Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250-500cc arası kullanıcılar kapışıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Pulsar'a çok uzak durma bence. Hele hele yeni başlayan biri için hem fiyat olarak iyi, hem abs var, hem de yakıt, bakım gibi giderleri uygun. Performansı da motora göre güzel. Sym wolf da güzel diyorlar bu arada f/p sayılır rs200 ile birlikte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB500F'i CBR500R'ın sağına ya da soluna ekleyiniz... Motor blokları gidişleri ve yakışları birebir aynı. Duke 390 da çok güzel, hatta benim de favorilerimden, tabi titreşimi çok kafaya takmazsak KTM RC390 biraz rahatsız bence oturmadan denemeden sürmeden bulaşmayın. Hele ki boyunuz benim gibi 1.80 üstüyse. Duke 390 ve Duke 250 de ekleyebilirsin hatta rc 250 yi de ekleyebilirsin çünkü duke ve rclerin arasındaki tek fark karenaj. Duke 250lerde bile kaydırmalı debriyaj ve ABS standart!
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'a çok uzak durma bence. Hele hele yeni başlayan biri için hem fiyat olarak iyi, hem abs var, hem de yakıt, bakım gibi giderleri uygun. Performansı da motora göre güzel. Sym wolf da güzel diyorlar bu arada f/p sayılır rs200 ile birlikte.
    Genelde okuduğum veya gordugum kazalar pulsar kaynaklı oluyor hiç yaklasmiyorum ondan

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB500F'i CBR500R'ın sağına ya da soluna ekleyiniz... Motor blokları gidişleri ve yakışları birebir aynı. Duke 390 da çok güzel, hatta benim de favorilerimden, tabi titreşimi çok kafaya takmazsak KTM RC390 biraz rahatsız bence oturmadan denemeden sürmeden bulaşmayın. Hele ki boyunuz benim gibi 1.80 üstüyse. Duke 390 ve Duke 250 de ekleyebilirsin hatta rc 250 yi de ekleyebilirsin çünkü duke ve rclerin arasındaki tek fark karenaj. Duke 250lerde bile kaydırmalı debriyaj ve ABS standart!
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben anlamıyorum r25 e nasıl 6 litre yaktırıyorlar.Ben 3 litreden fazlaya çıkamadım hiç ama 90 km üzerine pek çıkmadım sollamalar hariç.
    R25 mt07 ile ayni yakiyor hatta yerine göre fazla bile yakiyor

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Ah be kardes beee. Heves ettik motor aldik. Cok uyardılar küçük cc al dediler 125 cbr aldik. 2 hafta sonra sıkıldım artik bakasım bile gelmiyor motora. Keske en basa donseydim de r25 alsaydim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be kardes beee. Heves ettik motor aldik. Cok uyardılar küçük cc al dediler 125 cbr aldik. 2 hafta sonra sıkıldım artik bakasım bile gelmiyor motora. Keske en basa donseydim de r25 alsaydim
    sat elindekini al r25, zor mu? ikisi de piyasa motoru nasıl olsa.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    rs 2000 4,5 yakmıyor istediğin kadar bas 3,5-4 yakıyor 12 litre 350 km işte birde iyi kaçıyor 25 beygir cbr 250 kadar kaçıyor işte

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    CBR 250R kullanıyorum. Tavsiye ederim. Az yakar, kaçar, bakımı uygun, parçaları uygun, sorun çıkarmaz, piyasası var. Tam memur dostu. Parçası önemli değil, bakımı da pahalı olabilir, ne yakıyorsa yaksın umurumda değil diyorsan eğer r25 aralarında (250 cc) en iyi kaçanıdır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    R25 aldım yağ pompası yüzünden motoru yenilettik motordan soğudum cbr250 den memnunum.

Yakın arkadaşım R25 aldı onun makine de yağ pompası yüzünden motoru yeniletti sonra performans için ninja300 aldı. Bakıma girdi 550 TL bakım parası verdi, 5,5-6 litreyle 100 km yol yapıyor benzinlikten çıkmaz oldu, en ufak yan yatmasında bi dünya malzeme parası girdi ve şimdi onu satıp cbr250 alacak. Pulsar200 RS olan arkadaşım motorun genelinden memnun ama malzemeleri biraz dandik diyor ben de baktım plastikleri falan dandik görünüyor ama alınabilecek bir motor. O da 3 aydır RS200 ünü satmaya çalışıyor ama satamadı yani uzun süre binmeyeceksen alma piyasası yok. Çift silindir değil tek silindir. 4 litrenin altında yakacağını da sanmıyorum . Arkadaşım RS200 ü satınca cbr250 alacak. Az yakar, bastın mı az çok gider 170 e kadar yolu var az değil yani. Parçası bol sevis ağı geniş ve diğer japonlar kadar pahalı değiller, piyasası en canlı olan motorlardan biridir. Ortak akıl genel çoğunluk cbr250 der tahminimce.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    RS 200 kullaniyorum yakiti 2,5 LT civarinda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    imkan varsa bencede honda cbr 250 al.parça yakıt 2. el piyasası ne istersen var şak diye satarsın sıkılırsan.zararda etmezsin.rs200 alıcaksanda pişman olmazsın.yakıtı gidişi oldukça iyi.abs de cabası olur.en çok kaza pulsarla yapılıyor.çünkü herkes aldı acemisi ustası.tıpkı cbr dan pulsardan sonra mt7 ye geçen ve perte çıkartanlar gibi.

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan cok moralim bozuldu. Ula dizel araba kadar yakiyor hayvan demek
    Merak etme en ekonomik arabanin yarisi kadar masrafi olur orta sinif bir motor, birde plakayi katlayip isik falan dinleneddiniz mi tamamdir

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abs derdın yoksa sym wolf 250 cok az yakıyor ve oldukca kalıtelı dıyorlar. Kullananlar gayet memnun, 50.000 kmnın uzerınde olup sıkıntı cıkarmayanları mevcut.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Bu R25'e 6 litre yakanlar harbiden kalkışta bile 10 bin devir + kalkıyorlar heralde sürekli o devirlerde sürmek motordan çok seni yorar, amiyane tabirle kafa miker. Hocama aldığımız r25'i rodajda kullandım bi 100km kadar 3.6 litre yazıyordu ortalaması, hocam daha sonraları 6k kmye kadar kullandı yakıt ortalamasına baktım ara ara 3.6 ile 3.9 idi. 4lü rakamlar görmedim. Ki kendisi 7-9 k civarı kullandığını iddia ediyordu. 6 litre yakan kullanıcıya tavsiyem 3.vitesten sonra bi 3 vites daha var daha düşük devirde daha hızlı ve rahat gidebileceğiniz aklınızda bulunsun.

RC 390 ABS uzun vadede her türlü tatmin eder yakıt ve hızlanma açısından. Ama dikkat etmek lazım mt7 gibi hızlanıyor videolardan gördüğümüz kadarıyla(Duke200 Kullandım 390 değil, oda baya tatmin edici idi r25 ve cbr250ye kıyasla).

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnızca yakıt ve son hıza göre motosiklet alınıyorsa; orada şase, yürür aksam, donanım, tasarım, yedek parça, servis ve kalite gibi şeylere ayıp ediliyodur

R25 tam anlamı ile boş bir motor hiçbir özelliği olmadan deli gibi bir fiyata satılıyor parçası pahalı servisi pahalı mt07 kadar yakıyor zaten r25 akıl işi değil onu biliyorum. onun dışında rc 390ı övücem yine her türlü şey mevcut bu motorda ve az yakıyor servisi pahalı parçası pahalı sadece cbr 250yi sevmememin nedeni ise şu aralar tam bir apaçi motoru oldu mt07 ne ise cbr 250de o şahsen arabada yolculuk ederken cbr 250 görünce direk içimden apaçi diyorum neden bende bilmiyorum bir tür önyargı :(
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Ben cbr250 r tercih ettim sebebi servisinin bursada çok iyi olması kişisel görüşüm en yakışıklısı birde az yakması yalnız abs opsiyonu olsa güzel olurdu abs de bence çok önemli hele ki tecrübeli değilseniz.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hayret, kimse " Motorsiklet değil, Motosiklet " dememiş inanamıyorum

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret, kimse " Motorsiklet değil, Motosiklet " dememiş inanamıyorum
    Evet, gercekten cok ilginc. 'Son dil bukuculer' uyuyor herhalde.
    Hic hayra alamet degil.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Aramıza yeni cahiller katılmış

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Fikir olussun cbf 600 6 lt yakiti var 200 gprdum 4 silindir 77 beygir egitimsiz binilmez abs li

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    O, 3 litreye çıkamayan R25'ten ben de istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)