Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 nin ilk kötü haberi kawasaki'den. (Fiyatlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda ve Yamaha fiyatları açıklansın bakalım neler olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    271,800 tl fiyatıyla H2R a bu parayı verip alacak adam varmıdır türkiyede acaba,,eğer varsa adamın kendisini yakından bir görmek isterdim

Nc750X'in 32 bin liralık ön sipariş fiyatı, Kawasaki'de 500cc üzeri motorlarda giriş fiyatı (eski Er6n, yeni Z650).

Honda'nın Nc750s'in 28 bin liralık fiyatı da tahminen piyasadaki 500cc üzeri en ucuz motosiklet olabilir.

Mt-09'a rakip diye yaptıkları Z900'ün 42 bin liralık fiyatı ondan fazla olarak quickshifter, A-b modları, çekiş kontrol ve kaydırmalı debriyaja sahîp yeni mt-09'un fiyatının kaç olabileceği hakkında fikir veriyor.

Yine Suzuki ve Kawasaki'de giriş çıplakları olan Sv650 ve Z650'nin 32 bin lîralık fiyatları, Yamaha'nın girîş çıplağı olan Mt-07'nin de 30-32 arası olabileceğini gösteriyor.

Bu sene Doğan grubu da dahil pek çok firma döviz kurunu örneğin euroyu 3,9-4,2'den hesaplayıp bütün sene aynı tl fiyatla devam etmeyi planlıyormuş.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler, Honda geçen hafta "ocak sonuna " kadar geçerli olacak fiyatlarını açıkladı. Suzuki ve yamaha yi bekliyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    başımız sağolsun....
    alım gücümüz artık yok nese ülke kalkınıyor sıkıntı yok
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başımız sağolsun....
    alım gücümüz artık yok nese ülke kalkınıyor sıkıntı yok
    Katılıyorum.

Ne kadar fakirleştiğimizi ancak bu fiyatlar sayesinde anlayabiliyoruz.
    Mustaphalanx ve burak burk bunu beğendiler.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Versy 300 düşünüyordum ama malesef sanırım.Son umut vstrom 250.Onda da hayal kırıklığına uğramayız inşallah
    Pulsar41 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu süreç doğru. Ama bu süreç Z-Moto'ya da zarar verir. Z-Moto'nun aklı varsa bu sürece girmemek için kar marjını azaltır, satışı yüksek tutarak karını sabit tutar. Aksi halde, dediğiniz gibi Kawasaki zarar etmez, Z-Moto zarar eder. Zaten bu işlerde asıl para satıştan değil, servisten elde ediliyor diye biliyorum. Satışınız az olursa servisiniz de az olur.
    Ekonomi biraz kötü olsa dediğiniz doğru. Hele hele biraz durgunluktan sonra düzelme ihtimali olsa kesin izlenecek yol bu. Ama durum bayağı, bayağı kötü. İşsizlik arttı, ihracat düştü, ekonomi yüzde 2.8 küçüldü, savaşa girdik, ülkenin her tarafında bombalar patlıyor, paramızın değeri her geçen gün eriyip yok oluyor, hukuk yok, rejim değişti değişecek. Fiyatlarda oynamayla durumu kurtarma noktasında değiliz gibi geliyor bana. Bir sürü şirketin başına gelen Z-Moto'nun da başına gelecek, ve küçülmek zorunda kalacak.
    Yilldiray bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    İnsanların alım kararlarını etkileyen en önemli faktörlerden birisi " beklentileri " dir. Kişinin gelecek ile ilgili beklentileri olumsuz ise tüketim kararlarını erteler ve önceliklendirme
    yaparak ihtyaclarini karşılar. Bu yıl maalesef zor geçecek,birçok şirketi sıkıntılar iflaslar bekliyor. Ekonomide geçişkenlik diye bir süreç vardır. Yaşanan sıkıntıların etkilerini görebilmek için zaman gerekir. Krizin varlığını 3 yıldır söylüyordum, sadece zaman ve süreç meselesiydi etkileri görebilmek. Maalesef 2017 ve sonrası için iyimser birşeyler söylemek mümkün gözükmüyor.

Firmaların fiyatlarını değerlendirirken euro veya usd üzerinden dgerlendirirsek gerçek anlamda zam oranına ulaşabiliriz. Tl bazindaki fiyatlar tuketicileri yanıltıyor. 2 yıl once 10.000 euro olan motor su an 10.200 euro fakat tl nin doviz karşısındaki değer kaybı tuketiciyi yanıltıyor. Maalesef gelişmekte olan ülkelerin problemi şu, gelirimiz local para biriminden fakat harcamalarımiz doviz ve dovize bagli mallar uzerinden. Büyük resimde yani ülke ölçeğinde "cari açık " yol açan yapısal sorunun sebebi budur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi Çin/Hint fanatiği olacağıma Japon fanatiği olurum, senin gibi çer-çöpe para verecek kadar da ''zengin'' değilim.
    Bilgisiz olunca böyle oluyor. Alacak paran olmasa ben seni görürdüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama nostalji ya ondan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Çer çöp? Yapmayın yahu daha neler?

Çinin her motoru kötü değil ki? Hele ki hintliler hiç fena motosikletler yapmıyorlar artık. Benelli zaten italyan ona da laf yok. Motosiklet=Japon mantığı çok yanlış. Tamam teknoloji ve kalite olarak diğer menşei motosiklet modelleri, bazı japonlardan belki bir tık geride olabilirler ama bence fiyatına göre gayet makul ve mantıklı seçimler. Bajaj pulsar ve duke 200 örneğini araştırmanızı öneririm. Dukenin parçalarında bajaj amblemi var! Bu mantıkla Avusturyalı KTM Duke çöp?

Fiyat performansa oranladığınızda bu makineler alternatiftir. Kimse kalite olarak bu motosikletlerin japonlardan daha iyi olduğunu bence iddia etmemeli. Ufak tefek sıkıntılar elbette ki çıkar. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte dimi?

Fanatikliğin luzmu yok. Devir ekonomi devri. Benim imkanım vardı bütün motorlarımı japon marka tercih ettim. Ama mantıklı gelmezse, diğer menşei markalar daha iyi alternatifler sunarsa ve kalite olarak içime sinerse Bajaj da alırım, Benelli de alırım, Mondial de alırım, Yuki de alırım. İmkanı olmayan herkes bu motosikletleri tercih etmeli. Rekabet olmazsa malum satış politikalarıyla bugün bir CBF 150/YBR 125 10000tlye satılabilirdi...

Benim görüşüm henüz canlısını görmedik tabi ama, kağıt üstündeki verilere göre 28100tl versys için bence oldukça fazla. Lakin gelecek alternatiflerin fiyatları Versys'in fiyatlarına çok yakın olursa, tabiki de versys tercih edilmeli.

Sağlıcakla...
    Muhatap olma bu adamla.. Saçma sapan taraflı yorumlarıyla bıktırdı artık. Ona göre parası olmayan motor almasın. Muhtemelen ya kendisinin ya da ailesinin birilerinin Japon motor bayiliği var.

Versys 650 ile Versys 650 limited edition farkı sadece renkten mi ibaret?

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisiz olunca böyle oluyor. Alacak paran olmasa ben seni görürdüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Muhatap olma bu adamla.. Saçma sapan taraflı yorumlarıyla bıktırdı artık. Ona göre parası olmayan motor almasın. Muhtemelen ya kendisinin ya da ailesinin birilerinin Japon motor bayiliği var.
    Yahu muhatap olunmayacak bişi yok, o kişinin de bize fanatik gelebilecek farklı bir bakış açısı var. Bu kişiye bişileri anlatıp düşündürmek lazım belki? O da bizim forum arkadaşımız dışlamak diye bişi zaten mümkün değil. Bize göre belki olaylara farklı açıdan bakamıyor olabilir. Farklı bir bakış açısı her zaman iyidir, bunu anlatmaya çalışıyorum.

Farklı bir boyut daha var ve bu gerçekten hoş değil fanatizm. Sempatizanlık ve Fanatizm sonucu fanatik yaklaşımlar hayatın her alanında insanları birbirine düşman eder. Mühim olan bize göre olan hakikati, bizi anlayabilmesi için karşıdaki kişiye aktarabilmektir.

Saygı herşeydir ve saygı gösterebilmek bir erdemdir. Huzur için birbirimize her daim saygılı olalım.
    Salurbey, SAZMAN ve kilhan bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu kur dalgası rx3u niye vurmadı acaba. 1 versy 300 parasına 2 tane rx3 aliriz.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı seglopsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ev alınıyor o paralara yazık günah kardeşim. almayın bakalım satabilecekler mi?
    Nereden alınıyorsa o paralara ev,bana da bir kıyak geçip söylermisiniz ???

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Fiyatlar çok yüksek. Tabi birinci sebep vergi dilimleri. Adamlar tabiki TR için özel motor üretmeyecek ama tüketici de buna göre marka seçmeye devam edecek. Yani yine Japonlarda daha fazla ürün gamına sahip Honda-Yamaha..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Çin'den ithal olduğu ve nispeten daha kötü malzeme kullanıldığı içindir diye düşünüyorum ama tabi herkesin kendi zevki, tercihi. Umarım alanlar memnundur.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    2017yi motosikletsiz geçirecem gibi bu gidişle. Motoru sattık ama fiyatlar böyle devam ederse sadece baktıracak bana

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    fiyatlar çok yüksek almayarak tepkimizi gösterebiliriz bende 2017 de ninja 650 düşünüyodum 35 bin TL fiyat çekmişler yanından bile geçmem o motorun ben artık abartmanın alemi yok

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    Kawasaki ; Kol gibi fiyatlarla siz değerli müşterilerimizi plazamızda öpmek için sabırsızlıkla bekliyoruz!!!

Versys 300 28 Bin Lira yuh derler adama,300 cc lik motora o kadar para istenirmi el insaf!!!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Versys 300 için artık bi 3 sene falan bekleyeceğiz anlaşılan, ikinci elde ancak alabiliriz, ya da gider 7-8 bin daha ucuza 2012-2013 versys 650 mi alsak?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    300 lük motora 28 bin lira isteyen firmanın Allah belasını versin demekten başka bir çaremiz var mı (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)