Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Opet benzinin menzili çok kısa

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Opetten ne zaman benzin alsam çok çabuk bitiyor benzin. Motorum honda spacy. 100 km de 2.5 litrenin üstüne çıkıyor. Diğer firmalardan aldığım zaman çok sorun yok. Arabaya aldığım mazot için de aynı problem geçerli. Bu tarz bir şikayeti olan başkaları var mı burada? Yoksa sorun sadece bende mi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    shell v power nitro..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    kaçak yakıt satan yere denk gelmediyseniz hepsi aynı benzini satıyor..Tüpraş dan aldıkları akaryakıta kendi geliştirdikleri katkıları ilave ederler o da en fazla yüzde 1-2 tasarruf veya performans farkı verir..
    antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yıllardır opet kullanırız her hangi bir eksisi yok aldıgınız benzin istasyonu ile alaklı olabilir
    enderbilgi ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Arabada daha hissedilir oluyor bu durum,yol bilgisayarı bile etkileniyor benzin istasyonuna göre.

benimde çekincem var. ikinci tercihim

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Benzini sürekli shellden alırım ta ki opetten alana kadar opetten bir defa aldım benzin sıkıntılı çıktı 2. Ye benzini tekrar opetten aldım ama bu sefer kendi ana yerinden... Sanki motorun sesi değişti ve menzil uzadı. Shell falan hikaye abi shellden gerek mazot gerek benzinde aldım menzili çok kısa çünkü yakıtı katkılardan dolayı ince

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tüketim öyle göz kararı ile ölçülmez. Depoyu taşacak kadar doldur. 100 km yol yap, yine taşacak kadar doldur. Kaç litre benzin aldıysan 100 km de o kadar litre yakıt yakıyorsundur ( daha düşük km yaparak orantılayarak da hesaplayabilirsin). Sonra bunu diğer marka benzin ile tekrarla ve kıyasla. Sonra sonucunu bu başlık altına yaz. Büyük ihtimal "sana öyle gelmiştir"
    essegesse bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Bir de trafik ve hava şartları da sonuca bayağı etki eder.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüketim öyle göz kararı ile ölçülmez. Depoyu taşacak kadar doldur. 100 km yol yap, yine taşacak kadar doldur. Kaç litre benzin aldıysan 100 km de o kadar litre yakıt yakıyorsundur ( daha düşük km yaparak orantılayarak da hesaplayabilirsin). Sonra bunu diğer marka benzin ile tekrarla ve kıyasla. Sonra sonucunu bu başlık altına yaz. Büyük ihtimal "sana öyle gelmiştir"
    yol şartlarıda aynı olmalı yokuş yukarı veya karşıdan esen rüzgar gibi etkenlerde yakıtı etkiler
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu ara Opetten çok şikayet var

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yenisahra tarafında yolda kaldım. Ordaki shell'den benzin aldım. Benzin pis çıktı. Zam yapılmadan bir önceki gündü. Herkes deposunu fullemek için sıraya giriyordu. Her zaman shell alırım ama bunlar gibi şerefsizler olabiliyor. Geçen gün önünden geçerken baktım kapatmışlar zaten.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben genellikle sehir icindeki ve denetimli olan benzinlikden aliyorum ornegin benim oturdugum yerdeki benzinliklerde benzin cok fazla satilmaz genelde lpg satilir ama tunali hilmide genel olarak lpgli arac yok ya benzinli yada dizel böylelikle benzin surekli taze kaliyor ayrica bu tarz bolgedeki pompacilar daha özverili is yapıyor

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Daha önce denemesini shell ile çok yaptım. Menzil kısa yanması kuvvetsiz çiğ atıyor. Sonra evimin dibindeki pars petrolden aldım çok memnun kaldım. Bi süre denedim. O andan itibaren büyük firmalardan almayı kestim. Sonuçta genellikle karadüzen motosikletlere biniyorum. Depoya tükürsem onu bile yakar :D
    Mikuni bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hep 20 liralik aliyorum, mutemadiyen menzil kisalmakta. Yoksa zam mi geliyor ha bire
    telike bunu beğendi.

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    2 aydır otomobilime Opet - Eyüp Merkez'den benzin alıyordum. Ayda 2 defa tam depo bitiriyorum.Geçtiğimiz hafta ilk defa Rami Shell'den benzin aldım.. Şu an çeyrek depo var ve bir önceki tam dolu depo ile yaptığım kadar yol yaptım. İlginç bir durum .
    Mikuni bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Lpg'de 1 litre ile 6-7 km gitmiyor Opet'te.

140'ın altına da düşmüyorum halbuki,niye bu kadar çok yakıyor ki
    Mikuni bunu beğendi.

Motosikleti
    2017-Cbr 250 R Hrc
    Aynı durum bende de geçerli arabamda benzinde de gazda da depoyu fulleyip deniyorum shelle göre depoda rahat 50 ile 100 km arası km daha az menzil yaptığını gördüm ancak şu da var bulunduğum şehir itibariyle gazı da benzinide en uygun veren firma şu an opet.Yani mesafe-tutar karşılaştırılması yapıldığında hemen hemen aynıya geliyor.Ancak yine de bu durum insanı için rahat bir şekilde kullanmana engel oluyor,kişilerin kendi tercihine bağlı sonuç itibariyle.. Saygılar

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Bu durumun markalarla alakası yok, ya sen yanlış hesaplıyorsun ya da benzin aldığın yer benzinde oynama yapıyor, yakıt alırken saati çevirecek bir uygulama yapıyorlar. Bunlar olmayan şeyler değil oluyor, zamanında başıma geldi yine bir opette. Ve motosiklet kullandım kullanalı opetleri tercih ederim sadece 1 kez sorunla karşılaştım. Menzili bence en iyi olan 2 şirketten biridir. İlki opet ikincisi BP Menzili en kısa olan shell dir. Yanıcılığı yüksek tüketimi fazladır

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    valla shell power alıyorum kafam rahat hem performans farkediyor hem de yol.. çok memnunum tavsiye ederim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)