Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konforlu, dik oturuşlu, torklu sehirçi motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Saydiklarim icinde F650gs sehir ici korkunc kivrak bir motordur, nc lerde oldukca kivraktir.. sebepleri bu iki motor agirlik merkezleri oldukca asagidadir. Transalp sehir ici bu ikisi kadar degil ama sehir disi cok komforlu. Tenereyi kullanmadim ancak onjnda sehir ici kivrak olacagini dusunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıtresımı fazla abartıyoruz bence. Dandık 125cc'lık cınlı motorlar gıbı tıtremıyor bu aletler. Rodajdan sonra cozuluyor zaten tıtreme sorunu, yorumlar da bu yonde. Tıtresımden "rahatsız" olup motorunu satanını gordunuz mu hıc ktm'de? Motorun uzerıne dahı oturmamıs adamlar "tek sılındır abı bu hayvan gıbı tıtrer" dıyor, dılden dıle yol oluyor resmen.

Rahatsız eden, motordan sogutan, butun vucudunuzu uyusturan, karıncalastıran tıtresımı yasamak ıstıyorsanız buyrun 125cc cınlı bır commuterı ust devırlerde kullanın, ardından bır ktm'e bının karar kılın.

Hıc bır markanın fanboyu falan degılım ama karalama kampanyalarımız bezdırıyor artık. Hıc motoru olmamıs hatta hıc motora bınmemıs adamlar bır yerden tek sılındırın tıtredıgını duyuyor, sonra da tıtrıyor kardesım o alınmaz dıyor nesılden nesıle aktarılıyor bu.
    Ben defalarca denedim. Hem 200'ü hem de 390'ı. Birinci almama daha doğrusu kesinlikle almayı düşünmeme sebebim titreşimidir, ikincisi de konforsuzluğu. Traktör gibi sesine falan hiç gelmiyorum. Duke 200'ün titreşimi, motoru kendisininkinden devşirilerek yapılmış olan Pulsar'dan daha fazla. KTM de bunların farkında olacak ki 2017 modelinin kasasını tamamen yeniledi. O kasalar daha az titreşimli olurlarsa ben de bu kalitede motorları almak isterim.
    SAZMAN bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Scooter için bir seçenek;
    -Piaggio beverly 500
    Max Tork : 42.2 nm 5.000 rpm
    16 inc tekerlek boyutu.
    Top speed 180km

Yeni nesil modeli
    -Beverly 350
    Max tork :32.3 Nm 6.250 rpm

Motosikleti
    YAMAHA MT-25
    Cycle ergo diye bir site var zumer bey. Oradan boy ve egilme oranlari gozukuyor. Mt 07 nin degerleri benimkiyle hemen hemen ayni. Ama iste ben daha bi dik oturasim var. torka gelince dediginize katilirim kimbilir ne zevklidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Sayin astrofizik bu soylemis oldugunuz scooterlarin viraj kabiliyeti nasildir? Bunlardan baska viraji cok iyi olan. Aska scooter var mi bildiginiz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Bu arada cok tesekkurler darcity. Benim icin oldukca onemli bikac bilgi vermissiniz

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    treysır treysır treysır

Orta siklet ciplak motorlarin neredeyse hepsi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    treysır treysır treysır
    60 beygir civarı diyor arkadaş
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 beygir civarı diyor arkadaş
    sadece başlığı okudum ki

Motosikleti
    honda cb500f
    Ben cb 500f aldim ayni arayisla.biraz yatik ben ybr gibi daha dik dusunuyordum.gidon yukseltme dusunuyorum simdi.ama oyle depoya atmiyor sizi dizlerle tuttunca daha rahat ediyorsun maselef benim gibi dim dik surus istiyrsan o kadar dik degil hafif egik

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Bide mt25 kesmediyse 250lik scoter hic kesmez seni 400luk falan bakman gerekir.bence nc700lere bi bak yazin test surusu de var.ben vergisi coktur.devirsizdir diye pek incelemedim ama daha dik surusu var deniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Cyle ergo dan baktim simdi.cb500f. 10 egimli.ktm390 1 egim nc750x 3 egim var.er6 10 egim. Add amotorcycle de ve istedigin modeli sec guzelmis.bende ogrenmis oldum tezekkurler yazan arkadasa

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cb 500f aldim ayni arayisla.biraz yatik ben ybr gibi daha dik dusunuyordum.gidon yukseltme dusunuyorum simdi.ama oyle depoya atmiyor sizi dizlerle tuttunca daha rahat ediyorsun maselef benim gibi dim dik surus istiyrsan o kadar dik degil hafif egik

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Bide mt25 kesmediyse 250lik scoter hic kesmez seni 400luk falan bakman gerekir.bence nc700lere bi bak yazin test surusu de var.ben vergisi coktur.devirsizdir diye pek incelemedim ama daha dik surusu var deniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Cyle ergo dan baktim simdi.cb500f. 10 egimli.ktm390 1 egim nc750x 3 egim var.er6 10 egim. Add amotorcycle de ve istedigin modeli sec guzelmis.bende ogrenmis oldum tezekkurler yazan arkadasa
    NC700 un alt devirlerimi devirsiz aletin olayi altdevirlerde ki gucu..

Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    honda cb500f
    Oyle soyleniyor devirsiz diye. Bide vergisinden cussesinden cekinip bakmadim.ama adam iyi yardiriyor videoda.yazin test surusu acilir bi surmek lazim.nc. x modeli daha dik diyor cycle ergoda.bide 650cc alti olsa cok iyi olurdu

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Sanırım şehir içi ağırlıklı kullanacaksınız.Bence beverly500 işinizi görür.Şiddetle denemenizi tavsiye ederim.Ayrıca motorların oturuş şekillerine de buradan:http://cycle-ergo.com/bakabilirsiniz.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam millet 600,700 makinalar önermiş ama duke titreşimden dolayı kafanızı kurcalıyorsa bence rahat olun o kadar korkulacak bir seviyede değil.Diğer yandan z250 yada z300 önerebilirim.

Motosikleti
    honda cb500f
    Nayken inde soyledigi gibi sehirici agirlikli kullanimsa beverly 500 de gucludur guzel makinedir.ama vitesli istysn sehirdisi geziler yapacaksan nc750x dik suruslu motor.eger sele yuksekligi vergisi ve agirligi korkutmuyrsa bakabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Duke da piyasasi olan ve kullanicolilarinn dik suruslu dedigi bi motor test motoru yazin aciliyrdu ktm sitesini takip et

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Şimdi kimse alınmasın ama "konforlu", "dik oturuşlu", "torklu" motor deyince benim aklıma enduro, naked, touring gibi motorlar asla gelmez ve gelmemeli.
    Çünkü bu tarif doğrudan doğruya "Cruiser" motorları tarif ediyor.

Bütçe 18000TL denilmiş.
    Bu bütçe civarına japonların çok güzel ikinci el chopperları bulunabilir.
    Mesela https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-gurcan-motobike-97-kawasaki-vn-1500-beyaz-aksesuarli-361160310/detayşu motorun vereceği zevki, dik oturuş pozisyonunu, alt devir torkunu hiçbir spor, naked, enduro motor vermez, veremez.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    NC serileri karakter olarak diğer motorlara pek benzemiyorlar. Motora devirsiz falan diyenlerin motorun o şekilde tasarlandığından haberleri yok. Bir halttan anlamadıkları için sanıyorlar ki NC'lerdeki vites oranları 10 bin devir çeviren motorlarla aynı. Ezberciler ülkesinden çıkan ezbere yorumlar onlar. Diğer yandan az güçlü ve alt devirlerde torku yüksek olan (torklu kelimesinin tam tarifi budur) motorlar Cruiser'lardır. Ya da strok ölçüsü çaptan oldukça büyük olan bütün motorlar böyledir aslında.

MT25'in torkunun az gibi gelmesinin sebebi o torku anormal yüksek bir devirde (10 bin devir) vermesidir. Normalde insanlar sürekli 10 bin devirde gezmezler, o yüzden de 5 - 6 bin devirde gelen tork yetersiz kalıyor. Bunu Dominar 400 başlığında sayfalarca yazdım ama anlatmadım, gelince herkes anlayacak. Bu arada aslında aradığın motor tam olarak Dominar 400 fakat son hızı 150 - 160'da kalıyor. MT25'ten sonra Dominar traktör gibi çekecektir.

Motosikleti
    honda cb500f
    Seco arkadasim bi kere uslubunu duzelt.herkesin bi yorumu olur dogfu veya yanlis.oyle degil boyledir dersin bizde ogrenmis oluruz.bide altin elbiseli adamdan da iyi bildigini dusunmuyrm teknik verileri makina yuksek devir cEvirmiyr diye belirtmis 9bindevir falan.ama bu gucu ve torku yok demek degil onu bizde biliyrz.honda jazzdan alinan araba motorundan turetilmis bi makina.seviysn alir kullanirsin ama 9 bindevir 10 bin devir ceviren mktosikletlerden degilxir onu sylemeye calisyrm.bide bu nexir surekli ulkeye ve insanlara hakaret ezbdrciler falan demeler.olmadi saygiyi ve sevgiyi kaybetmeden birbirimize tecrubelerimizi aktaralim lutfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

altin elbiseli adam incelemisti izleyip ordada girebilirsiniz cok yuksek devirler cevirmiyor diye anlatmisti.bide zaten ben makineyi kotulemedim. makine soyledir bana ozelllikleri uymuyor dedim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Sues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhabalar. Yeni araaniza katildim, bir sorum olacakti. Su an icin 9 aylik mt 25 tecrubem var. Degistirmeyi dusunuyorum. Torku az geliyor. Butce olarak 18 bin civari dik oturuslu,selesi yumusak,virajda yol tutusu cok iyi, torklu bir motor istiyorum.beygir gucu 60 i pek gecmese iyi olur.37 yas,kilo 104 boy 178 cm.Motor tipi, yili, kmsi veya ikinci el degeri sorun degil.Sizce ne olabilir?
    Hocam seçenekler arasından honda NC 700 S modelinide değerlendirebilirsiniz..

2012/2013 30.000/40.000km'lerde 18-20bin arası bakımlı.

Honda NC 700 S Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri | YT.net
    4750rpm'de 60nm tork veriyor yakıt konusundada cimridir.

Tercih sizin,kazasız sürüşler.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    18.000'e bence 2 seçeneğiniz var. NC 700 ve CB 500 F. Bunlar içinde NC 700 daha yaşlı ve km fazla olur, 500 ise 1-2 yıllık ve az km'de olur. NC alırsanız CBF ile beygirleri aynı sayılır ama torku biraz daha fazladır. Kask koyma bölmesi vardır. Daha ağır olduğundan yönlendirmelerde biraz daha hantaldır. Frenleri benzerdir fakat NC'de kombine ABS var. Gidişleri arasında çok da aman aman fark yoktur ikisi de tatmin eder. NC'ye cam, top case gibi ilaveler yapılıp daha uzun ömürlü olarak ve farklı amaçlarla da kullanılır.

Ben CBR 500 almıştım tipten ötürü ama NC 700 sanki size daha iyi olur. Yok şehir içi kullanım amaç ise küçük ve daha kolay manevra yapan motor arıyorsanız CB 500 F.

İkisi de 2 silindir, titreşim yoktur.

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xmax 400 önerilir. Şehir içi ve şehir dışı çok rahat kullanırsın. Seri ve kuvvetli motor. Bagajı var.Mont ve kask elde dolaşmasın.Şekli güzel her yerde dikkat çeker.Güven verir.Sıkıldığında ikinci eli en hızlı scooterdır. takaslarda da çok tercih edilir. Aklınızda olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler