Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şok :( Benzine %4 Zam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    valla zamlara alıştık artık tepki gösterilmediği sürece mahkumuz böle olmaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Alıntı tronic adlı üyeden alıntı
    siyaset olarak algılanmasın ama biz ezilmiş korkutulmuş bir toplumuz o yüzden kimse ses çıkarmıyor çıkarsa bile her kafadan ayrı bir ses çıkıyor
    ÖTV zammı geldiğinde de herkes "ne farkedecekki oğlum" deyip hiç bir şey yapmadı. Şimdi de herhangi bir protesto eylemi teklif edildiğinde küçümseyerek yaaaaap ne olcekki bir şey değişmeyecek mantığı var. Oysa değişen biz olacağız arkadaşlar. Bir şey yapmaya başlayacağız. İlk başlarda mücadele sonuç vermese bile mücadele etmeyi öğreneceğiz. Ve bir gün duymazlıktan gelemeyecekleri bir kalablık oluşacak. Lütfen inanmasanız bile toplu protestoya katılın.

Bir arkadaş her "toplum layık olduğu şekilde yönetilir" demiş. Sanırım Hz.Muhammed'in bir sözüydü bu. Biliyorsunuz memlektimde rüşvet diz boyu. Bugün Hasan Pulur yazmış bir yerde Tapu kadastroyu kapatmak zorunda kalmışlar çünkü tüm memurlar toptan rüşvetten içeri girmiş. Gümrükleri zaten herkes biliyor. Dolandırıcının yolsuzluk yapanın "bu adam işini biliyor" diye taltif edildiği bir toplumda yaşıyoruz. Vergi kaçakçılığının da nasıl yapıldığını herkes biliyor değil mi. İşte kaçan vergiler benzin zammı olarak topluma giriyor. Toplumun protestodan fazlasını da yapması gerekir. Toplum bu yolsuzluktan kendiliğinden vaz geçemez doğal olarak. Devlet kaçağı ve yolsuzluğu önlemeli benzin vergisi gibi dolaylı vergiler makul düzeyde tutmalı. İşte bu noktada film kopuyor: Devletin yetkili mevkilerinde bulunanlar bu yolsuzluklarla besleniyorlar ve düzensizliğin devamlılığını sağlıyorlar.

Artık bir şeyler yapalım lütfen. Bir gün kullanmayacaksak kullamayalım şu benzini. Daha sonra başka protestolar da denenebilir.
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    lütfen arkadaşlar.. istanbul mt den rica ediyorum.. iyi bir toplantı ve organizasyonla protesto yapın.. türkiyenin en büyük şehrindesiniz.. en çok sizin sesiniz duyulur.. siz yaptıktan sonra zaten devamıda gelir.. hatta sadece motosiklet deil bütün motorlu taşıtlar olsun.. diğer motosiklet forumlarınada bakının...
    CBR 600F Honda,

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün 250 chopper bakmaya girdim bir dükkana celik250 satıyordu kaç para dedim 7000 ytl dedi

baba naptın sen bir çinliye bu kadar istenirmi ayarındaki motorlar 3500ytl ne dese iyi benzine zam koydular herşey zamlandı bizde mecbur zamlandık

hemen yanındaki beyaz eşya satıcısına girdim oda salcano satıyordu o ise 250 lik chopperine 3300 ytl dedi

ilk fırsatta bazı uyanıklar kazıklamaya çalışıyo nasıl bir millet olduk vesselam

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla benim için no problem benzin olsada olmasada motor fabrikadan çıkmadıı için binemiom neticede
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Az bile, az...

Dünyanın en pahalı benzinine yine zam yapıldı.
    Bu hafta 2'nci.
    Bu yıl 18'inci.

Lafım, "oha artık" diyenlere değil...
    Hâlâ "ne yapsın hükümet" diyenlere.

