Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'da taksi için 'indi-bindi' ücreti geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    İstanbul'da dolmuşta olduğu gibi taksiye de indi bindi ücreti uygulaması getiriliyor. Takside en kısa mesafe ücreti 8.75 lira olarak belirlendi.
    İstanbul'da 2017 yılı ile birlikte taksi ücretlerinde yeni bir uygulamaya geçiliyor.

Kısa mesafa yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine İstanbul Taksiciler Odası harekete geçti. Bu şikayetleri ortadan kaldırmak için taksilerde kısa mesafe uygulaması başlatıldı. Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar olan taksi mesafesi için 'indi-bindi' uygulaması yapılacak. Bu uygulama için belirlenen ücret ise 8 lira 75 kuruş olarak kabul edildi. İstanbul Taksiciler Odası'nın hazırladığı uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından da kabul edildi.

Zaten ya bozukları yoktu ya da taksimetreyi açmayı unutuyorlardı. Hayırlı işler diyorum.
    oxus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bir süre sonra, 6 ay da olur 1 sene de olur. Açılış ücreti 8.75 lira olarak kanıksanır, taksimetreler de 8.75'in üzerine hemen saymaya başlar indi-bindi uygulaması iptal olur sonra kısa mesafeye yolcu almamalar yine başlar.
    mgora, skullz ve mustafa_325 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süre sonra, 6 ay da olur 1 sene de olur. Açılış ücreti 8.75 lira olarak kanıksanır, taksimetreler de 8.75'in üzerine hemen saymaya başlar indi-bindi uygulaması iptal olur sonra kısa mesafeye yolcu almamalar yine başlar.
    Kim ne derse desin hatta burda topa tuttsun KORSAN taksi candır!! Abi adamlar saygıdan geberiyor yahu!!
    mgora ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Bi çok arkadaşım taksi şöförü,aileleri plaka sahibi genelleme yaparak konuşuyorum,zaten iş esnasında hertürlü şerefsizliği elinden geldiği kadar yapmaya çalışan bu şöförlerin yanlışlarını düzeltecek tek uygulama gelmez,her konuda esnek yaklaşırlar birde çok ucuzmuş gibi zam getirirler,ist da ortalama min 100-200tl kazanıyor bu adamlar(sadece şöföre kalan) çok yakın arkadaşım 2gün önce yılbaşında hedefinin 2000 lira olduğunu söyledi ki geçen sene tek gece de 1700lira kazanmış. Çocuk ilkokul mezunu,liseye kayıt bile olmamış en kötü ayda neredeyse 3asgari ücret kazanan çoğu vasıfsız trafik canavarlarına birde zam için müsade ediyorlar,yazık.
    oxus ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi çok arkadaşım taksi şöförü,aileleri plaka sahibi genelleme yaparak konuşuyorum,zaten iş esnasında hertürlü şerefsizliği elinden geldiği kadar yapmaya çalışan bu şöförlerin yanlışlarını düzeltecek tek uygulama gelmez,her konuda esnek yaklaşırlar birde çok ucuzmuş gibi zam getirirler,ist da ortalama min 100-200tl kazanıyor bu adamlar(sadece şöföre kalan) çok yakın arkadaşım 2gün önce yılbaşında hedefinin 2000 lira olduğunu söyledi ki geçen sene tek gece de 1700lira kazanmış. Çocuk ilkokul mezunu,liseye kayıt bile olmamış en kötü ayda neredeyse 3asgari ücret kazanan çoğu vasıfsız trafik canavarlarına birde zam için müsade ediyorlar,yazık.
    Peki illegal yoldan kazanılan? Arabanızla yada motorunuzla bi sürtün beylikdüzünde bi kırmızı taksiye iner inmez, önce müşterinin gideceği adresin parasını, sonra yatar parası istemezse adımı değiştiririm 400tl.!!

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin hatta burda topa tuttsun KORSAN taksi candır!! Abi adamlar saygıdan geberiyor yahu!!
    Bu ülkede kullanan herkesin memnun olduğu nadir hizmetlerden birisi idi korsan taksi doğal olarak kimsenin işine gelmedi , İstanbul'daki taksilere gelince iki sefer acil taksi ihtiyacım oldu ikisinde de nefret ettim.Lafa geldi mi vergi diyen taksicilerin ortalama plaka başına ödedikleri vergiyi cidden merak ediyorum.Plaka milyon ettiğine göre bununla orantılı bir vergi olması gerekir değil mi ?

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Arıyorum korsan arkadaşımı sarı şerefsizlerle uğraşmıyorum suratlarini çekmiyorum korsan on kat daha iyi paramızla rezil olmuyoruz en azından. .

Bi gun esim kizim yanımda olmasaydı girlagina yapisacaktim srrefsiz sarı taksicinin

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıyorum korsan arkadaşımı sarı şerefsizlerle uğraşmıyorum suratlarini çekmiyorum korsan on kat daha iyi paramızla rezil olmuyoruz en azından. .

Bi gun esim kizim yanımda olmasaydı girlagina yapisacaktim srrefsiz sarı taksicinin
    Farkındamısınız korsan araçlar daha lüx daha temiz daha saygılı yaşını almış insanlar.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Uber uygulamasına da yasak geldi ...

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 senede bir alinan lisanslarla taksicilik yapilsin. Plakalar halkindir.

Motosikleti
    gt250r
    Peki illegal yoldan kazanılan? Arabanızla yada motorunuzla bi sürtün beylikdüzünde bi kırmızı taksiye iner inmez, önce müşterinin gideceği adresin parasını, sonra yatar parası istemezse adımı değiştiririm 400tl.!!
    İster istemesinede alacağı şey para olmaz,yaprak alır,sonbaharda dökülmeyeninden

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Takaide sadece taksi sahibi kazanir kayin pederim yillardir taksici adam evini zor gecindiriyor gunluk 150 tl plaka sahibine veeiyor. Yakiti koyuyor kalani kendine kac kisi binecekte para kazancak. Bence uygulama yerinde olmua yillardir zam yapilmiyor bari kisa mesafe kalkar

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Korsan taksi, kaçak elektrik hep hırsızlıktır. Ha gidip birinin motosikletini çalmışsın ha gidip korsan morsan kaçak iş yapmışsın...
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korsan taksi, kaçak elektrik hep hırsızlıktır. Ha gidip birinin motosikletini çalmışsın ha gidip korsan morsan kaçak iş yapmışsın...
    Ee sende emniyet şeridi kullanıyorsun sende potansiyel hırsızsın? Bumu yani bizi 2 dk da motosiklet hırsızı yaptın?? Gelde beylikdüzüne kırmızı taksilere bak yarısı kazalı hala günü çevirme peşindeler insan taşıdıklarını unutuyorlar. Hepsini geçtim peder 3 yıl ticaride çalıştı o zamanlar bile yüzene söylüyordum sizemi cevap veremiycem??

He bu arada uzun yola gitmek istersin gidemezsin onada surat yaparlar. Karsının taksisi değilim, trafik var....

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Korsan taksi Kaçak elektrik örneğin yanlış doğru örnek , Korsan taksi ve çok iyi bir seyyar satıcı kıyası olabilir.
    Vatandaşın parasını ödediği ve hizmet aldığı bir alan var ve tanıdığım ne kadar bastırılmadan önce korsan taksi kullanan insan varsa inanılmaz şekilde memnundu , nerede ise ailenin şöförü gibi bakıyorlardı.Taksi dedin mi ise ortaya çıkan imaj hepinizin malumu (Ben geçmiş olumsuz tecrübelerim nedeni ile yanımda birisi yoksa ve ekstrem bir durum yoksa kesinlikle binmiyorum).

Şimdi örnek şu sıraya oturdu çok nefis köfte yapan bir seyyar köfteci var (korsan taksi) , birde kötü hizmet veren , pahalı satan ama kalitesiz köfte veren bir dükkan köftecisi var (sarı taksi) , vatandaş tercihini elbette birinciden yana kullanır.

Gelelim vergi kısmına , Vergi elbette önemli , Kosan taksi Araç alırken Ötv ödüyor , taksicilere bir istisna tanındı diye hatırlıyorum.Yakıttan vergileri hepimiz ödüyoruz , geriye Taksicilerin vergi veriyoruz argümanı kalıyor.Ötv kısmını unutalım onu devletin vergi veren esnafına desteği olarak kabul edelim.
    Acaba bu plakası milyon eden araçların ortalama verdiği vergi nedir , plakasını 6-7 bin liraya kiralayan plaka sahiplerinin verdiği vergi nedir ona bakmak lazım.Ben hiç bir yerde görmüyorum demek ki dişe dokunur değil.
    Sonuç : Her zaman ki gibi halka rant uğruna kalitesiz hizmet dayatılıyor.

Velhasılı kelam örneği hatalı

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Şu kısma dikkat;
    Kısa mesafa yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine İstanbul Taksiciler Odası harekete geçti. Bu şikayetleri ortadan kaldırmak için taksilerde kısa mesafe uygulaması başlatıldı. Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar olan taksi mesafesi için 'indi-bindi' uygulaması yapılacak. Bu uygulama için belirlenen ücret ise 8 lira 75 kuruş olarak kabul edildi.
    Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Şikayet edilen taksiciler ama çıkarılan karar yine taksicilerin lehine. Ulan ne anladım bu işten.. Yaptıkları ahlaksızlık gene yanlarına kâr kaldı. Şu ülkede milletin çıkarı için tek bir icraat olmaz mı arkadaş! Devlet, devlet değil ki halkı korusun. Bildiğin şirket..

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    yuh adam bizi hırsız yaptı iyi mi ? sen ya taksicisin yada taksici yakının var diye böyle diyosun..

Havalimanında bomba pataldıktan sonra can derdine düşmüşbombadan kaçan insanları kişi başı 100 liradan götürürm diyen şerefsiz taksiciler hırsız değil korsan taksi kullanan biz hırsız oluyoruz öyle mi ?
    bırak git işine nerde taksici görsem bi kaşık suda boğasım geliyor.. daha geçen gün gördüm daha yeni doğmuş bebek puset gibi bişeyin içinde duruodu babasının kucagında anneside yanında kısa mesafe diye almadı şerefsiz taksici bebek ulan bekek. Adamda sinirlendi taksinin kapısını tekmeledi iyi yaptı..

geçen gün de bi tanesini kıçından vurdular kısa mesafe almadı diye çok iyi oldu çokta güzel iyi oldu taam mı ?
    Cihan53 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İndi bindi değil, Bindi indi yapalım bunu..

Adam binmeden nasıl inebilir ki ?

"Abi bilgisayarı bi aç - kapat" olayı da var gerçi..

"Hemen geliyorum.." diyerek gidenler de var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)