Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

250 cc den 600 cc ye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar . Herkese hayırlı sürüşler, kazasız belasız . Ben şubat ayından beri Mt25 kullanıyorum.1 sene olucak az kaldı. İlk motorumdu zorlanmadan, kullandım öğrendim. Şimdi büyütmek istiyorum fakat 600 cc ye geçmek için erken mi bilemedim. R6 düşünüyorum , naked motordan ss motora geçmek beni sıkıntıya atar mı ?R25 de kullandım öyle bi acemilik çekmedim.Öyle hıza çok düşkün apacilik yapan biri değilim. Dikkatli kullanırım,Gerektiğinde basarım.Çok sıkıntı olucaksa 2.tercih MT-07 olucak. yorumlarınız nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sadece şunu söyliyeyim direk race geçiş bel boyun el bilekleri vs. seni öldürür. Alışana kadar motordan soğursun hatta motoru doğru kullanamayacağın için tehkili durumlar yaşaman söz konusu olabilir.
    Racing motorlar çok farklı hissettirirler. Ağırlık merkezinin önde olduğunu , viraja girerken motorun kontradan sonra daha da çok yatmak istemesini görecek korkacak ve sonra eğlenmekten öleceksin. Bir daha hiçbir motor sana aynı zevki yaşatmayacak.. Ani ivmelenmeler mt-25 deki R25 yada cbr250'deki gibi olmayacak. Yanlayacak tekere gelecek ok gibi fırlayacaksın. Lastiklerini ısıtmadan tempolu sürüşe başlamayacaksın. Çok fazla item var bu konu hakkında.
    Sen önce bir ara motor belirle kendine race replica tarzı gidon açısı falan dar bişey olsun. Kafası sabit bir motora bineceksin gidon turun olmayacak. Dönemeyeceksin!
    Kedini buna en iyi şekilde hazırladıktan sonra geçiş yapmalısın. Kaldı ki gaz kontrolü yaptığın hataları telafi etmeyecek. Büyük motor büyük sorumluluk getirir unutma.

Çabuk helvacılar gelmeden..
    Cihan53 bunu beğendi.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    supersportdan devam edeceksen araya 600cc den önce bi rc 390 sıkıştırılabilir sanki.
    killingroad, tiawern ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supersportdan devam edeceksen araya 600cc den önce bi rc 390 sıkıştırılabilir sanki.
    +1 on karakter

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr650f, xj6 gıbı ya da bahsettıgın gıbı bır mt07 kullansan ara motor olarak daha tatlı olur. 1 yılda o motoru zaptedecek kadar tecrube edınmıs olamazsın, edınemezsın yanı. Bır ara motor kullanmak senın ıcın cok daha ıyı olur, hemde motor ısının tadını cıkartmıs olursun. Ha alır surebılırsınde, kendınde zaptedemeyecegını anlayıp cok daha temkınlı kullanacaksın, hem zevk alamıycaksın hem motora yazık olacak. Hemde sanıyelık bır hatan buyuk cezalar cektırecek sana. Sen bılırsın.
    killingroad ve BESTAPO bunu beğendiler.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Hız tutkun yoksa ne işin var R6 ile.oturdunmu üzerine şeytan başlar dürtmeye o senin kullandığın R25 e benzemez sonun olur.hiç gerek yok al 2 silindir orta halli bişey keyfini çıkar.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle soyleyeyım ılk motora basladıgım zamanlar ( 2006 ) bıkac vıteslı motor kullanmıstım sonra babamın arkadasın da yanlıs hatırlamıyorsam suzukı sv650s modelı bı makına vardı .
    al kocum bıde buna bak dedı . cıgerım sırtıma yapıstı . hemen gerı verdım makınayı
    kısaca naked makınadan ss makınaya gecıyorsun ustelık 250 cc den r6 ya . bıraz zorlar senı . ustelık cok tecruben de yok yanlıs anlama km olarak soyluyorum sen araya bı cbr 500 r sıkıstır sonra r6 ya gecersın .

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt 25 i layığıyla kullandığını düşünüyor musun? Cevap bu sorunun cevabı kadar basit aslında
    Ros1n2 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    1.5 yıl R6 kullanmış birisi olarak 250'den sonra doğru olmaz. Honda 650F tavsiye ederim. Sonra R6 olur. Hem 4 silindirli, hemde 650 cc. Bi düşün.. R6 başa çıkması meziyet isteyen bir alettir.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 25 i layığıyla kullandığını düşünüyor musun? Cevap bu sorunun cevabı kadar basit aslında
    Kesinlikle cevap bu kadar basit. mt25'in hakkını verdinmiki ?
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Motosikleti
    gt250r
    Hıza düşkün değilim diyip r6 tarzı motorları alanlar hıza düşkün kişilere göre daha tehlikede bana göre,hız motorunu alıp yavaş yavaş giderken 1 kez sollanırsın 2 kez sollanırsın sonra gaza gelmeyecek biri varsa oda yıllarını bu tip motorlara verip kendini çok çok iyi bilen kişilerdir. Gazada 1 kez gelinir 2 kez gelinir 3te patlamak kaçınılmaz.Amaç karı kıza şekil yapmaksa bence full aksesuar bi gs daha çok iş görür,bu zamanda ss ye bakan kızlar bağcılar şekli gereksiz tipler eskidendi o of yarış motoru tripleri..
    mostro bunu beğendi.

GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Abi ben 1 senedir r125 kullaniyorum bu sure zarfinda da arkadaslarin olsun bayilerin olsun 250 lik motorlarini felanda kullandim . Gecenlerde surucu kursu sahibi bi abimin mt 07 sini biyerden biyere goturmem gerekti. 10 dk lik yolun sonunda kendi kendime dedimki asla bu isi tam kavramadan büyük motora gecmeyecegim. Gercekten cok baska birsey . Motora alistim zorlanmam felan demeyle olacak is degil . Gazi acmayla motoru tutamiyorsun . Ki mt07 boyleyse ss bir motoru dusunemiyorum.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    CBR 500R bu 250'den ara geçişler için en ideal motor gibi görünüyor.
    tiawern ve Erwin bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Racing e alışman için Ninja300 alternatif olabilir gibi.
    racing + çift silindir + 39hp

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ninja 300 cbr 500 ktm390 daha iyi olur.ama mt07 parası verip bunu alası gelmiyor insanın.tabi hayatından daha değerli değil.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ulkemizde garip bir SS ve 4 silindir ozentiligi, hatta fetisi mevcut. Kendinizi buna kaptirmayip rahatca kullanabileceginiz naked turu bir makina tavsiye ederim, amaciniz yaris okuluna katilip pist gunlerinde vakit gecirmek degilse tabii ki.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle cevap bu kadar basit. mt25'in hakkını verdinmiki ?
    Ben buna katilmiyorum. Kullandigim hic bir motorun "hakkini vermedim" herhalde. Profesyonel surucu degilim sonucta. Ama hepsinden de cok zevk aldim. Dikkatimi cekti, bu tip yorumlari yazanlar da genelde 250cc kullanicilari.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ÖLÜRSÜN!!!

bugs buny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000RR.... Kawasaki H2
    R6 Olmaz dostum.Arkadasların bahsettiği , aradaki geçiş motorlarından sonra kendini hazır hıssedersen R6 düşünmelisin.
    İlla ki "ben 600 lük kullanabilirim,hazırım istiyorum " diyorsan, bu 600 lük R6 olmamalı.diğer secenekleri söylemişler zaten.650f ,yeni MT felan .....

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    xj6 al. ama dikkat et yeri gelir oda öldürür.
    motosiklet ekmek bıçağı gibidir, kullanmasını bilenin elinde kaşık kadar zararsızdır. bilmeyenin elini kesmesi de kaçınılmazdır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)