Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"Enduro Kralı" Graham Jarvis.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Merhaba herkese, Okunacak konu isteyen arkadaşlar olduğunu görünce, kendi ilgi alanım olan Extreme Enduro'nun 'Efsane' ünvanını son damlasına kadar hak eden, Lakabı 'Enduro Kralı' olarak tüm dünyada kabul edilmiş kişiden , Graham Jarvis'ten bahsetmek istedim size.
    Valentino Rossi, Marq Marquez gibi isimlerin bu kadar bilinip, Graham Jarvis dediğimde "Ha buyur?" bakışları ciddi anlamda 'Kral'a hakaret gibi.
    "Bilgilerin alayı alıntı" gibi bi yorum gelir diye peşin söylüyorum, tabiki kısım kısım alıntı olacak, babamın oğlu değil komple ezbere anlatayım

Öncelikle Graham Jarvis;

1975, İngiltere doğumlu.
    Yarış kariyeri boyunca Husqvarna başta olmak üzere, 100% ,shot, GoldenTyre, BelRay, adventurespec, FMF, Airoh, BlackBird, TCX gibi markaların sponsorluğu altında yarışmıştır.
    İlk yarışını 10 yaşında kazanıp, çok süratli bir şekilde şöhret basamaklarında yükselmiş bir isim.
    Zorluğuyla meşhur olan dünyadaki bütün enduro turnuvalarında birincilikler elde edip, 2012 yılında başlayan Kings Of Extreme Enduro (KoEE) sıralamasında başlangıçtan itibaren 2012-13-14-15 Şampiyonu olup 'Enduro Kralı' ünvanını aldı, ve alış o alış dahada bırakmıyor.
    2016 sonuçları resmi sitede yayınlanmamış, büyük ihtimal artık aynı adama ödül vermekten sıkıldılar

Graham Jarvis hayranları dışında rakipleri tarafından da sempatik ve güleç kişiliği sayesinde çok sevilen ve saygı duyulan birisi.
    Üstün sürücülüğünün yanı sıra ileri seviye bir akrobat.
    Kendini izleyenlere "Abi bu ne, bu motor 15 kilomu ?" Dedirtiyor.
    Dünya çapında nam salmış "Erzberg Rodeo" isimli, başlangıçta 2000 yarışçının start aldığı ama finişe bir avuç adamın ulaştığı efsanevi yarışta Birinci olmuştur.
    Extreme Enduro gibi, ciddi fiziksel kondüsyon isteyen bir spor dalında ilerleyen yaşına rağmen 20'lik rakiplerine çamur yedirmeye devam ediyor.
    Bu kadar sayısız başarının, 'Kral' ünvanını yıllardır taşımanın, böylesine fiziksel güç ve yetenek isteyen bir spor dalında nasıl bir disiplin gerektirdiğini bir hayal etmek gerek.
    Tamam doğuştan gelen bir yetenek var bu belli, ama nasıl olsa yetenekliyim denilip elde edilecek başarılar değil.
    Graham Jarvis, yarışın ortasında tam arkasındaki kişi düşüp motor altında kaldığı için, durup onu kaldırıp yarışına ikinci olarak devam edip, sonra tekrar liderliği geri alabilecek kadar yetenekli, rakibine birinciliği kaybetme pahasına yardım edecek kadar Saygıdeğer bir sporcu.
    Ve dünyanın en ciddi en zorlu Enduro turnuvalarında bile gerek kameralara, gerek rakiplerine muzip hareketleri ve neşeli karakteriyle kendini sevdirebilen bir sporcu.

Jarvis'in kendisinden ufak bahsettiği yazı çevirebildiğim kadarıyla;

"Adım Graham Jarvis ve bu, sürücülük kariyerime nasıl başladığımın kısa bir özeti ...
    10 yaşında ilk şampiyonluğumu kazandım ve 5 defa 'British Trial' şampiyonu olarak yoluma devam ettim.
    Sonrasında 4 defa 'Scottish Six Day' şampiyonu olarak dünya sıralamasında (Enduroda dünya geneli olarak) 4. sıraya geçtim.
    'Infamous Scott Trial'i 9 defa kazanarak, turnuvanın 100 yıllık geçmişinde kimsenin ulaşamadığı rekora ulaştım.
    Extreme Enduro sporu popüler bir hale geldiğinde , sponsor desteği almam gerektiğini anlayınca , 'Husqvarna Racing Team' için sürmeye başladım.
    Ve sonrasında aynı isim altında , üst seviye sürücülerden oluşan kendi takımımı kurdum.
    Ve bunlarda bireysel başarılarımın kısmı."

(Araştırdığım kadarıyla sadece resmi turnuva başarılarıymış, yani kendisi için çok değerli olan başarılar.Birde buz dağının görünmeyen yüzü var.)

Muhtemelen tek tek okumayacaksınız ama, yinede merak edip okumak isteyen olur diye, satır aralığı bırakıp yazıyorum, aralık birakmadigimda cidden çok karışık görünüyor

1st *Wildwood Rock 2014

1st *Getzen Rodeo 2014

2nd XL Lagares 2014

1st *Sea to Sky 2014

2nd *Romaniacs 2014

1st *Piatra Neamt 2014

2nd *Erzberg 2014

4th Tough One 2014

1st Hellsgate 2014

1st King of Moto 2014

1st* Wildwood Rock 2013

1st* Roof of Africa* 2013

1st* Ukupacha 2013

2nd* Sea to Sky 2013

1st* XL Lagares 2013

1st Romaniacs 2013

1st Erzberg 2013

1st King of the Hill 2013

1st Hells Gate 2013

2nd King of Motos 2013

1st Tough One U.K. 2013

3rd*Roof of Africa 2012

1st*Sea to Sky 2012

1st XL Extreme Lagares 2012

1st*Redbull Romaniacs 2012

1st*(past the post) Erzberg 2012

1st Redbull City Scramble

1st Auckland 2012

1st Hells Gate 2012

1st Tough One 2012

6th*XGames L.A. 2012

1st*Wildwood Australia 2011

1st Roof of Africa 2011

1st*Ukapacha Ecuador 2011

1st Sea to Sky 2011

1st (past the post) Erzberg 2011

1st Romaniacs 2011

1st Hells Gate 2011

1st Tough One 2011

1st*Lagares Portugal 2011

1st*(past the post) Erzberg 2010

2nd Redbull Romaniacs 2010

2nd Hells Gate 2010

2nd Redbull Hare Scramble

1st Erzberg 2009

2nd Hells Gate 2008

1st Redbull Romaniacs 2008

Danmark16, axios, cenkito ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Özet yok mu özet?
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özet yok mu özet?
    (Çıhh) Bu özet hali hocam.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ustad fenaymis ya

Su enduro olayinda en sevdigim adam bizim gibi park ettigi yerden ileri geri cikmaya ugrasmiyor, tak atiyo arkayi cevirip uzuyor
    MrMud bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Video harika teşekkürler
    MrMud bunu beğendi.

En sevdiğim enduroculardandır. Trial den enduroya geçtiği için kayalık yerlerde çok iyidir.
    Jarvis in yarış videolarını izlemeyi çok severim.
    Muhteşem tekniği var.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı atilas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sevdiğim enduroculardandır. Trial den enduroya geçtiği için kayalık yerlerde çok iyidir.
    Jarvis in yarış videolarını izlemeyi çok severim.
    Muhteşem tekniği var.
    Enduro aleminin, hatta Motosiklet aleminin Michael Schumacher'i benim gözümde.
    Harbi efsane vesselam.
    atilas bunu beğendi.
    -MrMud

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Chris Birch de unutulmamalıdır bu motor 15 kilo mu :D ?

crxforever, Yilldiray ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ekipman tavsiyesi alt-orta ve üst bütçeye göre değerlendirir misiniz?
    Mrmud seni de yoruyoruz ama hakkını helal et
    MrMud bunu beğendi.

Mmotorcuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Motor iyide r25'e değişmem

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro aleminin, hatta Motosiklet aleminin Michael Schumacher'i benim gözümde.
    Harbi efsane vesselam.
    Hard enduro da kesinlikle bir numara . Tekniği çok eziyor rakiplerini. Hızlı etaplarda geçenler var ama zor etaplarda herkes kralın yolundan çekiliyor.Yarış videolarını izlemesini çok seviyorum . Yarış videolarında herkesin gerçek yeteneği daha iyi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

crxforever ve mombohunter bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estafrllah hocam şeref duyuyorum soru aldıkça.
    Kabaca marka sıralaması yaparsak ucuzdan pahalıya, Enduro ürünleri bulunan markalar;

TCX,Ufo,Acerbis,Gearne, Alpinestar gibi isimler var, aradığınız ürüne göre değişir tabi marka tercihi.
    Mesela enduro bot denildiğinde Alpinestar bu isin lideri derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı atilas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hard enduro da kesinlikle bir numara . Tekniği çok eziyor rakiplerini. Hızlı etaplarda geçenler var ama zor etaplarda herkes kralın yolundan çekiliyor.Yarış videolarını izlemesini çok seviyorum . Yarış videolarında herkesin gerçek yeteneği daha iyi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=g8kObpRT9Hs&t=261s
    Aynen Hocam, zaten zorlu rotalarda herkes pes etme moduna gelince jarvis halkı selamlar gibi devam ediyor alkışlar eşliğinde.
    Cidden enduro hakkında ders alınması gereken temel kişilerden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chris Birch de unutulmamalıdır bu motor 15 kilo mu :D ?

https://www.youtube.com/watch?v=NpCubYprqFQ
    Chris Birch, Belkide Jarvis'in tahtını hak eden tek endurocudur hocam, unuturmuyum
    -MrMud

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sidi crossfire 2 enduro marketten 1150ye aldı arkadaşlar f/p
    Boyun koruma sız çıkmam Leatt 4.5 sahibinden 2 el 550 ye aldım
    Leatt c frame çapraz bağ korumalı dizlik bütçe sorunu olmayanlara
    Acerbis x strong dizlik bana hediye geldi Asterisk ultra cell dizliğimi kenara kaldırttı
    Acerbis cosmo f/p vücut koruma ama bazı boyun korumalarla uyumlu değil
    MrMud bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Güzel konu..
    Ama Hq iki zamanlı, KTM 1190 4 zamanlı ama, graham gibi bir yeteneği izlemek başka.
    Şanslı bir dönemdeyiz motosiklet yetenekleri konusunda.
    Kenan, Toprak, Graham, rossi vs..
    Canlı izlemek ve rekabetlerine tanık olmak(birbirleriyle değil elbette) ayrı heyecan.
    atilas ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Yine güzel bir paylaşım. Çokça izledim videolarını ama eğitimsel baktığımda Ron'un videoları benim için harikadır. Eğlence içinde
    Enduro Krzeszowice videolarını çok seviyorum. Seviyemden uzak olsalar da sadece atlama zıplama harika tırmanış değil hatalarını da gösteriyorlar ve adamlar eğleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=eJLOty0VF1g&t=1433s

Diğer yandan ekipman ile ilgili bende bir miktar yardım rica edeceğim. Keza herşeyin en iyi kalitesini almam malesef pek mümkün olmayacak gibi(daha önce bütçesel konuyu yazışmıştık o yüzden tekrar yazmıyorum). Bu şekilde tekrar değerlendirebilirsen sevinirim. Takribi 1500 TL diyebiliriz :(
    MrMud ve atilas bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aynı ben
    atilas bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Yilldiray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine güzel bir paylaşım. Çokça izledim videolarını ama eğitimsel baktığımda Ron'un videoları benim için harikadır. Eğlence içinde
    Enduro Krzeszowice videolarını çok seviyorum. Seviyemden uzak olsalar da sadece atlama zıplama harika tırmanış değil hatalarını da gösteriyorlar ve adamlar eğleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=eJLOty0VF1g&t=1433s

Diğer yandan ekipman ile ilgili bende bir miktar yardım rica edeceğim. Keza herşeyin en iyi kalitesini almam malesef pek mümkün olmayacak gibi(daha önce bütçesel konuyu yazışmıştık o yüzden tekrar yazmıyorum). Bu şekilde tekrar değerlendirebilirsen sevinirim. Takribi 1500 TL diyebiliriz :(
    Hocam 1500 liralık bütçeye LS2'nin Mx426.8 dream xtech desing diye (etiketinde bu yazıyor) bir kask var, hediye olarak gelmişti bana gayet güzel, ece ve dot onaylı, ayrıca double-d bile olan kask alabilirsiniz bi bakın derim, dizlik ve dirsekligi, pantolon ve mont olarak değil ayrı olarak harici alın, hem daha uyguna gelir hem daha güvenli olduğuna inanıyorum , dizlik dirseklikte çok birşey tutmaz zaten..
    Eğer 200-300 lirasını full body armora harcarım derseniz tavsiye ederim, eğer fal tefek arazi yapacaksanız ufak bir yan yatmada bile yerdeki çalı çırpı , odun taş ciddi canınızı yakabilir.
    Enduro botu bu işte olmazsa olmaz ama, malesef bütçenizi tek başına dolduracak kadar pahalılar, ama yinede iyi bir araştırma ile enduro botu olmayan iş botu olan en azından ayağınızı bi tık daha iyi koruyan uzun çizme bulabilirsiniz, yada 600-700 liraya tcx marka çok güzel masallı uzun enduro botları var.
    1500 liraya prof. Tam ekipman dizemezsiniz ama olmasada olur denilecek şeyleri çıkarırsanız, güzel bi takım yapılabilir.
    En azından yazlık.
    -MrMud

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    motorda motormuş hani graham da, graham...
    zekeriyaimam ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Msx Sf 17
    Valla ağzım açık izledim videoları.

Yarışlarda üstlerinde jersey mi oluyor acaba, koruma olarak ne var endurocularda ? Birde videoyu izleyemedim tamamanı, enduronun dayanıklılık olduğunu biliyorum ama yarış 50dk mı sürüyor aşağı yukarı ? :D

Valla ileride bütçe olarak müsait olursam ben de bu tip bir motor almak isterim. 5-6 sene evvel bisiklet ile street tarzı sürüş yapmayı deniyorduk kendi çapımızda, enduro da çok heyecanlı gözüküyor.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Sea to Sky da canlı izlemiştim.çok sempatik ve relax bir sporcu.
    kum yarışından sonra,gülerek seyirciye şov yapmayı da ihmal etmemişti.
    spor salonunda tel.den keyifle izliyorum videolarını.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)