Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiyedeki Arabacılar Hakkında Lütfen İçeri Girin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    https://www.youtube.com/watch?v=GtczEfhQnW0&t=1s öncelikle bu videoyu izleyin ve açıklamayı okuyun daha sonra attığım ekran görüntülerini inceleyen hanım efendi bazı yorumlarını silmiş oraları açıklıyacağım.

Bu videoya gelmiş olan yorum=http://i.hizliresim.com/qjNLOQ.png

Bu Hanım efendiyle aramızda geçmiş olan münakaşa=http://i.hizliresim.com/QvzqOG.png
    Bu durumu şöyle açıklayayım ilk yorumu atma nedenim motorların aralardan geçmesine çok kızmış ve bunu kurallara aykırı geldiğini söylüyor
    2. yorumun 1. nedeni sürekli emniyet şeridinde gittiğimizi iddia ediyor ve bende bunun öyle olmadığını söylüyorum
    2. nedeni üstteki yorumla aynı ama bu sefer aradan geçme olayına makas diyor bende bunun makas olmadığını farklı bir terim olduğunu ve buna makas denilmesinin yanlış olduğunu söylüyorum
    3. nedeni motorların aralardan arabalara 0 geçme nedenini soruyor orayı şuan açıklamam uzun ama cep telefonu elma sohbet desem yeterli olur galiba
    4. nedeni motorcuların takip mesafesinin olmadığını ve onlar için önemli olmadığı söylüyor ve ona takip mesafesi hakkında bir video attım o video da bu=https://www.youtube.com/watch?v=lVzAopp7Ab4&t=37s
    5. nedeni motorcuların sabırsız olduğunu iddia ediyor ve bunun tam tersi olduğunu söylüyorum.
    6. nedende ise her motorcunun haklı olduğunu savunmadığımı motorcularında hataları olduğu söylüyorum.

3. yorumda yine aynı şeyleri söylüyor lafı dolandırıyor ve hala üste çıkmaya çalışıyor.
    4. yorum 3. yorumun devamı

Münakaşanın devamı bu sefer hanımefendinin yorumlarını silmeden yakaladım =http://i.hizliresim.com/X93ARj.png

olay hakkında kimin haklı olduğunu söylerseniz sevinirim gerçekten aklıma takılan bir durum türkiyedeki her sürücü cidden bu kafadamı yaşıyor inanmak istemiyor canım lütfen konu hakkında görüşlerinizi paylaşın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

bu yorumlarda ben kesinlikle doğru olduğumu savunmuyorum bende yeni yeni motor öğrenmeye başlayan birisiyim o yüzden benimde yorumlarda yanlışlarım vardır mesela bu fransadaki yasa olayını internetten okumuştum ama sanırım öyle bir şey yokmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    sen haklısın bir kadın olduğunu yazdığın kişiye "SIĞIR" diyecek kadarda beyefendisin.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam bu kadar agrasif olmaya gerek yok.Kaldıki karşınızda muhattap olduğunuz kişi bayan anladığım kadarıyla.Tabi fark etmez erkek olsada bu kadar agresifliğe gerek yok.Şöyle söyleyeyim siz agresif bir şekilde anlatırsanız bu karşıdaki kişiyi sizin yorumlarınızın zıt yönüne itecektir.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Sakin ol...

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayda kımın haklı kımın haksız oldugunu bosver de, cıdden trafık kurallarına tamamıyle uyuyor musun onu soyle. Sıkısan trafıkte serıdınde beklıyor musun, aralardan gecerek mı ılerlıyorsun, emnıyet serıdını mı kullanıyorsun? Oturup vıdeoyu ızleyıp, tartısmaları okumanın bır manası yok. Kımse ne kendını, ne bırbırını kandırmasın. Trafık kurallarına uymamak butun trafıgı rıske atmaktır, kımsenın uydugu da soylenemez. Ne senı haksız, ne tartıstıgın kısıyı haklı cıkarmak gıbı bır nıyetım yok, demeye calıstıgım tartısmanın gereksız oldugu.

Motora da bınerım, arabaya da. Sen tutupta bayanla arandakı tartısmaya Turkıyedekı arabacılar dıye bır genelleme yapar da benı de bu durumun ıcıne dahıl edersen, bende senı Turkıyedekı motorcular dıye genelleyerek butun hataları uzerıne yıgarım, aynı senın bayana yaptıgın gıbı.

Edıt: Vıdeoyu usenmedım ızledım, screenshotları da actım ustunkoru okudum, boylesıne kuraltanımaz surus tarzını savunmak neyın kafası anlamadım? Yanılmıyorsam trafıkte katanayla gezen motor surucusu bu, ızlenmek adına ne yapacagını sasırmısın tekı. Allah ınsanı zekasıyla sınamasın.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/watch?v=GtczEfhQnW0&t=1s öncelikle bu videoyu izleyin ve açıklamayı okuyun daha sonra attığım ekran görüntülerini inceleyen hanım efendi bazı yorumlarını silmiş oraları açıklıyacağım.

Bu videoya gelmiş olan yorum= http://i.hizliresim.com/qjNLOQ.png

Bu Hanım efendiyle aramızda geçmiş olan münakaşa= http://i.hizliresim.com/QvzqOG.png
    Bu durumu şöyle açıklayayım ilk yorumu atma nedenim motorların aralardan geçmesine çok kızmış ve bunu kurallara aykırı geldiğini söylüyor
    2. yorumun 1. nedeni sürekli emniyet şeridinde gittiğimizi iddia ediyor ve bende bunun öyle olmadığını söylüyorum
    2. nedeni üstteki yorumla aynı ama bu sefer aradan geçme olayına makas diyor bende bunun makas olmadığını farklı bir terim olduğunu ve buna makas denilmesinin yanlış olduğunu söylüyorum
    3. nedeni motorların aralardan arabalara 0 geçme nedenini soruyor orayı şuan açıklamam uzun ama cep telefonu elma sohbet desem yeterli olur galiba
    4. nedeni motorcuların takip mesafesinin olmadığını ve onlar için önemli olmadığı söylüyor ve ona takip mesafesi hakkında bir video attım o video da bu= www.youtube.com/watch?v=lVzAopp7Ab4&t=37s
    5. nedeni motorcuların sabırsız olduğunu iddia ediyor ve bunun tam tersi olduğunu söylüyorum.
    6. nedende ise her motorcunun haklı olduğunu savunmadığımı motorcularında hataları olduğu söylüyorum.

3. yorumda yine aynı şeyleri söylüyor lafı dolandırıyor ve hala üste çıkmaya çalışıyor.
    4. yorum 3. yorumun devamı

Münakaşanın devamı bu sefer hanımefendinin yorumlarını silmeden yakaladım = http://i.hizliresim.com/X93ARj.png

olay hakkında kimin haklı olduğunu söylerseniz sevinirim gerçekten aklıma takılan bir durum türkiyedeki her sürücü cidden bu kafadamı yaşıyor inanmak istemiyor canım lütfen konu hakkında görüşlerinizi paylaşın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

bu yorumlarda ben kesinlikle doğru olduğumu savunmuyorum bende yeni yeni motor öğrenmeye başlayan birisiyim o yüzden benimde yorumlarda yanlışlarım vardır mesela bu fransadaki yasa olayını internetten okumuştum ama sanırım öyle bir şey yokmuş.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bir süredir araba kullanmaktayim devamli olarak..
    Motor kullanan arkadaşlarimin aralardan ciddi sekilde sabirsiz ve kendini tehlikeye atarak ustelik malesef antipati olusturdugunu daha acik sekilde farkettim..
    Motoru iyi kullanan bir surucu olmakta zor bu devirde..

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen haklısın bir kadın olduğunu yazdığın kişiye "SIĞIR" diyecek kadarda beyefendisin.
    Ben üslübumu beğenen birisiyim ve ordaki sinir bozukluğum ile ellerimden sığır kelimesi çıkmış ama kullanıldığı yerine görede trafik sığırı olduğunu anlayamıyorsan yapıcak bir şeyim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kadar agrasif olmaya gerek yok.Kaldıki karşınızda muhattap olduğunuz kişi bayan anladığım kadarıyla.Tabi fark etmez erkek olsada bu kadar agresifliğe gerek yok.Şöyle söyleyeyim siz agresif bir şekilde anlatırsanız bu karşıdaki kişiyi sizin yorumlarınızın zıt yönüne itecektir.
    Bana verdiği cevaplardaki üslübunu görmediğin için böyle bir şey söylüyorsun sildiği cevapları görseydin emin ol orda ben değil o agresif ti onu anlardın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol...
    verdiği cevapları sildiği için ben agresif görünmüşüm ama o cevaplardaki yazıları görseydin benim o anda ne kadar sakin olduğumu anlardın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayda kımın haklı kımın haksız oldugunu bosver de, cıdden trafık kurallarına tamamıyle uyuyor musun onu soyle. Sıkısan trafıkte serıdınde beklıyor musun, aralardan gecerek mı ılerlıyorsun, emnıyet serıdını mı kullanıyorsun? Oturup vıdeoyu ızleyıp, tartısmaları okumanın bır manası yok. Kımse ne kendını, ne bırbırını kandırmasın. Trafık kurallarına uymamak butun trafıgı rıske atmaktır, kımsenın uydugu da soylenemez. Ne senı haksız, ne tartıstıgın kısıyı haklı cıkarmak gıbı bır nıyetım yok, demeye calıstıgım tartısmanın gereksız oldugu.

Motora da bınerım, arabaya da. Sen tutupta bayanla arandakı tartısmaya Turkıyedekı arabacılar dıye bır genelleme yapar da benı de bu durumun ıcıne dahıl edersen, bende senı Turkıyedekı motorcular dıye genelleyerek butun hataları uzerıne yıgarım, aynı senın bayana yaptıgın gıbı.

Edıt: Vıdeoyu usenmedım ızledım, screenshotları da actım ustunkoru okudum, boylesıne kuraltanımaz surus tarzını savunmak neyın kafası anlamadım? Yanılmıyorsam trafıkte katanayla gezen motor surucusu bu, ızlenmek adına ne yapacagını sasırmısın tekı. Allah ınsanı zekasıyla sınamasın.
    1.Motorcuları ve arabacıları görüyoruz ben türkiyede gördüğüm kadarıyla bir genelleme yaptım ve bak adı üstünde genelleme var ben burda tüm arabacılara laf etmiyorum sadece genelleme yapıyorum ve soru soruyorum geneli böyle mi diye konuyu da okumamışsın

2.O adamı çok izlemiyorum sadece önüme geldiği için girmişim ve yorumları okurken karşıma denk gelen olayı paylaştım ve soru sordum geneli böyle mi diye ve kim haklı diye sadece yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir araba kullanmaktayim devamli olarak..
    Motor kullanan arkadaşlarimin aralardan ciddi sekilde sabirsiz ve kendini tehlikeye atarak ustelik malesef antipati olusturdugunu daha acik sekilde farkettim..
    Motoru iyi kullanan bir surucu olmakta zor bu devirde..
    Dediğin gibi bu devirde iyi motorcu bulmak zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)