Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

CRF 250 Rally. Kaporamı verdim mart ayını bekliyorum... :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben normal bir kullanıcıyım. Yeniden söylüyorum araziye girmeyeceğim, bu motoru arazi için değil şehir içi ulaşım için aldım. ABS'li bir Scooter almak yerine bu motosikleti almayı seçtim. Kullanış amacım yukarıda yazdığım gibi açıkça belirtili. Bahsettiğiniz motosikletle aralarında elbette malzeme kalitesi ve işçilikte farklılıklar olabilir fakat japon motosikletleri arasında kalite bazında verdiğiniz örnekteki gibi bir uçurum olamaz.

Verilerle konuşalım. Üşenmedim gece gece araştırdım ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım sayenizde. Şu an klx 250'nin fiyatı (2016 model gün itibariyle) 4585euro x 3,67 = 16826,95tl, muadili (kawasaki daha üstün olabilir) CRF 250L (2016 model gün itibariyle) 15200 tl, CRF 250 Ralli (2017 model gün itibariyle) 18500 tl. Nasipse kaporasını verdiğim motosiklet 2017 model olacak ve mart ayında elime ulaşacak. Mart ayında KLX'in fiyatı ne olur bilemeyiz?

Aradaki fiyat farkı bugün itibariyle net 1673,05. Bu fazlalığa ne alıyoruz?

1. Tek tuşla devredışı bırakılabilen ABS
    2. Tur camı
    3. Elcik koruma
    4. Led ön far
    5. 3 lt daha büyük depo
    6. Daha güçlü, daha torklu ve Euro 4 normlarına uygun motor

Ne almıyoruz

1. Bilyalı yatak
    2. 19kg daha hafif ağırlık

Peki şehir içinde, İstanbul trafiğinde %90 asfalt yolda bilyalı yatak ne işime yarayacak? Belki de yeni modeli bilyalı yataklıdır? Daha motosiklet gelmedi, aşırı teknik detayları bilmiyoruz ve bilsem de bilyalı yatağın benim için hiçbir değeri yok. 19 Kg hafif olması da benim için çok sorun değil artçılı binmiyorum, kilo olarak hafifim ve kas boy ve kilo olarak bu motora hakim olacak kadar yapılıyım. Bahsettiğimiz Motosiklet Honda. Burada çin malı mahalle tamircisinde tamir olan fahiş fiyatlı bir çinliden bahsetmiyoruz, gereksiz yermeyelim.

Ben bu fiyat farkına değeceğini düşünmesem zaten almazdım. KLX'te ABS olsaydı ve fiyat farkı bu kadar olsaydı KLX düşünebilirdim. Verilere göre 1600 küsür tlye satın aldıklarım bence işlevsel özellikler. Karar sizin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Mondial RX3i evo 13000 küsür. O da 250lik Japon istiyorsanız daha ucuzu yok. Ben de herkes gibi bu makinayı 8-10 bine almayı isterdim ama malum meseleler...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Hocam tam üstüne bastınız. Benim makinalarım evet onlar. size katılıyorum ama şu an o makinaları alabilecek kadar maddi gücüm yok. 2018'den sonra nasipse imkanım olacak. Bunu zaten SAZMAN'la da uzun uzun konuştuk. Normalde ben çinli bir makine alacaktım dişimi az daha sıkma kararı alıp son anda bunda karar kıldım.
    Yahu durun kafa karıştırmayın adama zor motor aldırdım zaten. Kaç aydır konuşuyoruz. Ben hep ona crf almalisin demiştim. Adam boylu poslu. 45 numara ayağı var. Dipçik gibi herif. Para olsa zaten tracer alacak.
    Hep yazıyorum Mustafa gibi boyum olsa zaten wr 125 x ya da kawa d-tracker binecegim.
    Neyse sonunda kapora verildi ve bence iyi bir tercih oldu. Donanımlı bir makina aldı sonuçta. Haa pahalı mı? Evet. Yapacak birşey yok. Ben de vitesli ye iyice alıştığımda yüksek ince ve küçük cc bir motora geçeceğim inşaallah. Bu arada supermoto kitleri bu motora çok yakışır. Bir de alüminyum çanta ile harika olacak. Heyecanla bekliyorum Mustafa kardeşim. Hayırlı olsun.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu durun kafa karıştırmayın adama zor motor aldırdım zaten. Kaç aydır konuşuyoruz. Ben hep ona crf almalisin demiştim. Adam boylu poslu. 45 numara ayağı var. Dipçik gibi herif. Para olsa zaten tracer alacak.
    Hep yazıyorum Mustafa gibi boyum olsa zaten wr 125 x ya da kawa d-tracker binecegim.
    Neyse sonunda kapora verildi ve bence iyi bir tercih oldu. Donanımlı bir makina aldı sonuçta. Haa pahalı mı? Evet. Yapacak birşey yok. Ben de vitesli ye iyice alıştığımda yüksek ince ve küçük cc bir motora geçeceğim inşaallah. Bu arada supermoto kitleri bu motora çok yakışır. Bir de alüminyum çanta ile harika olacak. Heyecanla bekliyorum Mustafa kardeşim. Hayırlı olsun.
    Abim çok teşekkür ederim. Zaten bu motora ne yaparsam birlikte yapacağız. Benden hala kaçamazsın

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayırlısı olsun diyelim cbf 500 f almayıp aynı paraya 2.el düşük km nc alsaydın çünkü o zamanlar 17-18-19 bin liraydı..az tüketim uzun bakım aralığıyla şimdi satmak istesen 23-24 bin liraydı..yani aslında hep zarardasın bunuda unutma...veya yerinde sayıyorsun dersem darılma..bak bende senin kafadayım..10 yıldır cbf150 ye biniyorum tamamen ekonomik gerekçelerle..ama eninde sonunda büyük makineye geçicez kaçarı koçorı yok..
    Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Hayırlı olsun, rally çok şık duruyor. Bu cc segmentinde duke 250 yi değerlendirdiniz mi? Evetse, neden elediğinizi öğrenebilir miyim? İki makinayı kıyaslamaya çalışıyorum da. Tekrar hayırlı olsun.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Hocam iyi güzel kendinize göre haklısınız diyelim eyvallah fakat araziye girmeyecekseniz crf maalesef pişmanlık olacaktır sizin için, hiç bir crf kullanıcısı araziye girilmeyecekse bu motoru tavsiye etmiyor. Asvaltta kullanacaksanız crf sizi tatmin etmicektir.neyse benim söyleyeceklerim bundan ibaret kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun diyelim cbf 500 f almayıp aynı paraya 2.el düşük km nc alsaydın çünkü o zamanlar 17-18-19 bin liraydı..az tüketim uzun bakım aralığıyla şimdi satmak istesen 23-24 bin liraydı..yani aslında hep zarardasın bunuda unutma...veya yerinde sayıyorsun dersem darılma..bak bende senin kafadayım..10 yıldır cbf150 ye biniyorum tamamen ekonomik gerekçelerle..ama eninde sonunda büyük makineye geçicez kaçarı koçorı yok..
    Abi herşeyin farkındayım ama ben nisandan beri kullanıyorum. O dediğiniz fiyatlar 2014 civarydı Ben CB 500F'i 21.500'e aldığımda NClerde ölüsü 24500'dü. Memur adam çok araştırır. Ben de boş zamanlarımda çok araştırdım bence çok büyük zararlarım yok. Zarardamıyım evet zarardayım.

Bir de güçlü makine kullanan arkadaşları gördükçe ikinci el motosikletten bir soğuyorum ki sormayın gitsin
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Adam iri diyorum 45 numara ayağı var uzun boylu zayıf ve kolları bacakları uzun bir adam. Duke bindi spormotoda bana bi gülme geldi phhdgsgdhdhh
    mete_han, Mustaphalanx ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, rally çok şık duruyor. Bu cc segmentinde duke 250 yi değerlendirdiniz mi? Evetse, neden elediğinizi öğrenebilir miyim? İki makinayı kıyaslamaya çalışıyorum da. Tekrar hayırlı olsun.
    Ben boydaki bir adama göre oturuş pozisyonu çok rahatsızdı. Boyum az daha kısa olsaydı sıfır km alacağım makine DUKE 250 ya da DUKE 390dan başkası olmazdı..

Motosikleti
    Haa bide diyo RC alacağım Allahım deli etmişti bütün gün. Neyse iyi oldu iyi

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam iyi güzel kendinize göre haklısınız diyelim eyvallah fakat araziye girmeyecekseniz crf maalesef pişmanlık olacaktır sizin için, hiç bir crf kullanıcısı araziye girilmeyecekse bu motoru tavsiye etmiyor. Asvaltta kullanacaksanız crf sizi tatmin etmicektir.neyse benim söyleyeceklerim bundan ibaret kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Bilgili bir insan gibi konuşuyorsunuz dikkatimi çekti. O zaman bana lütfen sıfır km alabileceğim ABS'li ş.içi rahat kullanım sunabilecek, racing ya da scooter olmayan, japon malı, az yakan bir motosiklet önerirmisiniz rica etsem? Ben bulamadım. Siz biliyorsanız söyleyin belki de yeterince araştırmamışımdır? Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Size de kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Abi herşeyin farkındayım ama ben nisandan beri kullanıyorum. O dediğiniz fiyatlar 2014 civarydı Ben CB 500F'i 21.500'e aldığımda NClerde ölüsü 24500'dü. Memur adam çok araştırır. Ben de boş zamanlarımda çok araştırdım bence çok büyük zararlarım yok. Zarardamıyım evet zarardayım.

Bir de güçlü makine kullanan arkadaşları gördükçe ikinci el motosikletten bir soğuyorum ki sormayın gitsin
    ben geçen yaz 17500 e aldım nc 750 s 9000 km de 2013 görmen lazım..çızık dahi yoktu..motoru almaya gittim sandalet şortla...adamla buluştuk...adam beyaz yakalı bir abimiz..yanlış anlama motoru alıcan ama paranı nereye koydun dedi..17500 ü cebimden çıkardım... kask bile yok..yakına götürecektim makinayı Maslaktan Seyrantepeye..yani 15-16 17 ye s ler vardı..ha s ide beğenmezsen o ayrı..

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam iri diyorum 45 numara ayağı var uzun boylu zayıf ve kolları bacakları uzun bir adam. Duke bindi spormotoda bana bi gülme geldi phhdgsgdhdhh
    bende duke denedim 125..200..250..390 zaten kasa olarak standart hep aynı..kesinlikle 185 boy üstüne göre değil...ergonomisi berbat..Hindistanda üretildiği için KTM kalitesini tam yansıtmıyor..ayak pegi geride vites geçişlerinde ayak tarak kemikleriniz artık ağrımaya başlıyor..gerçek bir hayal kırıklığı diyebilirim...
    Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    ben geçen yaz 17500 e aldım nc 750 s 9000 km de 2013 görmen lazım..çızık dahi yoktu..motoru almaya gittim sandalet şortla...adamla buluştuk...adam beyaz yakalı bir abimiz..yanlış anlama motoru alıcan ama paranı nereye koydun dedi..17500 ü cebimden çıkardım... kask bile yok..yakına götürecektim makinayı Maslaktan Seyrantepeye..yani 15-16 17 ye s ler vardı..ha s ide beğenmezsen o ayrı..

bende duke denedim 125..200..250..390 zaten kasa olarak standart hep aynı..kesinlikle 185 boy üstüne göre değil...ergonomisi berbat..Hindistanda üretildiği için KTM kalitesini tam yansıtmıyor..ayak pegi geride vites geçişlerinde ayak tarak kemikleriniz artık ağrımaya başlıyor..gerçek bir hayal kırıklığı diyebilirim...
    İkinci el çok makina var tabi ama maksadımı anladınız siz. NC750S'leri beğenmiyorum İlla X olacak

Motosikleti
    İkinci el çok makina var tabi ama maksadımı anladınız siz. NC750S'leri beğenmiyorum İlla X olacak
    geçen yaz dediğim 2015 Ağustosu...dedim beğenmezsin S i... anladım tabi ki..ekonomiye can vermek istiyorsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamiyle yanlış bir bakış açısı.supermoto jantlarla 10 numara şehiriçi makina olur.cbr250 falan eziyettir bunun yanında şehiriçi.yerden yüksek motor ve aynaların üstünden geçersin.hatta dizinin geçtiği heryerden geçersin.ben geçmişte crf kullandım,şehiriçinde artçı ve topcase derdi yoksa supermoto veya dualsport motordan geri kalanı komple yalan.saygılar
    mete_han, Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    geçen yaz dediğim 2015 Ağustosu...dedim beğenmezsin S i... anladım tabi ki..ekonomiye can vermek istiyorsun...
    Tabi. Devletimize vergi vermeyi çok seviyorum. Özellikle Honda zengin olsun ki... Neyse küfretmicem... Cidden pahalı ama seneye bu yazıya baktığımızda şunun olacağından eminim. Neee hasss 18500'e almış yaa vay canına. Şimdi ikinci elini zor bulursun o paraya...

Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamiyle yanlış bir bakış açısı.supermoto jantlarla 10 numara şehiriçi makina olur.cbr250 falan eziyettir bunun yanında şehiriçi.yerden yüksek motor ve aynaların üstünden geçersin.hatta dizinin geçtiği heryerden geçersin.ben geçmişte crf kullandım,şehiriçinde artçı ve topcase derdi yoksa supermoto veya dualsport motordan geri kalanı komple yalan.saygılar
    Ben de öyle düşündüğüm için bu makinayı aldım. Frekanslarımız aynı Topcase taktıracağım malesef çünkü elimde bişi taşımayı sevmiyorum. Alimünyum topcase çok etkiler mi motosikleti?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep çıkacağı konuşulan şu uzun bacaklı ktm 390 enduro vardı nooldu? tek silindir 370cc 40 kusur beygir ençok hafif enduroya yakışıyor.

Bu arada crf 250 ralli güncel modelden oldukça karizmatik bi motor tek sorun fiyatı ama ona yapacak bişey yok... Supermoto cant uygulaması yapılırsa iki teker göbegi arası 18-21 in farkından 7.5 cm bölü iki(teker merkezi) fark var. 17-17 olunca sürüş geometrisi için ön maşa yükseklik ayarı varmı? Ağırlık merkezi ön arka sürüş dinamşği dengesi kayar çünkü

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep çıkacağı konuşulan şu uzun bacaklı ktm 390 enduro vardı nooldu? tek silindir 370cc 40 kusur beygir ençok hafif enduroya yakışıyor.

https://cdn.rideapart.com/wp-content...-photoshop.jpg

Bu arada crf 250 ralli güncel modelden oldukça karizmatik bi motor tek sorun fiyatı ama ona yapacak bişey yok... Supermoto cant uygulaması yapılırsa iki teker göbegi arası 18-21 in farkından 7.5 cm bölü iki(teker merkezi) fark var. 17-17 olunca sürüş geometrisi için ön maşa yükseklik ayarı varmı?
    Güzel soru hiçbirşey anlamadım
    GP500-1st ve SAZMAN bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel soru hiçbirşey anlamadım
    supermotocular gelir birazdan el atar gerçi benim hesabım hatalı, lastik yanaklarının farkını hesaba almamışım

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supermotocular gelir birazdan el atar
    Sanmam biraz enduro köşesi gibi oldu pek dikkatlerini çekmez gibi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yurt dışında zaten crf supermoto olarak fabrikasyonlu satılıyor.bizde sadece cross modeli geliyor.parçalar uyumluysa yurt dışından getirip takarsınız.ama ciddi para tutar.bence böyle kalsın.hayırlı uğurlu olsun memleketteki ilk rally sizde olucak.parasına yapılcak bir şey yok bende zamlar gelmeden alma aşamasındayım.kısmetse olucak yeni motorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)