Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET TAMİR ve BAKIM KONUSUNDA USTALARDAN AĞZI YANANLAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Öncelikle herkese merhabalar;

Arkadaşlar malumunuz motosiklet tamir bakım vs konularda sıkıntılı bir durumdayız,başımdan geçenleri anlatsam yol olur.

Yakın zamanda motorumun debriyaj balatası değişim zamanı gelmişti,malum işçiliğine güvenmediğimiz usta çoğunlukta bu sebepten-

iyi usta arayışı içindeyiz,uzatmayım buldum bi usta tamam abi yarın getir motoru sabah başlarım 5-6 saat sürer valla abi motorun işi uzun

değişim ayar vs baya işi var ee dedim kaç tl'ye yapacaksın abi sana parça+yağ+ustalık 170 tl olur.yap birşeyler usta abi parçalar pahalı vs ayaklar..

dedim naptın usta crypton debriyaj balatası yan sanayii 20tl+5tl conta+15tl yağ hadi 50tl ustalık al 5-6 saat nedir kardeşim

yamaha servisi aynı fiyatı verdi fakat yamahada (balata orjinal 80tl)(yağ yamalube litresi 50tl.)

usta dedim arabanın debriyaj deiğişimi parça+ustalık 230tl'ye hallettim git oraya yaptır dedi tabi benim rolanti bozuldu dedim sen benimle

dalgamı geçiyorsun hem işler kesat yok kış sezonu vs ayak yapıyonuz ufaktan atıştık arkadaşım boşver gel gidelim dedi neyse ayrıldık oradan-

bir değil iki değil hepsi böyle neyse kafanızı ağrıttım dostlar,indirdim service manuel pdf,20tl'den balata+conta hatta iki takım sipariş-

verdim 15tl'ye yağ aldım castrol toplam 65tl söktüm kapağı sırasıyla,aldığım balataları başta yağladım,yaptım ayarınıda,koydum yağını-

maşaallah fıtı fıtı sorun yok yağ kaçırma viteste kavramada boşluk yok..(alet,anahtar,takım full)

NACİZANE ÖNERİM ELİNİZDEN GELİYORSA CESARET EDİN DOSTLAR UĞRAŞIN YAPIN ÇOK BÜYÜK ARIZA OLMADIĞI MUDDET(KRANK,SİLİNDİR,PİSTON,KEÇE,VS)

okuyan dostların sabrına gözlerine sağlık tekeriniz duz bassın........
    cenkito, Mustaphalanx, ogzcngdk ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    alet işler el övünür derler ya,aletin işleyeceği ustalığın çok gerekmeyeceği işleri motorcunun kendisi yapması taraftarıyım,sizin de elinize sağlık ben de çoğu işi kendim yapıyorum.
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Ben motorun 3. vitesi kaçırıyor diye yaptırmıştım, yolda giderken şanzıman kırıldı. Bu da böyle bir anımdır, başlığı görünce aklıma geldi.

Motosikleti
    Café Racer
    Bakım yaptırdıktan 2 gün sonra blok patlamıştı.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ustalar hiç bir zaman arızanın ne olduğunu söylemek istemezler. arızadan emin olsalar özellikle söylemezler. çünkü siz bu arızayı öğrenip orada yaptırmaktan vazgeçip kendiniz ve ya başka bir yere tamir ettirebilirsiniz.

ne olursa olsun motora biniyorsanız bir çok teknik konu ve sarf malzemesi konusunda bilgili olmalısınız. marşa bas git adamıysanız herşeyi hakesiyorsunuz demektir.

BU KONU HAKKINDA ZEN VE MOTOSİKLET BAKIM SANATI KİTABINI HERKEZİN OKUMASINI ÖNERİYORUM [içinizdeki ustayı dışarı çıkarın :D ]
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alet işler el övünür derler ya,aletin işleyeceği ustalığın çok gerekmeyeceği işleri motorcunun kendisi yapması taraftarıyım,sizin de elinize sağlık ben de çoğu işi kendim yapıyorum.
    aynen kardeşim sağolasın, dükkan açan kendini usta sanıyor(iyi ustalara lafım yok)

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    krank piston keceler rulmanlar vs hepsini actim degistirdim bi ustaya kizip bu yaz buda boyle anidir alet edevat oldumu kolay , guvenmek lazim kendimize
    levend84, fatih.met ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    İnternetten bakarak birçok tamir yapılabilir aslında.
    YERUÇAĞI ve <ÖzgürYanık> bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorun 3. vitesi kaçırıyor diye yaptırmıştım, yolda giderken şanzıman kırıldı. Bu da böyle bir anımdır, başlığı görünce aklıma geldi.
    debriyaj tası var dışında 4 adet cıvata ve içinde yay var,usta ya sıralı sıkmadı yada kasıntı yaptı kavrama boşluk payı bırakmadı uydur kaydır taktı geçti geçmiş olsun kardeşim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı <ÖzgürYanık> adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank piston keceler rulmanlar vs hepsini actim degistirdim bi ustaya kizip bu yaz buda boyle anidir alet edevat oldumu kolay , guvenmek lazim kendimize
    işte bu helal olsun kardeşim adamsın.....eline sağlık
    <ÖzgürYanık> bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Ben öğrenciyken fiat 126 bis Arabam vardı. İnternetten bakarak araştırarak vs bir sürü tamir öğrendim. İleriki yıllarda başka arabalar için hayat kurtarıcı tecrübeler oldu. Zamanlar motor tamiri de öğrenilir nedir yani.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı mustafav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten bakarak birçok tamir yapılabilir aslında.
    aynen birader

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bizim burda bir motosiklet ustası var ayıptır söylemesi kendisi türkiyenin en iyi motosiklet ustası.Bu ustamız bir gün bir tane 2006 model zx-636 topladı,revize etti.Topladı dediysem de öyle böyle bir toplama değil yani, kimse onun gibi blok toplayamaz. 5. viteste 299 garantili . Her neyse motor toplandı yürür hale geldi o 5'te 299 yapacak olan motor daha 2. viteste kol çıkardı ama olsundu o bir racing ustasıydı.
    Mustaphalanx ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burda bir motosiklet ustası var ayıptır söylemesi kendisi türkiyenin en iyi motosiklet ustası.Bu ustamız bir gün bir tane 2006 model zx-636 topladı,revize etti.Topladı dediysem de öyle böyle bir toplama değil yani, kimse onun gibi blok toplayamaz. 5. viteste 299 garantili . Her neyse motor toplandı yürür hale geldi o 5'te 299 yapacak olan motor daha 2. viteste kol çıkardı ama olsundu o bir racing ustasıydı.
    Ben sanki o ustayı tanıyorum yada bu kadar benzerlik olurmu.

Motosikleti
    ......
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen biraderim oluyor böyle benzer olay arkadaşımın başına geldi cbr-250 şanzıman prizdirek rulmanını tam oturtamamış kasıntı yapıyor sonrası malum
    usta ne kadar tecrubeli eski olsada tamir konusunda 10kere ölçüp 1 kere takacak tamam işine özgüveni olacak ama dikkat dikkat bilmişlik yapmayacak.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    ZX 636 ile 5. viteste 299 yapana Ducati Panigale 1299 benden hediye.

Ahanda bu kadar da net konuşuyorum.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oysaki bize 6. viteste 260 yetiyordu ama usta büyük olunca demek ki böyle oluyor.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vakum içinde denemişler

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sanki o ustayı tanıyorum yada bu kadar benzerlik olurmu.
    Benzerliktir hocam çünkü bizim ki kadar büyük bir motosiklet ustası pardon racing ustası daha dünyaya gelmemiştir(!).
    jimi_hendrix bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    olay bana bahçelievler fatih kılıçlı yı hatırlattı niyeyse

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)