Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İnternet üzerinden motor satma çilesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Son zamanlarda artık motosikle alma satma olayını sövme boyutuna getiren ...lar yüzden buraya yazma gereği duydum aramızda da bunu yapan varsa lütfen yapmasın , GÖRMEDİĞN MOTOSİKLETE direk 1000 lira aşağı fiyat vermek nedir ? he ben enayıyım sana direk o fiyattan satıcam demi?
    Abi en son ne olur diyip 7500 lira yazılan motora 5500 liram var demek senin ben ....................
    Arkadaşlar hepımız let go da veya sahıbınden e koyarken ıster ıstemez pazarlık payı koyuyoruz ama kimse kalkıp 1000 lira 2000 lira hele kı ufak motorlarda pazarlık payı koymaz yapmayın bunu !!!!
    -Ben kardeşime 2015 modelını 7 bin e aldım sen 2013 e o parayı yazmıssın sonra adamı 1 hafta sonra facebook grubunda motor kıtledı oyle oldu boyle oldu dıye görüyoruz ,ne oldu adama 10-12 bıne gelecek motor daha sonra motor 7 bıne satılacak hiç mi düşünmezsin be gafil adam !!!

Lütfen görmediğiniz motosikletlere fiyat biçmeyin insanları enayı yerine koymayın , sinirden doğru düzgün yazamadım ama basına gelen arkdaşlar beni daha iyi anlıyacaktır
    antilop_skul, atreyu ve BerkB. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıcı gözüyle de şöyle oluyor kardeşim; mesela ben pcx 150 bakıyorum, bayi fiyatı 9,500 TL ama malum ikinci el sitesinde 5.000 km üzerindeki motora 9,500- 9,750 hatta geçen hafta gördüm 10,800 fiyat yazan var ve ekstra bir aksesuarları da yokken bu fiyatı isteyebiliyorlar.

Eee satıcı bu fiyatı isteyebiliyorsa alıcı da pazarlık yapma hakkına sahiptir. Alım-satımda zarar etmek vardır, çok gerilmemek lazım. Pazarlık sünnettir. Satıcı 8.000 ister alıcı 7.000 teklif eder ve orta yolu bulunur. Darlanma.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı AZADE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda artık motosikle alma satma olayını sövme boyutuna getiren ...lar yüzden buraya yazma gereği duydum aramızda da bunu yapan varsa lütfen yapmasın , GÖRMEDİĞN MOTOSİKLETE direk 1000 lira aşağı fiyat vermek nedir ? he ben enayıyım sana direk o fiyattan satıcam demi?
    Abi en son ne olur diyip 7500 lira yazılan motora 5500 liram var demek senin ben ....................
    Arkadaşlar hepımız let go da veya sahıbınden e koyarken ıster ıstemez pazarlık payı koyuyoruz ama kimse kalkıp 1000 lira 2000 lira hele kı ufak motorlarda pazarlık payı koymaz yapmayın bunu !!!!
    -Ben kardeşime 2015 modelını 7 bin e aldım sen 2013 e o parayı yazmıssın sonra adamı 1 hafta sonra facebook grubunda motor kıtledı oyle oldu boyle oldu dıye görüyoruz ,ne oldu adama 10-12 bıne gelecek motor daha sonra motor 7 bıne satılacak hiç mi düşünmezsin be gafil adam !!!

Lütfen görmediğiniz motosikletlere fiyat biçmeyin insanları enayı yerine koymayın , sinirden doğru düzgün yazamadım ama basına gelen arkdaşlar beni daha iyi anlıyacaktır
    sakin olmanı ve sabır ile cevap vermeni öneriyorum. insanlar her ne kadar saçmalasa da sen ciddi bir şekilde cevap vermelisin.

sadece sakin ve gerekli cevabı ver, sakin bir şekilde laf sokabilirsin istediğini söyle, sakin bir şekilde soy sop ne varsa küfür et ama sakin olmak gerginlik oluşmasının önüne geçer ve olumsuz eylemler bir nevi engellenmiş olur.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Üstüm başım toz içinde, sakallarım pas içinde, siz benim neler cektigimi nerden bileceksiniz...

Adam harbi dolmuş Hocam..
    En huzurlusu eşe dosta haber salmak, onun içinde çevre lazım.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Böyle giriş yapanları itina ile şamarlayıp olay yerinden gönderiyorum
    Hamza Toruk bunu beğendi.

Asıl ben sizi anlamıyorum.
    Nasıl ki insanlar fiyat belirlerken özgür ise alıcı bir öneri verirken de özgür. Öyle tek taraflı bir şey değil o serbest piyasa.
    Adamın tekiyle motora bakmak için anlaşırsınız, buluşursunuz. "Bu fiyatı veririm, fazla vermem." der kızarsın. Çünkü yok yere meşgul etmiştir.
    Fiyatta anlaşırsınız, işlemlere başlarsınız. "Filanca şu fiyata veriyor ben vazgeçtim." der kızarsın. Çünkü boşu boşuna uğraştırmıştır.
    "Olmaz." dersin tekrar tekrar arar. Ona da kızılır.
    Ama arayıp ta "Şu fiyata alayım." diyene niye sinirleniyorsunuz ki. "Olmaz" diyeceksin olacak bitecek.
    İlan var. Adam sıfırı 4000₺ olan çin malını koruma demiri takıp 4500 liraya ilan veriyor. Ona kızmıyoruz, sadece motoruna talip olmayız
    natila, GB79, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Kardeşim 7500 yazdığın motora denyo 5500 mü teklif etti? Tamam de acil paraya sıkıştım,kredi borcum var vs. gel al de,gelince de satmaktan vazgeçtim de geri gönder çok zevkli oluyor.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Benim alicim hazir hehe alirkeb soruyorum bir sonrako motorun ne olsun diye karar veriyoruz ona gore alıyorum kemall nerdesin xj6 alicam uygun mu )
    Hamza Toruk ve KmlTkn bunu beğendiler.

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Aranılan kan bulundu PALAKADIR tam da benım ıstedğım bu galıba

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim çok başıma geldi, superlight'imi satıyordum 500 km'de zorunlu satmak zorunda kaldım, bir sürü kişi vardı arıyor mesaj atıyordu.3200 tlye bırakırsan hemen alırım diyen bir sürü kişi vardı hehe hani motora ilk başladım bütcem 2000 tl bu fiyata verirmisiniz diyen arkadaşlara da saygım sonsuz da arada yüksek bir fark var tekrar kontrol etmelerini diliyorum. : )

çok iyi anlıorum seni.

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl ben sizi anlamıyorum.
    Nasıl ki insanlar fiyat belirlerken özgür ise alıcı bir öneri verirken de özgür. Öyle tek taraflı bir şey değil o serbest piyasa.
    Adamın tekiyle motora bakmak için anlaşırsınız, buluşursunuz. "Bu fiyatı veririm, fazla vermem." der kızarsın. Çünkü yok yere meşgul etmiştir.
    Fiyatta anlaşırsınız, işlemlere başlarsınız. "Filanca şu fiyata veriyor ben vazgeçtim." der kızarsın. Çünkü boşu boşuna uğraştırmıştır.
    "Olmaz." dersin tekrar tekrar arar. Ona da kızılır.
    Ama arayıp ta "Şu fiyata alayım." diyene niye sinirleniyorsunuz ki. "Olmaz" diyeceksin olacak bitecek.
    İlan var. Adam sıfırı 4000₺ olan çin malını koruma demiri takıp 4500 liraya ilan veriyor. Ona kızmıyoruz, sadece motoruna talip olmayız
    Kaç tane motor alıp sattınız yada serbest pıyasada çalışıyor musunuz bılmıyorum ama babam ve kardeşim esnaf bende serbest pıyasada kımı zaman part tıme kımı zamanfull tıme olarak hizmet veriyorum herşeyin usulu erkanı vardır . Suan sattıgım yada satmaktan bıle vaz geçmeye başladığım motosiklet 3 asağı 5 yukarı fiyatlar aynı ayrıca üzerinde ekstra şeyler var ( yeni michelin city grip gibi yani jant şeridi falan demiyorum elle tutulur fıyatlardakı makul seyler ...), Ayrıca motoru satmamdakı amacta scooterden sıkılıp bı tane crf 250 almaktı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı skullz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim çok başıma geldi, superlight'imi satıyordum 500 km'de zorunlu satmak zorunda kaldım, bir sürü kişi vardı arıyor mesaj atıyordu.3200 tlye bırakırsan hemen alırım diyen bir sürü kişi vardı hehe hani motora ilk başladım bütcem 2000 tl bu fiyata verirmisiniz diyen arkadaşlara da saygım sonsuz da arada yüksek bir fark var tekrar kontrol etmelerini diliyorum. : )

çok iyi anlıorum seni.
    Şuan piyasadki herkes galerici gibi takılıyor valla ben bu enayıden yarı fıyatına alırım nasıl olsa yaz geldımı 2-3 bişiler kalır zaten bizde uyanıklar için çalısıp emek veriyoruz ya

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaç tane motor alıp sattınız yada serbest pıyasada çalışıyor musunuz bılmıyorum ama babam ve kardeşim esnaf bende serbest pıyasada kımı zaman part tıme kımı zamanfull tıme olarak hizmet veriyorum herşeyin usulu erkanı vardır . Suan sattıgım yada satmaktan bıle vaz geçmeye başladığım motosiklet 3 asağı 5 yukarı fiyatlar aynı ayrıca üzerinde ekstra şeyler var ( yeni michelin city grip gibi yani jant şeridi falan demiyorum elle tutulur fıyatlardakı makul seyler ...), Ayrıca motoru satmamdakı amacta scooterden sıkılıp bı tane crf 250 almaktı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Şuan piyasadki herkes galerici gibi takılıyor valla ben bu enayıden yarı fıyatına alırım nasıl olsa yaz geldımı 2-3 bişiler kalır zaten bizde uyanıklar için çalısıp emek veriyoruz ya

-5000 son fiyatı mı?
    -evet, ihtiyaç yüzünden veriyorum ben de yoksa satmazdım.
    -yea bu motorlar şukadar ediyor aslında satılma.......
    -sorun değil garajda durabilir, sahibini bekler satarım hertürlü

(konuşmadan 3-4 gün sonra tam fiyatına ilk motorunu alan çok temiz bir kardeşimize satmıştım motoru, umarım güzelce de gezmiştir ve devam ediyordur)

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kafanı taktığın şeye bak keşke benim motora da abuk sabuk teklifler gelseydi isteyen istediği fiyatı verir bence sıkıntı yok mal benim değil mi zorla alacak değil ya ,3 ay ilanda kaldı tek mesaj geldi çok sıkıldım vallahi
    GB79 ve Olcay Avşar bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen motora ıstedıgın fıyatı yazmakta nasıl ozgursen onlarda ıstedıgı fıyatı teklıf etmekte ozgur. Gerılecek, sınırlenılecek, sovulecek bır durum yok bunda. Yok der kapatırsın.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam sakin ol, sinirlenmeye hiç gerek yok.

Malum bizde ticaret çok güzel çok harika, o yüzden böyle şeyler normal.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sen bir şey alıp satıyorsan bunu yapmak zorundasın yani. kimin kafasında ne var nerden bilecek adam? mal var teklif var kabul etmezsin sen sağ ben selamet.
    bir de telefonda ya da mesajla teklif etme demek neden?
    mesela seni bir yerde buluşmaya götürüp bir yerde 5.000 tl teklif etmesi hoş olmaz.
    adamın 5000 tl si var ama soruyor işte.
    ne dersen ki 5000 tl lik motora baksın , e 7000 yazıp 5000 e bırakan da var?
    şansını denemesin mi? teklifini yapmasın mı?

cbf alırken bir ilan aradım , 4250 yazmış adam. 3750 ye bırakır mısın dedim olur mu öyle şey bilmem ne.
    dedim bak acil yazmışsın o yüzden sordum neyse sen bilirsin deyip kapattım.
    bana da acil motor lazım olduğundan ertesi gün başka bir motoru aldım direk 3750 ye.

adam sonra arıyor bak paraya sıkışığım mecbur verecem 3750 nakit varsa gel al.
    dedim 3750 gitti yapacak bişey yok.

bunun adı ticaret.
    yapmak istemeyebilirsiniz , o zaman bir motor alıp tükenene kadar kullanabilirsiniz. kimse size zorla bir şey yapmaya çalışmıyor.
    gerilmek kendine zarar.
    hyanax100, Quad87, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Benim biricik askim kawasaki ninja 250r motorum icin dondurma arabasi teklifi gelmisti 2 sene once
    Hala olayin etkisindeyim :(
    atreyu bunu beğendi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim biricik askim kawasaki ninja 250r motorum icin dondurma arabasi teklifi gelmisti 2 sene once
    Hala olayin etkisindeyim :(
    Bana da pancar motorlu tekne teklif etmişti bir tanesi
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da pancar motorlu tekne teklif etmişti bir tanesi
    Ben adami kirmamak icin dusunucem dedim
    Hala dusunuyorum
    atreyu, gurkanerkan ve DarkWheel bunu beğendiler.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben adami kirmamak icin dusunucem dedim
    Hala dusunuyorum
    Valla ben ilana nal kadar Takas yok, pazarlık yok yazdığım halde yüzsüzce kafasına göre bir şeyler teklif edenleri direkt okuman yazman yok mu kardeşim diyerek çok güzel tersliyorum tamam o zaman aldım dese bile satmıyorum.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)