN...BİZLERDE MOTORA DEVAM...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    yalnız değilmişim, benim gibi düşünen başka arkadaşlar da varmış.

bel fıtığımın iyice azması üzerine ozon tedavisi gördüm ve çok sükür iyileştim. Tekrarlayacağı korkusundan nc'yi sattım. iki tekersiz olmayacak, ayağımı yerden kesecek daha hafif bir şey almak düşüncesindeyim lakin trafik sigortaları azmış durumda. bu arada doktorun da tavsiyesiyle bisiklet kullanmaya başladım.

ev-iş arası 3,5 km. günlük ulaşımımı bisikletle yapıyorum. yok böyle pratik bir şey. 10 km'ye kadar mesafelerde ulaşımda bisiklet çok iyi bir çözüm.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun birader bak eski anılarım debreşti yıl 2008 motosiklet fiyatına bianchi bisiklet almıştım en babasından 10kg 19''kadro shimano slx arka+ön takım hidrolik disk fren ayarlanabilir ön maşa heyt beee ne günlerdi bee eskişehir-kütahya/eskişehir-polatlı ne turlara çıkardık hatta ilk bisiklet kaskını ve dizliği ben takmıştım eskişehirde

BİSİKLET CANDIR....MOTOSİKLET HEYECAN.............GERİSİ YALAN...BİZLERDE MOTORA DEVAM...
    Abi sen gerçek bisikletçiymişsin o zaman helal olsun sana Eskişehir/Kütahya arası ne demek ya
    Ben doğrusu motosiklete bisikletten fazla bindiğim için bir yerden sonra yorucu ve katlanamaz bir hale geliyor bisiklet. Fakat sizin ki gerçekten muhteşem
    Motosikleti de aldıktan sonra artık benim için bisiklet gerçek anlamda bir hobi, spor aracı yani ulaşım için kullanacağımı düşünmüyorum

Motosikleti
    Hornet 650
    Bende geçen sene Eylülde aldım bisikletimi
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen gerçek bisikletçiymişsin o zaman helal olsun sana Eskişehir/Kütahya arası ne demek ya
    Ben doğrusu motosiklete bisikletten fazla bindiğim için bir yerden sonra yorucu ve katlanamaz bir hale geliyor bisiklet. Fakat sizin ki gerçekten muhteşem
    Motosikleti de aldıktan sonra artık benim için bisiklet gerçek anlamda bir hobi, spor aracı yani ulaşım için kullanacağımı düşünmüyorum
    Estağfirullah,hiç sorma babacan gaza geldim ilk başta arkadaşlar baya para verdin bisiklete hakkını ver,yaz sezonuydu sabah 6'da çıktık yola eskişehir/kutahya arası 76km dinlene dinlene 6-7 saat surmuştu ama keyfi yolda kahvaltı piknik vs.dönüşte bisikletle döndük.. ama polatlıya giderken 12saat surmuştu dönüşte maça yemedi160km otobuse attık bisikletleri.ama varya bildiğin benim çanak nasır tuttu....

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Evet bende eski bisikletcilerdenim. Uzun yolda sürekli bilinçsizce kullandığımdan dizlerin ikisini de sakatlandı. Şimdilerde motorla devam ediyorum.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız değilmişim, benim gibi düşünen başka arkadaşlar da varmış.

bel fıtığımın iyice azması üzerine ozon tedavisi gördüm ve çok sükür iyileştim. Tekrarlayacağı korkusundan nc'yi sattım. iki tekersiz olmayacak, ayağımı yerden kesecek daha hafif bir şey almak düşüncesindeyim lakin trafik sigortaları azmış durumda. bu arada doktorun da tavsiyesiyle bisiklet kullanmaya başladım.

ev-iş arası 3,5 km. günlük ulaşımımı bisikletle yapıyorum. yok böyle pratik bir şey. 10 km'ye kadar mesafelerde ulaşımda bisiklet çok iyi bir çözüm.
    Heh sizin durumunuz bence de bisiklet için çok çok müsait doğru bir şey yapmışsınız tebrik ediyorum sizleri
    Günümüz Türkiyesin de yakından tanıdığım onca kişi var ki 2, 3 km'lik ev/iş mesafesine koca koca jipleriyle mercedesleriyle giden, saymakla ve kınamakla bitmez.
    Hem spor, hem sağlık, hemde çevreye duyarlılık adına sizin gibi insanların yaptığı davranışları sonuna kadar destekliyor ve arkasında duruyorum
    Bizlerle bisikletiniz marka modelini de paylaşırsanız seviniriz doğrusu
    Bu arada üzücü rahatsızlığınızdan ötürü de çok geçmiş olsun inşAllah tekrarlamaz

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bende merida crossway 100 modelini aldım daha bınmek nasıp olmadı :D

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    17 yaşındadır kendisi
    Mr.Yldrmdmr bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben hep ikinci el ve pek kaliteli olmayan bisikletler sürdüm hep. bir gün bir bisikletçi ile sohbetimiz biraz koyulaştı ve adam kendi bisikletini bir tur atmam için bana verdi.

bisiklet beyaz ve sade bir bisikletti, hiç bir aksesuar yoktu ve sanırım 21 vitesti tam hatırlamıyorum. arka vites 7 deydi ve o viteste bile yokuş çıkarken pedalı hissetmiyor gibiydim, çok hafif bir pedalı vardı bisikletin.

hatta bisikletçinin oğlu idda etmişti, istanbuldan kırklareli'ye hiç dinlenmeden gidebileceğini söylemişti ve bence bunu yapabilecek birine benziyordu. kendileri trakyalıydı zaten, bu arada istanbul kırklareli arası 160 km civarı.

bende külüstür 21 vites bisikletimle kumburgaz esenyur arası geziyordum bazı günlerde ve sadece git gel 48 km yapıyor ama biz ara yollarda dolaşıyorduk fazladan.

TayyipBenzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda C90 ve Cbr 250r

Antalyadan mükemmel manzara eşliğinde selamlar
    levend84 ve BigLion bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı TayyipBenzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/jXp38r.jpg
    efsane bisiklet yakışır kardeşimsarı/beyaz/siyah renk açmış makinayı... bisikletim şekil önümden çekil...
    TayyipBenzin bunu beğendi.

Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geçen sene Eylülde aldım bisikletimi
    Bizimle bisikletinizin marka modelini de paylaşırsanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi süper bir aletmiş bu ya Anladığım kadarıyla el emeği tamamen Elinize sağlık hocam vallahi çok hoşuma gitti Hatta bundan yapabilmek için neler gitti ne gibi bir ücret ödediniz bizimle paylaşır mısınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı TayyipBenzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/jXp38r.jpg
    Gayet hoş bir bisikletmiş doğrusu Bende ilk alırken bundan düşündüm fakat bizim mazgalların arasında ki boşluklar bu tarz lastikleri kabul etmez anında jantlı eğriltir
    TayyipBenzin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler