Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dağ başında arsa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax250
    macera ve huzur arıyorsan.. 70lt sırt cantası, çadır, mat, uyku tulumu, bir kaç kap kaçak her yer senin...
    yoksa arsa aliyimm orada kendime bir medeniyet ve duzen kuriyim istiyorsan cok natgeo izliyorsun derim =)
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Captain Fantastic denen filmi izlemeni öneririm

Motosikleti
    gt250r
    Yazlık yerler var oralardan müstakil ev alırsın kışın zaten kimse olmaz kafana göre takılırsın,yazında kiralarsın miss

BrK35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...6861133/detay/

benim hayalimde buraya prefabrik ev kurmak fakat daha zamanı var.sen kaçırma bari
    HAYA'T' İLE HAYA'L' ARASINDAKİ TEK FARK 'TL' DİR.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BrK35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...6861133/detay/

benim hayalimde buraya prefabrik ev kurmak fakat daha zamanı var.sen kaçırma bari
    şu an aynı hayal bende de var. link için sağol
    BrK35 ve Bisnev99 bunu beğendiler.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

BrK35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rica ederim
    -ZERO- bunu beğendi.
    HAYA'T' İLE HAYA'L' ARASINDAKİ TEK FARK 'TL' DİR.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar ilerde bi gün bildiğiniz dağ başında kervan geçmez kuş uçmaz yerlerde orman içinde bir arsa satın almak en büyük hayalim. Ama aradığım gibi bişey bulamadım genelde köy içlerinde arsalar var. Ben medeniyetin olmadığı bir yer arıyorum sizce nasıl bulabilirim bu işlerden anlıyan varsa bi akıl versin.
    google maps ten bölge beğen sonra oradaki dereyi takip et ve istediğin yeri bu şekilde bulabilirsin hem sana tek lazım olan suyu da bulmuş olursun. sonra güneye bakan yamaçta bir yer düzelt işte sana kuş uçmaz kervan geçmez yerde bedava arsa. sonra su kontrasından marangoza kulübe yaptır (örneğin 2x4m). onu taşıyabileceğin şekilde parcalat ve öylece taşıyıp orada tekrar monte et. bir adet basit odun sobası al. sobayı kurduğun köşeyi alüminyum izolasyon levhası ile kapla. yazın dışarda yakarsın bedava odun ve sıcak su. ne elektrik ne su ne kira ne arsa ne doğal gaz parası. haftada bir şehire inersin eksik erzaklarını alırsın. bu şekilde hem tecrübe kazanır ileride duruma göre değişikler yaparsın. bir hafta 15 gün kal şehir artık seni sıkmaya başlar daralırsın. ilk başlarda geceleri aşırı sesizlik ve yalnızlık problem olur o kadar.
    crxforever bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkeden git, avrupaya yerleş. o zaman huzuru ve aradığını bulursun. ekimde almanyaya kuzenlerin yanına gezmeye gittim. bir gün biri, diğer gün biri derken, 4 defa aynı hikayeyi başkalarının ağzından dinledim. hikaye şu: geçen yıl yaşlı bir çiftin evine hırsız girmiş, hırsız polonyalıymış, sonra yakalanmış. kuzelerin bana anlatabildikleri olay bu. çok sıkıcı. hiç mi müge anlı izlemiyorlar? gece ormana yürüyüşe gidiyoruz. "gece" . orman yalnız ya da köpeğini gezdiren kadınlar dolaşıyor. fare kadar süs köpeği bile olsa, yanından geçerken tasmasını tutup kenara çekiliyor, sen güvende hisset diye. bisikletle 4 yol kavşağına yaklaşırken, farklı yönlerden kavşağa gelen iki araç durdu, beni bekledi. utandım, geçemedim. oktoberfest dedikleri bira festivaline gittik, koca çadırda 10000 ayyaş. kadın ve erkek sayısı eşit, tek bir kavga çıkmaz mı? sendeleyip çarptığım insanlar benden özür diliyor. huzur mu istiyorsun dostum? işte sana sırrı: https://eksisozluk.com/turkiyeden-si...itmek--3843083
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkeden git, avrupaya yerleş. o zaman huzuru ve aradığını bulursun. ekimde almanyaya kuzenlerin yanına gezmeye gittim. bir gün biri, diğer gün biri derken, 4 defa aynı hikayeyi başkalarının ağzından dinledim. hikaye şu: geçen yıl yaşlı bir çiftin evine hırsız girmiş, hırsız polonyalıymış, sonra yakalanmış. kuzelerin bana anlatabildikleri olay bu. çok sıkıcı. hiç mi müge anlı izlemiyorlar? gece ormana yürüyüşe gidiyoruz. "gece" . orman yalnız ya da köpeğini gezdiren kadınlar dolaşıyor. fare kadar süs köpeği bile olsa, yanından geçerken tasmasını tutup kenara çekiliyor, sen güvende hisset diye. bisikletle 4 yol kavşağına yaklaşırken, farklı yönlerden kavşağa gelen iki araç durdu, beni bekledi. utandım, geçemedim. oktoberfest dedikleri bira festivaline gittik, koca çadırda 10000 ayyaş. kadın ve erkek sayısı eşit, tek bir kavga çıkmaz mı? sendeleyip çarptığım insanlar benden özür diliyor. huzur mu istiyorsun dostum? işte sana sırrı: https://eksisozluk.com/turkiyeden-si...itmek--3843083
    https://medium.com/@azerbike/nereye-...bc3#.iixh679t3

Bir yazılımcının turkıyeden gıtme hıkayesını okumanızı sıddetle tavsıye edıyorum. Huzur, gıtmek guzel seyler ama gelısıguzel ıstenen seyler, durup once uzun uzun dusunmek gerek hayattan ne beklıyorum dıye.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    bunu yapan çok yakın bi arkadaşım var (abim sayılır). gebzenin üstünde bi arsa buldu yola yakın orman vasfını yitirmiş bi arsa, ancak imar yok. elbetteki elektrik ve kanalizasyon hizmetleri de yok. orayı büyük bi meyve bahçesi haline getirdi, şimdi de kulübesini yapıyor.

karşılaşacağın başlıca sorunlar:
    yolun mevsimsel olarak bozulması (ciddi anlamda), bu nedenle 4x4 bi araca ihtiyaç duyabilirsin, yola çıkmadan her daim bir de çekici numarası olsun cebinde. yada cross motorunla gidicem dersen hayvanlara dikkat etmelisin.
    elektrik, su ve kanalizasyon:
    elektrik işi jeneratöre bakıyo, kulübeyi kendin yapacaksan 3-3,5 kVa dan aşaa bişi alma, el aletleri için almışken iyi bişi al.
    su için depo koyucan en az 1ton (sulama yapacaksan daha da fazla lazım), tankerle su satın alabiliyosun.
    kanalizasyon işini eski usül kuyu metoduyla hallediyosun, yerini iyi seç zırt pırt bozma.

bütçe:
    bahsi geçen şekildeki bir arsanın dönüm fiyatı 50bin civarı, en büyük sıkıntı küçük parsel bulmak (genelde 4-6-10 dönüm gibi çıkıyo)
    emlakçı yerine köy köy gezmen daha faydalı olabilir, muhtarlara dikkat et çok çakalı var
    kulübe için ise (yaklaşık 30m2) 20bin tl gibi bi bütçe ayırman gerek.

bu konuları göz önünde bulundurman faydana olur diye düşündüm, en önemlisi kendine güvenin. böyle bi yola çıktıktan sonra yarıda bırakmak en kötüsü olur, o nedenle kendine güvenini toplaman en önemlisi. başarılar dilerim.

edit: arsa fiyatlarını bodoslama istanbula göre değerlendirdim afedersin, antalya mutlaka bi nebze daha uygun olacaktır.
    zangiff bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar birçoğu yardımcı olacak nitelikte. Odun işi yapıyorum zaten baba mesleği yani kereste işlerinden anlarım ağaç işlicek atölyemizde var o konuyu sorun etmiyorum o yüzden. Bir arkadaşta ergen demiş eyv diyorum kendisine. Dağ orman sevmek ergenlikse varsın öyle olsun.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bir diğer yöntem tekeneye taşınmak , şimdi yeni bir akım, millet evini satıp tekneye geçmeye başladı.. ilginç bir tecrübe olabilir.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir yazılımcının turkıyeden gıtme hıkayesını okumanızı sıddetle tavsıye edıyorum. Huzur, gıtmek guzel seyler ama gelısıguzel ıstenen seyler, durup once uzun uzun dusunmek gerek hayattan ne beklıyorum dıye.
    Bende Bilgisayar başında iş yapıyorum. Çok beğendim yazıyı gaza geldim. Yakıt ve yiyecek parasını biriktirip motor ile gitmek isitiyorum. Gelecek planları yapmadan gidebildiğim yere kadar.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sen bir yere kaçamazsın.
    bu başlığı açarak, bu soruyu sorarak; kalabalıklara bağımlılığını, onaylanma ihtiyacını açık ettin.
    tipik bir "abi bir sahil kasabasına yerleşip balık tutmak istiyorum artık" mevzusu.
    başarı oranı 1/10.000 civarı.
    he; ben de istiyorum, herkes istiyo da, arsa yok işte naapcan
    Olcay Avşar bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

okudum, beğenmedim. edebiyatım kuvvetli değil. alengirli kelimelerle ifade edemem. edebilseydim şimdi yazacağım yazı seni daha çok etkilerdi ama öküz gibi bir adamın yazısı gibi olacak. ben hayattan ne beklediğimi biliyorum, medeniyet. zaten bu içinde huzuru ve güzel olan bir çok şeyi barındırıyor. avrupa buradan iki saat. türkiye'de kalan eş dost'u haftasonu için bile ziyaret edebilirsin. nasılsa istediğimizde görüşebiliriz diye, istanbul'da yaşayan ablamla yılda 2 defa görüşüyoruz. türkiye'de de gurbeti yaşıyoruz ben ve benim gibiler. kazandığım sınavlardan işe atanamıyorum. birinin yeğeni olmadığım için. her yerde kapılar yüzüme kapanıyor. ama avrupa öyle değil. beklentim yüksek değil. bizimkilerin yanına gidip bok temizlemek. akrabalarımdan en kötü işi yapan teyzem, ilkokul mezunu. orada bok temizliyor. münih'e bağlı bir köyde, huzur evinde, gerçekten bok temizliyor. orada ve türkiye'de evi, lüks arabası ve her tatilinde türkiye'de akrabalara saçtığı hediyeleri alabiliyor. haftasonları gönlünce gezebiliyor, seçeneği çok. hayat ucuz. bok temizliyor diye hiç bir alman arkadaşı tarafından hor görülmüyor. içlerinden bir tanesi ortopedist. alman. arada kayağa, yürüyüşe münih'te felekten bir geceye gidebiliyorlar. kısaca, mutlular.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Alakır diye bir yer var, Antalya civarinda. Bir bakin isterseniz.

http://www.alakirinsesi.org/

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Antalyadaysan gel bana ben bulurum, emlakçı olmak bunu gerektirir

Hep düşünüp cesaret edemediğim hayal / macera ..

Tatlı su , gıda , evcil tavuk vs bakım , iletişim , güvenlik , enerji ve sair çetrefillerin hayatı zindan etmeye meyilli olması , dolayısı ile mental masturbasyon olarak arada sirada kullandigim hayal kümülüsü...

Bunun yerine merkezi yerlerden göz olarak ırak , ancak mesafe olarak yakın olan hayat şekli " siteler " bi sonraki mental m.... olup nefes meselesidir , kendine münhasır koy'u var adamlarin , şebeke suyumu? koy gtne , denizden aritma ...

Hasılı " her işte hayr vardır " ...

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar ilerde bi gün bildiğiniz dağ başında kervan geçmez kuş uçmaz yerlerde orman içinde bir arsa satın almak en büyük hayalim. Ama aradığım gibi bişey bulamadım genelde köy içlerinde arsalar var. Ben medeniyetin olmadığı bir yer arıyorum sizce nasıl bulabilirim bu işlerden anlıyan varsa bi akıl versin.
    Benimde öyle bir hayalim var. Yıllardır bakıyorum ama paramda olmadığı için hayal etmekle kalıyorum.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varsak Yaylası taraflarını tavsiye ederim, imar olmayan yerlerden ucuza arsa alabilirsin, su halledilir, 3.000 tl kadar bir masraf ile de elektrik sorunun, güneş paneli ile çözersin.
    Benim de planlarım arasında böyle bir şey, ama alıp başımı gidemem, çor-çocuk daha küçük, fakat arasıra kaçıp inzivaya çekilmek isterim, veya yazın haftasonları aşırı sıcaktan kaçıp rahat bir uyku çekmek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)