Memleketin birinde geçiyor hadise.
    Demiş ki Sultan...
    "Vergi lazım... Sokağa adam salın, gelen geçenden para alsın."
    Salmışlar adamı...
    Gelen geçenden para alıyor.
    Bakmış ki Sultan, çıt çıkmıyor...
    "İkiye katlayın" demiş...
    "İki katı alın."
    Millet kuzu...
    Ödemişler iki katını.
    "Dörde katlayın" demiş.
    Ödüyorlar...
    Sultan bile sinirlenmiş bu duruma.
    "Sopalı adamlar koyun, hem sekiz katı para alsınlar, hem dövsünler..."
    Uygulama başlamış hemen.
    Hem alıyorlar parayı...
    Hem veriyorlar sopayı...
    Allah yarattı demiyorlar.
    Gık çıkmıyor.
    Hem sekiz katı parayı ödüyorlar...
    Hem yiyorlar sopayı afiyetle.
    Sultan delirecek...
    "Vergiyi yirmi katına çıkarın, sopaları kalınlaştırın, bir tane de zenci koyun... Gelen geçeni becersin..."
    Ertesi sabah.
    Tık yok.
    Millet yirmi katı parayı veriyor, kafasına yiyor odunu...
    Zenci de tek tek beceriyor.
    Ne itiraz var, ne isyan.
    Sultan dayanamamış, toplamış ahaliyi...
    "Benim bile kanıma dokundu" demiş, "fahiş vergi alıyorum, dövdürüyorum... Yetmiyor, becertiyorum, kılınız kıpırdamıyor... Yok mu itirazı olan?"
    Kalabalığın en arkalarından cılız biri utana sıkıla elini kaldırmış.
    "Sultanım" demiş...
    "Mümkünse zenci sayısını ikiye çıkarın... Arkadaş tek tek uğraşırken kuyruk oluyor da."

(Yazı Yılmaz Özdil'in bir köşe yazısından alıntıdır.)
    Yaw clint,alemsin valla.Yarıldım resmen.Şaka maka aynı durumdayız.Ama sanırım bizi iki katı da(zenci'nin)kurtarmayacak...
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    2 zenci değil 100 zenci ......
    duyarsızlık herkeste varolmus genlerimize işlemiş kimse dur diyemez abi
    bu arada dün benzin bitti yolda kaldım 2 litrelik pet şişe aldım ve benzinliğe gittim şişe 7/6 oranında doldu 6 ytl para verdim lan dedim şu kadarcık sıvıya şu para .........
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    selam arkadaşlar.Ve yeter yani. Akaryakıt zammına en güzel cevap seçim sandığında verilebilir sanırım.Benden ne maliye bakanına ne diğer meclis üyelerine bize %10 %15 gibi makul bir vergi sözü vermedikçe oy filan yok.Elalemin kodamanları zamanında yemiş paraları hortumlamış garibanları iç borç dış borç hepsini biz mi ödeyeceğiz.KERİZ MİYİZ BİZ? diğer sözüm ona makam ve mevki sahibinin benden ve bizden ne fazlası var.Zekasıyla mı gelmiş oraya prof.mu bu adam.Yada yıllarca çalışıp çabalayak mı gelmiş oraya azmiyle.Ancak yalan dolan hile iki anahtar hikayesiyleSayın Başbakanımıza ve diğer ilgili makamlara sesleniyorum ben size şahsen oy vermem.Belki bir oy ama yarın milyon olabilir.Ozaman biz nerde hata yaptık diyebilirsiniz.

birolbirinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125 - kanuni tiger
    eski bir haber aklıma geldi ama bizim hükümetlerden adamlar ceavap alamadı bir güney amerika ülkesi 2. kalite benzini 45$ 40 yıl boyunca verecekti ama kimse kabul edemedi neden biliyormusunu çünkü petrol işleyecek ülke sayısı az evet bu işi sayılı ülkeler yapıyor bunlardan bir taneside türkiye idi taaki bu kuruluş özelleştirilene dek yani bu anlaşma olsaydı türkiye 45 yıl boyunca sabit fiyat ile bu günkü vergiler dahil benzin fiyatı 1750 ytl felan olacaktı ama nerede bide buna evet diyecek yürekli devlet büyükleri.
    ramzey 125 cc sport scooter
    kanuni motocar 200 cc

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    hayret yaa bu ülkede öyle kolay kolay benzine zam gelmezdi ama

petrol yataklarına en yakın ülke biziz en pahalı benzinde bizde satılıyor bu nasıl oluyo yaaa.....

