Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konforlu, dik oturuşlu, torklu sehirçi motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Arkadaslar merhabalar. Yeni araaniza katildim, bir sorum olacakti. Su an icin 9 aylik mt 25 tecrubem var. Degistirmeyi dusunuyorum. Torku az geliyor. Butce olarak 18 bin civari dik oturuslu,selesi yumusak,virajda yol tutusu cok iyi, torklu bir motor istiyorum.beygir gucu 60 i pek gecmese iyi olur.37 yas,kilo 104 boy 178 cm.Motor tipi, yili, kmsi veya ikinci el degeri sorun degil.Sizce ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Sanki cb 500f tanımına uyuyor beklentin.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    cb 500 f mantıklı, ama 2. el yeni kasası için yaklaşık 2500- 3000 daha çıkmak gerek

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Sues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhabalar. Yeni araaniza katildim, bir sorum olacakti. Su an icin 9 aylik mt 25 tecrubem var. Degistirmeyi dusunuyorum. Torku az geliyor. Butce olarak 18 bin civari dik oturuslu,selesi yumusak,virajda yol tutusu cok iyi, torklu bir motor istiyorum.beygir gucu 60 i pek gecmese iyi olur.37 yas,kilo 104 boy 178 cm.Motor tipi, yili, kmsi veya ikinci el degeri sorun degil.Sizce ne olabilir?
    Torku az gelmek ?????

Hangi devirdeki torktan bahsediyoruz. Alt devirlerdeki mi , yoksa orta veya üst devirlerde mi. İsteğinizi biraz daha netleştirirseniz daha rahat yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Torku az gelmek ?????

Hangi devirdeki torktan bahsediyoruz. Alt devirlerdeki mi , yoksa orta veya üst devirlerde mi. İsteğinizi biraz daha netleştirirseniz daha rahat yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.

Sevgilerimle
    60 beygiri gecmeyip yuksek devirde nasil torklu olsun? Dusuk ve orta devir demek istiyor haliyle...
    mandarake, Akhunturk, BIYIKLI ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er6f veya er6n
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Mt 25 in 7000 devir altinda hicbir devirde torku yeterli gelmiyor.er6f bana fazla güclu gibi.scooter da olabilir bu arada

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen baya baya duke 390 ıstıyorsun gercı cruıser makınaların da torku yerlı yerınde olur ve oturus pozıstonu rahat olur

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Duke 390 seceneklerim arasinda. Birtek titresiminden korkuyorum. 600 cc civari scooter onerir misiniz?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sordugun cc lerde scooter hıc kullanmadım acıkcası bıldıgım burgman 650 var bırde ıntegra var ama onlar da nasıldır bılemem

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Al bakalim dik oturuslu dusuk devirlerde torklu motorlar : NC 700-750x, Tenere 660x, Bmw F650 GS ve CS, Honda Transalp 650 - 700XL, Pegaso 650. Aklima gelenler bunlar..
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    honda ncx 750 olabilirmi ?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Arkadaş yazmış tekrar ediyorum, Tenere,Transalp, GS.
    Dik oturuş bu aletlerin işi.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke 390 seceneklerim arasinda. Birtek titresiminden korkuyorum. 600 cc civari scooter onerir misiniz?
    Tıtresımı fazla abartıyoruz bence. Dandık 125cc'lık cınlı motorlar gıbı tıtremıyor bu aletler. Rodajdan sonra cozuluyor zaten tıtreme sorunu, yorumlar da bu yonde. Tıtresımden "rahatsız" olup motorunu satanını gordunuz mu hıc ktm'de? Motorun uzerıne dahı oturmamıs adamlar "tek sılındır abı bu hayvan gıbı tıtrer" dıyor, dılden dıle yol oluyor resmen.

Rahatsız eden, motordan sogutan, butun vucudunuzu uyusturan, karıncalastıran tıtresımı yasamak ıstıyorsanız buyrun 125cc cınlı bır commuterı ust devırlerde kullanın, ardından bır ktm'e bının karar kılın.

Hıc bır markanın fanboyu falan degılım ama karalama kampanyalarımız bezdırıyor artık. Hıc motoru olmamıs hatta hıc motora bınmemıs adamlar bır yerden tek sılındırın tıtredıgını duyuyor, sonra da tıtrıyor kardesım o alınmaz dıyor nesılden nesıle aktarılıyor bu.
    sheriff87 bunu beğendi.

Harley davidson ironda pek rahat olmayabilir digerleride cok kaba

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Biraz daha çık al bi MT7 canavar gibi kullan düke tavsiye etmiyorum. Nedeni parça fiyatları ve servis bakım ücretleri. Standart servis bakım ücreti 350 TL motor koruma Demir'i 750 TL artçı çantası 550 TL )) bunları öderim diyorsan düke iyidir

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Nc 750 x icin maalesef butce yetmiyor. Diger yazilan endurolari cok seviyorum aslinda ama sehir icinde trafikte araclar arasindan rahat gecer mi pek bilemiyorum.ktm 390 oyle aman aman titremiyorsa madem, yine en kuvvetli secenek gibi sanki. Kimse scooter tavsiye etmemis ilginc

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Mt 07 henuz benim icin tehlikeliymis gibi hissediyorum. 9 ay tecrube ve egitim yok henuz. Ustelik mt07 nin oturumu one egik az da olsa. Barkinin tabiriyle odun gibi dimdik olasim var surerken

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    250 lik ABS'li düke al o vakit. Kalan parana da çanta alı koruma demirlerini yaptırır eksik ekipmanlarını alırsın. Bence selesini de değiştirirsen 10 numara 5 yıldız olur. İnan bana 390 ile 250 lik arasında pek fazla fark Yok. Ayrıca 250'nin 100 km ortalama yakıtı 2.5 litre gebertene kadar kullan 3 litrenin üzerine çıkmaz. 250'lik iyidir tavsiye ederim.

Torku az lafını anlayabilmek için 250'lik bir şey kullanmak lazım; düşük devirlerde çekişi zayıf denmek istenmiş sanırım.

Benim önerim temiz bir Honda NC700S almanız yönünde. Çok temiz ikinci eller var ve fiyatlar daha pazarlık etmeden 18 bin civarında. Düşük devirde çekişi yüksek olmak ve az yakmak konusunda Nc serisi çok başarılı. S modeli her ne kadar çıplak gibi görünse de oturuş pozisyonu X versiyonuna yakın. Ihtiyacı olan birisinden pazarlıkla 700x de bulunabilir. Şehir içinde 3,5-4 litre arası yakıyor. Nc700 integra'yı da 18-20'ye skuter formatında bulabilirsiniz. Cb500'ler de gücünü Nc'ye oranla daha yüksek devirlerde veriyor.

Skuterler genellikle varyatör aktarmalı olduklarından çekişleri zayıf kalıyor.
    computeus bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    [/COLOR]Mt 07 henuz benim icin tehlikeliymis gibi hissediyorum. 9 ay tecrube ve egitim yok henuz. Ustelik mt07 nin oturumu one egik az da olsa. Barkinin tabiriyle odun gibi dimdik olasim var surerken

Güzel arkadaşım naked motorlarda genelde oklava yutmuş gibi oturursun. Seni yatırmaz. MT7 nin pozisyonu ise tam olarak bu şekildir.
    Senin gözlemlediğin kişilerin boyu kısa olduğu için kolları da kısa ve yetişebilmek için eğilmişler.
    Haaa..
    Sende kısa isen o zaman sende eğilirsin.

Yanlış gözlem yaparak kararlara varmayın.

Şu da bir gerçek kontağı çevirdiğin anda 1000 d/d bile sana beklemeden tork veren bir makina.
    Başkada muadili yok piyasada CP2 teknolojisinin.

Şimdi gidip YBR alıp arka dişlisini değiştirebilirsin artık..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler