Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Plakacılar Dikkat!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Tamam insanlar plakalarını gizlemesinde poliste bir zahmet bizim çalınan motosikletler için biraz uğraşsın aynı bölgeden 50 motor çalınmış , organize olduğu belli tık yok , anca birisi gaspta vb kullacakta yakalanacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet teşkilatında 22 sene mutemetlik yaptım. Ben bilmiyorum ama bu palavrayı hangi organınızdan uydurduğunuzu tahmin edebiliyorum.
    Aslında arkadaş yanlış bişey demiyor.

X sürüsüne 100 tl ceza kesiliyor. Bu para devletin kasasına giriyor. Bu para sonra yol, elektrik, su, okul, memur (polis dahil) maaşı ödeniiyor. Tamam ana gelir kaynağı devletin vergi. Ama cezalar da az para değil.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis maaşları trafik cezalarından ödenmez. Bu nasıl bir uydurmadır?

Memur maaşları bir önceki sene hesaplanir, her kurumun bütçesine konulur.

Cahil cahil yorum yapmayınız lütfen.

İkinci husus: cezalar. Cezalar kurallara uymayanlar için caydırıcı özellik taşır.
    lacivert bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Keşke polis cezalardan prim alsa. Plaka yok mu yaz cezayı. Cezanın %30 u polise prim gitsin mesela. Cep telefonuyla mı konuşuyor, yaz cezayı hop %30. 10 güne kalmaz ne kapalı plaka ne de cep telefonuyla konuşan kalır.
    espresso bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke polis cezalardan prim alsa. Plaka yok mu yaz cezayı. Cezanın %30 u polise prim gitsin mesela. Cep telefonuyla mı konuşuyor, yaz cezayı hop %30. 10 güne kalmaz ne kapalı plaka ne de cep telefonuyla konuşan kalır.
    buseferde ota boka ceza yazmaya başlarlar. Benim dayıma arabasında ezca çantasında ısı örtüsü yok diye ceza yazmıştı polis sırf ibneliğine

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buseferde ota boka ceza yazmaya başlarlar. Benim dayıma arabasında ezca çantasında ısı örtüsü yok diye ceza yazmıştı polis sırf ibneliğine
    Bahsettiğim konu birazda bu işte. Yönetmelikte var bu. Kafasına göre de konulmamış o ısı örtüsü. 1 milyon kazada 1 ihtiyaç olabilir ve onda da hayat kurtarabilir.

http://www.hepsiburada.com/yonetmeli...OTMTUP87055856

Şu ürünü alsak bitecek. Ancak bize nedense önemsiz geliyor böyle şeyler.Kaçımız aracımızda(varsa) yangın tüpünün son kullanma tarihini kontrol ettik? En iyi ihtimalle var mı var. Sonra yangın çıkıyor 5 araçtaki tüp boş çıkıyor.

Demek istediğim aracımızın koltuğundaki leke için 5 tane yıkamacı, döşemeci geziyoruz ama 15 dk ve 150 tl mizi bunlar için ayırmıyoruz.

Zamanla bu umursamazlık seviyemiz de artıyor. Şuan kimse sis farlarını sallamıyor mesela. Adam takmış sislere xenon kör ede ede geliyor. O sis farının bırak xenonu, normalinin bile açık olmaması lazım sis olmayan havada. Ama polis sis farı için tartışmak istemiyor, getirisi yok ona çünkü kotası varsa o dolsun yeter. Ee bizde de araç durdurduklarında olan muhabbet belli. Adamda etliye sütlüye dokunmadan yaşıyor.
    MD.Murat bunu beğendi.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Yüksek olsun cezalar bizim hak anca kötekten anlıyor

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Kuyruk alti plaka kullaniyorum ve defalarca polis cevirmesi gordum, herhangi bir ceza uygulanmadi. Plakam arkadan net sekilde gozukuyor ve aydinlatma var. Bilemiyorum, bence bu konuda gorunulurluk esas gibi duruyor. Gerci egzoz taktigimda ise sesden degil, teknik degisiklikten ceza yemistim. Neyin ne oldugu belli degil

BrK35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ☺️ polisin maaşı yazdığı trafik cezalarından,askerin maaşı öldürdüğü teröristin üzerinden çıkanlardan,doktorun maaşı kurtardığı insan sayısına göre vs vs. Arkadaşlar nerden uyduruyorsunuz bunları yapmayın Allah aşkına.kamu sektöründe hizmet veren personelin (polis,asker,öğretmen,doktor vs) maaşı İçinde vergilerinde bulunduğu bi bütçeden ödenir.kuralları çiğneyip kılıf aramaktan vazgeçelim.bilgimiz yoksa da atıp tutmayalım.cezalar konusuna gelince;uygulama sırasında hiçbir şekilde kişi,araç ayrım yapmaksızın kanun neyse o uygulanmalıdır (esneklik sağlanabilecek durumlar dışında).en azından olması gereken ve temennim bu şekilde.ayrıca arkadaşımızın söylediği plakamı kapatır her haltı yerim mantığıysa hiç hoş değil.hepimiz hata yapıyoruz ve ceza yiyiyoruz.insanız sonuçta.ama bilerek ve isteyerek bu tarz bi düşünceye kapılmak ne kadar mantıklı kararı size bırakıyorum.kurallara uyan diğer motosiklet sürücülerini enayi yerine koymaktır bu.herşeyi geçtim canının değeri 92 lira mı?Ne kadar güzel söyledin cezaya vereceğim parayı çoluğuma çocuğuma harcarım diye.ama bunu kuralları çiğnemeden yapsak?Allah korusun yoksa evimize hiç gidemeyebiliriz de?herşeye para olarak bakmayalım.sevdiklerimizi bizden mahrum bırakmayalım.
    HAYA'T' İLE HAYA'L' ARASINDAKİ TEK FARK 'TL' DİR.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar bari "cezalar fena" demeyin ya.

