Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaş 40

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin yaşı maşı yok, ben 71 yaşındayım ve 55 senedir motorcuyum, bu yaz 150 lik Çinli Chopperle 4000 km lik Balkanlar gezisi yaptım, ve bu yaz gene biryerle gitmeyi planlıyorum, durma yok yola devam sayın ekremçelik arkadaşım.

Size madalyanızı takıp yavaş yavaş emekli etsek mi ? Zamanıdır..

İşin şakası bir yana 10 yaşımdan beri motosikletin üzerindeyim,üzerinden geçeli 22 yıl olmuş, tek isteğim sizin gibi 50-60 yıl motosiklet üzerinde geçirebilmek.

Tebrik ederim, Allah uzun ömür versin.
    Kazasız sürüşler.
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende iki tık yaşlıyım...
    Kim ne derse desin...
    Karı tuz deyince ..ötün cız demedikçe gerisi hallolur,o motosiklet yola çıkar.. Hemde artçı hanım olur...
    Ama sorumluluklar arttıkça ve mevcut gelir yetmedikçe zamanla kaybolması kaçınılmazdır...
    haklısınız fakat yine de kişi imkanları el veriyorsa kendine zaman ve bütçe verebilmeli tabii bu benim görüşüm zıtt
    ına saygım ve kabulüm var[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hocam seni N750X paklar, napıcaksın cbr mbr, bak gezeceğim dere tepe diyorsun...sana yüksek , bagajlı, dik oturumlu payidat gibi koltuğu olan motorlar lazım, Transalp gibi, tenere, Versys gibi ...
    ekremcelik00 ve espresso bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "al bir motor, kurtulursun" safsatasına hiç girmeyeyim;
    tutku kireçlenmesi bu azizim.
    gıdıklanmayan, doyurulmayan, yenilenmeyen tutkular kireçlenir.
    kısacası böcüğün ölmüş, olur senin yaşlarda
    dolu dolu yaşadığını iddia etsen de bir gözünün geçmişte olması mevcut hayatından çok memnun olmadığını, sadece olması gerekenlerin olması gerektiği gibi olmasına mecburen razı geldiğini gösterir.

işin gerçeği; herkes mutlu tablolar çizse de modern evlilikler pek çekilir çile değil,
    büyük oranda beklentilerle gerçekler örtüşmüyor, hayattan tad almayı uman modern zihinlere evlilik, ebeveynlik, heriflik, karılık çeketi dar geliyor.

iyi bildiğimizi sandığımız herşey takla attı, atar gibi oldu, ya da atmak üzere.

ünlü bir feylosofun dediği gibi;

"Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız..."
    Gassal, espresso ve Tengri bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Akranlarımın olduğunu görmek güzel.
    3 gün sonra 39 olacaz bizde
    Ben güçlü, atik motorlardan yanayım. Uzun yolu severim ama motorum uzun yola uygun değil
    Kısaca nefes aldığın sürece hiç bir şey için geç değildir.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende 44 ten sonra heves ettim motora.
    ekremcelik00 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    bi cbf 150, yetmez dersen inazuma,yanınada güzel deore xt set ve göbekli kalite bir bisiklet.bu yaş ve gelecek için yeterli diye düşünüyorum.ben öle yaptım,bisiklet turlarınada katılıyorum kolesterol düşüyor ve sağlıklı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "al bir motor, kurtulursun" safsatasına hiç girmeyeyim;
    tutku kireçlenmesi bu azizim.
    gıdıklanmayan, doyurulmayan, yenilenmeyen tutkular kireçlenir.
    kısacası böcüğün ölmüş, olur senin yaşlarda
    dolu dolu yaşadığını iddia etsen de bir gözünün geçmişte olması mevcut hayatından çok memnun olmadığını, sadece olması gerekenlerin olması gerektiği gibi olmasına mecburen razı geldiğini gösterir.

işin gerçeği; herkes mutlu tablolar çizse de modern evlilikler pek çekilir çile değil,
    büyük oranda beklentilerle gerçekler örtüşmüyor, hayattan tad almayı uman modern zihinlere evlilik, ebeveynlik, heriflik, karılık çeketi dar geliyor.

iyi bildiğimizi sandığımız herşey takla attı, atar gibi oldu, ya da atmak üzere.

ünlü bir feylosofun dediği gibi;

"Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız..."
    Vay insafsız
    haklı olduğu bir çok nokta var ama her insan ayrı bir ruhtur o yüzden birine iyi olan diğerini etkilemeyebilir.
    Benim çocugum olmadan çocuk sevgisini saçmasapan ve abartılı bulurdum hatta bitik ruhların yeniden yeşerme yalanına bir bahane derdim ama insanın farkına varmadığı bir çok hali ve dönemleri varmış.

bunları yazmamın esas sebebi evet belki böcük ölmüş olabilir ama bir şey öldüğünde başka bir şey doğuyordur güzel kalpli arkadaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi cbf 150, yetmez dersen inazuma,yanınada güzel deore xt set ve göbekli kalite bir bisiklet.bu yaş ve gelecek için yeterli diye düşünüyorum.ben öle yaptım,bisiklet turlarınada katılıyorum kolesterol düşüyor ve sağlıklı.
    Evet hız veya şeklen gösteriş peşinde değilim inazumanın F modeli seçeneklerimin içinde,illa cbr500r diye tuttrmuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akranlarımın olduğunu görmek güzel.
    3 gün sonra 39 olacaz bizde
    Ben güçlü, atik motorlardan yanayım. Uzun yolu severim ama motorum uzun yola uygun değil
    Kısaca nefes aldığın sürece hiç bir şey için geç değildir.
    arabam 1.25 tüplü fiesta performansın ne derece gerekli oldugunu bilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

boyum 1.70 bazı modelleri bu sebeple tercih etmiyorum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay insafsız
    haklı olduğu bir çok nokta var ama her insan ayrı bir ruhtur o yüzden birine iyi olan diğerini etkilemeyebilir.
    Benim çocugum olmadan çocuk sevgisini saçmasapan ve abartılı bulurdum hatta bitik ruhların yeniden yeşerme yalanına bir bahane derdim ama insanın farkına varmadığı bir çok hali ve dönemleri varmış.

bunları yazmamın esas sebebi evet belki böcük ölmüş olabilir ama bir şey öldüğünde başka bir şey doğuyordur güzel kalpli arkadaşım
    istediğin frekanstan yalandan bir mesaj yazayım o zaman, gönlün olsun madem

marka model zevkine kalmış; 100 beygir civarı 4 silindir bir naked alırsan bütün tasalarından kurtulursun.

yersen
    chetaq bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Çocuk yaşlarda hem patronum olan hemde yol gosterenim akıl hocam olan Gürdal abimin mekanı cennet olsun.
    Çocuk aklimla sürekli takılır dalga geçerdim kendimce çok ihtiyarladın Gürdal amca üzlüyomusun yaşlandığın için derdim , Oğlum yaşlanmak değilde , aklında kalanları yapamadan yaşlanmak üzüyor insanı demişti.
    Birini kaybetmenin nasıl bi acı olduğununda öğretmişti giderken.
    Kral adamdı vesselam.
    GezeGeze bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    daha gençsiniz eh ahaliiiii... nerde o eski günler demek için daha erkendeğilmi? 38-45 arasındaki insanlar için

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekremcelik00 kardeşim ocakta yaş 50 hala ilk günkü gibi zevk alıyorum bende sen gibi gezmeyi çok seviyorum çadırımı alıp orman-deniz olanyere kurup zevkini çıkarıyorum 18 inde genç gibi müzik dinliyorum güzel kızlara bakıyorum yani 20 sinde neysem 50 sinde de oyum

ekleme yapayım evliyim tabide eşimde benimle zevkleri örtüşüyor bu konuda sorun yok

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğin frekanstan yalandan bir mesaj yazayım o zaman, gönlün olsun madem

marka model zevkine kalmış; 100 beygir civarı 4 silindir bir naked alırsan bütün tasalarından kurtulursun.

yersen
    hadi yemiş olayım kardeşim,selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekremcelik00 kardeşim ocakta yaş 50 hala ilk günkü gibi zevk alıyorum bende sen gibi gezmeyi çok seviyorum çadırımı alıp orman-deniz olanyere kurup zevkini çıkarıyorum 18 inde genç gibi müzik dinliyorum güzel kızlara bakıyorum yani 20 sinde neysem 50 sinde de oyum

ekleme yapayım evliyim tabide eşimde benimle zevkleri örtüşüyor bu konuda sorun yok
    bizim modellerde böyle demek ki abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk yaşlarda hem patronum olan hemde yol gosterenim akıl hocam olan Gürdal abimin mekanı cennet olsun.
    Çocuk aklimla sürekli takılır dalga geçerdim kendimce çok ihtiyarladın Gürdal amca üzlüyomusun yaşlandığın için derdim , Oğlum yaşlanmak değilde , aklında kalanları yapamadan yaşlanmak üzüyor insanı demişti.
    Birini kaybetmenin nasıl bi acı olduğununda öğretmişti giderken.
    Kral adamdı vesselam.
    Allah rahmet eylesin kardeşim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Neden reyzing ???
    Al bi scooter abi yavaştan alış emin ol motora alıştık ca hangi tarzla gezebileceginin kararini kendin ver
    Biz ne desrk boş sadece fikir verebiliriz
    Karari yaşayarak ver

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden reyzing ???
    Al bi scooter abi yavaştan alış emin ol motora alıştık ca hangi tarzla gezebileceginin kararini kendin ver
    Biz ne desrk boş sadece fikir verebiliriz
    Karari yaşayarak ver
    scooter kullandım ama oturuş pozisyonu ve amortisörden sebep belimi çok ağrıttı,sandalyeye oturur gibi kullanım bana yaramadı,
    beeli bir süre gittiktem sonra kamburlaşıp o şekilde sürmeye başlıyor insan,hatta bu ağrılardan kurtulmak için spora falan başlamıştım gerçi o zaman geçmişti.arkadaşlar inazumayı dene memnun kalırsın diyor bakalım deneyip göreceğiz.
    scooter kolay sürüşü ve bagaj için oldukça cazip ama tekrar sırt ağrıları yaşamaktan korkuyorum açıkçası.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam tam zamanı bence gezmenin, ben eskiden şehir içinde, sokaklarda, kalabalık ortamlarda motorla gezmeyi daha çok severdim, şimdi ise tam tersi, daha uzaklara, daha az insanın olduğu yerlere gitme dürtüsü var sürekli. (Yaş 37). Fakat senin motosiklet tercihin öyle uzun geziler için pekte uygun değil.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    yaş 62, 8 senedir cbr 1000 rr kullanıyorum, şimdilik ırakmaya da niyetim yok.
    hiçlikevresi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tam zamanı bence gezmenin, ben eskiden şehir içinde, sokaklarda, kalabalık ortamlarda motorla gezmeyi daha çok severdim, şimdi ise tam tersi, daha uzaklara, daha az insanın olduğu yerlere gitme dürtüsü var sürekli. (Yaş 37). Fakat senin motosiklet tercihin öyle uzun geziler için pekte uygun değil.
    arkadaşlarda öyle diyor sanırım yanlış bir seçim oldu,inazumayı dene diyen çok.sanırım deneme için bir süre kullanıp ona göre kararımı vereceğim.

tarihi yerler ören vs sessiz ve manzara yoğunluklu geziler düşünüyorum,
    bunun için geziler yapmış arkadaşların rotaları var beğendiklerimi bende yapacağım inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Alıntı mi1954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş 62, 8 senedir cbr 1000 rr kullanıyorum, şimdilik ırakmaya da niyetim yok.
    siz büyüklerimizi görünce ben kendi kendime boşuna yaş problemi çıkarmışım diyorum,Allah sıhhat versin abi

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=ekremcelik00;4068751]
    [COLOR="Silver"]

Aynen hocam, bunlara ek olarak nasip olursa bir gün TransToros etkinliğine katılmak istiyorum ben.
    Yolunuz bu taraflara düşerse rotalar paylaşırım.

Motosikleti
    [QUOTE=Metehan07-70;4068754]
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [COLOR="Silver"]

Aynen hocam, bunlara ek olarak nasip olursa bir gün TransToros etkinliğine katılmak istiyorum ben.
    Yolunuz bu taraflara düşerse rotalar paylaşırım.
    inşallah kardeşim nasipse gelir görüşürüz,uzun zamandır bu formları takip ediyorum fakat gezilere katılmadığım için pek sohbetlere girmiyordum artık camiaya fiilen girmek gerekiyor arkadaş çevremi arttırmak ve bilmediğim konularda bilgi almak biraz daha aktif olmam gerekiyor diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)