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    yapsın yapsın yapmazsa bana bi haller oluyor zaten. alıştımya o açıdan. lpg ye donecemwalla 7,5 ps lık motor olur 5 ps en fazla
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin fiyatLarini protesto icin..
    Uzun suredir du$undugum $eyi artik yeter..! diyerek yapiyorum, istiyoLarsa devLet du$mani yada vatan haini iLan etsinLer.. fikrimi iLk kez bu sitede size beLirtiyorum ve ayni $eyLeri maiL Listemdeki herkese yoLLayarak sizden de ayni duyarLiLigi bekLiyorum..
    Benzinden aLinan vergi, yapiLan zamLar ve ayrica aLinan ÖTV, verginin vergisi, paraLi oLan otoyoL ve kopruLer icin, ayrica duyarsiz, tepkisiz bir haLk oLmadigimizi gostermek icin 1 EyLuL'de zorunLu haLLer di$inda kontak kapama eyLemi yapiyorum..
    1- Bunu maiL Listenizdeki herkese uLa$tirin, uLa$tirin ki tepkisiz, duyarsiz, her$eye boyun egebiLecek bir topLum oLmadigimizi anLasinLar artik.
    2- Herkesin haberdar oLabiLmesi icin hep beraber 1 EyLuL Cuma gununu buyuk gun iLan edeLim.. Soz konusu tarihte, topLu ta$ima aracLarini kuLLanaLim, BeLediyeLer daha cok para kazansinLar, beLki kazandikLari paraLari faydaLi i$Lerde kuLLanirLar..
    3- Maddi durumu iyi oLan ama duyarsiz oLmayanLar da ticari taksiLeri kuLLansinLar.. Benzin zammindan, gasptan zarar goren taksiciLer bi gun dahi oLsa evLerine mutLu donsunLer..
    4- Benim gibi motosikLet kuLLanan dostLar 1 EyLuL'de gidecekLeri yere yurusunLer, yururken yoLdaki ya$Li insanLara yardim etsinLer.
    5- İnsan hayatinin 3 Lira biLe etmedigini defaLarca gordugumuz ÜLkemizde, 1 eyLüL'de herkes 1 Litre benzin parasini, kaLdikLari yerde dayak yiyen, tecavuze ugrayan, anne baba $evkatini ya$amami$, kacan, kayboLan cocuklarin buLundugu Cocuk Esirgeme Kurumu'na bagi$Lasin..
    6- BunLari okuyup, nasiLsa bir$ey degi$meyecek diye du$unenLer, okuyup okuduguyLa kaLanLar, bir kez daha du$unun Lutfen..
    7- Bu tamamiyLe ki$iseL bir protestodur.. Ve duyarLi oLduguna inanan herkesin destek oLmasini rica ediyorum.
    8- Bu vatan haini, manyak, vs. gibi du$unenLer, bunca $eyi okuyup bo$a vaktinizi kaybettiginiz icin ozur diLerim.. Size boL zamLi gunLer diLiyorum..

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    işte bu fikir güzel ben şimdiden posta listeme
    yolluyorum....

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    şok filan değil bence. bunun gibi nice zamlar geldi ve gelecek. kendi benzinimizi çıkarmadığımız için dünya piyasasındaki artışı aynen bize yansıtıyorlar.

biz de sesimizi kısık kısık çıkarırırz anca ve bu zamlar devam eder.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    puha bencede iki zencide kurtarmaz.. yılda 18 kere zam gelmiş yakıta.. oha diyorum..
    CBR 600F Honda,

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    dünya piyasasındaki artışı aynen bize yansıtıyorlar.
    Uyan kardeşim dünyada benzin fiyatı düşüyoooooooooooooooooor haberin ola benzin fiyatı artmıyorki vergisi artıyor....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    +111 kesinlikle.. benzin fiyatı düşüyo... nedense yılda benzine yılda 18 kere zammı biz yiyoz hep..
    CBR 600F Honda,

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yav motora bınemıoz benzın yuzunden ayıptır yahu
    Yeni yine yeniden

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı orveg adlı üyeden alıntı
    işte bu fikir güzel ben şimdiden posta listeme
    yolluyorum....
    saoL dostum .. Senden ba$kada kimse iLgi gostermemi$ sanirim..

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    abı benzıme hıc ındırım gelmısmıydı
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler