Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Alma Süreci

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    ehliyet almak için hangi süreçlerden geçiliyor ve kaç ay sürer ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    B Ehliyetin varsa işin kolay. Yazılı sınava girmeden sadece direksiyon sınavına giriyorsun. Bunun için Sürücü kursuna yazılman gerek. Evrak toplama işi kolay. İlk direksiyon sınavı için biraz bekleyebilirsin. Bir ya da iki ay sonra sınav oluyor. Sınavdan geçersen ehliyet kursu sertifika veriyor. Bir iki hafta sürebilir. Sonra Emniyetten randevu alarak ehliyet almaya gidiyorsun. Randevu şu an için 3 ya da 4 ay sonraya veriyorlar. O yüzden bence ehliyet kursuna yazılInca hemen randevu al. Toplamda değişken olmakla birlikte 3 - 4 ay falan sürebilir.

Motosikleti
    -
    B EHLIYETIN YOKSA...muayene ve evrak ıslemlerı , kurs ve sınav , sonrasında emnıyet randevusu derken,ehlıyetı alıp cuzdanına koyman ramazanı bulur mayıs hazıran ayları en erken.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E yok artık oldu olacak simdi basvuralım 3 yil sonra alalım. Ramazan en erken ne demek ya?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    Oha yani tır ehliyetimi alıyoz alt tarafı motosiklet ehliyeti alcaz 3 ay bile çok

Motosikleti
    X-Max 250
    Ben bu sürecin içindeyim, B ehliyetim var, kursa bu hafta yazıldım ve yarın son belgeleri teslim edeceğim. Şubatın ilk haftasındaki pratik sınava gireceğim ve başarılı olursam Şubat sonuna kadar ehliyetimi almış olacağım.

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    randevu alirken yakininizdaki ilcelerin yada varsa daha.kucuk bir ilin emniyetinden randevu alin sira olmuyor ben izmirde oturuyorum yazin Artvinde idim orada yarin ki gune randevu aldim sabah gidip verdim evraklari , (izmirde 7 ay doluydu randevular ) sonra bi kagit veriyorlar surucu belgesi sorulunca goster diye gecici bi kagit 10 gune.kadar da verdigin adrese geliyor ehliyetiniz

Benim probleblemim cok ilginc ben 25 yasindayim 5 ay sonra a2 ehliyetim 2 seneyi doldurucak bu sureden once a ehliyet almak icin kurs parasi mi odemem gerekiyor ?

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    B Sınıfı ehliyetim var. Kasım ayı başında sürücü kursuna kaydoldum. Aralık ayının üç veya dördünde direksiyon sınavına girdim. Sürücü kursundan sertifikamı aldıktan sonra Ocak ayının beşine (yani dün) randevu aldım. Evraklarımı verdim ve geçici ehliyeti aldım. Bi on gün sonra da heralde ehliyetim verdiğim adrese gelecekmiş.. Benim de tavsiyem randevu almak için acele eden. Ayrıca arkadaşların dedeği gibi civar ilçelerde randevu için erken tarihler olabiliyor.

Motosikleti
    -
    Yorum degıl bılgı paylasayım kı usttekı mesajıma katılmayan bırde boyle dusunmeyı denesın.

2016 yılında 6 olan sınav sayısı 5e dusuruldu.

en yakın sınav 11 subat da , bu arkadas buna yetısırse ne ala cunku vaktı kalmadı yazılı sınav + dıreksıyon sınavına .

daha onceden ehlıyetı olmayanlar ıcın sonrakı ılk sınav 20 mayıs 2017 tekrar yazıyorum 20 mayıs 2017 ,yanı ehlıyetı cuzdanına koyması yukardada yazdıgım gıbı haziran ayı olacaktır.

daha onceden ehlıyetı varsa orası ayrı 25 subattakı dıreksıyon sınavına yetısıp martta da ehlıyetı cuzdana koyabılır.

http://www.gelisimsurucu.com/kursdonemleri

Motosikleti
    pulsar 200ns
    ben yaklasık 3ayda almıstım ama dogum gunumden 20gun onceydı yazılı sınav o yuzden ccok bekledım abim 2ayda almıştı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)