Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha wr 125x

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250r
    uzun bir duşunme surecınden sonra bu motoru almaya karar verdım ıkıncı el alacagım 6-7bin tl arasında var birkaç tane buldum motorla ilgili tecrubesı olanlar dusuncelerını yazabılırmı (ilk motorum olacak) genelde caddelerde haftada 1-2 falanda e5 de kullanıcam yorumlarınızı beklıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Bi ara benimde hayalimdi ama ikinci eli cok zayif oldugundan almamistim.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    pek fazla tecrübem olmadığını baştan söyleyeyim. Fakat çoook uzunca bir süre araştırma yapmıştım wr125r hakkında. sonra pahalı diye vazgeçmiştim. wr125x sürme fırsatım oldu yaklaşık 50-60km kadar. Gerçekten müthiş bir alet. Trafikte oyuncak gibi resmen. İvmelenmesi, sesi, yüksekliği, kıvraklığı 125cc olmasına rağmen süpermoto hissini veriyor. karizma ve duruş olarak 600 lük ss lere kafa tutabiliyorsunuz heybetli ve cüsseli bir motor çünkü.

ne istediğine bağlı olarak değişir. wr125x genelde ikinci motor olarak tercih edilirmiş, öyle söylediler kullanıcıları hep. 100km de 7 litre yakan motorum var diyor adam mesela, 1-2 yılda benzine vereceğim parayı bu motoru alarak harcadım, 2-3 yıla kar etmeye başlayacağım diyor. her ne kadar 125cc olduğunu belli etmese de (performansı 200lüklerle aynı nerdeyse) yine de biryerden sonra kesmiyormuş. Genelde ilk motor olarak alınıp, oyuncak gibi kullanıp 1-2 yıl sonra daha yükseğiyle değiştirmekle sonuçlanıyormuş kaderi. Ama gerçekten mükemmel bir hissiyatı var. Hiç motorum olmadı fakat arkadaşlar olsun, kiralama olsun birçok motorsikleti sürdüm. hiçbirisi wr125x in verdiği o "oyuncak" hissini verdirtmedi bana. Sanki altında 120-130 basan bir bisiklet varmış gibi hissediyorsun, sanırım en yakın benzetmem bu şekilde olurdu.

120km son hız bana yeter, pek uzun yol yapmam, kısa mesefaler arası kullanırım, şehirde takılırım yeri gelir kaldırımdan hiç umursamadan atlarım, yeri gelir teker yaparım , bunları yaparken de motorum az yaksın, fakat selesi rahatsız olsun, 125cc olsun razıyım, dersen bu motur seni tatmin eder.

bağlanıyorsun çünkü motorsiklete, değişik bir tutku bırakıyor ardından.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kim demiş Wr'nin ikinci motor olacağını , Wr125x asfalt lastiğini taktığında (ki ben özünün bozulmamasindan yanayim) asfaltın ırzına geçebilecek bi motor, ne trafikte geçemeyeceğin bi yer olur , nede arazide.
    125 diye gozune hanım kız motoru görünmesin, debriyajsız bile gazı koyduğunda şahlanabilen bi makine...
    Boy sıkıntın varsa zorlanırsın onu söyleyeyim, tecrübe boy olayında sorun yoksa almanı tavsiye ederim.

Yanlız ikinci el alacaksın , bu tür hoplayan zıplayan motorların ikinci eline çok dikkat edilmeli.
    Aman diyim kelek yeme.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Wr 125 muthis makine... paso teker yaparsin...

Bu da artcili performansi .. nasil hic 125lik gibi degil degilmi?

GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim demiş Wr'nin ikinci motor olacağını , Wr125x asfalt lastiğini taktığında (ki ben özünün bozulmamasindan yanayim) asfaltın ırzına geçebilecek bi motor, ne trafikte geçemeyeceğin bi yer olur , nede arazide.
    125 diye gozune hanım kız motoru görünmesin, debriyajsız bile gazı koyduğunda şahlanabilen bi makine...
    Boy sıkıntın varsa zorlanırsın onu söyleyeyim, tecrübe boy olayında sorun yoksa almanı tavsiye ederim.

Yanlız ikinci el alacaksın , bu tür hoplayan zıplayan motorların ikinci eline çok dikkat edilmeli.
    Aman diyim kelek yeme.
    Wr125x te zaten asfalt lastigi yok mu?

Sıfırı 13,600 sizce sıfır almaya değer mi? Birde selesi cross kardeşi kadar rahatsız mı? Günlük şehir içi 60km yol yapıyorum. Yılda 2 defada ankara-antalya

Motosikleti
    HONDA NC 750X

4650 km karadeniz turu

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek fazla tecrübem olmadığını baştan söyleyeyim. Fakat çoook uzunca bir süre araştırma yapmıştım wr125r hakkında. sonra pahalı diye vazgeçmiştim. wr125x sürme fırsatım oldu yaklaşık 50-60km kadar. Gerçekten müthiş bir alet. Trafikte oyuncak gibi resmen. İvmelenmesi, sesi, yüksekliği, kıvraklığı 125cc olmasına rağmen süpermoto hissini veriyor. karizma ve duruş olarak 600 lük ss lere kafa tutabiliyorsunuz heybetli ve cüsseli bir motor çünkü.

ne istediğine bağlı olarak değişir. wr125x genelde ikinci motor olarak tercih edilirmiş, öyle söylediler kullanıcıları hep. 100km de 7 litre yakan motorum var diyor adam mesela, 1-2 yılda benzine vereceğim parayı bu motoru alarak harcadım, 2-3 yıla kar etmeye başlayacağım diyor. her ne kadar 125cc olduğunu belli etmese de (performansı 200lüklerle aynı nerdeyse) yine de biryerden sonra kesmiyormuş. Genelde ilk motor olarak alınıp, oyuncak gibi kullanıp 1-2 yıl sonra daha yükseğiyle değiştirmekle sonuçlanıyormuş kaderi. Ama gerçekten mükemmel bir hissiyatı var. Hiç motorum olmadı fakat arkadaşlar olsun, kiralama olsun birçok motorsikleti sürdüm. hiçbirisi wr125x in verdiği o "oyuncak" hissini verdirtmedi bana. Sanki altında 120-130 basan bir bisiklet varmış gibi hissediyorsun, sanırım en yakın benzetmem bu şekilde olurdu.

120km son hız bana yeter, pek uzun yol yapmam, kısa mesefaler arası kullanırım, şehirde takılırım yeri gelir kaldırımdan hiç umursamadan atlarım, yeri gelir teker yaparım , bunları yaparken de motorum az yaksın, fakat selesi rahatsız olsun, 125cc olsun razıyım, dersen bu motur seni tatmin eder.

bağlanıyorsun çünkü motorsiklete, değişik bir tutku bırakıyor ardından.
    valla bir motordan istediğim ne varsa onların oldugunu soylemıssın içim dahada rahatladı simdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aman diyim kelek yeme.
    boyum 188 oldugundan sıkıntı cekıcegımı sanmam
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-wr-125x-bakimlari-yeni-yapildi-361659181/detay/ ilandaki motoru almayı planlıyorum nasıpse kazası belası değiseni yok diyor arkadas

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wr 125 muthis makine... paso teker yaparsin...

Bu da artcili performansi .. nasil hic 125lik gibi degil degilmi?

http://youtu.be/KI-xLYTjJbc
    aynen hocam 6 vites olmasıda ayrı bir güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırı 13,600 sizce sıfır almaya değer mi? Birde selesi cross kardeşi kadar rahatsız mı? Günlük şehir içi 60km yol yapıyorum. Yılda 2 defada ankara-antalya
    selesı ne kadar rahat olsada uzun yolda rahatsız eder gibi gelıyor ben uzun yol pek yapmıcagım ıcın dusunuyorum
    SAZMAN bunu beğendi.
    endurocu adayı :D

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Uzıun yol için bir airhawk yastığa bakar..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı GÖKTÜRK99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wr125x te zaten asfalt lastigi yok mu?
    Motorun özü cross olduğu için asfalt lastiğini değişim olarak düşünüyorum
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)