Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

::Kar Kış Kıyamet ve Motosiklet::

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Keşke bunu ona sorsaydınız, kim bilir ne derdi vardı, nereye yetişme çabasındaydı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben kuryeyim. bu sabah çıktım yola. büyük zorluklar çekmeden iş yerine gittim. yakın adreslere bir kaç numune bıraktım. yoldaki tek motorcu bendim. yokuş fazla olmadığı için ana yollarda kayma vs olmadı. bir kaç yerde keyfine ben kaydırdım. öğlen 12 den sonra ne önümü göremez hale geldim. kış lastiği var yol tuzlanmış buğu spreyi vs var ama kaskın ön camını kar kaplıyor.

kar çok bastırınca bıraktım işi eve geldim. zaten bağlı olduğum şirkette de hiç bir kurye çıkmamış işe. karda gidilir gezilir ama bu karda değil. düz yolda kayıp düşen kedi bile gördüm o derece.
    *Heka bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstanbul da ana yollarda hiçbir sıkıntı yok,bir çok ara sokakda ise kış lastiği de yetersiz kalır sadece zincir takmış araçlar ilerleyebilir,ben motoru evime yakın olduğu için kar yağınca S**** alışveriş merkezine bıraktım,sağolsun güvenlik gece icin sorun çikarmiyor (adres,tel,kimlik bilgilerimi verdim) arabayı kara gömülü olduğu yerden oynatamayinca,Safir den köprüye çıkıp işyerine motorla gittim,Kadıköy ve Umraniye de işlerimi hallettim eve kadar geldim ama ara sokaklarda iki ayak yerde 2. vites yarım debriyaj ilerledim,lastikler Metzeler Tourance yarı off road, iyi iş çıkardı..bu arada bir çok paket servisi kurye gördüm valla vızır vızır gidiyorlar imrendim adamlara baktım kimisi cırt kelepçe takmış,özellikle burger king gibi firmaların sukuterlerinde ise kış lastiği takılı ve adamlar yokuşta bile rahat ilerliyorlar,tek sıkıntıları soğuk olsa gerek,Allah kolaylık versin kurye işi yapan iki teker dostlarına..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manisada halen buzlar var kuryeye baktım sokak arasında felaket gidiyorlar bir buzlanmaya gelse yerde ben 2 de fıtı fıtı gidiyorum
    arabayla gitmek istedim ama kaput dahi donmuş bir türlü çalıştıramadım

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bende kuryeyim kurumsal bir firmada. Her kış aynı problemleri yaşıyoruz işverenler ile.
    Kar yağmış, tipi var, yollar kapalı ama paketi hala kapatmıyorlar. Anca birimiz düşücez, kolu bacağı kırcaz öyle kapatıyorlar.
    İş sağlığı ve güvenliği ne diyor(maddeyi unuttum) işçi tehlikeli gördüğü işi yapmama hakkına sahiptir. Ama nerde. İşimiz zor.
    crxforever bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    15 ekimden beri binmiyorum elim ayağım titriyor şerefsizim.Hava ısınırsa kafadan 3 deposu var.
    crxforever bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ayrıca bu havada eve yemek siparis edenleri de kınıyorum. Cuma gününden beri eve sipariş vermiyorum, vereni de kınıyorum. NET..
    BIYIKLI bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende eve sipariş veremiyorum, kuryeci motordaslara Allah kolaylik versin.

Kirmizi kacanima da 4 gundur binemiyorum!
    snappy x bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Mecburiyetten çıkılıyor. Dişli laştık olsa bende çıkardım. Kros olsa motordan inmezdi m zaten.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bu havada eve yemek siparis edenleri de kınıyorum. Cuma gününden beri eve sipariş vermiyorum, vereni de kınıyorum. NET..
    Keşke herkes sizin gibi düşünse aksine daha beter. Levent bey geçen sene 1 çay siparişine gittim biliyormusunuz hemde yerde şimdiki gibi kar vardı hemde. Bu yemeksepeti müşterilerinin bir kısmı enteresan insanlar.!! Bu havada dondurma sipariş edenide anlamıyorum, gönderenide...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eve sipariş veremiyorum, kuryeci motordaslara Allah kolaylik versin.

http://i.hizliresim.com/OVzXP3.jpg

Kirmizi kacanima da 4 gundur binemiyorum!
    hocam nasıl snappy bu! snappy dediğin kar kış dinlemez.
    BIYIKLI ve crxforever bunu beğendiler.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Motosiklet çok tehlikeli değil mi )
    Şeytan icadı
    Normal zamanlarda motosiklet kullanan arkadaşlara bu gözle bakan insanlar var.
    Bu; YBR li arkadaşın kural ihlalleri yapmasını haklı çıkarmaz.
    Tabi ki farklı hava şartlarında farklı riskler mevcut. Riskleri yönetemeyenler de tedbirini ona göre alır.

Karda, buzda motosiklet kullanmak ZIRDELİLİK, aynı normal şartlarda kullanmanın delilik olması gibi ;)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam nasıl snappy bu! snappy dediğin kar kış dinlemez.
    http://i.hizliresim.com/1VZq8j.jpg
    arkadaş sayende snappy seven bir motorcu oldum çok yaşa bir de araç cila bakım yeri aç

bu arada bugün çalışan kurye arkadaş var mı ? iş yerinde onun tartışmasını veriyorum. bir yardım lütfen .
    snappy x bunu beğendi.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    MrMud, taglis ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ben yürüme mesafesi olan yerlerden söyledim birkaç kere yürüyerek getirdiğini bildiğim için yalın yerleri tavsiye ederim sipariş vermek için.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Dışarı çıkıp yemek yiyesim yok bu havada. İstesem yemeksepetinden sipariş ederim ama motorcu arkadaşları görüyorum bayağı zorlanıyorlar. Bu karda rejim yapıyorum ben de, 2 muz aldım öğlen yemeği olarak.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ybr bilmem, ama ben özellikle kar yarımyarım metreyi bulduğu için son günlerde daha fazla kullanıyorum.
    Çevirme polis durumuda olmadığı için bu şartlarda, te250 ile günlerdir sokaktayım.
    Hayatta motosiklet sürmekten bu kadar haz aldigimida hiç bilmem.
    taglis bunu beğendi.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sevgili arkadaşlar kar kış kıyamet durumlarındayız.
    Bu durumda bir çok insan arabasını bile çıkartamazken bu gün çağlayanda bir YBR'li arkadaş (Kurye değil) insanlar yürüyemez iken ters yönden ilerlemeye çalışmak sureti ile motosikleti ile e5 'e bağlanma çabasındaydı.

Merak ettiğim konu şu.
    Böylesine kötü koşullarda o motosiklete binmesindeki amaç veya zaruri durum nedir? Bu şekilde motosikletine binmek zorunda olup kullanan arkadaşlar içimizde de var mı? Var ise, gerekçelerini merak ediyorum.

Gündeme uygun bir konu başlığı altında bu günü değerlendirelim istedim. Şahsen ben bu gün ofise toplu taşıma ile geldim. Motosikleti bırakın arabayı bile olduğu yerden çıkartmak imkansızdı cünkü.

Peki ya motosiklete binenler?
    Tarih: Ocak 2017
    Yer: İzmir
    İzmir'in son 10 yıllık tarihinin en çok kar yağışı olan günü ve benim o gün öğleden sonra matematik sınavım var.
    Kaldığım yer ile okul arası yürüyerek 45, motosikletle 8 dakika.

Kar yağıyor, sabahtan yollar açık gibiydi. Sınav saatim yaklaştıkça kar tutunmaya ve birikmeye başladı. İzmir'de yolların o kadar karla kaplanabileceğini düşünmedim, "sınava motosikletle giderim" rahatlığında olduğum için de yürüyebilecek zaman aralığını kaçırdım. Giydim takımımı, aldım kalemimi silgimi; kaya kaya, 20-25 kilometre hızlarda gittim. Bilen bilir, Ege kampüsün iç yolu asfalt değil, parke taşıdır. O arkadaş da üzerine kar yağınca bir motosiklet canlısı ki sormayın

Ben bunu neden anlattım? Benim sınavım öğleden sonraydı ve bir plan hatasından dolayı mecbur kaldım. Fakat kişi sabah uyandığında kar manzarasıyla karşılaşırsa, "motosikletle giderim"i referans alarak x saatte uyandığı için, o saatten sonra yürümesi ya da toplu taşımayı kullanması, işe-okula v.s geç kalmasına sebep olabilir.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yer istanbul gece çalışan bir insanım r25i çıkardım akşam işe gitmiştim yerler kuru.
    sabah 7 de iş bitti ondan önce saat 6 da yoğun kar yağışı başlamıştı.
    gidermiyim gidemezmiyim derken hem kendi sınırımı hem motosikletin sınırını görmek istedim.michelin pilot road 4 takılı.
    her gaza verdiğimde motosikletin arkası kayıyordu.tem e çıkana kadar öyle devam ettim.
    17 km tem otobanında rahatça ilerledim 60 70 km hızlarda yerler temizdi.
    en son tahminen 70 metrelik 20 derecelik eğimli
    eve giden yokusa geldim
    sabahın körü olduğu için ne araba geçmiş ne başka birşey.
    motosikleti yokuşun dibinde bıraksam güvenli değil.
    yer mizin yemezmisin derken
    selenin en arkasına çektim kendimi sırt çantası da doluydu ağırlığı arkaya verdim.
    yarim debriyajla sözde ilerleyecektim.
    hem kahkaha atıyorum hemde r25 patinaj çektikçe arka lastik asfalta inince santim santim ilerliyorum
    he seferinde 30 santim falan🤣🤣
    kar kalınlığı 4-5 cm falan 😁
    bazi yerlerde kar o kadar kalın değildi rahatca ilerledim.
    bayirin ortası duzlemdi eğim bitince pati çeke çeke çıktım orayı
    ama bı sağ bi sol yilan gibi ilerledim sonunda bayır bitti park ettim.
    bayiri bitirene kadar kan ter içinde kalmıştım.
    o günden sonra kaygan zeminde motorun ve kendimin tepkilerinde bayağı bir tecrübe oldu.
    öyle zeminlerde panik olmuyorum.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr bilmem, ama ben özellikle kar yarımyarım metreyi bulduğu için son günlerde daha fazla kullanıyorum.
    Çevirme polis durumuda olmadığı için bu şartlarda, te250 ile günlerdir sokaktayım.
    Hayatta motosiklet sürmekten bu kadar haz aldigimida hiç bilmem.
    1 sene önceki kendi yorumunu okumak, ve o zamanlar Te250'nin dahaca satılmadığını anımsamak...
    Bu konuyu hortlatan her kimse, kalbimi çok kırdı, farkında olmadan, istemeden veya bilinçsizce...
    Ama paramparca oldum, sigarayı birakali 1 hafta olmuşken revamı bu yaşadığım.

Özledim evlat, Egzosundan çıkan o çatırtıyı öpüyorum, sahibini üzme...
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)