Kırmızıda geçmek. Yani kasten adam öldürmek. Cezası 205 lira.

Kusura bakmayın ama arabamın deposu 260 liraya doluyor. 1 depo mazot paramdan daha ucuza kırmızıda geçebiliyorum. Enflasyon %8-10 ilken (ki resmi olan bu. Aslında daha yüksek) %3 lük ceza artışıyla kimse caymaz. Hepimiz daha çooook ölürüz. Neden? Caydırıcı cezalarla arabacıların ümüğü sıkılmadığı için adam istediği gibi davranacak trafikte. (Ben de dahil) Sonra gelip bizi altına alacak tabi. Ölünce de iş işten geçti.

Geçen gün abimle misafirliğe yetişiyoruz. Ters yöne girdik. Hop polis dur dedi. Durumlardan benim kadar haberi olan abim "hadi hadi acelem var yaz cezayı" dedi. Polis tabi uyuz oldu ama getirdiği makbuz malesef peşin ödeme indirimiyle 75 liralık gazoz parası. Bir de polis sinirinden kendi kendine "ya bu cezalarla ben bu adamları nasıl durdurayım" diyor. Durduramazsın tabi. Şükretsinler bizi ters yöne girdik.

Çok yazık çok. 3 otuzluk paraya trafik cezalarımız var. Kim neden uyar kurallara anlamak mümkün değil. Zaten uyan da yok. Benim kadar siz de görüyorsunuz.

Şunu da belirteyim. Yıllardır eğitim, ahlak, din, kul hakkı, fetva, aile terbiyesi veya okulda eğitim falan diye olmayacak saçmalıklarla çabalanıp duruluyor. La kardeşim herife kitlersen 2-3 bin lira cezayı mum olur, put olur, sandalye olur kalır. Ne aile terbiyesi falan. Görmüyor musunuz toplumun seviyesini kimi eğiteceksiniz. Dayicaksın "acıtıcı" cezayı bak bakiim eğitim meğitim nasıl oluyor.
    BrK35 ve dodooo bunu beğendiler.

BrK35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bari "cezalar fena" demeyin ya.

Kırmızıda geçmek. Yani kasten adam öldürmek. Cezası 205 lira.

Kusura bakmayın ama arabamın deposu 260 liraya doluyor. 1 depo mazot paramdan daha ucuza kırmızıda geçebiliyorum. Enflasyon %8-10 ilken (ki resmi olan bu. Aslında daha yüksek) %3 lük ceza artışıyla kimse caymaz. Hepimiz daha çooook ölürüz. Neden? Caydırıcı cezalarla arabacıların ümüğü sıkılmadığı için adam istediği gibi davranacak trafikte. (Ben de dahil) Sonra gelip bizi altına alacak tabi. Ölünce de iş işten geçti.

Geçen gün abimle misafirliğe yetişiyoruz. Ters yöne girdik. Hop polis dur dedi. Durumlardan benim kadar haberi olan abim "hadi hadi acelem var yaz cezayı" dedi. Polis tabi uyuz oldu ama getirdiği makbuz malesef peşin ödeme indirimiyle 75 liralık gazoz parası. Bir de polis sinirinden kendi kendine "ya bu cezalarla ben bu adamları nasıl durdurayım" diyor. Durduramazsın tabi. Şükretsinler bizi ters yöne girdik.

Çok yazık çok. 3 otuzluk paraya trafik cezalarımız var. Kim neden uyar kurallara anlamak mümkün değil. Zaten uyan da yok. Benim kadar siz de görüyorsunuz.

Şunu da belirteyim. Yıllardır eğitim, ahlak, din, kul hakkı, fetva, aile terbiyesi veya okulda eğitim falan diye olmayacak saçmalıklarla çabalanıp duruluyor. La kardeşim herife kitlersen 2-3 bin lira cezayı mum olur, put olur, sandalye olur kalır. Ne aile terbiyesi falan. Görmüyor musunuz toplumun seviyesini kimi eğiteceksiniz. Dayicaksın "acıtıcı" cezayı bak bakiim eğitim meğitim nasıl oluyor.

Kesinlikle katılıyorum.maalesef kendim de dahil olmak üzere bu mantıkla çıkıyoruz trafiğe."bir musibet bin nasihatten iyidir" diye boşuna dememişler.ne kadar inkar etsek de başımıza bişey gelmeden yada yüklü bi ceza yemeden akıllanmıyoruz.radardan hatırı sayılır bir ceza yedikten sonra farkına vardım.çok şükür Aileme acı haber yollamadan o cezayı yedim ve kulağıma küpe oldu.marşa bastıktan sonra,evde bizim dönüşümüzü bekleyen birileri olduğunu aklımızdan çıkarmayalım lütfen
    HAYA'T' İLE HAYA'L' ARASINDAKİ TEK FARK 'TL' DİR.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu resimdeki plaka da sorun yaratır mı? Sadece normalden küçük ama mühürlü.

http://<a href="http://hizliresim.co...97.png</a></a>
    Plakanın ebatları Yönetmeliklere aykırı olduğu gerekçesiyle 427 TL. ceza yiyebilirsiniz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    motorla isledigim tek kural ihlali 82 levhasindan 100 civari gecmek gaza geldim yoksa yapmazdim öle seyler

Motosikleti
    Msx Sf 17
    Ya verdikleri plaka çok iğrenç ebatlarda. İğrenç gözüküyor.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Elektrikli katlanır plakalık yapmak şart oldu.
    Okuduğumuz bölümün hakkını vermek lazım.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Bende böyle bir şey uyarlacam sanırım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler