Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet-sigorta-motorsiklet-plaka-ek masraflar

Motovento
    REKLAM ALANI

Şubat-Mart ayları arasında ilk motorumu alacağım almakla bitmiyor üstüme yapması ayrı para plakası ayrı para hepsi ayrı para ve benim bunlarla ilgili hiçbir fikrim yok size birkaç sorum var

-Ehliyet kursu ve ehliyet alma ücreti
    -Plaka ile ilgili işlemler
    -Trafik sigortası
    -Aldığımda taktıracağım takozlar

daha unuttuğum bir yığın masraf vardır elbet siz tecrübelisiniz ufaktan bi özet geçerseniz sevinirim ekipman+motorsiklet parası harici toplam ne kadarla kalkarım bu işin içinden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Kardeş Sigorta Ve ehliyet (zorunlu bunlar)2 Bin liranın üzerinde gelir

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugünkü fiyatlar şöyle;

Ehliyet ve harçlar:1100 TL
    Plaka işlemleri: 500 TL
    Trafik Sigortası: 1200 TL (tahmini)
    Sepet-takoz vb. :500 TL (tahmini)

Hemen hemen aynı aşamadayız 1-2 haftalık araştırmalarımda fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde..
    Paukopat bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns150
    Ehliyet 1500 de sigorta 1000 desen sifir alma kesinlikle eger alicaksan plaka ruhsat 200 lira felan tutar ekipman sana bağlı eğer ileriye dönük planların varsa sağlam bişeyler al şakaya gelmez 30km hızla düşsen bile felç kalma hatta ölme riskin var en az 2000 ayir he bide sağlam bişiyler aldığınızda ölümsuz olmuyorsun sanırım yenisin eğitim al gelişim sürücü kursunu tavsiye ederim özel eğitim veriliyor saati 70 tl arayip sorabilirsin belki değişmistir herseyini tamamladigin zaman gidip bir motosiklet tamircisi abi bulup samimi oluyorsun tanışıyorsun sonra gidip 2. motosiklet satan bir bayiye tvs Apache yada cbf yada ybr 125 soruyorsun para sıkıntı değil diyorsan cbr 125 veya yzf 125 sen bilirsin seç birini ustayi çağır gelsin baksın neyi var neyi yok benim tavsiyem tvs Apache al çünkü o motor düşeçek yatacak parçası ucuz ve bol olan bi motor al cbf de olabilir ybrde öğren iyice tamam artık ben düşürmem yokuştada kaldırım dediğin zaman yeni bişeyler bakarsın bende senin gibiyim bakam böyle cok sey bildiğime ehliyeti yeni aldım eğitim aldim ekipman aldım baharada tvs Apache alicam bitane hurdaya çevirip öğrenim iyice kulanmayi sonra yzf125 alırım bitane takarım 200 liraya takozlari miss gibi fiti fiti giderim gelirim hadi Allaha emanet iyi düşün aileni düşün seni frenler

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konu başlığı 2002 real madrid kadrosu gibi, buram buram pahalı kokuyor.

Konu başlığı 2002 real madrid kadrosu olsun , sigorta kesin david beckham olur.

zaten bi motorsiklet parası bunlara veriyorum 2. el alsam fiyat düşer mi ?

Bu bahsettiğiniz zorunlu trafik sigortası mı? Şubat gibi bende alacağım şuan şok oldum.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı afakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğiniz zorunlu trafik sigortası mı? Şubat gibi bende alacağım şuan şok oldum.
    Evet zorunlu sigortalar inanılmaz arttı. Sigortasız dolaşan insan sayısı da buna paralel inanılmaz arttı
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Şuan gerçekten yıkıldım.Teşekkür ederim cevabınız için.Herhalde canımı sigortalıyorlar.

bu devlet bize sürekli bir yerlerden geçiriyor karşılığında ne yapıyor çok merak ediyorum para ile geçtiğimiz köprüler ve yollar dışında
    ha onuda kendisi yapmıyor başkasına yaptırıyor bizim verdiğimiz bu hayvan gibi vergiler ne oluyor acaba amerikaya meyve mi yolluyoruz napıyoruz bu kadar fazla vergi ödememize ramen yine herşeyi borçla kullanıyoruz çok saçma ve buna dur diyecek kimse yok alan memnun veren memnun akşam akşam kafayı yedim 3 bin lira ne ya insanı ehliyet almamaya teşvik ediyorlar resmen

Ben ehliyetimi yeni alıyorum(ocakta çıkacak inşallah) toplam maaliyeti 1200 liraya geliyor sanırsam 770 kurs(tam hatırlamıyorum) + polise verilecek para vs.
    Trafik sigortası 1000 tl desek.
    plaka vs ücreti.
    Birde ekipman ücreti
    toplamı alacağım pulsar motorunun fiyatını geçiyor sanırsam

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben dediğiniz tüm işlemleri bir ay içinde yaptım.
    Ehliyet Kursu 850tl A sınıfı herşey dahil.Sağlık raporu +40tl
    Emniyette toplam maliyet 263 tl A sınıfı için
    Ruhsat plaka hepsi dahil 270 280 gibi tutuyor ben mumameleciye verdim 365tl
    Trafik sigortası kişiye göre değişir benimki 930tl 1200tl ye yolu var.
    Takoz olayı motorun modeline göre değişir.
    Ekipman 2000tl
    Motor Pulsar 200RS 10400tl.

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Bu sigorta şirketleri arasında fiyat farkları oluyor mu ?

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Ben ehliyet kursunu ucuza getirdim 250 tl ye sertifikayı aldım. Beni tek sinir eden şu sigorta olayı. Arabaya daha yeni 506 tl ödedim. Aceba arabadaki hasarsızlık indirimi vs motora da yansır mı??

Alıntı mustafav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ehliyet kursunu ucuza getirdim 250 tl ye sertifikayı aldım. Beni tek sinir eden şu sigorta olayı. Arabaya daha yeni 506 tl ödedim. Aceba arabadaki hasarsızlık indirimi vs motora da yansır mı??
    nasıl ucuza geldi ? anlatırmısınız

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mustafav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katagori farklı
    araba
    motosiklet
    kamyon
    vb sınıflar var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Şöyle ucuza geldi. Benim çocukluk arkadaşım öğretmen. Ehliyet sınavlarında gözetmenlik yapıyor. Sürücü Kursları ile çok samimi. Malum sürücü kursları da bunlara muhtaç. Onlardan birisine rica etti. Zaten kursun bana bi masrafı olmadı. Direksiyon sınavı yapılacağı gün orda motorla birkaç antreman yaptım. Sınavı da tek seferde geçtim. Yani kurs zarara girmedi yine kar etti ama az kar etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katagori farklı
    araba
    motosiklet
    kamyon
    vb sınıflar var
    Peki motorun sıfır ya da ikinci el olmasi değiştiriyor mu fiyatı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)