Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Akü Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Arkadaşlar daha önce kanuni tiger 250'min akü şar etmeme sorunundan bahsetmiştim.hazır motoru parçalamışken konjektör ve statör voltaj değerlerini takip edicem fakat aklıma takılan bir soru var..yeni aldığım usb ub9a-bs markalı akümü motorcu arkadaş kutudan çıkarıp motora direkt montaj yaptı ve yarım saat sonra akü boşaldı.sorun muhtemelen motorda diye düşünüyorum fakat,montaj yapılmadan önce aküye su ve asit takviyesi yapıp sarj edilmesi gerekmiyormuydu?şu an akünün içi tamamen boş herhangi bir sıvı yok ve buda beni acaba aküde sorun mu var sorusuna yöneltti.birde akümün kuru ya da sulu olduğunu nasıl anlarım? üzerinde ki yazılarda içindeki sıvıyı toprağa dökmeyin diyor..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Akü kuru yada jel değilse yanında asit çıkıyor asidini koyup şarja bağlamak lazım

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    herşeyime yetişiyorsun hocam sağol..fakat anlayabilmenin bir yolu var mı? kuru yada sulu demek için?başka bir forumda kuru akülere su koyulduğunu görmüştüm bu yüzden kuru yada sulu dememiz için neye bakmalıyız

Motosikleti
    sulu akülerde üstünde tıpalar olur su koyman için ve yan tarafında suyun hangi seviyede olması gerektiğini gösterir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

buda benim kullandığım akü

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kuru akülerin kurulumunu yapmak içinde öncelikle kutudan çıkan asidi boşaltıyorsunuz yarım saat sonra kullanılabilir hale geliyor akü, ustanın bunu atlayacağını pek sanmıyorum ama yinede bir ihtimaldir.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sulu akülerde üstünde tıpalar olur su koyman için ve yan tarafında suyun hangi seviyede olması gerektiğini gösterir

http://i.hizliresim.com/JqlJ4J.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

http://i.hizliresim.com/YqNLEz.jpg

buda benim kullandığım akü
    benim kullandığım aküde senin gibi.ve üstteki kapağı sökünce tıpaları görüyorum..çok muammada kaldım..peki şu an içinde herhangi bir sıvı yok saf su takviyesi yapmalımıyım? akü aldığım yer montajı doğru mu yapmış ?
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    Akünün sulu olduğuna kanaat getirdiyseniz bir ustaya götürün sadece saf su koyulmaz

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bazı kullanıcıların dediğine göre akü kuru tip bile olsa kuru içeriğinde verilen asit konulması gerkiyormuş..bende kutudan çıktığı gibi takıldı..kafamda deli sorular

Motosikleti
    2 ay serviste calistim vlm kuru akulerden asla su cikmaz sifir motorun akuleri sulu olur onunda asidini koyup sarja takariz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler