Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Enduro-Cross nedir ? Nedir bu çamur sevdamız ? Nedir bu asfalt sevdanız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam xtreme max'ı o kadar tatlı övmüşsün ki klx mi crf mi wr250 mi desem xtreme şıklarda niye yok diyeceksin sanırım. �� Cross meraklısı olarak ilk işim bunu incelemek olacak malum japonlar pahalı. Yazın da harika olmuş crosstan pulsara yönelmiştim tekrar iştahım kabardı
    Hocam bilinçli olarak yaptım
    Ülkemizde malesef kdv ötv zart zurt problemleri belli , çoğumuz KTM husaberg husqvarna alamayabiliyoruz, bu işi merak edip katılmak isteyen herkesin Husaberg veya Husqvarna alacak durumu olmayabilir, onun icin en makul olanı daha cok anlattım elimden geldiğince, Ki ben extreme max'ımı hayatta Husqy ile ayrı tutmam , yağlar eşit dağıtılır
    Hatta Extreme ile işe git gel yaptığım aktif kullandığım için Husqy den daha cok üzerine titrerim
    Sıfır aldım, 10bin olmasına cok bisey kalmadı , beni çok şükür bir defa bile yolda bırakmadı teker patlaması hariç.

Maddi durumu olan arkadaşlar zaten , yaa bunun daha alengirli olanı yokmudur felan diye sorar o zaman Git 450exc al deriz, Husqvarna 600 al deriz , deriz de deriz
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Çok güzel yazmışsınız tebrik ederim.
    Ben de 2 kez eğitim aldım, acayip zevkli bir şey. Havalar şöyle bir 10 dereceye çıkınca eğitime devam edeceğim
    MrMud bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline sağlık, çok güzel yazmışsınız,
    Başlangıç için Kuba Black Cat de önerebilirim. Ben gayet memnunum,
    Arazi için Xtremeye göre daha hafif.
    Selesi Xtremeden daha alçak olduğundan boyu 170 civarı olanlar için de kullanımı çok rahat.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel yazmışsınız tebrik ederim.
    Ben de 2 kez eğitim aldım, acayip zevkli bir şey. Havalar şöyle bir 10 dereceye çıkınca eğitime devam edeceğim
    Tesekkür ederim sağolun
    Bizde bir kac arkadaş Nisan başlarında felan muhabbet amaçlı eğitime gitmeyi düşünüyoruz, saniyede 3 kişi yere düşünce sağlam eğleniyoruz neşemiz yerine geliyor ama ah şu havalar..
    Adana'ya mı taşınsak napsak, ordada varsa yoksa cg var başka birşey yok be

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık, çok güzel yazmışsınız,
    Başlangıç için Kuba Black Cat de önerebilirim. Ben gayet memnunum,
    Arazi için Xtremeye göre daha hafif.
    Selesi Xtremeden daha alçak olduğundan boyu 170 civarı olanlar için de kullanımı çok rahat.
    Eyvallah çok sagol okuduğun için
    Çok kısa bi tur atmıştım black cat ile, extreme ile arasında ufak farklar var , başlangıç için fiyatına göre gayet müsait bi tercih
    -MrMud

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Yazının bazı yerleri direk alıntı olmuş (kopyala yapıştır). Hevesini kırmak istemem fakat alıntı yada kaynak belirtirsen daha güzel olur. İyi forumlar.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı sokamarukun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazının bazı yerleri direk alıntı olmuş (kopyala yapıştır). Hevesini kırmak istemem fakat alıntı yada kaynak belirtirsen daha güzel olur. İyi forumlar.
    Alıntı yerler olduğundan bahsettim zaten
    Ki ben Enduro-Cross olayının sistemsel muhabbetinden çok verdiği duygudan bahsettim.
    Yazimin sadece bir veya iki satırı alıntı yani o ilk genel yarış muhabbetleri.

Geri kalan herşeyi kendim yazdım, okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim
    -MrMud

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı yerler olduğundan bahsettim zaten
    Ki ben Enduro-Cross olayının sistemsel muhabbetinden çok verdiği duygudan bahsettim.
    Yazimin sadece bir veya iki satırı alıntı yani o ilk genel yarış muhabbetleri.

Geri kalan herşeyi kendim yazdım, okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim
    Okudum, okumasam alıntı olduğunu nereden bileyim En azından bu tür motor sporlarına yada bu tarza geçmeyi düşünenler için yada merak edenler için faydalı buldum.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı sokamarukun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum, okumasam alıntı olduğunu nereden bileyim En azından bu tür motor sporlarına yada bu tarza geçmeyi düşünenler için yada merak edenler için faydalı buldum.
    Alıntı olan kısmı ilk satırlar olduğu için , dedim belki alıntıyı görünce direk baltayı vurmuştur felan, teşekkür ederim okuduğun için
    -MrMud

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı olan kısmı ilk satırlar olduğu için , dedim belki alıntıyı görünce direk baltayı vurmuştur felan, teşekkür ederim okuduğun için
    Dediğim gibi güzel olmuş yazı Türkiye ' de maalesef bu tür sporlara eğilim az. Aman oğlum düşersin aman oğlum bir tarafını kırarsın derken her şeyden ürken nesil yetiştiriliyor. Ama asıl önemli olan bu işin maliyet kısmı. Üstelik bunun eğimini veren yer pek yok(Türkiye geneli için konuşuyorum). Büyük şehirlerde bulmak mümkün. Ben Çanakkale'de oturuyorum. Şahsen burada bir enduro/MX eğitimi olmasını isterdim.
    MrMud bunu beğendi.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    Çok güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık. Çoğu kişinin ''dağ motoru işte ya'' diyerek bildiği fakat aslında bilmediği bir alandan bahsedildiğini görmek güzel. Umarım ilerleyen zamanlarda daha çok kişide ilgi uyandırır. Genel olarak benim tespitim, görenlerde SS,Cruiser, Chopper vs gibi makinalardan daha çok ilgi uyandırdığı(Bunda motor sesinin büyük payı var, özellikle 2t makinaların. İnsanlara farklı geliyor, özellikle full kıyafet(Jersey, pant.) ve korumalık giymişseniz tabiri caizse ''bakan dönüp tekrar bakıyor''. Bence motosiklet özgürlüktür diyen herkesin en azından bir kaç saat bu tarzı denemesi gerekiyor. Bana kalırsa asıl özgürlük kros/enduro makinalarla mümkün. Motorun altı çarptı, ayy yana devrildim vs gibi derdiniz yok. Makineler güç/ağırlık dengesinden dolayı fena tepkiler veriyor ki bu da sürüşü inanılmaz zevkli kılıyor. Klişe sorulardan bahsetmişsin; bana bugüne kadar en sık sorulan soru, minik kardeşlerden ''abi takla atabiliyon mu?'' oldu :D
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

yazıyı daha sonra okucam, ben hep derim bizde asfalt yol diye tarla var bu motorlarla çok rahat ediliyor, bende 4 silindir var yola bakarak gitmekten sıkıldım kötü yol geldimi yolumu değişticek hale geliyorum neredeyse, ama ülkede doğru düzgün cross yok çook pahalı, bir wr250 var oda acayip pahalı

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    Cross güzel bir olay yazınız güzel olmuş bir seferde büyük zevkle okudum.

''Asfalt sevdanız nedir?'' kısmına değinmeyeceğim...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bugüne kadar en sık sorulan soru, minik kardeşlerden ''abi takla atabiliyon mu?'' oldu :D
    Hocam bu süpermiş yaa hahaha
    Teşekkür ederim yorumunuz icin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıyı daha sonra okucam, ben hep derim bizde asfalt yol diye tarla var bu motorlarla çok rahat ediliyor, bende 4 silindir var yola bakarak gitmekten sıkıldım kötü yol geldimi yolumu değişticek hale geliyorum neredeyse, ama ülkede doğru düzgün cross yok çook pahalı, bir wr250 var oda acayip pahalı
    Cin mali deyip geçmeyin , iyi davranırsanız üzmeyecek çin malı cross seçenekleride var , neredeyse çerez parası denilecek fiyatlarda.
    Extreme, black cat gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Alıntı BerkB. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cross güzel bir olay yazınız güzel olmuş bir seferde büyük zevkle okudum.

''Asfalt sevdanız nedir?'' kısmına değinmeyeceğim...
    Asfalt muhabbeti taş atmak gibi oldu ama öyle değil
    Bana arkadaşlarım hep , "Nedir oğlum bu çamur merakin" derler, onlara ithafen bende soruyorum "Nedir bu asfalt merakın" diye
    -MrMud

çin malı olması hiç problem değilde güçlü değil
    MrMud bunu beğendi.
    insta: veli_montana_

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Hocam bastan sona okudum
    Hic hayalimde olmayan hic merak etmediğim cross motoru deneyecegim en kisa zamanda. Teşekkür ederim bu yazi icin
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı olması hiç problem değilde güçlü değil
    Hız konusunda evet çoğu motora göre çinli crosslar bayağı geride, ama yavaş olması sürüş keyfi olmadığı anlamına gelmez kişiye gore değişir hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bastan sona okudum
    Hic hayalimde olmayan hic merak etmediğim cross motoru deneyecegim en kisa zamanda. Teşekkür ederim bu yazi icin
    Okuduğun içinde ben teşekkür ederim, amacım ilgi uyandırmak motor tutkusu olan kişileri biraz cross'a itelemekti, başardım sanırım azda olsa , bu beni çok mutlu etti
    -MrMud

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konuyu hortlatıyorum daha doğrusu tekrar ısıtıyorum çünkü bu konu üzerinden Enduro/Cross düşüncesi olan hatrı sayılır sayıda arkadaş özel mesaj atıp bana sorularını yöneltti bu beni acayip mutlu etti.

Enduro/Cross hakkında merak ettiği birşey olan, kendi kullandığım ( Husqvarna Te250 / Mondial Xtreme 150 ) motorlar hakkında sorusu olan varsa seve seve elimden geleni yaparım.

Bu işin ekipmanları kaça patlar, nerden bulunur diyen varsa cevaplarım.

Amacım ne mi ?
    Herkesi karanlık tarafa çekmek
    cenkito bunu beğendi.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Konuyu hortlatıyorum daha doğrusu tekrar ısıtıyorum çünkü bu konu üzerinden Enduro/Cross düşüncesi olan hatrı sayılır sayıda arkadaş özel mesaj atıp bana sorularını yöneltti bu beni acayip mutlu etti.

Enduro/Cross hakkında merak ettiği birşey olan, kendi kullandığım ( Husqvarna Te250 / Mondial Xtreme 150 ) motorlar hakkında sorusu olan varsa seve seve elimden geleni yaparım.

Bu işin ekipmanları kaça patlar, nerden bulunur diyen varsa cevaplarım.

Amacım ne mi ?
    Herkesi karanlık tarafa çekmek
    Hocam bu dual sport kasklar hakkında bilgi sahibi iseniz biraz anlatsanız. Alırken nelere dikkat etmek lazım bende crf 250 l modeli alıcam şimdi den ekipman bakmaya başladım
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu dual sport kasklar hakkında bilgi sahibi iseniz biraz anlatsanız. Alırken nelere dikkat etmek lazım bende crf 250 l modeli alıcam şimdi den ekipman bakmaya başladım
    Dual sport hiç satın almadım ama emanet motor aldığımda kullanmıştım. Ben direk google kasktan yanayım ama, şehir içinde hem görsel hem kullanım olarak bayağı kullanışlı, kaliteli bi kask aldığınız sürece kask çeşidi biraz tercih meselesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Arazide kullanıcam google kask alicam derseniz ülkede adam akıllı google kask çeşidi çok yok malum, ya 1000 lira üzeri pro. Kasklar yada 300 lira altı çöp kasklar var. Turkiyede bulanan bunların ortası dediğim bi Acerbis var, ama Acerbis genelde araziye odaklı üretiyor, asfaltta yeterli olurmu bi oturup düşünmek lazım.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Dual sport hiç satın almadım ama emanet motor aldığımda kullanmıştım. Ben direk google kasktan yanayım ama, şehir içinde hem görsel hem kullanım olarak bayağı kullanışlı, kaliteli bi kask aldığınız sürece kask çeşidi biraz tercih meselesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Arazide kullanıcam google kask alicam derseniz ülkede adam akıllı google kask çeşidi çok yok malum, ya 1000 lira üzeri pro. Kasklar yada 300 lira altı çöp kasklar var. Turkiyede bulanan bunların ortası dediğim bi Acerbis var, ama Acerbis genelde araziye odaklı üretiyor, asfaltta yeterli olurmu bi oturup düşünmek lazım.
    Ben çoğunlukla şehir içi kullanacağım için google gelmez bana 😆 Ama dual sport kasklarda vizörü çıkarıp google takma şansı da var araziye girersem ölede yapabilirm gerçi crf le ne kadar girilirki araziye

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler