Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bayan Ekipmanları Hakkında . .

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Bu arada eğer vize ve dil sorununuz yoksa Almanya'dan almanızı öneririm. Keza totalde uçak+otel ücretinizi eklediğinizde dahi bu kadar ekipmanla çok daha uygun olacaktır. Daha önce Fransa ve İtalya'dan alışveriş yaptım ama onlarla dahi arada ciddi fark oluyor. Tahminimce bunun sebebi Almanların marka fazlalığı ve bana göre kalitesi çok daha iyidir. _Ki rekabet fiyata yansıyor. Kendi adıma birkaç parça enduro malzemesi, yeni kask ve eldiven için ay sonu gideceğim ve bu anlamda size de aşağıdaki siteleri incelemenizi öneririm. TR'de 830 TL olan Nolan kask sitede 530 TL ki fark Shoei kask ve Dianese ürünlerde ne kadar olur siz düşünün. Hatta ayıp olacak ama yeni başlayacak bir kız arkadaşım için de mağazadan malzeme bakıp oradan almayı düşünüyoruz. Bu arada kısa ve belki romantik bir tatil de yapmış olursunuz. İşinize yarayabilir. Güzel ve kazasız sürüşler. Umarım kadın sürücülerin sayısı sizden imrenen arkadaşlarınızla bolca artar.

http://www.fc-moto.de/
    https://www.louis-moto.co.uk/
    Seduje bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Ben seçimlerinizi beğendim,örnekteki botlara bayıldımSiyahı bende çok severim ama ileride alırsam lacivert tulum düşünüyorum ve Levent Beyin paylaştığı botlar gibi.Tulum daha güvenlikli geliyor bana tulum niçin araştırmıyorsunuz?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çağrı o rahatsızlık bir hafta sürüyor ya da sürmüyor. Ayak bota, botta ayağa alışıyor. Ayrıca ben botlarımı topcase'de taşımıyorum ;)
    Ayrıca seni kınıyorum ;P

http://i.hizliresim.com/Mo1O71.jpg

http://i.hizliresim.com/5LNZW5.png
    llk bot aldigimda , herkes ayagi sikacak rahatsiz edecek , sonra alisacaksin dedi. Biraz genisleyecek hatta bollasacak dedi. Ben hic sorun yasamadim, resmen motor harici gunluk yasantimda dahi bazen giydim. Ne acilma oldu , ne de ilk zamanlarda dahi sıkma ya da rahatsizlik hissi. Ben botla ilgili oldugunu dusunuyorum ya da ayakla

Model deneme imkani varsa deneyin bence.

Seduje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL ABS
    Alıntı Yilldiray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada eğer vize ve dil sorununuz yoksa Almanya'dan almanızı öneririm. Keza totalde uçak+otel ücretinizi eklediğinizde dahi bu kadar ekipmanla çok daha uygun olacaktır. Daha önce Fransa ve İtalya'dan alışveriş yaptım ama onlarla dahi arada ciddi fark oluyor. Tahminimce bunun sebebi Almanların marka fazlalığı ve bana göre kalitesi çok daha iyidir. _Ki rekabet fiyata yansıyor. Kendi adıma birkaç parça enduro malzemesi, yeni kask ve eldiven için ay sonu gideceğim ve bu anlamda size de aşağıdaki siteleri incelemenizi öneririm. TR'de 830 TL olan Nolan kask sitede 530 TL ki fark Shoei kask ve Dianese ürünlerde ne kadar olur siz düşünün. Hatta ayıp olacak ama yeni başlayacak bir kız arkadaşım için de mağazadan malzeme bakıp oradan almayı düşünüyoruz. Bu arada kısa ve belki romantik bir tatil de yapmış olursunuz. İşinize yarayabilir. Güzel ve kazasız sürüşler. Umarım kadın sürücülerin sayısı sizden imrenen arkadaşlarınızla bolca artar.

Fiyatlar dediğiniz gibi baya fark ediyor imkanım olsa mutlaka gider alırdım da izin vs halledemem sanırım şu dönemlerde belki 2. set kıyafet dizersem ilerde kısmet olursa alırım yurt dışından

Ben senelerdir diretiyordum da anca ikna edebildim çok geç olsada alabildim motorsikletimi. Aslında kadınlar diretirse bir şekilde kazanıyorlar.
    sadece hayaller hedeflerden baskı yüzünden vaz geçmemeyi öğrenmek yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seçimlerinizi beğendim,örnekteki botlara bayıldımSiyahı bende çok severim ama ileride alırsam lacivert tulum düşünüyorum ve Levent Beyin paylaştığı botlar gibi.Tulum daha güvenlikli geliyor bana tulum niçin araştırmıyorsunuz?
    Tulum istiyordum aslında ama herkes yok kullanışsız yok vs vs dedi. Ben normal hayatımda da tulum giymeyi severim bana daha pratik geliyor. Baya araştırdım nereye sorsam tulum yok dedi kadınlar için sonra pes ettim araştırmayı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    llk bot aldigimda , herkes ayagi sikacak rahatsiz edecek , sonra alisacaksin dedi. Biraz genisleyecek hatta bollasacak dedi. Ben hic sorun yasamadim, resmen motor harici gunluk yasantimda dahi bazen giydim. Ne acilma oldu , ne de ilk zamanlarda dahi sıkma ya da rahatsizlik hissi. Ben botla ilgili oldugunu dusunuyorum ya da ayakla

evet denemek istiyorum bir kaç modeli ve markayı almadan önce çünkü çok beğensemde yok bununla yapamam diyebilirim giydikten sonra. Herkesin fikrine göre ortak bir karar vereceğim bakalım inşallah bende de sizin gibi sorunsuz olur kıyafetlerim ^_^
    Don't believe me, just watch . .

Motosikleti
    MT-25
    Maddi durum nedir bilmem , dainesse bot fiyatlari malum , 340 kusur tl liraya gagerna tercih ettim. Indirimleri sitelerden takip edin, hondaninkinde inanilmaz indirim denk geldi, normalde bot fiyati 600 kusurlerdeydi nerdeyse yari yariya denk getirdim. Pantolon icin maalesef buyuk indirimler olmuyor. Indirime girer girmez de hemen tukeniyor. Ama bot eldiven de indirimler nerdeyse yari yariya. Cekette pantolona nazaran guzel indirimler yakalarsiniz .. normalde 200 euro olan eldiveni 80 tl ye aldim .

Cift katli mevsimlik dusunuyosaniz bedene dikkat edin hem mont hem pantolon icin. Icinde kislik kismi varken cuk oturuyorken cikarinca bol kalabiliyor.

Istanbulda sadece bayanlara yonelik ekipman satan bir dukkan var , e sayfa olarakta urunleri bulabilirsiniz internette.

Totalde cikan rakami inanilmaz indirmek mumkun haberiniz olsun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fc den kask aldım aldım yarı fiyatına yanlız indirimli olanlar eski üretim elde kalmışlar oluyo

Motosikleti
    Maddi durum nedir bilmem , dainesse bot fiyatlari malum , 340 kusur tl liraya gagerna tercih ettim. Indirimleri sitelerden takip edin, hondaninkinde inanilmaz indirim denk geldi, normalde bot fiyati 600 kusurlerdeydi nerdeyse yari yariya denk getirdim. Pantolon icin maalesef buyuk indirimler olmuyor. Indirime girer girmez de hemen tukeniyor. Ama bot eldiven de indirimler nerdeyse yari yariya. Cekette pantolona nazaran guzel indirimler yakalarsiniz .. normalde 200 euro olan eldiveni 80 tl ye aldim .

Cift katli mevsimlik dusunuyosaniz bedene dikkat edin hem mont hem pantolon icin. Icinde kislik kismi varken cuk oturuyorken cikarinca bol kalabiliyor.

Istanbulda sadece bayanlara yonelik ekipman satan bir dukkan var , e sayfa olarakta urunleri bulabilirsiniz internette.

Totalde cikan rakami inanilmaz indirmek mumkun haberiniz olsun.
    Bütçe olarak şöyle söyleyeyim kredi çekip aldım motoru tabii ben hesapladığımda Euro zıplamamıştı bu kadar :D
    Bakındım ettim biraz daha iyi olsun falan deyince revit seti baktım çift parçalı içi çıkanlardan derken baktım aşmışım hesaplarımı. Sonra bu kadar çıkmışken beden dianese bakmayayım dedim nasılsa borç ödeyeceğim olduğu gibi maaşla biraz daha borca girerim dedim. Cumartesi de 6 ya kadar çalıştığımdan çok gezip fiyat karşılaştırma şansım olmuyor. Aslında model marka kesinleştirsem ki %75 belli ona göre bir gün izin alıp halledeceğim bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc den kask aldım aldım yarı fiyatına yanlız indirimli olanlar eski üretim elde kalmışlar oluyo
    Ben de ayırmıştım kaskı da koşturmaca ve yorgunluktan tarihine bakmak aklıma gelmedi almadan önce mutlaka öğreneceğim. En önemli şey o çünkü. Eve gelince de aklıma geldi nasıl sormadım bakmadım diye kendime kızdım

Motosikleti
    Café Racer
    Yurt dışından sipariş verin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Racing bot sikma yapar beybisi tabi ayakta onemli

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Sağlıklı keyifli sürüşler dilerim.
    Şimdi tabiki ilave bakış açısından zarar gelmez.

Ben bir CBF150 kullanıcısı olarak bir CBF150 kullanıcısına bu montu ve pantolonu öneririm.
    ama bir "Ninja" kullanıcısına bu mont ve pantolonu önermem.

Neden mi?
    Bu trafikte erkek spor motosiklet kullanıcıları dahi arabalar tarafından bolca sıkıştırılırken siz daha çok tacize maruz kalacaksınız.
    Hiç tacize maruz kalmasanız dahi şehrin yoğun trafiği içinde aralardan hızlanıp kaçma ihtiyacı duyacaksınız.
    Motorunuzda da kaçma kabiliyeti var.
    Motorunuz kaçmaya başladığınızda eğer arazi-cross sürüşü yapıyorsanız o ilk postlarda görülen sırt, göğüs, kalça vb korumaları asıl işlevi görür ki; arazi yarışçılarınıza dikkat ettiğinizde her tarafında koruma plakaları olduğunu görürsünüz.

Ama iş asfalt üzerine geldiğinde işin rengi değişir.
    Asfalt üzerideki kazalarda size en çok zararı verecek olan şey sürüklenme sonucu oluşacak asfalt sürtünmesidir.
    Bu yüzden spor motor kullanıcılarının bufalo derisi veya kevlar destekli ürünler gibi yüksek sürtünme direnci olan ürünlerden kullanması gerekir.
    MotoGP gibi motosiklet yarışlarında 365gün deri tulum giymelerinin nedeni budur.
    Spor motorlar üzerinde deri kıyafetlerin yaygın olmasının ana nedeni budur.

Ne bu mont ve pantolon nede ilk mesajlardaki plakalar size sürtünme koruması sağlamayacaktır.
    Yağmurda ve özellliklede kuruda motorunuzu trafikde kaçarken kaydırırsanız bu güzel mont ve pantolon asfalt üzerindeki sürüklenmenizin ilk metrelerinde parçalanacaktır ve sonrası dram olacaktır.

Yani özetle demem o dur ki;
    spor bir motorun üstündeyseniz mutlaka;
    pantolonunuz kevlar tipi pantolon,
    ceketiniz kevlar destekli veya yırtılmaya-aşınma dirençli tasarlanan dana-bufalo derisi tarzı ceketlerden olsun.

sağlıklı keyifli sürüşler dilerim
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing bot sikma yapar beybisi tabi ayakta onemli
    Bene hic sikma yapmadi beybisi tabi aykta onemli.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bene hic sikma yapmadi beybisi tabi aykta onemli.
    Oluroyle arada.. Fazla saapmamak
    Alzim:p

Motosikleti
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı keyifli sürüşler dilerim.
    Şimdi tabiki ilave bakış açısından zarar gelmez.

Ben bir CBF150 kullanıcısı olarak bir CBF150 kullanıcısına bu montu ve pantolonu öneririm.
    ama bir "Ninja" kullanıcısına bu mont ve pantolonu önermem.

Neden mi?
    Bu trafikte erkek spor motosiklet kullanıcıları dahi arabalar tarafından bolca sıkıştırılırken siz daha çok tacize maruz kalacaksınız.
    Hiç tacize maruz kalmasanız dahi şehrin yoğun trafiği içinde aralardan hızlanıp kaçma ihtiyacı duyacaksınız.
    Motorunuzda da kaçma kabiliyeti var.
    Motorunuz kaçmaya başladığınızda eğer arazi-cross sürüşü yapıyorsanız o ilk postlarda görülen sırt, göğüs, kalça vb korumaları asıl işlevi görür ki; arazi yarışçılarınıza dikkat ettiğinizde her tarafında koruma plakaları olduğunu görürsünüz.

Ama iş asfalt üzerine geldiğinde işin rengi değişir.
    Asfalt üzerideki kazalarda size en çok zararı verecek olan şey sürüklenme sonucu oluşacak asfalt sürtünmesidir.
    Bu yüzden spor motor kullanıcılarının bufalo derisi veya kevlar destekli ürünler gibi yüksek sürtünme direnci olan ürünlerden kullanması gerekir.
    MotoGP gibi motosiklet yarışlarında 365gün deri tulum giymelerinin nedeni budur.
    Spor motorlar üzerinde deri kıyafetlerin yaygın olmasının ana nedeni budur.

Ne bu mont ve pantolon nede ilk mesajlardaki plakalar size sürtünme koruması sağlamayacaktır.
    Yağmurda ve özellliklede kuruda motorunuzu trafikde kaçarken kaydırırsanız bu güzel mont ve pantolon asfalt üzerindeki sürüklenmenizin ilk metrelerinde parçalanacaktır ve sonrası dram olacaktır.

Yani özetle demem o dur ki;
    spor bir motorun üstündeyseniz mutlaka;
    pantolonunuz kevlar tipi pantolon,
    ceketiniz kevlar destekli veya yırtılmaya-aşınma dirençli tasarlanan dana-bufalo derisi tarzı ceketlerden olsun.

sağlıklı keyifli sürüşler dilerim

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    İlk başta almak istediğim kıyafet senelerdir tulumdu, fakat herkes bana tulumun zor olacağını vs vs direterek vazgeçirmeye çalıştı. Yakın zamanda motoru aldıktan sonra ise deri kıyafetleri kimse önermedi. Ben de onun üzerine ileride alırım borçlarımı bitince diyerek daha ekonomik bir set dizdim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O botlar kışlık mı ? Üzerinde delikler var da...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Yilldiray adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sizin gittiğiniz zamanlardan buyana çok şey değişti.Euro oldu 3.90 bazı aksesuarlar daha pahalıya geliyor.Ben hollandadan berik,alpinestars,spidi tulum falan bakıyorum hollanda markası olan difi bile şuan için alınacak gibi değil.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben sizin mesajdan sonra yazılan diğer mesajları pek okumadım. Aynı şeyleri söylüyor olursam kusura bakmayın.

Anladığım kadarıyla maximum koruma istiyorsunuz. Seçtiğiniz ekipmanlar size bu şekilde yeterli korumayı sağlayacaktır. Deri olsa tabii daha iyi ama bu cordura kumaşlar da sürtünmeye karşı gayet dayanıklılar. Sadece eldiveni farklı almanız daha iyi olur. Parmaklarda daha sert korumalar olan, hatta belki bilek koruması olan modellere bakın.

Dainese ve Alpinestars bu işte zaten çok iyiler. Fakat BMW'nin kıyafetlerinin bazılarında diz korumaları ve dirsek korumaları diğer markalara göre çok daha geniş ve kalın oluyor. Bütçe konusunda Dainese x2 ödersiniz ama koruma takıntınız varsa bakmanızı öneririm.
    Seduje bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin mesajdan sonra yazılan diğer mesajları pek okumadım. Aynı şeyleri söylüyor olursam kusura bakmayın.

Anladığım kadarıyla maximum koruma istiyorsunuz. Seçtiğiniz ekipmanlar size bu şekilde yeterli korumayı sağlayacaktır. Deri olsa tabii daha iyi ama bu cordura kumaşlar da sürtünmeye karşı gayet dayanıklılar. Sadece eldiveni farklı almanız daha iyi olur. Parmaklarda daha sert korumalar olan, hatta belki bilek koruması olan modellere bakın.

Dainese ve Alpinestars bu işte zaten çok iyiler. Fakat BMW'nin kıyafetlerinin bazılarında diz korumaları ve dirsek korumaları diğer markalara göre çok daha geniş ve kalın oluyor. Bütçe konusunda Dainese x2 ödersiniz ama koruma takıntınız varsa bakmanızı öneririm.
    Est. Olur mu hiç öyle şey şuan benden deneyimli tecrübeli bilgili olan herkesin yorumuna ve tavsiyesine ihtiyacım var.
    Koruma takıntısı şöyle oldu bir kaza geçirdim geçen yaz motor kazası değildi paten kazasıydı fakat dizlerimi Peri etmeye yetti açıkçası minibüs ün altında kalmama ramak kalmıştı dizlerimi komple asfaltta bıraktım desem yeri var ama buna da çok şükür , haliyle can acısı olunca durumlar biraz değişiyor çok bütçe ayırmamış olsamda zorlayıp bir tık kaliteli ürünler almaya özen gösteriyorum. Uçan kuşa borcum var o ayrı
    Belki borcum bittikten sonra dediğiniz BMW nin kıyafetlerinden alırım ama şuan kasko sigorta bitirecek beni diye tahmin ediyorum.
    Şimdi alelade kıyafet olsun diye de bir şey almak istemiyorum hele ki daha yeni bir motor kullanıcısıyken sonra çok iyi şeyler almanın mantığı kalmıyor zaten bir yerlerimi yetersiz ekipmandan dolayı kırıp yaraladıktan sonra 2 katı masraf artı can acısı çekmenin mantığı kalmıyor. Yaştan da kaynaklı biraz mantıklı kararlar vermeye çalışıyorum. Motor orda yattıkça içim gitmiyor mu gidiyor binmek için sabırsızlanıyorum o ayrı

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayanı bilmem de "kadın" bir motorcu için başlangıç açısından güzel ekipmanlar.

ilginçtir; kadının sosyalliğini ve cinsiyetini yok eden şu hitap şekli erkeklerden çok kadınlar kullanıyor. Biz bağyanızz. Onlar kabullenince biz de -bağyann evet bağyann. benim boyunduruğum altında- algısı iyice bir yerleşiyor.

Kelime bir kere "bay"dan türemiş, ne hitap, ne cinsiyet ayrımı, ne kimlik belirtiyor. Hakaret gibi birşey, ısrarla neden kullanılır bilmem. Olayın feminizmle falan da alakası yok, biri bana -oğlan- dese ağzını burnunu eline veririm şahsen. Kadınlarda bu durumu bir kabullenme mevcut. Ataerkil toplumda bu kabullenme hiç iyi birşey değil.

Ha, biz onu hitap için kullanıyoruz, tanımadığımız birine hitap ederken bağyann demicez de -kadın bakar mısın- mı diyeceğiz dersen, güzel Türkçemiz onu da düşünüp "hanımefendi" diye bir sözcük icat etmiş.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayanı bilmem de "kadın" bir motorcu için başlangıç açısından güzel ekipmanlar.

ilginçtir; kadının sosyalliğini ve cinsiyetini yok eden şu hitap şekli erkeklerden çok kadınlar kullanıyor. Biz bağyanızz. Onlar kabullenince biz de -bağyann evet bağyann. benim boyunduruğum altında- algısı iyice bir yerleşiyor.

Kelime bir kere "bay"dan türemiş, ne hitap, ne cinsiyet ayrımı, ne kimlik belirtiyor. Hakaret gibi birşey, ısrarla neden kullanılır bilmem. Olayın feminizmle falan da alakası yok, biri bana -oğlan- dese ağzını burnunu eline veririm şahsen. Kadınlarda bu durumu bir kabullenme mevcut. Ataerkil toplumda bu kabullenme hiç iyi birşey değil.

Ha, biz onu hitap için kullanıyoruz, tanımadığımız birine hitap ederken bağyann demicez de -kadın bakar mısın- mı diyeceğiz dersen, güzel Türkçemiz onu da düşünüp "hanımefendi" diye bir sözcük icat etmiş.
    Şahsen yapacağın şeyi okuyunca haykırdım resmen :D

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    @Seduje o zaman ekipmanlar gayet iyi. Eldiveni değiştirin sadece. Revitt ya da Alpinestars'ın eldivenler daha iyi. Günlük değil de haftasonu kullanacaksanız da bu bot yerine racing bot alın. Tabii full sırt korumayı da aldınız farzediyorum. Böylece süper bir koruma seviyesine ulaşırsınız. (Tabii motosiklette ne kadar süper olursa)

Bu arada daha ucuza da yine aynı şekilde korunma şansınız var. Sizin aldıklarınız neredeyse en iyi ekipmanlar, ekstra konforunuzu artırırsınız özellikle kask konusunda.

Ben de sizin gibiyim, borç harç edip motordan çok ekipmana para yatırmıştım ilk motorumda. Tabii ekipman sonrası da eğitim geliyor. Trafiğe çıkmadan önce en önemli şey.
    Seduje bunu beğendi.
    Hayatı güzelleştiren mekanikler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)